دوشنبه 10 بهمن 1401
09127393629
Azhman_group.co
o
پله چوبی
طرح ها و ایده های زیبا برای پله چوبی و پله چوبی دوبلکس
آوریل 13, 2022
اجرای نرده چوبی
ایده ها طرح های جذاب برای اجرای نرده چوبی + تصاویر
آوریل 17, 2022

فلاورباکس چوبی و نکاتی درمورد آن

فلاورباکس چوبی

استفاده از فلاور باکس های چوبی در ساختمان و یا روف گاردن می تواند تاثیر فوق العاده ای بر فضای محیط اطراف بگذارد.

این گلدان های چوبی بسیار ارزشمند هستند و رشد گیاهان و گل ها در آن ها بسیار مطلوب تر انجام می شود.

با این حال، باغبانی در ظروف چوبی به دانش و تکنیک خاصی نیاز دارد.

پیشنهاد: اجرای روف گاردن

هشدار رنگ سرب

در حالی که فلاور باکس های رنگ شده می توانند زیبا باشند، قبل از اینکه از جعبه رنگ شده قدیمی برای استفاده به عنوان گلدان چوبی استفاده کنید، ابتدا بررسی کنید که آیا رنگ حاوی سرب است یا خیر. این را می توان با یک کیت تست ساده انجام داد. که می توان آن را در فروشگاه های سخت افزار، مراکز خانگی یا خرده فروشی های آنلاین یافت.

کاشت مواد خوراکی در ظرفی که با رنگ سرب پوشانده شده است ایده خوبی نیست ، زیرا گیاهان و سبزیجات می توانند این فلز سنگین را جذب کنند. و در حالی که اگر در حال پرورش گل یا سایر گیاهان زینتی هستید که خورده نمی شوند، خطر مصرف مستقیم وجود ندارد، هنوز خطرات زیست محیطی وجود دارد. اگر تراشه های رنگ یا رنگ پوست کنده در چمن یا خاک باغ بیفتد، آلودگی طولانی مدت ایجاد خواهید کرد. سرب به عنوان یک عنصر شکسته نمی شود – هرگز. در طول سال ها، حتی سطوح کم قرار گرفتن در معرض سرب در خاک می تواند منجر به آسیب عصبی و کندی رشد در حیوانات و انسان شود. کودکان به ویژه در مواجهه با سرب آسیب پذیر هستند.

فلاور باکس چوبی_گروه مهندسی آژمان

 

بهترین چوب برای فلاور باکس

جعبه های چوبی اگر از چوب مناسب ساخته شده باشند و به درستی از آنها مراقبت شود، می توانند سال ها – حتی دهه ها – دوام بیاورند. سدر و چوب سرخ دارای مقاومت طبیعی در برابر آسیب حشرات و پوسیدگی هستند. سرو و ساج از دیگر چوب های با مقاومت خوب در برابر عناصر هستند. اما حتی سرو و چوب سرخ نیز زمانی که ظروف با خاک مرطوب پر می شوند و در معرض عناصر قرار می گیرند، می توانند به سرعت پوسیده شوند. در حالی که معمولاً پوسیدگی چوب است که کار کاشت چوب را به پایان عمر خود می رساند، میخ ها و هر نوع سخت افزار فلزی که برای ساخت جعبه استفاده می شود نیز می تواند زنگ زده و خورده شود که دائماً در معرض عناصر قرار گیرد. برخی مراحل آماده سازی و نگهداری سالانه می تواند عمر کاشت های چوبی شما را افزایش دهد، اما واقعیت این است که در مقایسه با گلدان های پلاستیکی، سیمانی یا سفالی، تمام ظروف چوبی باغچه عمر محدودی دارند و در نهایت نیاز به تعویض خواهند داشت.

در حالی که اگر قصد دارید از آنها برای پرورش مواد خوراکی استفاده کنید، می توانید از چوب های ضایعاتی که در دست دارید، گلدان های چوبی روستایی بسازید، قبل از استفاده از الوارهای تحت فشار به دقت فکر کنید. الوارهای قدیمی تر تحت فشار از آرسنیک و سایر مواد برای جلوگیری از آسیب حشرات و پوسیدگی استفاده می کردند و آرسنیک سمی توسط ریشه گیاهان جذب می شد. این نوع الوارهای تحت فشار با برچسب CCA (آرسنات مس کروم دار) مهر می خورند، بنابراین اگر در حال ساختن کاشت برای مواد خوراکی هستید، از هرگونه الوار با این مهر خودداری کنید. انواع بعدی الوارهای تحت فشار حاوی آرسنیک نیستند، اما اگرچه گفته می‌شود که هنگام استفاده برای رشد خوراکی‌ها بی‌خطر هستند، باغبان‌های محتاط عموماً از هرگونه مواد شیمیایی در ظروف چوبی که برای رشد سبزیجات و سایر خوراکی‌ها استفاده می‌شود اجتناب می‌کنند. اگر کاشت های شما فقط برای گیاهان زینتی در نظر گرفته شده است،

هرگز از بست های راه آهن آغشته به کرئوزوت برای هیچ گلخانه ای استفاده نکنید، مهم نیست در آن چه می روید. این نگهدارنده روغنی حاوی صدها ماده شیمیایی است و حتی برس زدن چوب آغشته به کرئوزوت می تواند منجر به بثورات پوستی و سوختگی شود. این ماده خطرناکی است که به هیچ شکلی در اطراف خانه جایی ندارد.

فلاور باکس

 

آماده سازی گلدان چوبی

در مورد اینکه آیا کاشت های چوبی باید با یک درزگیر شیمیایی یا محافظ چوب پوشانده شوند تا عمر آنها افزایش یابد، اختلاف نظر وجود دارد. یک درزگیر چوب مایع که روی سطوح داخلی و خارجی یک گلدان اعمال می شود و سپس هر سال مجدداً استفاده می شود، مطمئناً عمر آن را افزایش می دهد. اما درزگیرهای چوبی معمولی معمولاً حاوی حلال‌ها و مواد دیگری هستند که می‌توانند مواد شیمیایی خطرناک را در خاک گلدان آزاد کنند، جایی که به طور بالقوه می‌توانند توسط گیاهان جذب شوند – و در نهایت توسط هر فردی که آن گیاهان را می‌خورد. بنابراین، بهتر است از این نوع مهر و موم های شیمیایی تجاری برای کاشت که برای رشد گیاهان و سایر خوراکی ها استفاده می شود، خودداری کنید. با این حال، کاشت‌هایی که زینت‌ها را نگه می‌دارند، اگر مرتباً از یک درزگیر چوبی روی سطوح داخلی و خارجی استفاده کنید، بسیار بهتر می‌مانند.

باغبانان ارگانیک متعهد ممکن است از چندین روش نگهدارنده استفاده کنند که ایمن تر از مهر و موم های چوب شیمیایی در ظروف چوبی است که باعث رشد مواد خوراکی می شود.

  • روش های رنگ آمیزی چوب که حاوی آسیپتاک هستند (نام تجاری رایج کوپرینول است) ایمن تر از مهر و موم های شیمیایی هستند. با این حال، چوب بیشتر از درزگیرهای شیمیایی نیاز به عقب نشینی دارد.
  • تصور می شود که نگهدارنده های مبتنی بر آب مبتنی بر نمک های بور برای انسان بی خطر هستند. آنها معمولاً به صورت رنگ یا ژل اعمال می شوند. با این حال، آنها به خوبی با چوب پیوند نمی‌خورند و ممکن است از بین بروند و به استفاده مجدد مکرر نیاز داشته باشند.
  • روغن بذر کتان یک درمان قدیمی و کلاسیک چوب است. روغن بذر کتان که از بذر کتان طبیعی ساخته شده است، خواص نگهدارنده بسیار خوبی دارد، اما خشک شدن آن زمان زیادی طول می کشد. از محصولاتی که با حلال هایی مانند الکل های معدنی مخلوط می شوند خودداری کنید و اجازه دهید ظرف چند هفته قبل از کاشت خشک شود. اگر هدف اجتناب از مواد شیمیایی مصنوعی است، فقط از روغن بذر کتان خالص استفاده کنید. همچنین توجه داشته باشید که روغن بذر کتان قبل از خشک شدن کاملا قابل اشتعال است.

یک فلاور باکس چوبی ممکن است به سوراخ های زهکشی نیاز داشته باشد، بسته به اینکه چقدر متخلخل بدون آنها باشد. آبی که برای مدت طولانی در گلدان می ایستد، گیاهان را با خفه کردن اکسیژن به ریشه ها غرق می کند، بنابراین زهکشی خوب ضروری است.

برای تعیین اینکه آیا کاشت شما زهکشی کافی دارد، جعبه خالی خود را با آب پر کنید و ببینید چقدر طول می کشد تا آب به بیرون نشت کند. اگر آب آزادانه از درزهای پایین جعبه خارج شود، هیچ آماده سازی دیگری لازم نیست. اما اگر جعبه پر شد و آب را برای بیش از یک دقیقه یا بیشتر نگه داشت، چند سوراخ زهکشی 1/2 اینچی در ته و چند سوراخ در کناره‌های ظرف در نزدیکی ته آن ایجاد کنید.

فلاور باکس خود را با پارچه های منظره متخلخل خط بکشید. هدف در اینجا جلوگیری از خیس شدن چوب نیست – که در محیط های بیرونی غیرممکن است – بلکه هدف جلوگیری از تماس مستقیم خاک گلدان با چوب است. پارچه منظره متخلخل به آب اجازه می دهد تا از طریق خاک تخلیه شود و از سوراخ های زهکشی حفر شده در جعبه خارج شود. همچنین می‌توانید از پلاستیک برای ردیف کردن گلدان‌های خود استفاده کنید – روشی ارجح برای گلدان‌هایی که در داخل خانه استفاده می‌شوند – اما مطمئن شوید که در محل سوراخ‌های زهکشی، پلاستیک را سوراخ کنید.

گیاهانی را متناسب با عمق و اندازه جعبه چوبی خود انتخاب کنید. برای جعبه های کم عمق، گیاهان با ریشه کم عمق را انتخاب کنید. ساکولنت  ها یک انتخاب عالی برای جعبه های کم عمق هستند. همچنین، میکروگرین ها یا بیشتر  سبزیجات سالاد  در یک جعبه کم عمق خوب عمل می کنند.

فلاورباکس_گلدان چوبی

نکاتی برای رشد در فلاور باکس چوبی

هنگامی که در مورد ظرف چوبی و درمان تصمیم گرفتید، چند مرحله را دنبال کنید تا از موفقیت و طول عمر کاشت جدید خود اطمینان حاصل کنید.

  • فلاورباکس های چوبی خود را روی پایه های گلدان یا بلوک های کوچک چوب ضایعات اگر روی عرشه چوبی یا سطح پاسیو قرار دارند ، بالا بیاورید . این کار از نفوذ رطوبت محبوس شده روی سطح زیرین جلوگیری می کند و همچنین فضایی برای تخلیه ظروف ایجاد می کند.
  • در پایان فصل رشد، ظروف خود را خالی کنید، تمام خاک را پاک کنید و آنها را در مکانی خشک برای زمستان نگهداری کنید. دادن فرصتی برای خشک شدن چوب، عمر کاشت شما را تا حد زیادی افزایش می دهد.
  • به طور منظم یک درمان تازه از سیلر مورد نظر خود را اعمال کنید. اگر می‌خواهید کاشت‌های شما برای مدت طولانی دوام بیاورند، استفاده مجدد سالانه از یک درزگیر چوب بهترین برنامه است.
  • کاشت های کوچکتر سریعتر خشک می شوند، بنابراین مرتب آنها را کنترل کنید و در صورت لزوم به گیاهان آبیاری کنید. در بسیاری از اقلیم‌ها، آبیاری روزانه با هر کاشت چوبی ضروری است و کاشت‌های کوچک زیر نور مستقیم خورشید ممکن است نیاز به آبیاری دو بار در روز داشته باشند.
  • ظروف بزرگ می توانند بسیار سنگین باشند. برای روشن‌تر شدن آن‌ها، ابتدا کف گلدان را با مواد پرکننده، مانند بطری‌های پلاستیکی باقی‌مانده یا یک لایه ضخیم از برگ یا شاخه‌ها پر کنید، سپس روی آن را با خاک گلدان پر کنید. بیشتر گیاهان برای رشد خوب به بیش از 9 تا 12 اینچ خاک گلدان نیاز ندارند و اگر فضای اضافی با مواد سبک تری پر شود، ظروف شما برای جابجایی بسیار سبک تر خواهند بود.
  • گلدان های خود را با خاک معمولی باغچه (کثیفی) پر نکنید. گیاهان در ظروف با خاک گلدان تجاری یا خاک گلدانی که خودتان از قسمت های مساوی ورمیکولیت یا پرلیت، پیت ماس ​​و کمپوست تشکیل شده است، بهتر رشد می کنند. خاک معمولی باغچه تخلخل لازم برای رشد خوب گیاهان کانتینری را ندارد و حاوی میکروارگانیسم هایی است که به سرعت کاشت های چوبی شما را پوسیده می کند.
فلاورباکس
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09127393629