یکشنبه 09 بهمن 1401
09127393629
Azhman_group.co
o
اجرای نرده چوبی
مزایای اجرای نرده چوبی
مارس 23, 2022
پله چوبی
مدل های مختلف پله چوبی+تصاویر
مارس 26, 2022

فلاور باکس چیست؟

فلاور باکس یک جعبه کاشت است که معمولاً برای اهداف تزئینی برای پرورش گل استفاده می شود، اگرچه جعبه گل را می توان با گل ها و گیاهان خوراکی نیز تهیه کرد. فلاور باکس ها اغلب در محیط هایی که فضای باغبانی محدود است مانند مناطق شهری استفاده می شود و می توان آنها را به روش های مختلفی ساخت. بسیاری از فروشگاه‌های سخت‌افزار و باغبانی جعبه‌های گل یا طرح‌هایی را برای ساخت آنها حمل می‌کنند و همچنین می‌توان آنها را مستقیماً از شرکت‌های تولیدکننده آنها سفارش داد.
گل رز اغلب در فلاور باکس رشد می کند.

فلاور باکس
اگرچه از این نام نشان می دهد که جعبه گل همیشه به شکل جعبه ساخته می شود، جعبه های گل را می توان در اشکال مختلف از جمله دایره، شش ضلعی و هشت ضلعی ساخت. در همه موارد، جعبه دارای سوراخ هایی برای ارتقای زهکشی و ساختار محکمی است که تضمین می کند که جعبه در هنگام بارگیری با خاک خراب نمی شود. چوب، آجر، فلز و پلاستیک همگی می توانند در ساخت جعبه گل استفاده شوند و چوب یک ماده کلاسیک انتخابی است.گل اطلسی یک گل محبوب برای رشد در جعبه های گل است.
گل اطلسی یک گل محبوب برای رشد در جعبه های گل است.
در برخی موارد فلاور باکس زیر پنجره ها نصب می شود که در این موارد اغلب به عنوان پنجره باکس شناخته می شوند. جعبه های پنجره به ویژه در شهر محبوب هستند، جایی که مردم ممکن است اصلا فضایی برای باغبانی نداشته باشند. از فلاور باکس ها همچنین می توان برای خط کشی عرشه ها، پیاده روها و ایوان ها استفاده کرد، در امتداد خطوط سقف نصب کرد یا در مکان های مختلف خلاقانه دیگری مستقر کرد.
بسیاری از مردم دوست دارند گل‌های سالانه را در جعبه‌های گل خود پرورش دهند، به محض اینکه گل‌ها شروع به از بین رفتن می‌کنند، گل‌ها را جدا کرده و گیاهان گل‌دار جدید جایگزین آن‌ها می‌کنند. این تمرین تضمین می کند که جعبه گل همیشه با چیزی پر رنگ، زنده و سبز است. سایر افراد ممکن است ترجیح دهند گیاهان چند ساله را در جعبه های گل خود قرار دهند، و در حین بلوغ گیاهان را اصلاح و شکل دهند تا ظاهری مرتب و مرتب داشته باشند. از جعبه‌های گل می‌توان برای پیاز، تاک‌های دنباله‌دار و رشد گیاهان از دانه استفاده کرد.

فلاور باکس
هنگام انتخاب یا ساخت فلاور باکس، ایده خوبی است که به نحوه استفاده از جعبه فکر کنید. به عنوان مثال، جعبه پنجره باید شامل تجهیزاتی برای نصب جعبه در زیر پنجره و ایجاد شکاف تهویه بین جعبه و سازه باشد تا پوسیدگی ظاهر نشود. فلاور باکس هایی که قرار است در عرشه ها، ایوان ها و پیاده روها مورد استفاده قرار گیرند باید به گونه ای مرتفع باشند که فضای زیادی برای زهکشی داشته باشند. هنگامی که یک جعبه گل همسطح با یک سطح صاف قرار می گیرد، آب می تواند به دام افتاده و باعث پوسیدگی شود. جعبه های گل همچنین ممکن است برای محکم کردن آنها در آب و هوای بد و جلوگیری از سرقت نیاز به وزن یا پیچ داشته باشند.

برای خرید و اجرای فلاور باکس چوبی و محوطه سازی و اجرای روف گاردن می توانید با کارشناس ما در تماس باشید.

 

فلاور باکس در طرح های مختلفی تولید می شوند. اگر آنها را بکارید، آنها به یک چشم نواز واقعی تبدیل می شوند. محصولات مدرن وصل کردن فلاورباکس ها را به بازی کودکانه تبدیل می‌کنند – هر چیزی که نیاز دارید را می‌توانید در هر جعبه ابزار پیدا کنید. انواع مختلف جعبه گل وجود دارد. مخازن ذخیره آب عملکرد ویژه ای دارند. در مورد انواع، گزینه های کاشت و اتصال فلاور باکس اطلاعات کسب کنید.

فلاور باکس

انواع فلاور باکس

جعبه‌های گل دیگر به سادگی کاربردی نیستند – رنگ‌ها، اندازه‌ها، طرح‌ها و مواد متعدد می‌تواند یک جعبه گل را به زیباترین شی تزئینی روی بالکن یا طاقچه تبدیل کند. بنابراین می توانید مدلی را پیدا کنید که مناسب شما و بقیه طرح ها باشد. بسته به سبک در رنگ های روشن بهاری و تابستانی یا سفید، مشکی یا نقره ای ساده.

در مورد مواد ، جعبه های گل را می توان در آنها یافت

 • چوب
 • پلاستیک
 • سفالین
 • فولاد یا
 • فلز روی

فلاور باکس های پلاستیکی مدل های ایده آلی برای بالکن هستند: آنها خیلی سنگین نیستند و معمولاً نشکن هستند. با این حال، باید از محصولات مارک دار عقب نشینی کرد. اگر در اینجا در انتهای اشتباه ذخیره کنید، به سرعت از ترک ها و رنگ های محو شده شگفت زده خواهید شد.

فلاور باکس چوبی بیشتر در فضای روستایی قرار می گیرند. اما مدل های چوبی مدرن نیز در بازار وجود دارد. معمولاً در این جعبه ها یک درج پلاستیکی یا روی برای محافظت از چوب در برابر رطوبت و پوسیدگی وجود دارد.

جعبه های گل تراکوتا یک فضای مدیترانه ای ایجاد می کنند. آنها همچنین بسیار قوی و سنگین هستند. آنها انتخاب مناسبی برای بالکن نیستند. ایستادن این مدل ها بهتر از آویزان کردن آنهاست. آنها می توانند حتی شدیدترین باد را تحمل کنند.

جعبه‌های گل استیل یا روی با ظاهری مدرن‌تر و مینیمالیستی مناسب هستند. آنها به ویژه در باغ های گیاهی کوچک محبوب هستند. مدل های زینک مخصوصاً سبک هستند و بنابراین می توان بدون هیچ مشکلی روی نرده بالکن نصب کرد.

همچنین، از نظر اندازه و طراحی، انواع مختلفی از انواع را پیدا خواهید کرد. برای هر عرض آستانه و تعداد گل دلخواه مدل مناسبی وجود دارد. جعبه های گل را می توان بسیار ساده نگه داشت. با این حال، طرح هایی به سبک خانه های روستایی مدرن نیز بسیار محبوب هستند ، به عنوان مثال، که در آن جعبه ها با لت های نرده ارائه می شود.

فلاور باکس ذخیره آب

فلاور باکس های گل با عملکرد ذخیره آب که اصطلاحاً جعبه های ذخیره آب هستند، جایگاه ویژه ای را به خود اختصاص می دهند. آنها به ویژه برای بالکن مناسب هستند و شامل یک جعبه با یک درج هستند که کاشته می شود.

آب در جعبه بیرونی ذخیره می شود. از اینجا گیاهان می توانند مقدار مورد نیاز مایع را با کمک مخروط مکش بکشند . یک نشانگر سطح آب نشان می دهد که هنوز چقدر آب در دسترس است. از طرف دیگر، می توانید بالشتک های مخصوص ذخیره آب را در پایین جعبه قرار دهید. این ها را می توان در جعبه های معمولی استفاده کرد.

جعبه های گل برای بالکن در فضا صرفه جویی می کنند، زیرا تعداد گل های بیشتری در بالکن کوچک فضا دارند
فلاور باکس برای بالکن در فضا صرفه جویی می کند، زیرا تعداد گل های بیشتری در بالکن کوچک فضا دارند

در فلاور باکس بکارید

گیاهان بالکن نیاز به مراقبت دارند. باید قوی ترین گونه های ممکن را انتخاب کرد. این شامل

 • شمعدانی ها
 • موج سواران نیز
 • دکمه های هوسر.

به همان اندازه محبوب هستند

 • بابونه
 • غازانیا نیز
 • لیزی شلوغ

اگر می خواهید رنگ یکنواختی داشته باشید، باید مراقب باشید از گیاهانی با انواع گل ها و فرم های رشد مختلف استفاده کنید . گوشه ها باید با گیاهان آویزان، مرکز با گیاهان پرپشت و پس زمینه با گونه های عمودی پر شود.

توصیه می شود بیش از سه رنگ در فلاور باکس قرار ندهید. در غیر این صورت به سرعت یک عکس بی قرار می گیرید.

هنگام کاشت، باید مراقب بود که ترکیب رنگی هماهنگ باشد
هنگام کاشت، باید مراقب بود که ترکیب رنگی هماهنگ باشد

اگر جعبه ذخیره آب را انتخاب می کنید، باید بدانید که در تابستان که هوا بسیار گرم است، ذخیره آب فقط حدود دو تا سه روز دوام می آورد. برای گل هایی که به آبیاری روزانه وابسته نیستند، این مدل ها راه حل خوبی هستند.

با این حال، هر گیاهی برای چنین جعبه هایی مناسب نیست – به عنوان مثال، شمعدانی ها می توانند پوسیده شوند. اگر گل های جدیدی بکارید، فقط باید در دو تا سه هفته اول از بالا آبیاری شوند. در این مدت مخزن نباید پر شود.

روی خاک گلدان کم نگذارید . از این گذشته، شما می خواهید برای مدت طولانی چیزی از شکوه شکوفه داشته باشید و از آنجایی که فضای یک جعبه گل به وضوح محدود است، گیاهان باید به خوبی مراقبت شوند.

باید آنقدر جعبه را پر کنید که یک حاشیه به عرض دو انگشت باقی بماند. می‌توان یک کود طولانی‌مدت به مخلوط اضافه کرد، که باعث می‌شود تا چند ماه مجبور نشوید کود را اضافه کنید. یک جعبه گل معمولی به طول یک متر با حدود 18 لیتر خاک پر شده است. اگر پهن تر باشد می تواند 25 لیتر هم باشد.

گیاهان موجود در فلاور باکس باید همیشه خاک کافی داشته باشند
گیاهان موجود در فلاور باکس باید همیشه خاک کافی داشته باشند

هنگام آبیاری، همیشه باید رطوبت یا خشکی خاک را هدایت کنید. در تابستان ممکن است نیاز به آبیاری دو بار در روز باشد. برگها و گلها باید تا حد امکان خشک بمانند.

نکات اتصال

اگر می‌خواهید یک فلاور باکس به بالکن بچسبانید، باید مطمئن شوید که براکت‌ هایی را انتخاب می‌کنید که برای این کار طراحی شده‌اند. آنها باید با نرده بالکن مطابقت داشته باشند. بار دائمی باید پشتیبانی شود و جعبه در یک موقعیت تراز نصب شود.

اما روی طاقچه هم قابل نصب است. همچنین براکت های مناسبی برای این کار وجود دارد. اغلب می توان از حفاری صرف نظر کرد.

مواد مورد نیاز

براکت‌های آهنی با روکش پودری که در هر فروشگاه سخت‌افزاری یافت می‌شوند، برای اتصال جعبه‌های گل مناسب هستند . این براکت ها در رنگ های بسیار متنوعی موجود هستند تا با تریلی بالکن و فلاور باکس مربوطه مطابقت داشته باشند.

برای مونتاژ یک جعبه حداقل دو، بهتر است سه یا بسته به طول، براکت های خاص بیشتری با قابلیت تنظیم بی نهایت مورد نیاز است. هر براکت از سه میله مسطح تشکیل شده است که باید به شکل L و Z موجود باشد.

دستورالعمل مونتاژ

برای مونتاژ، میله مسطح L شکل زیر میله Z شکل قرار می گیرد. اکنون یک مهره پیچ با واشر از سوراخ های روی هم قرار داده شده است، که می تواند مطابق با جعبه گلی که قرار است آویزان شود، تنظیم شود.

پس از تنظیم براکت به ابعاد جعبه گل، می توان اتوی L شکل دوم را در بالای آهن Z قرار داد. این نیز در امتداد فرورفتگی ها با مهره محکم می شود.

همین کار را در مورد سایر براکت ها نیز انجام می دهند که به طور کامل مونتاژ شده و مثلاً روی نرده بالکن آویزان شده اند. مهم : جعبه گل را فقط زمانی می توان آویزان کرد که مهره سفت شده باشد.

سیستم های مختلفی برای اتصال فلاور باکس به نرده بالکن وجود دارد
سیستم های مختلفی برای اتصال فلاور باکس به نرده بالکن وجود دارد

پیوست با سیستم های آماده

اتصال با سیستم های آماده، که براکت های مناسبی را برای فلاور باکس ارائه می دهد، حتی ساده تر و شیک تر است. دستورالعمل های نصب رایگان نیز معمولاً در اینجا گنجانده شده است.

برای مثال نصب روی آستانه پنجره نیز به راه حل های خاصی نیاز دارد. چالش فنی را می توان با نگهدارنده های جعبه گل عملی که به صورت مجموعه ای همراه با صفحات گیره و پیچ های مناسب موجود هستند، حل می شود.

براکت های جعبه گل که نیازی به سوراخ کاری ندارند برای ساکنان آپارتمان های اجاره ای جالب هستند. براکت های مخصوصی از آلومینیوم و فولاد ضد زنگ دریافت می کنید که جعبه را به شکل یک قاب نگه می دارد. این قاب ها در پنجره های باز آویزان شده و با پیچ ثابت می شوند. عملکرد پنجره دست نخورده باقی می ماند.

باکس های گل برای آویزان روی نرده بالکن نیز یک نوآوری واقعی است، این مدل ها آماده هستند و می توان آنها را مستقیما کاشت و یا با یک فلاور باکس مناسب پر کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09127393629