چهارشنبه 09 فروردین 1402
09127393629
Azhman_group.co
o

انواع نرده چوبی 10 تا از شاخص ترین نرده های چوبی

اجرای روف گاردن
اجرای روف گاردن و نکاتی مهم!
فوریه 28, 2022
فرنیچر فضای باز
مبلمان فضای باز و 8 نکته مهم قبل از خرید مبلمان فضای باز
مارس 4, 2022

انواع نرده چوبی 10 تا از شاخص ترین نرده های چوبی

خرید نرده چوبی

10 نوع مختلف از انواع نرده چوبی

گروه مهندسی آژمان پیشگام در تولید انواع نرده چوبی نصب و اجرا، در این مقاله قصد دارد تا شما را با انواع نرده چوبی و مشخصه های هر کدام آشنا کند.

با یادگیری همه چیز در مورد انواع نرده چوبی و همچنین سبک های مختلفی که می توانید انتخاب کنید، تنها بهترین نرده چوبی را نصب کنید تا خانهخود را ایمن و به خوبی تزئین کنید.

باور کنید یا نه، حصارها  سابقه ای دارند که به دوران ماقبل تاریخ بازمی گردد. اما قبل از اینکه تاریخچه نرده های چوبی را با جزئیات بررسی کنیم، بسیار مهم است که در مورد اینکه واقعاً چه هستند صحبت کنیم. حصار نوعی مانع است که به محصور کردن یک منطقه برای محدود کردن دسترسی یا کنترل فرار کمک می کند. حصارها به طور اتفاقی شفاف هستند – ویژگی که آنها را از دیوارهای معمولی متمایز می کند . اعتقاد بر این است که اصطلاح “حصار” در قرن چهاردهم از کلمه “fens” – یک اصطلاح کوتاه برای محافظت یا دفاع – سرچشمه گرفته است.

 

به سختی می توان مشخص کرد که مخترع این حصار چه کسی بوده است، اما اعتقاد بر این است که حصارها از اولین تمدن های بشری وجود داشته اند. مفهوم دور نگه داشتن برخی چیزها و اجازه دادن به شکوفایی آنچه در درون است، یکی از بزرگترین نقاط عطف آن زمان بود. آنگلوساکسون ها، از اوایل قرن پنجم پس از میلاد تا 1066، رشد پرچین ها را به عنوان حصار تشویق کردند. این نوع حصارها برای اکوسیستم آنها مهم بودند. یونانیان و رومیان باستان نیز در اطراف سرزمین هایی که در مناطق خارجی فتح کرده بودند حصار می ساختند تا فتح خود را به عنوان فتح خود نشان دهند. دومین پادشاه روم، نوما (که از 715 قبل از میلاد تا 673 قبل از میلاد سلطنت کرد)، به همه زمین داران دستور داد تا برای احترام به خدای خود – ترمینالیا، زمین خود را با سنگ مشخص کنند.

در اواسط دهه 1800، مهاجران اولیه آمریکایی برای کشف زمین های جدید برای کشاورزی به جنوب و غرب نقل مکان کردند. برخلاف نواحی شمال شرقی که در آن چوب به وفور وجود داشت، کشاورزان به دنبال جایگزین های بهتری در بخش های جنوبی و غربی جهان بودند. در سال 1873، حصار سیم خاردار توسط نمایشگاه DeKalb County در ایلینوی پیشگام شد. یک کشاورز ایده حصارکشی را مطرح کرد و خیلی زود در بسیاری از نقاط جهان رایج شد.

 

دیوار بزرگ چین یک نمونه تاریخی بزرگ از حصار (حصار وینیل) است. فقط چند هزار بار بزرگتر و عریض تر از یک حصار معمولی است. ساخت آن از قرن هفتم  قبل از میلاد آغاز شد و هزاران کارگر در جریان ساخت این دیوار جان باختند.

اهمیت حصارکشی را نمی توان در دنیای امروز انکار کرد، زیرا نه تنها قلمرو یک خانواده را تعریف می کند و از آن دفاع می کند، بلکه یک هدف زیبایی شناختی را نیز انجام می دهد. اگرچه انواع مختلفی از نرده ها وجود دارد، اما این مقاله تنها به انواع نرده های چوبی می پردازد. اگر می‌خواهید یک حصار چوبی در اطراف ملک خود نصب کنید و مطمئن نیستید که کدام یک ایده‌آل است، این پست را بخوانید تا بینش ارزشمندی داشته باشید.

نرده چوبی

انواع نرده چوبی های محبوب

 1. حصار سرو

چوب سدر نوعی چوب نرم است که بومی شمال غرب آمریکا و کانادا است. از آنجایی که چوب نرم است، ممکن است این چوب را چوبی کوتاه مدت در نظر بگیرید. با این حال، این به دور از مورد است. چوب سدر از نوع چوبی بسیار بادوام به حساب می آید که عمری بیش از 30 سال دارد. حتی زمانی که چوب درمان نشود، این ظرفیت را دارد که از سایر انواع چوب بیشتر زنده بماند. چوب سدر همچنین به طور طبیعی در برابر حشرات و پوسیدگی مقاوم است، به این معنی که نرده های پایدار و طولانی مدت را ایجاد می کند.

 

اگرچه نرده های سرو  دارای مزایای بسیار متنوعی هستند، اما دارای معایبی نیز هستند. در مقایسه با سایر نرده های چوبی، نرده های سرو گران هستند. این یک قانون کلی است که هر چه چوب جذاب تر و بادوام تر باشد، گران تر است. اگر می خواهید حصار خود را رنگ کنید، این گزینه نرده ممکن است گزینه خوبی نباشد. از آنجایی که سدر در حال حاضر رنگی زنده دارد، برای پوشاندن پوشش اصلی آن به چندین لایه رنگ نیاز است.

شما می توانید نرده های سرو را در دو نوع اساسی بیابید که در زیر به تفصیل توضیح داده شده است:

 • سدر قرمز

سرو قرمز یکی از سبک‌ترین چوب‌های نرم موجود است. به دلیل چگالی کم، سدر قرمز ارزش عایق بیشتری دارد و حمل آن آسان است. هنگامی که سدر قرمز با یک پوشش محافظ یا تکمیل پوشش داده می شود، عمر مفید بیشتری را ارائه می دهد. بنابراین، بهتر است آن را با لکه ها، روغن ها یا انواع دیگر پوشش ها درمان کنید.

 

نرده های سرو قرمز از نظر ظاهری چشمگیر هستند، دانه های صاف و بافتی یکنواخت دارند. نصب آنها زیبایی فضای باز شما را به شیوه ای منحصربفرد افزایش می دهد. سرو قرمز با رایحه ای متمایز نیز همراه است. البته این یک اشکال دارد. اگر به بوهای خاصی حساسیت دارید، نرده های سرو قرمز ممکن است عاقلانه ترین گزینه نرده برای شما نباشد.

 • سرو سفید

همچنین به عنوان سدر سفید شمالی شناخته می شود، چوب سدر سفید با چوب باریک، چوب صنوبر سفید و قلب قهوه ای کم رنگ عرضه می شود. این نوع نرده چوبی معمولاً از گره های کوچک با دانه های ریز، صاف و یکدست تشکیل شده است.

نرده های سدر سفید قوی و بادوام هستند زیرا در برابر پوسیدگی و همچنین مقاوم در برابر حشرات هستند. چوب می تواند در برابر آفاتی مانند موریانه ها و سوسک های پودری مقاومت کند. ساخت نرده های سدر سفید آسان است زیرا کار با این نوع چوب بدون توجه به اینکه از ابزارهای دستی یا ماشینی استفاده می کنید آسان است . با کمترین ترک و شکاف، سرو سفید به راحتی برش می دهد.

متأسفانه، چوب ضعیف و نرم است و قدرت نگه‌داری پیچ‌های چوب را ضعیف می‌کند. همانطور که گفته شد، سرو سفید چسب می‌زند و به خوبی تمام می‌شود. نسبت به سایر انواع چوب زودتر خشک می شود. تنها چیزی که برای خشک شدن موثر نیاز دارد هوا و کمی زمان است. مانند سرو قرمز، حصارهای سرو سفید بویی شبیه سرو می دهد که می تواند برای افراد مبتلا به آسم یا هر بیماری تنفسی دیگری مشکل ساز باشد. طبق گزارش USDA، سرو سفید یکی از آلرژی زاترین چوب های بومی ایالات متحده است.

 1. حصار چوب کاج

چوب کاج  نوعی چوب نرم است که در بسیاری از مناطق ایالات متحده یافت می شود. اگرچه نرم تر از چوب سخت است، اما این شکل از چوب نرم به طور طبیعی سفت و مقاوم در برابر ضربه است. با توجه به این ویژگی ها، چوب کاج بهترین چوب را برای نرده ها می سازد.

پیشنهاد می شود: خرید نیمکت چوبی

کار با چوب کاج نیز به دلیل بافت نرم آن آسانتر است. به طور کلی، کاج به رنگ روشن تر، با سایه سفید کرمی است. با این حال، برخی از انواع چوب کاج دارای رنگ فوق العاده سفید هستند، در حالی که برخی دیگر رنگ سفید مایل به زرد دارند. یکی دیگر از مزایای این سبکی رنگ این است که به راحتی آنها را با هر رنگی که می خواهید لکه دار کنید. شما نیازی به رنگ آمیزی دو یا سه کت نخواهید داشت. یک لایه برای کمک به شما برای رسیدن به نوع پایانی که می خواهید کافی است. کاج همچنین دارای دانه های برجسته با گره های تیره تر است. این به مواد شمشیربازی ظاهری منحصر به فرد می بخشد که ارزش یک نگاه دوم را دارد.

در مقایسه با نرده های سرو، حصار چوب کاج بسیار ارزان تر است. درختان کاج به سرعت رشد می کنند، بنابراین به محض قطع درختان، درختان جدید جایگزین می شوند. بنابراین نرده های چوب کاج به راحتی با قیمت مناسب در بازار موجود است. بنابراین اگر بودجه کمی دارید، نرده های کاج انتخاب جذابی هستند.

نرده چوبی

پیشنهاد می شود: نرده چوبی باغچه

باید بدانید که چوب کاج به راحتی آسیب می بیند. خراش و فرورفتگی یک منظره رایج در میان نرده های کاج است. با این حال، این علائم به ستون‌های حصار چوب کاج ظاهری کهنه می‌دهد و به آن‌ها اجازه می‌دهد جذابیت دنیای قدیم داشته باشند. اگر به این نوع ظاهر متمایز اهمیتی ندارید، می توانید با نگهداری کمی از پس آن برآیید. اما اگر می‌خواهید وضعیت اولیه خود را حفظ کنید، باید به محض وقوع آسیب‌ها را تعمیر کنید و دوباره نرده را لکه‌دار یا رنگ آمیزی کنید.

هنگام تهیه حصار کاج، به دنبال چوبی باشید که دارای حداقل تا صفر گره باشد. گره زدن بیش از حد می تواند چوب را ضعیف کند، به همین دلیل بهتر است سبک نرده ای داشته باشید که گره های کمتری داشته باشد.

 1. حصار بلوط

چوب بلوط نوعی چوب سخت است که تقریباً 600 گونه دارد. چوب بلوط که بومی نیمکره شمالی است، بسیار قوی و بادوام است.

 

دارای رنگ روشن با گره های دانه ای قابل مشاهده است که باعث می شود فوق العاده متمایز به نظر برسد. نرده  های بلوط به بهترین وجه با دانه های موج دارشان بر خلاف رنگشان مشخص می شوند. یک روکش تمیز به دانه ها برجسته ای دوست داشتنی می دهد و زیبایی حصار را افزایش می دهد.

هنگامی که روغن طبیعی استفاده می شود، مواد به وضوح می درخشند و یک پالت رنگ زیبا ایجاد می کنند. زیبایی ظاهر بلوط تمام شده به حدی است که بدون هیچ گونه تزیین و سبک سنگین، دوست داشتنی است. بسته به نوع تکمیل، نرده های بلوط می توانند سخت و صاف باشند. با این حال، لکه ها می توانند دانه را بیش از حد تیره کنند و ظاهری دو رنگ به آن ببخشند. به همین دلیل است که بهتر است نرده های بلوط به رنگ اصلی خود باقی بمانند.

 

اگرچه نرده‌های بلوط رنگ‌های روشن‌تری دارند، اما ممکن است رنگ آنها از درختی به درخت دیگر و شاخه‌ای به شاخه دیگر متفاوت باشد. چوب بلوط طبیعی می تواند هر رنگی را به خود بگیرد – از بژ روشن تا قهوه ای تا قرمز. به طور کلی، بلوط سفید به رنگ بژ تا قهوه ای و بلوط قرمز در سایه آن گلگون تر به نظر می رسد. تشخیص انواع مختلف درختان بلوط بر اساس رنگ آنها هرگز آسان نیست. همین تنوع یک درخت بلوط می تواند طیف وسیعی از رنگ ها را داشته باشد.

بهترین انواع درختان بلوط برای رنگ آمیزی بلوط قرمز و سفید است. بسته به نوع پرداخت، نرده های بلوط قرمز و سفید می توانند به رنگ گردویی تیره یا به روشنی خورشید ظاهر شوند. به دلیل قرار گرفتن در معرض اکسیژن و نور فرابنفش، رنگ چوب بلوط به مرور زمان تیره می شود و به رنگ کهربایی تر تبدیل می شود.

 1. حصار چوب سرو

نرده‌های چوب سرو معمولاً رنگ روشن‌تری دارند، معمولاً قهوه‌ای مایل به زرد. با این حال، برخی از قسمت‌های حصار ممکن است دارای جیب‌هایی از چوب تیره باشد – نشانه‌ای از حمله قارچ‌ها به چوب. یکی دیگر از ویژگی های فیزیکی بارز سرو، بافت درشت آن با دانه های مستقیم است. نرده های ساخته شده از درختان سرو جوان ماندگاری کمتری نسبت به نرده های ساخته شده از درختان سرو قدیمی دارند. قبل از سرمایه گذاری در حصار سرو ، بهتر است از فروشنده در مورد ساخت نرده سرو بپرسید.

 

درخت سرو نیز مانند چوب سرو بویی واضح دارد که می تواند باعث تحریک تنفسی در افراد شود. اگر حساسیت بو دارید، از سرمایه گذاری روی نرده های سرو خودداری کنید. درخت سرو مانند بسیاری از انواع چوب دیگر در برابر پوسیدگی و حشرات مقاوم است. این باعث می شود چوب ماندگاری طولانی داشته باشد و گزینه ای عالی برای نرده چوبی باشد. یکی از نکات منفی نرده های سرو این است که می توانند گران باشند. درختان سرو بومی جنوب ایالات متحده هستند. حمل و نقل آنها می تواند هزینه کلی درختان را افزایش دهد.

کارگران نجاری معمولاً برای به حداکثر رساندن کیفیت سرو، رنگ آمیزی سرو را در نظر می گیرند. اگر اخیراً یک حصار سرو در باغ یا حیاط خلوت خود نصب کرده اید و می خواهید چوب را لکه دار کنید، می توانید به راحتی یک پروژه لکه گیری DIY در نظر بگیرید. اول از همه، شما باید یک پارچه را در یک منطقه تهویه شده پهن کنید. سپس یک بلوک سرو را روی پارچه قرار دهید. حالا هر طرف چوب را سنباده بزنید تا هاگ های چوب برای رنگ آمیزی آماده شوند. پس از سنباده کاری مناسب، لکه را به آرامی روی چوب بمالید. با پایان دادن به دانه ها شروع کنید و سپس کار کنید تا منافذ را از هر زاویه پر کنید.

نرده چوبی

به خاطر داشته باشید که هر چه لکه بیشتر بماند، رنگ چوب عمیق‌تر می‌شود. بگذارید چند دقیقه بماند. چوب را با استفاده از یک پارچه خشک مالش دهید، مطمئن شوید که هیچ لکه ای از چوب باقی نمانده است. مطمئن شوید که لکه در حالت یکنواخت خشک می شود. در غیر این صورت، ممکن است حتی قبل از خشک شدن کامل، لکه های درشت ایجاد کند. برای پوشش دوم، دوباره چوب را کمی سنباده بزنید. با دست سبکتر لکه کمتری بمالید. پس از خشک شدن، برای اطمینان از ماندگاری لکه، از درزگیر استفاده کنید.

 1. نرده چوبی ردوود

از انواع نرده چوبی میتوان به ردوود اشاره کرد. چوب سرخ  رایج ترین چوبی است که برای نرده های چوبی استفاده می شود. اگرچه گران است، اما کیفیت کلی و جذابیت زیبایی شناختی آن ارزش هزینه کردن را دارد. از آنجایی که این نوع چوب در برابر پوسیدگی و آفات مقاوم است، بهترین انتخاب برای نرده محسوب می شود. با این حال، همچنان توصیه می شود که برای زیباتر شدن دیوار، نرده را با لکه ای درمان کنید. رطوبت مداوم، بارش برف، ذوب شدن و هوای خشک به راحتی می تواند بر چوب قرمز تأثیر بگذارد. و رنگ آمیزی به جلوگیری از کهنه شدن و آسیب دیدن آن کمک می کند.

برای رنگ آمیزی چوب قرمز، چوب را اره کنید تا آن را لکه دار کرده و روغن را بمالید. بگذارید چوب کمی بماند تا خشک شود. با استفاده از براق کننده و پاک کننده چوب با کیفیت، سطح را آماده کرده و چوب را کاملا سنباده بزنید. چوب را فقط سنباده بزنید تا لعاب آسیاب که ممکن است از نفوذ لکه جلوگیری کند از بین برود.

از چه نوع لکه چوبی باید استفاده کرد؟ خوب، برای بهترین نتیجه، باید از یکی استفاده کنید که شفاف و قابل نفوذ باشد. این دو ویژگی می تواند از هوازدگی چوب جلوگیری کرده و زیبایی طبیعی آن را افزایش دهد. از اعمال لکه بیش از حد یا بیشتر از حد تحمل چوب خودداری کنید. اجازه دهید حدود 15 دقیقه بماند تا چوب لکه را جذب کند. مقدار اضافی آن را با یک پارچه پاک کنید و سپس یک درزگیر با کیفیت خوب بمالید.

انواع حصار چوبی می توانند در سبک های زیادی وجود داشته باشند که هر کدام از آنها ویژگی های متنوعی را ارائه می دهند. پس از تصمیم گیری در مورد نوع حصار چوبی که می خواهید تهیه کنید، سبک آن را انتخاب کنید. برای راحتی شما، ما تعدادی از محبوب ترین سبک های نرده چوبی را گردآوری کرده ایم که توجه شما را جلب می کند. نگاهی بینداز

سبک های محبوب نرده های چوبی

 

 1. حصار مشبک

نرده های مشبک چوبی نوع محبوبی از نرده ها هستند که به هر خانه ای حریم خصوصی و زیبایی می بخشند. تا به حال فکر کرده اید که یک حصار مشبک چگونه به نظر می رسد؟ یک شبکه از نوارهای مورب نازک تشکیل شده است که به صورت متقاطع شکل گرفته اند. الگوی متقاطع سوراخ هایی مربع مانند ایجاد می کند که چشم اندازی استثنایی به مانع می دهد.

می‌توانید نرده‌های مشبک را  در سه سبک رایج‌تر بیابید – متقاطع، افقی و سبک قوس . به طور کلی، نرده های مشبک در انواع چوب قرمز و چوب سدر وجود دارند. بهترین قسمت این است که این نوع نرده را می توان به هر رنگی رنگ کرد. صاحبان خانه های مدرن معمولاً نرده های سفید یا قرمز را ترجیح می دهند.

 1. حصار پیکت

این نوع حصار در ایالات متحده محبوب است، جایی که از اولین دوران استعمار آمریکا مورد استفاده قرار گرفته است. از لحاظ تاریخی، پیکت ها کنده های تیز شده بودند که توسط مستعمرات اولیه برای دفاع از مواضع خود استفاده می شد. نرده‌ای نماد  «آمریکا» است که نشان‌دهنده وضعیتی نمادین از زندگی ایده‌آل طبقه متوسط ​​است. وقتی به یک حصار سفید رنگ فکر می کنید، بلافاصله به فکر خانه ای زیبا در حومه شهر می افتید که بچه ها و حیوان خانگی خانواده در حیاط می دوند. همچنین بیانگر سبک زندگی آرام و مسالمت آمیز یک محله آرام و طبقه متوسط ​​است.

با این حال، امروزه نرده‌های حصار یک روش زینتی برای نگهداری حیوانات خانگی و کودکان در خانه‌شان هستند. صاحبان خانه های سنتی از نرده های چوبی یا سفید کاری شده در حیاط جلویی یا پشتی خود استفاده می کنند. بسیاری از خانه های مدرن همچنین دارای نرده های پی وی سی هستند – پلاستیکی سبک اما قوی.

تا دهه 1980، زمین‌های کریکت با نرده‌های پیکت احاطه شده بود، که باعث ایجاد یک عبارت رایج “تقت‌کن کردن پیکت‌ها” شد که به معنای ضربه محکم توپ به حصار است.

 1. نرده ریلی

یکی دیگر از انواع نرده چوبی، نرده های ریلی می باشند. نرده های ریلی که معمولا در مزرعه ها، ریل ها و پست ها یافت  می شوند، برای حیاط های بزرگ بهترین هستند. بهترین جنبه از این نرده های سنتی این است که آنها در سبک ها، عرض ها و ارتفاعات بسیاری با قیمتی مقرون به صرفه عرضه می شوند.

اگرچه نرده‌های مزرعه معمولاً از چوب ساخته می‌شوند، وینیل نیز یک ماده معمولی برای نرده‌سازی مزرعه است که می‌توان روی آن سرمایه‌گذاری کرد. نرده‌های ریلی چه چوبی و چه وینیل نیاز به نگهداری مداوم دارند. اگر نرده چوبی ریلی خود را یک بار رنگ کرده اید، برای جلوگیری از پوسیدگی و رطوبت، باید به رنگ آمیزی آن ادامه دهید. عنصری که نمی توانید آن را رنگ کنید، پایین پست است که در زمین نصب شده است. در نهایت ممکن است پوسیده شود و باید تعویض شود.

خرید نرده چوبی

 

به خاطر داشته باشید که هیچ نوع حصاری برای همیشه دوام نمی آورد. همه آنها با طول عمر محدود عرضه می شوند. در مورد نرده چوبی ریلی، چوب احتمالاً حداکثر 10 تا 15 سال دوام خواهد آورد. این تنها پس از تعمیر کامل حصار است تا زمانی که دیگر فرصتی برای تعمیرات وجود نداشته باشد.

 1. نرده های زنجیره ای قاب چوبی

به منظور محصور کردن کامل ملک خود (به طور موقت یا دائم)، می توانید نرده های زنجیره ای قاب چوبی را در نظر بگیرید . به دلیل داشتن سیم خاردار قوی و طولانی مدت ، این نرده های زنجیره ای به عنوان قابل اطمینان ترین گزینه های حصار کشی موجود در نظر گرفته می شوند. تقریباً غیرممکن است که کسی با این حصارهای زنجیره ای که آن را احاطه کرده اند وارد ملک شما شود.

نرده های زنجیره ای علاوه بر دوام، آسان و سریع نصب می شوند. آنها در برابر برف، برف و باران مقاوم هستند. این نرده ها با فریم های چوبی دور تا دور خود نیز ظاهری جذاب دارند.

با توجه به ارزش زیبایی شناختی آن، چوب اغلب بیش از حصارهای وینیل و آلومینیوم در نظر گرفته می شود. همانطور که از این مقاله مشخص است، همه انواع چوب برابر نیستند. بهترین راه برای انتخاب نرده چوبی، در نظر گرفتن ویژگی های مختلف انواع مختلف چوب است. هنگامی که این کار را انجام دادید، می توانید یکی از بهترین گزینه ها و بودجه شما را انتخاب کنید.

برای سفارش انواع نرده چوبی می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید.

 

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

09127393629