دوشنبه 10 بهمن 1401
09127393629
Azhman_group.co
o
اجرای روف گاردن
چرا اقدام به اجرای روف گاردن کنیم؟
می 29, 2022
اجرای نرده چوبی
بررسی انواع نرده راه پله_نرده چوبی، شیشه ای و…
ژوئن 4, 2022

12 مدل راه پله چوبی با طرحی متمایز

پله چوبی_گروه مهندسی آژمان

موادی که به شما کمک می کند طبیعی بودن را به دکوراسیون خانه بیاورید، ایجاد یک فضای آرام را آسان تر می کند. برای پله که یکی از عناصر ساختمانی است،  بسیاری از سبک ها و عناصر سبک، از مدرن تا کلاسیک، در دکوراسیون تفاوت ایجاد می کنند. 

چوب یک ماده طبیعی است. استقامت آن قوی است. در پوشش پله ها، نرده ها، نرده ها و اسکله ها استفاده می شود. با بافت های مختلف و جایگزین های رنگی به فضا گرما می بخشد. سنگ طبیعی، سنگ مرمر، دیوار آجری یا کف موزاییک با بافت طبیعی هماهنگ است. می توان آن را همراه با قاب فلزی یا حامل های شیشه ای طراحی کرد.

ناحیه ای که پله چوبی در آن اجرا خواهد شد اندازه گیری می شود. ارتفاع طبقه و تعداد پله ها تعداد اسکله ها را تعیین می کند. مثلا؛ 2.80 متر برای دایره ای با ارتفاع 16، وقتی تعداد 16 رقم مشخص شد، این عدد بر 16 تقسیم می شود تا rıht (تفاوت سطح بین دو رقم) بدست آید. 17.5 سانتی متر ارتفاع اسکله فاصله مناسب برای یک قدم انسان است. در پله های چوبی، ارتفاع پایه بدون خروج از این نسبت ها تعیین می شود. 12 نمونه از مدل پله های چوبی با ویژگی های مختلف را با هم مرور می کنیم و بیشتر با آن ها آشنا می شویم.

1. راه پله چوبی  مارپیچ

پله چوبی

پله های چوبی با بافت طبیعی خود به فضا گرما می بخشند. این مدل راه پله که با خط طراحی خود متمایز است، با شکاف های پایه های پله، خطی مدرن را به تصویر می کشد. در عین حال، نرده های سفید با خطوط بسیار ظریف، عناصر زیبایی را به منصه ظهور می رساند. به طور کلی از تناژهای هماهنگ رنگ سفید و چوب در فضا در طراحی راه پله نیز استفاده شده است. این طرح راه پله چوبی که با طراحی خود جلب توجه می کند، دارای امضای شرکت Konu Merdiven، شرکتی از ازمیر است.

2. راه پله مستقیم با کابینت

پله چوبی دوبلکس

گنجاندن سیستم های ذخیره سازی زیر پله در طراحی و بهره مندی از شکل پذیری چوب یک مزیت است. تغییر هوای خانه با بافت طبیعی چوب که فضایی گرم ایجاد می کند، آسان تر خواهد بود. استفاده از فضاهای مرده یا خالی با عناصر طراحی چند منظوره می تواند الهام بخش کسانی باشد که می خواهند فضاهای زیر پله را برای سیستم های ذخیره سازی ارزیابی کنند. اگر به فضای ذخیره سازی اضافی نیاز دارید، این مدل که در آن از رنگ طبیعی چوب از ستون نرده تا پله ها و پایه ها استفاده شده است، ممکن است مورد توجه شما قرار گیرد. در این مدل راه پله از نرده های چوبی با امضای Yıldız Wood استفاده شده است.

پیشنهاد می شود: پله چوبی دوبلکس

3. طراحی پله ای که با خط مدرن خود تفاوت ایجاد می کند

پله چوبی دوبلکس

در این مدل راه پله با امضای سرندر وود، برای هر پله یک قالب پله ای تعیین شده است. در راه پله ای که از فضاهای اسکله استفاده می شود، دکوری شکل می گیرد که با طراحی مدرن خود خطوط فوق العاده ساده ای را به همراه دارد و با رویکرد خود تفاوت هایی ایجاد می کند که چشم را خسته نمی کند. می تواند الهام بخش کسانی باشد که به طراحی راه پله های چوبی با رویکردی مدرن یا مینیمال علاقه دارند. علاوه بر پله های چوبی دیواری، قاب کریر که نقش نرده را ایفا می کند بر روی سقف نصب می شود.

4. عناصر روشنایی روی پله ها و پایه ها

پله هامفایت

شما می توانید فرم های پله پله های چوبی را با توجه به سبک یا سبکی که در طراحی اعمال می شود تعیین کنید. در این پروژه که الهام‌بخش کسانی است که سبک کلاسیک را اتخاذ می‌کنند، جزئیات روی نرده‌های سفید و همچنین فرم پله‌ای مایل جلب توجه می‌کنند. این پروژه که می تواند الهام بخش علاقه مندان به طراحی راه پله به سبک کلاسیک باشد، دارای امضای معماری هبارت است. در دسته پله ها و نرده ها ، می توانید کاتالوگ شرکت های طراحی پله را با توجه به شهرهای مختلف بیابید و با شرکت های مرتبط با طرح های راه پله مورد علاقه خود تماس بگیرید.

5. راه پله چوبی با رویکرد مینیمالیستی

پله چوبی_گروه مهندسی اژمان

ارائه یک ظاهر مدرن با خطوط ساده آنقدرها هم که به نظر می رسد دشوار نیست. در ادامه نمونه هایی از پله های چوبی در سبک های مختلف را برای کسانی که می خواهند در دکوراسیون منزل تغییر دهند مرور می کنیم. نمونه هایی از سبک های مدرن وجود دارد که در آن مواد از یک قاب حامل با پله های چوبی دیواری یا سیستم های آویز ساخته شده است. این پروژه که پله های چوبی را با رویکردی مینیمال برجسته می کند، امضای معماری Murat Aksel را دارد.

6. نرده حکاکی شده کلاسیک و نرده چند لایه منحنی

راه پله چوبی دوبلکس_گروه مهندسی اژمان

در حالی که منعکس کننده ظرافت سبک کلاسیک در دکوراسیون است، طراحی راه پله را نباید نادیده گرفت. می‌توانید هنگام ساختن یک خانه جدید، سبک را تنظیم کنید یا هنگام تصمیم‌گیری‌های سبک خاص در قسمت راه پله، تغییراتی ایجاد کنید. شما می توانید ظرافت خطوط سبک کلاسیک را برجسته کنید، مانند این مثال از این راه پله، که در آن از نرده های حک شده و نرده های چوبی و پوشش های پله استفاده شده است. برای دیدن عکس های دیگر از این نردبان با امضای Merdivenevi، شرکتی از بورسا، می توانید به صفحه homify این شرکت مراجعه کنید.

7. پله های چوبی با کشو

پله چوبی با کشو

طرح‌های پله‌های چوبی را در درجه اول کارایی قرار دهید، صرفه‌جویی در فضا را برای شما آسان‌تر می‌کند. این مثال می تواند الهام بخش کسانی باشد که به دنبال ایده های جایگزین و خلاقانه به خصوص برای سیستم های ذخیره سازی هستند. می توانید چوب جامد یا انواع مختلف نمونه های چوب را به طور مناسب برای مدل های کشو طراحی کنید. اگر می خواهید فضاهای مرده و فضاهای کوچک را ارزیابی کنید، می توانید با گنجاندن آن ها در طراحی پله های چوبی، آن ها را با مدل های کشوی مفید طراحی کنید.

8. استقامت

نرده پله، موب برنجی DEKODIZAYN.  تا زمان.  با مسئولیت محدود  sti.  DEKODIZAYN اوباش برنجی.  تا زمان.  با مسئولیت محدود  sti.  مناطق نمایشگاهی کلاسیک نرده پله زرد مس/برنز/برنج، نرده ضد زنگ، نرده برنجی،، نرده پله، نرده ضد زنگ، نرده برنجی، هتل ها

پله‌های چوبی که سال‌ها را به چالش می‌کشند، بسته به نوع چوب مورد استفاده، ویژگی‌های متفاوتی دارند. راه پله چوبی که به دلیل طبیعی بودن از بسیاری جهات مزایایی را به همراه دارد، در صورتی که از مراقبت های ویژه غافل نشوید، عمر طولانی تری نیز دارد. این ماده به عنوان ماده ای با مقاومت قوی در برابر نرده های چوبی، پله ها و پایه ها در طرح های راه پله استفاده می شود، جایی که جایگزین هایی از بافت های قدیمی چوبی تا مدل های چوبی جلا یا رنگ شده وجود دارد.

9.ترکیب چوب با مواد شیشه ای

پله با کریر شیشه ای

پله های چوبی که به معنای لمس طبیعی در دکوراسیون منزل است، بسیار بادوام هستند. مهمترین دلیل ترجیح این است که دوام بیشتری نسبت به سایر مصالح در زلزله و شرایط مشابه دارند. البته دوری از پله ها در مواقع زلزله ضروری است اما اگر پله های چوبی دارید می توان گفت شانس بیشتری دارید. پله های چوبی را می توان به دو صورت ساخت. اولین مورد این است که یک نردبان به طور کامل از چوب در اشکال و اندازه های مناسب برای خانه شما ساخته شده است. دیگری پوشش راه پله موجود است. هر دو برای ایجاد یک محیط سالم در خانه شما ایده آل هستند. از این گذشته، چوب ماده ای است که تعادل گرما و رطوبت را در خانه شما فراهم می کند. با انتخاب نرده و پارکت مناسب می توانید محیط خانه ای بسیار شیک، بادوام و سالم داشته باشید.

10. صرفه جویی در فضا و طراحی چند منظوره

برنامه پله های چوبی راهروها، سالن ها و پله های مدرن را به تصویر می کشد

نمونه دیگری که با طراحی منطقی خود فوق العاده کاربردی است و در فضاهای کوچک یا باریک معجزه می کند! چگونه می خواهید سیستم های قفسه بندی باز را با ارزیابی فضاهای راه پله طراحی کنید؟ مخصوصاً از بطری‌ها گرفته تا فایل‌ها یا عکس‌های قاب‌دار، می‌تواند الهام بخش شما باشد تا قفسه‌ای بسازید که نیازهای کاربر را به خوبی برآورده کند. آج پله ها و سیستم های قفسه ای که از جعبه های چوبی تشکیل شده اند، ممکن است توجه کسانی را که می خواهند یک پله چند منظوره را در فضایی کوچک طراحی کنند، جلب کند.

11. برجسته کردن مناطق با سایه های مختلف چوب

راه پله چوبی

در این مثال، جایی که از عرشه چوبی، پله های نورانی و نرده های چوبی استفاده شده است، تاکید بر فضا با تناژهای مختلف به چشم می خورد. عناصر نورپردازی که پله های پله را به منصه ظهور می رساند و استفاده از رنگ چوب روشن تر، پله ها را از سایر قسمت ها جدا می کند. از سوی دیگر نرده های چوبی مطابق با زبان معماری مورد استفاده در طراحی داخلی انتخاب شده اند. در این پروژه که چوب و سفید را در کنار هم قرار می دهد، تناژهای طبیعی مواد چوبی به فضا گرما می بخشد.

12. نرده راه پله و ایمنی کودک

نرده چوبی

برای طراحی پلکانی که راحتی را ارائه می دهد، باید تمام نیازهای کاربر در نظر گرفته شود. اگر در حال ساختن یک خانه جدید هستید؛ در طراحی پله برای خانواده های دارای فرزند، باید عناصر کاربردی و ایمنی را در نظر بگیرید. از طرح هایی که از آویزان شدن و آویزان شدن کودکان جلوگیری می کند دوری کنید. شما می توانید جایگزین های زیادی از نرده های شیشه ای گرفته تا مدل های نرده چوبی را به گونه ای طراحی کنید که از آویزان شدن یا افتادگی کودکان جلوگیری شود. 

عرض پله های چوبی و ارتفاع پایه (سطح) نیز در اینجا مهم خواهد بود. حداقل 50-60 سانتی متر برای افراد بالغ. عرض پله مناسب است. این فاصله برای عرض قدم های کودکان کافی است. علاوه بر همه اینها، زمانی که قد شلوار جین از 18 سانتی متر بیشتر شود، دسترسی کودکان افزایش یافته و میزان استفاده کاهش می یابد. در طراحی نرده های چوبی باید ایمنی کودک را مبنا قرار داد و تصمیمات طراحی برای جلوگیری از افتادگی کودکان اتخاذ شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09127393629