سه شنبه 11 بهمن 1401
09127393629
Azhman_group.co
o
ساخت فلاور باکس چوبی
20 ایده فلاورباکس که باید امتحان کنید!
می 27, 2022
پله چوبی_گروه مهندسی آژمان
12 مدل راه پله چوبی با طرحی متمایز
ژوئن 2, 2022

چرا اقدام به اجرای روف گاردن کنیم؟

اجرای روف گاردن

اکثر ما سقف داریم، اما چند نفر از ما از آن سقف برای همه چیز به جز حفاظت استفاده می کنیم؟ خوشبختانه، نسل جدیدی از سازندگان، معماران منظر، سازمان های دولتی و صاحبان املاک در حال کشف مزایای فراوان اجرای روف گاردن و همچنین سایر ویژگی های بام سبز هستند.

اجرای روف گاردن و صرفه جویی در انرژی

برای درک بهتر مزایای انرژی روف گاردن ، درک مفهوم جزیره گرمایش شهری، افزایش دمایی که تقریباً در تمام مناطق شهری وجود دارد، مهم است. تابش خورشیدی بتن، آسفالت و سایر مواد مصنوعی را بسیار سریعتر و گرمتر از گرم کردن درختان، گیاهان و فضای سبز گرم می کند. نتیجه یک منطقه بزرگ از هوای گرم – یک جزیره گرما – است که محیط های شهری را در تمام طول سال احاطه می کند.

در حالی که این امر به گرم نگه داشتن شهرها در زمستان کمک می کند، جزیره گرمایی شهری باعث می شود که شهرها و شهرها در تابستان گرم شوند، به این معنی که تهویه مطبوع و سایر تجهیزات برودتی باید سخت تر و طولانی تر کار کنند. افزایش در نتیجه تقاضای انرژی شبکه‌های برق را سنگین می‌کند و می‌تواند قبض‌های انرژی تابستانی را از پشت بام بفرستد.

طراحی و اجرای روف گاردن_گروه مهندسی آژمان

با این حال، یک روف گاردن می تواند بار روی ساختمان های مسکونی و تجاری را کاهش دهد. یک مطالعه توسط شورای ملی تحقیقات کانادا نشان داد که یک سقف در معرض می تواند تا 70 درجه سانتیگراد در یک روز آفتابی گرم شود. یک سقف یکسان، هنگامی که توسط یک تراس پشت بام سبز و سایه پوشیده می شود، تنها در دمای 25 درجه سانتیگراد نسبتاً خنک باقی می ماند.

این اثر خنک کننده منجر به صرفه جویی زیادی در انرژی شد. طبق گزارش کانادایی، متوسط ​​انرژی مورد نیاز روزانه برای تهویه مطبوع با سقف خالی 6.0 تا 7.5 کیلووات ساعت (20500-25600 BTU) بوده است. اما گیاهان سایه در تراس پشت بام جریان گرما را کاهش دادند و بنابراین میانگین انرژی مورد نیاز روزانه را به کمتر از 1.5 کیلووات ساعت (5100 BTU) کاهش دادند – که بیش از 75 درصد صرفه جویی می کند.

مزایای معماری بام سبز

روف گاردن ها علاوه بر صرفه جویی در مصرف انرژی، تاثیر مثبتی بر روی خود سقف دارند. اکثر سقف‌ها که در معرض آفتاب، باد، برف و باران هستند، تغییرات دمایی بسیار زیادی دارند. این دماهای شدید باعث می شود که غشای سقف در هوای سردتر جمع شود و در هوای گرم منبسط شود.

این همه کوچک شدن و تورم به سقف آسیب وارد می کند و طول عمر آن را کوتاه می کند، اما تراس پشت بام می تواند کمک کند. در مطالعه کانادایی که در بالا ذکر شد، سقف برهنه تغییرات دمای روزانه 28 درجه سانتیگراد را تجربه کرد. تراس پشت بام این تغییر را تنها به -6 درجه سانتیگراد کاهش داد. هنگامی که شهر Roanoke، Va، یک بام سبز بر روی ساختمان شهرداری خود نصب کرد – با هزینه 91800 یورو – 20 تا 60 سال به عمر سقف فعلی اضافه کرد.

روف گاردن و مدیریت آب باران

یکی دیگر از مزیت‌های بزرگ روف گاردن، توانایی آن‌ها در مدیریت بارندگی است که باعث تمیزتر شدن آن می‌شود و در نتیجه مقدار آن را کاهش می‌دهد و در نتیجه بار روی سیستم‌های فاضلاب طوفان محلی را کاهش می‌دهد.

طراحی و اجرای روف گاردن

هنگامی که محققان کانادایی زهکشی از یک سقف سرد و یک تراس پشت بام را مقایسه کردند، تفاوت حیرت انگیز بود: روف گاردن میزان زهکشی را 75 درصد کاهش داد و زمان زهکشی را 45 دقیقه به تاخیر انداخت. برای سیستم های فاضلابی که به طور معمول پس از طوفان باران فاضلاب را تخلیه می کنند، این کشف خبر خوبی است.

اگرچه محققان کیفیت آب رواناب را اندازه‌گیری نکردند، اما طرفداران بام‌های سبز و باغ‌های پشت بام ادعا می‌کنند که بارشی که از یک بام سرد جاری می‌شود حاوی آلاینده‌های زیادی مانند ترکیبات آلی فرار مبتنی بر نفت (VOCs) است. با این حال، زمانی که بارش توسط پوششی از درختان و گیاهان گرفته می شود و سپس از طریق خاک گیاهان فیلتر می شود، حاوی آلاینده های مضر کمتری است.

از باغبانی روی پشت بام لذت ببرید

علاوه بر مزایای زیست محیطی و اقتصادی روف گاردن، مزیت دیگری نیز وجود دارد که تعیین کمیت آن دشوارتر است: لذت قدیمی کار در باغ. به خصوص در مناطق شهری – جایی که زمین های کشاورزی نادر است، اگر نگوییم وجود ندارد – یک تراس پشت بام نوید مقاومت ناپذیر میوه ها و سبزیجات تازه و همچنین فضاهای آرام و سبز برای استراحت و تفریح ​​را ایجاد می کند.

شهرداری های مختلف قبل از اجرای روف گاردن  یا بام سبز درجات مختلفی از مجوزها و سایر الزامات دارند. با این حال، بسیاری از این مقامات دولتی متوجه خواهند شد که صرفه جویی در انرژی، کاهش آب باران و سایر مزایای باغ های پشت بام بیشتر از خطرات آن است.

به عنوان مثال، شیکاگو و نیویورک سیتی در واقع طراحی روف گاردن را در سراسر شهرهای خود تشویق می کنند – که باعث خوشحالی باغبان های شهری در همه جا می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09127393629