چهارشنبه 09 فروردین 1402
09127393629
Azhman_group.co
o

نکاتی در مورد طراحی و اجرای پله چوبی

روف گاردن
ده ایده جذاب برای اجرای روف گاردن
مارس 28, 2022
اجرای نرده چوبی
چرا از نرده چوبی برای راه پله استفاده کنیم
آوریل 1, 2022

نکاتی در مورد طراحی و اجرای پله چوبی

پله چوبی_گروه مهندسی آژمان

 

در خانه‌ها، ساختمان‌های تجاری و عمومی در یک یا چند سطح، یک راه پله چوبی اغلب به بخش مرکزی دکوراسیون تبدیل می‌شود که به عنوان یک قطعه کانونی زیبایی شناختی برای شکل دادن به طرح و بهبود ظاهر کل فضا استفاده می‌شود. در کنار انبوهی از اشکال و طرح هایی که می توان برای راه پله های چوبی استفاده کرد، خود متریال به گرما و بافت می افزاید.

برای متخصصان طراحی که روی پروژه‌هایی کار می‌کنند که در آن نقطه کانونی داخلی یک راه پله چوبی است، چند قدم مهم در طراحی پله وجود دارد:

  • کد محلی را بررسی کنید زیرا اغلب مسائل مربوط به کد و مهندسی مربوط به راه پله ها وجود دارد که باید توسط یک مهندس تایید شود.
  • با یک پله ساز مجرب مشورت کنید تا هندسه خود را دوباره بررسی کنید
  • قبل از شروع ساخت، طرح پله خود را با مسئولان ساختمان محلی پاک کنید

استانداردهای معماری چوبی،به رسمیت شناخته شده است، گزینه ها و تصاویری را در مورد چالش های طراحی و ساخت پله های چوبی ایمن ارائه می دهد، اما در مورد رعایت قوانین توصیه نمی کند زیرا این وظیفه محلی و ملی است. آئین نامه. پله های ایمن، طراحی و مهندسی برای مطابقت با قوانین محلی مسئولیت شما به عنوان یک متخصص طراحی است.

طراحی پله چوبی

هنگام طراحی راه پله های چوبی باید به چه نکاتی توجه کرد 

تعدادی از ملاحظات وجود دارد که یک متخصص طراحی باید در هنگام طراحی راه پله چوبی به آنها توجه کند. مهمتر از همه، اسناد قرارداد شما باید به وضوح مواد، ساخت، نصب، و قوانین ساختمانی یا الزامات مقررات مربوطه را مشخص یا مشخص کند. فراموش نکنید که پله‌ها، نرده‌های پله، رایزرها، دودها، استحکام سازه، و نرده‌ها یا نرده‌های حفاظ همگی مشمول الزامات آیین‌نامه ساختمانی هستند.

همچنین باید مراقب تغییرات رنگی احتمالی باشید. تغییرات رنگ در راه پله های چوبی معمولاً به صورت دانه بندی متقاطع هنگام استفاده از اعضای نواری یا چند لایه، لبه ها در اعضای روکش شده با روکش و در چندین لایه که ممکن است در اثر شکل دهی در معرض دید قرار گیرند، رخ می دهد. هر گونه تنوع رنگی به راحتی می تواند زیبایی شناسی کلی را کاهش دهد.

 

چالش های اجرای پله چوبی

در پروژه های ثبت شده که شامل یک راه پله چوبی است، بازرسان ما معمولاً با کمبودهای زیر مواجه می شوند:

  • تناسب و پایان پله – اینها دو چالش بزرگ برای یک نجاری هستند
  • فراگیر – این بیشتر توسط کد پوشش داده می شود
  • نوع چوب مورد استفاده – مطمئن شوید که چوب مورد استفاده از چوب مشخص شده برای پروژه باشد، چوبی با تراکم خوب توصیه می شود، به عنوان مثال بلوط یا افرا.
  • فاصله نرده ها – اتصال و تکیه گاه نرده پله چوبی باید در نظر گرفته شود

ما همچنین مشکلاتی را در مورد ارتفاع پله و نرده چوبی پله مشاهده می کنیم، اگرچه کد محلی الزامات اندازه را پوشش می دهد و آنها بخشی از استانداردهای معماری چوبی نیستند.

 

مزایای پله های چوبی با طراحی سفارشی

یک راه پله چوبی سفارشی، مزایایی را نسبت به استفاده از گزینه های تولید انبوه به متخصصان طراحی ارائه می دهد.

  • انعطاف‌پذیری طراحی : شما آزادی بیان دارید و می‌توانید از دیدگاه خلاقانه خود در حین برآورده کردن نیازهای عملی مشتری خود استفاده کنید. از آنجایی که کارهای چوبی سفارشی معمولاً توسط یک شرکت تخصصی صنایع چوبی معماری تولید می شود، در صورت لزوم می توان ابعاد را قبل از ساخت تغییر داد. موقعیت‌های خاص مانند طراحی برای معلولان می‌تواند توسط تولیدکننده‌های چوبی در نظر گرفته شود.
  • مقرون به صرفه بودن: کارهای چوبی سفارشی از نظر قیمت با آسیاب های تولید انبوه رقابت مطلوبی دارد، در حالی که تغییرات تقریباً بی حد و حصری در طراحی و مواد ایجاد می کند. بیشتر کارهای چوبی تا زمانی که ساختمان دوام می آورد، نشان می دهد که کیفیت اهمیت دارد.
  • بدون محدودیت: داشتن راه پله های چوبی سفارشی به این معنی است که می توانید بهترین نوع چوب را از بین چوب های سخت و نرم موجود انتخاب کنید. شما بهترین های هر دو دنیا را دارید: کیفیت بالا و آزادی انتخاب.

برای سفارش انواع پله چوبی دوبلکس، پله چوبی و نرده چوبی می توانید با کارشناس ما با شماره 09127393629 تماس بگیرید.

 

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

09127393629