دوشنبه 07 فروردین 1402
09127393629
Azhman_group.co
o
کف پله چوبی
15 ایده طراحی راه پله در فضای کم راه پله های کم جا زیبا
جولای 16, 2022
فلاور باکس چوبی تراس
چرا از فلاور باکس چوبی استفاده کنیم؟
جولای 21, 2022

راهنمای انتخاب درب چوبی داخلی

هنگام انتخاب درب لابی و یا درب داخلی برای خانه، نه تنها باید سبک، اندازه و روش بازشدن، بلکه و مهمتر از همه متریالی که در آن ساخته شده است، مورد ارزیابی قرار گیرد. از این منظر، چوب مطمئناً یکی از بهترین ها برای انتخاب است، هم به دلیل ویژگی های زیبایی شناختی و هم از نظر مکانیکی. اما کدام چوب درب را انتخاب کنیم؟ جوهرها در واقع بسیار هستند و همه با یکدیگر متفاوت هستند. بنابراین، بیایید با هم ببینیم که کدام درهای چوبی مختلف موجود هستند و کدام‌ها مناسب‌ترین نوع برای شما هستند.

از جمله مزایای بسیار مربوط به درب های چوبی می توان قبل از هر چیز به ظرافت و ارزش زیبایی شناختی اشاره کرد. ظاهر یک خانه نیز اغلب از جزئیات آن ناشی می شود، بنابراین انتخاب درها نیز اساسی است. علاوه بر این، انتخاب یک چوب با کیفیت برای درها می تواند به افزایش ارزش خانه کمک کند.

یک درب چوبی با هر سبک زندگی ترکیب می‌شود و ظرافت ذاتی یک ماده طبیعی را تأیید می‌کند که هوشمندانه کار شده و با تزئینات و لوازم جانبی گرانبها مشخص می‌شود. در هماهنگی با طبیعت، و همچنین با کمد لباس، پارکت و بوزیری، یک در چوبی بادوام، محکم و ایمن است. بنابراین، انتخاب چوب برای درهای شما به معنای انتخاب یک متریال چندمنظوره و چندشکل است که بسته به درخت مبدا ویژگی های متفاوتی دارد و خود را به فرآیندهای متفاوتی می رساند. برخی از آنها را در زیر خلاصه کرده ایم.

درب چوبی

انواع درب چوبی

چوب که از مواد معدنی مانند نیتروژن، هیدروژن، اکسیژن و کربن تشکیل شده است، ماده‌ای است که از جمله خصوصیات ذاتی آن دارای مقاومت، استحکام و شکل‌پذیری استفاده است و به همین دلیل است که قطعاً برای ساخت درب‌های داخلی و درب‌های داخلی مناسب است. با این حال، انتخاب نوع چوب برای درهای داخلی نه تنها به عملکرد، بلکه به ترجیحات و سلایق شخصی شما نیز بستگی دارد، زیرا سلیقه و حس زیبایی شناسی شما را آشکار می کند.

در واقع، همانطور که به راحتی می توان حدس زد، هر کیفیت از مواد استفاده شده هم از نظر زیبایی و هم از نظر عملکرد ویژگی های خاص خود را دارد. با فرض اینکه با انتخاب چوب برای درهای داخلی همچنان می‌توانید محیط‌های گرم و دلپذیری ایجاد کنید که می‌توان آن را به سبک مدرن‌تر کاهش داد یا طعم کلاسیک‌تری را حفظ کرد، انواع مختلفی از چوب‌ها را داریم که می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سخت، مانند گیلاس، گردو، بلوط و خاکستر؛
 • نرم، مانند صنوبر، نمدار، صنوبر.

به عنوان مثال، چوب گیلاس به دلیل رنگ‌های قرمز آن بسیار خاص است، در حالی که صنوبر سبک‌تر و نوردیک‌تر است، با الیاف رگه‌دار یا حلقه‌ای نامنظم آن. رنگ روشن آن را برای تولید درب های روستایی عالی و حتی ناتمام می کند. از سوی دیگر، خاکستر هم برای درها و پارکت و هم برای مبلمان داخلی ایده آل است: محکم است، اما سبک است، در حالی که گردو یک چوب سنگین و متخلخل با دوام متوسط ​​است. در نهایت، بلوط، که ماده مورد استفاده در محصولات درب چوبی Garofoli است ، دارای سختی و دوام بالا، پایداری و مقاومت در برابر ضربه است.

پیشمهاد می شود: پله چوبی            پله چوبی دوبلکس

درب چوبی داخلی

علاوه بر این، اسانس های مختلف و انواع مختلف چوب برای مبلمان بسته به نحوه پردازش آنها می توانند جنبه ها و ویژگی های مختلفی داشته باشند:

 • چوب جامد (یا چوب جامد) ماده ای است که از چوب قلب و از یک تخته به دست می آید. بنابراین درهای چوبی جامد نتیجه چاشنی طولانی هستند که آنها را مقاوم و ارزشمند می کند.
 • چوب جامد مصنوعی: سازه ای از چوب تخته بلوک است که با لایه ای از چوب گرانبها پوشانده شده است.
 • از طرف دیگر، چوب بلوک از فرآیندی نشأت می گیرد که به شما امکان می دهد درهای مقاوم و در عین حال سبک ایجاد کنید.
 • چوب لانه زنبوری به دلیل ساختار لانه زنبوری که توسط دو ورقه نئوپان محصور شده است ارزان تر و به ویژه سبک است.

درهای داخلی چوبی

درهای چوبی ، چه با درهای صاف و تزئین شده و چه با شیشه، همیشه بخشی از دکوراسیون بوده اند. درهای ما در واقع فقط با چوب به دست آمده از فرآیندهای پایدار و با احترام زیادی برای محیط زیست ساخته می شوند. درهای داخلی ما از چوب جامد تشکیل شده است، یعنی قطعاتی که مستقیماً از تنه درختانی که در جنگل‌های بزرگ آمریکای شمالی زندگی می‌کنند و به روشی مسئولانه و پایدار مدیریت می‌شوند، به دست می‌آیند.شما می‌توانید سبک‌های زیادی پیدا کنید: از درهای چوبی جامد با آشلار، مانند درب ما از مجموعه کلاسیک هماهنگ‌ شده تا بویزری که در عکس زیر می‌بینید، تا مدرن‌ترین درها از چوب هموار تا دیوار، مانند فیلومورو ما. درب‌های اوندا و کوادرا، با ساختار چوبی جامد و پانتوگراف‌های سه‌بعدی جدید مشخص می‌شوند که زیبایی‌شناسی با عمق اصلی به درب می‌دهد.

 

درب تمام چوب

همسطح به-دیوار-در-چوب جامد-quadra-garofoli

وینسکوتینگ-اثر-مرمر-و-بوسیری-اثر-موج-3d-garofoli

این درب های چوبی گرانبها، زیبا و همه کاره، بنابراین می توانند جلوه ای طبیعی و اصیل به محیط ببخشند. دانه ها و گره ها قهرمان هستند و چوب را به معنای واقعی زنده می کنند. با این حال، چوب جامد مورد استفاده برای درهای ما نه تنها از یک نتیجه زیبایی شناختی عالی برخوردار است، بلکه واقعاً مزایای متعددی دارد:

 • این یک ماده کاملا طبیعی و پایدار است.
 • بسیار مقاوم است؛
 • عایق صدا را تضمین می کند؛
 • گرما و اصالت را منتقل می کند.
 • استحکام و ایمنی کامل را ارائه می دهد.
 • می توان آن را کاملاً با بویزری و پارکت ما هماهنگ کرد.

 

مجموعه کلاسیک درب های چوبی جامد

درب چوبی بلوط

اکثر مجموعه‌های از درب چوبی ، و همچنین پارکت‌ها، لوازم جانبی مبلمان چوبی ، از چوب بلوط ساخته شده‌اند، ماده‌ای با کیفیت، هم از نظر زیبایی‌شناسی، هم عملکرد و هم از نظر پایداری محیطی. بنابراین، انتخاب بلوط ما از یک سو به معنای حمایت از فرآیند با فضیلت ما در تهیه مواد خام است، فرآیندی که از جنگل ها و محیط زیست محافظت می کند. از طرف دیگر، یک بلوط با کیفیت بالا مانند بلوط که از جنگل های آمریکای شمالی می آید را انتخاب کنید.

 

علاوه بر این ویژگی‌های مهم زیست‌محیطی، بلوطی که برای درب چوبی خود انتخاب می‌کنیم دارای مزایای متعددی است، از جمله کیفیت سختی و پایداری در طول زمان که آن را در برابر سایش و تغییرات دما مقاوم‌تر می‌کند. در مقایسه با سایر چوب‌ها که نرم‌تر بودن آن‌ها در طول سال‌ها به طور قابل توجهی مشخص می‌شود، بلوط مقاومت زیادی در برابر ضربه‌ها دارد.

یکی دیگر از کیفیت های بلوط تطبیق پذیری آن است: درهای بلوط گاروفولی در واقع می توانند در رنگ های مختلفی انتخاب شوند، از سبک ترین، مانند بلوط یخی تا درهای تیره تر مانند بلوط خاکستری سنگی، مانند آنچه برای ما انتخاب شده است. درب 110 e Lode که در تصویر زیر مشاهده می کنید، یا بلوط سیاه عمیق، مانند آنچه برای بویزری و پارکت ما برای این حمام مدرن زیبا استفاده شده است.

 

درب داخلی چوب جامد Garofoli 110 e lode

پارکت بلوط مشکی پلاتین Garofoli

اگر رنگ‌های روشن را به رنگ‌های تیره ترجیح می‌دهید، می‌توانید بلوط سفید شده یا روکش‌های بسیار شیک مانند بلوط یخی، بلوط پودری یا بلوط ابریشمی را برای وسایل منزل و درهای داخلی خود انتخاب کنید. پوشش های ایده آل برای محیط های سبک اسکاندیناوی یا حتی برای خانه هایی که درها باید نمایانگر یک مبلمان خنثی و نه چندان تهاجمی باشند. به عنوان مثال، برای این اتاق نشیمن به سبک نوردیک، ما درهای چوبی خود را از مجموعه Mirawood در Seta Oak انتخاب کردیم که در اینجا با پارکت با همان روکش ترکیب شده است. اثر نهایی؟ محیطی مدرن، تصفیه شده و دلپذیر، که با گرمای معمولی چوب بلوط و با ظرافت هایی که زیبایی طبیعی آن را افزایش می دهد منحصر به فرد شده است.

درهای چوبی و شیشه ای میراوود

Oak Ice، در میان تکمیل‌هایی که به آن اشاره کردیم، شاید نزدیک‌ترین چیزی باشد که کسانی که به دنبال درب‌های طبیعی بلوط هستند، در ذهن دارند. همانطور که در دو پروژه بعدی مشاهده می کنید، در واقع، به ویژه بلوط یخی محتاطانه و ظریف است و برای تطبیق بدون مشکل با زمینه هایی با سبک مدرن و امروزی ایده آل است. برای مثال، در اینجا می‌توانید ببینید که چگونه از قرنیز همسطح به دیوار برای درب فیلومورو و درهای کمد لباس، و همچنین برای پارکت و پله‌ها استفاده شده است تا اتاقی با ظاهری بسیار ظریف و مینیمالیستی ایجاد شود.

از سوی دیگر، برای این راهرو، درهای داخلی چوبی پانتوگراف شده ما از مجموعه Mirawood Garofoli، همچنین در پوشش Oak Ice، با پارکت هماهنگ انتخاب شد. راه حلی که به شما امکان می دهد ظرافتی ذاتی و جاودانه به اتاق بدهید و به خوبی به محیط هایی با ظاهری مدرن کمک می کند.

درب چوبی داخلی

درب های چوبی لانه زنبوری

در پایان یادآور می‌شویم که اگر نمی‌خواهید از مزایای چوب صرف نظر کنید و در محدوده قیمتی پایین‌تر باقی بمانید، راه حل دیگری که باید در نظر بگیرید، درب‌های لانه زنبوری چوبی ما هستند. در واقع، درهای چوبی توخالی اکنون وارد میلیون‌ها خانه شده‌اند، اما بسیاری هنوز در مورد این نوع درب تعصب دارند، که از این واقعیت ناشی می‌شود که درب‌های توخالی، برخلاف درب‌های چوبی جامد ، یک پیش داوری هستند. درب خالی و در نتیجه ارزش کمتری دارد. اما بیایید ببینیم چیست.

اولین چیزی که در مورد درهای لانه زنبوری باید بدانید نحوه مونتاژ آنها است. در واقع درب دارای چارچوبی است که نقش چارچوبی برای سازه درب دارد. این قاب که «لانه زنبوری» نام دارد، نام خود را به این نوع پنجره می دهد. این محیط یک ورقه سلولزی لانه زنبوری را در بر می گیرد که به لطف ساختار لانه زنبوری خود، ساختار و مقاومت درب را ایجاد می کند. برای بستن درب از دو طرف مانند ساندویچ، دو ورق ام دی اف با ضخامت متغیر قرار داده می شود (برای درب های گروه ما از ورق های ضخیم تر از معمول استفاده می شود، از 6 تا 9 میلی متر).

این مجموعه به صورت یک بدنه ساخته می شود و سپس با یکی از گزینه های زیر پوشش داده می شود:

 • ورق های چوبی،
 • لمینت،
 • لاک زدن

بنابراین در اینجا ما درهای لانه زنبوری چوبی، لمینت، لاکی و حتی پانتوگراف را خواهیم داشت، زیرا امکان حکاکی روی سطح برای ایجاد دکوراسیون کلاسیک یا مدرن وجود دارد. به ویژه، اگر می‌خواهید درب چوبی کم‌هزینه‌تری داشته باشید، می‌توانید درب Easy 50 ما را از مجموعه پاسیو انتخاب کنید، که با روکش چوبی توخالی شده و در روکش‌های مختلف موجود است، که به شما امکان می‌دهد کاملاً آن را با پارکت، بویزری و تخته‌های دامنی ما هماهنگ کنید. .

درب تمام چوب

در نهایت، در اینجا یک دلیل دیگر برای انتخاب درهای داخلی چوبی وجود دارد، شاید ترکیب آنها با پارکت و بویزری با همان روکش: رفاه! در واقع به طور گسترده ای از نظر علمی ثابت شده است که زندگی در محیط های غنی از چوب به آرامش و بهبود سلامت و خلق و خوی عمومی فرد کمک می کند.

درب چوبی

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

09127393629