سه شنبه 03 خرداد 1401
09127393629
Azhman_group.co
o
Wooden flower box
کدام گلدان برای فضای باز بهتر است؟ بررسی گلدان چوبی فلاورباکس فایبرگلاس…
اردیبهشت 23, 1401
پله چوبی
10 طرح پله گرد قابل توجه برای خانه مدرن
اردیبهشت 23, 1401

اصول طراحی روف گاردن

طراحی و اجرای روف گاردن

گرایش به سمت شهر بزرگ است. اگرچه قیمت املاک در شهرها در حال افزایش است، املاک روستایی اغلب با قیمت های مقرون به صرفه فروخته می شود. ساکنان شهر نیز از مزایای طبیعت قدردانی می کنند، فقط آنها باید عمدتاً به دلیل کار در شهر زندگی کنند. بنابراین باغبانی شهری به یکی از مهمترین واژه های مد در سال های اخیر تبدیل شده است.

طراحی و اجرای روف گاردن در مناطق شهری اهمیت بیشتری پیدا می کند

این شامل این ادعا می شود که طبیعت به شهر بزرگ آورده شده است. معمارانی که گیاهان را با گیاهان در اطراف طراحی می کنند، دیگر خارجی نیستند. اما یک شهروند معمولی نیز می داند که چه کاری انجام دهد. تراس های پشت بام در شهرهای بزرگ و مناطق شهری تقاضای زیادی دارند.

اصول طراحی روف گاردن

همچنین با نیاز به طراحی تراس پشت بام خود به گونه ای است که واقعاً به یک واحه طبیعی تبدیل شود. تا حدی، مردم آن را با این امید مرتبط می دانند که حداقل ممکن است آن تعطیلات را با کاشت های مدیترانه ای احساس کنند. با این حال، هرگز نباید فقط گیاهانی را بخرید که دوست دارید. مهمتر از همه، شما باید به ویژگی های منحصر به فرد تراس پشت بام خود فکر کنید.

 • محل
 • اندازه
 • جهت (آفتابی، سایه دار)
 • ارتفاع
 • باد
 • ظرفیت کامل
 • مقررات مالک، مقررات جامعه، الزامات شهر و غیره.

مهم نیست که چقدر گیاهانی را می خواهید که طعم مدیترانه ای را به روف گاردن شما بیاورند – اگر تراس پشت بام به شدت باد یا سایه باشد، زیرا به سختی در معرض آفتاب قرار می گیرد، بسیاری از چنین گیاهانی در اینجا دوام زیادی نخواهند داشت.

حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید
چرا پله چوبی دوبلکس؟

طراحی روف گاردن

طراحی به نیازهای فردی بستگی دارد

بنابراین، ابتدا باید از خود بپرسید که اصولاً چه نوع کاشت امکان پذیر است. تحت هیچ شرایطی نباید به باغبان یا مرکز باغ بروید تا تحت تاثیر شکوه گل ها قرار بگیرید. در عوض، شما باید به طور منطقی گیاهان مناسب را انتخاب کنید.

 • گیاهان مختلف که در فصول مختلف سال شکوفا می شوند
 • نیاز به فضا برای گیاهان
 • تقاضا برای گیاهان
 • بار

سال فقط شامل ماه های تابستان نیست

بنابراین باید گیاهانی را برای طراحی تراس پشت بام انتخاب کنید تا بتوانید در تمام طول سال از آنها لذت ببرید. علاوه بر این، باید صادقانه پاسخ دهید که چقدر زمان می توانید برای طراحی روف گاردن  صرف کنید.

تعمیر و نگهداری تراس پشت بام طراحی شده

گل های معمولی هستند که باید گل هایشان را بچینید. برخی از گیاهان نیز برگ های زیادی می ریزند، بنابراین تمیز کردن منظم تراس پشت بام ضروری است. همچنین گیاهان را با توجه به زمانی که دائما در دسترس شماست انتخاب کنید.

طراحی روف گاردن_گروه مهندسی آژمان

الزامات فنی مانند استاتیک تراس پشت بام

اما از جنبه گیاهی چیز زیادی برای در نظر گرفتن وجود ندارد. به عنوان مثال، همیشه نباید طبقات عظیم وجود داشته باشد. شن آب را ذخیره می کند و مانند یک سیستم زهکشی رفتار می کند، اما با یک بار بزرگ نیز مشخص می شود.

بنابراین باید مشخص شود که کدام کفپوش ها امکان پذیر است و شرایط استاتیکی تراس پشت بام چگونه است. همین نگرانی در مورد سیستم های حوضچه ای که می توانید نصب کنید نیز صدق می کند. همه اینها به معنای وزن اضافی است یا می تواند بر زهکشی یا آب بندی سقف تأثیر منفی بگذارد.

حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید
مزیت های اجرای روف گاردن

به دنبال کمک حرفه ای باشید و الزامات را روشن کنید

با این حال، می توانید برنامه ریزی را به طراحان با تجربه که در طراحیروف گاردن  نیز تجربه دارند، بسپارید. قبل از سفارش شرکت، حتماً باید پیشینه قانونی را روشن کنید: آیا نیاز به مجوز ساختمان دارید، آیا همسایگان باید موافقت کنند یا قوانین جامعه خانگی چیزی را تجویز می کند؟

نکات و ترفندها

همچنین می توانید برنامه های زیادی را در اینترنت پیدا کنید که با آنها می توانید طراحی روف گاردن را برنامه ریزی کنید. همچنین پیکربندی‌ کننده‌های مختلف کارخانه و شرح الزامات دقیق برای گیاهان جداگانه وجود دارد.

در صورت لزوم، با یک مهندس عمران یا معمار مشورت کنید تا از حداکثر مقادیر بارهای ساکن تجاوز نکنید. برای این منظور، عملکرد بی عیب و نقص زهکشی سقف مسطح قانونی (زهکشی معمولی و اضطراری) باید تضمین شود. علاوه بر این، عایق رطوبتی سقف نباید آسیب ببیند.

طراحی روف گاردن با برنامه ریزی خوب و حرفه ای برنامه ریزی شده، نه تنها بهشتی منحصر به فرد برای آرامش را به شما ارائه می دهد. میکروکلیمای اطراف خانه شما را بهبود می بخشد و همچنین می تواند سقف را عایق و آب بندی کند.

3 دیدگاه ها

 1. […] همچنین بخوانید: اصول طراحی روف گاردن […]

 2. سعید گفت:

  بسیار مفید و کاربردی

 3. […] همچنین بخوانید: بهترین چوب برای فلاورباکس چوبی چیست؟ […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

09127393629