مقالات

21 ایده برای متحول کردن پله چوبی قدیمی بدون هزینه زیاد!

پله چوبی
پله چوبی دوبلکس_گروه مهندسی آژمان

چگونه راه پله چوبی قدیمی خود را متحول یا کنیم؟ آیا می خواهید تغییری ایجاد کنید و دکور صعود خود را مرور کنید؟ صرف مبالغ نجومی برای اینکه به پلکان خود ظاهری مدرن ببخشید، فایده ای ندارد، چند بار لمس می تواند این کار را انجام دهد. برای الهام بخشیدن به پروژه خود، در اینجا چند ایده بسیار ساده دکوراسیون راه پله برای تغییر و تزئین صعود خود آورده شده است.

رنگ آمیزی پله چوبی قدیمی

رنگ باقیمانده اغلب فراموش می شود و در پشت گاراژ یا کارگاه جمع می شود. چرا از آن برای دادن ظاهری منحصر به فرد به پلکان خود استفاده نمی کنید؟ رایزرها مکان مناسبی برای رها کردن خلاقیت شما هستند. آنها را با رنگ های مختلف رنگ آمیزی کنید یا به سادگی عبارات الهام بخش یا کلمات معنادار بنویسید. همه ایده‌ها خوب هستند، و با بازیافت باقیمانده‌هایتان، کاری مسئولانه انجام خواهید داد! به طور خاص با یک رنگ، اگر به اندازه کافی باقی مانده است، کل راه پله خود را رنگ کنید تا ظاهری منحصر به فرد به آن ببخشید. برای افراد ماجراجو، فقط قالب های راه پله خود را با رنگ متضاد رنگ آمیزی کنید یا حتی یک نوار در وسط راه پله خود ایجاد کنید. آیا جرات دارید کمی رنگ و مدل رایزر خود را اضافه کنید؟

1- با رنگ باقیمانده روی پله ها شیب ایجاد کنید

رنگ آمیزی پله چوبی

۲- پله ها را تیره رنگ کنید

راه پله سبز

3- نرده چوبی و کف پله را سفید کنید

این یک کلاسیک است، شما آن را در دکوراسیون به سبک خانه های کشاورزی زیاد می بینید . رنگ آمیزی نرده ها و کف پله ها با رنگ سفید یک جلوه درخشان فوری به شما می دهد.

نرده چوبی سفید

4- نرده چوبی و کف پله را مشکی کنید

بله، احتمالاً بسیار جسورانه است، اما نتیجه پیشانی کف پله مشکی کاملاً منحصر به فرد و دیدنی است. اگر این گزینه را انتخاب کردید، نرده خود را به رنگ مشکی رنگ کنید تا همه چیز هماهنگ شود.

حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید
پله چوبی و دلایلی برای انتخاب آن

نرده چوبی

 

گروه مهندسی آژمان : 21 ایده برای متحول کردن آن بدون سرمایه گذاری زیاد!

رنگ آمیزی چوب: چگونه این کار را انجام دهیم؟

رنگ آمیزی چوب فرآیند نسبتاً ساده ای است. فقط خوب آماده کنید و بسته به نوع چوبی که باید رنگ کنید مراحل را دنبال کنید. قبل از پوشیدن […]

ادامه مطلب

راه پله را با چوب یا تخته سه لا تغییر شکل دهید

چوب از مد نمی افتد، علاوه بر این که مقاوم و بادوام است. یک گزینه عالی برای آج یا رایزر شما. از چوب پالت یا هر چوب باقی مانده استفاده کنید تا به پلکان خود ظاهری روستایی ببخشید. تخته های تخته سه لا شیک و ارزان هستند. آنها می توانند ظاهری جوان و فعلی به راه پله شما ببخشند. و مهمتر از همه، هر نوع چوبی که انتخاب می کنید، فراموش نکنید که همه چیز را با لاک کفپوش بپوشانید تا از خرد شدن پاهایتان جلوگیری شود! علاوه بر این، لاک 100٪ قابل بازیافت از طریق نقاط ریزش Éco-Peinture است .

5- چوب جمع آوری کنید 

42e536f0737d820a691a6f78e1938e96

6- تخته سه لا را انتخاب کنید

پرس چوب پانل پله

7- در راه پله تابلوسازی اضافه کنید

روکش چوبی سفید راه پله

همچنین بخوانید: بررسی قیمت پله چوبی

از کاغذ دیواری یا برچسب ها بهره برداری کنید

کاغذ دیواری و برچسب دیواری در 1001 شکل موجود است. رایزرهای خود را با یک کاغذ دیواری سیاه و سفید یا رنگی، الهام گرفته از گل یا حتی یک طناب چوبی، کاملاً بپوشانید! در مغازه ها و سوپرمارکت های تخصصی از انتخاب خود غافل خواهید شد. برای داشتن مفهومی حتی منحصربفردتر، راه پله خود را با برچسب ترومپ l’oeil کاملا متحول کنید. همانطور که در بالا نشان داده شده است، راه پله شما می تواند به یک محیط مسحورکننده تبدیل شود. در نهایت کاغذ دیواری را مستقیماً به راه پله خود اضافه کنید. خواهید دید، اثر استثنایی است! ایده های بیشتر برای تزئین دیوار پله خود را در پست دیوار داخلی ما بیابید: 101 ایده تزئینی برای دیوارهای شما!

حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید
22 ایده نیمکت چوبی باغی خلاقانه

8- کاغذ دیواری را جلوی کف پله ها بچسبانید

کاغذ دیواری گلدار راه پله

بلند کننده شاه ماهی سیاه و سفید

بلند کننده های افکت طناب چوبی

9- در راه پله از کاغذ دیواری استفاده کنید

کاغذ دیواری گل راه پله

کاغذ دیواری راه پله طاووس

فرش را به پله های خود اضافه کنید

فرش قدیمی خوب روی پله ها ضروری است. علاوه بر راحتی، از سر خوردن و پایین آمدن از پله ها جلوگیری می کند. نکته قابل توجهی به نفع آن، به ویژه در مورد کودکان. برای کسانی که شک دارند، تصوری که از فرش دارید را فراموش کنید. لازم نیست فرش نرمی را انتخاب کنید که شایسته دوران دیگری باشد، نه. برای پیروی از روند دکوراسیون، فرشی را انتخاب کنید که به اندازه کافی بزرگ باشد تا راه پله شما را از پایین به بالا بپوشاند. آن را با چسب فرش محکم کنید و کارتان تمام است. راه پله شما به روز و راحت خواهد بود! علاوه بر این، شما را از پایین آمدن پله ها نجات می دهد.

10- روی تمام پله ها فرش بزنید

فرش روی تمام پله ها

11- فرش را در مرکز پله چوبی قدیمی قرار دهید

فرش پله مستقیم

فرش پله نیروی دریایی

تردمیل خاکستری و سفید

همچنین ببینید 25 ایده نرده چوبی مدرن زیبا

نرده پله را عوض کنید

نرده راه پله نیز یکی از عناصر اصلی دکور راه پله چوبی قدیمی شما است. با تصمیم به به روز رسانی آن، می توانید ظاهر راه پله خود را کاملاً تغییر دهید. چند ایده برای الهام بخشیدن به شما:

  • آن را با رنگی متضاد با قدم های شما رنگ کنید، مثلاً سیاه روی سفید.
  • یک رمپ طناب متصل به حلقه های متصل به میله های فلزی مانند تصویر بالا طراحی کنید. گزینه دیگر: سیم های آهنی روی حلقه های ثابت روی پله ها آویزان شده اند.
  • برای ایده اصلی تر، از مش فلزی برای طراحی سطح شیب دار خود استفاده کنید. سرمایه گذاری حداقل خواهد بود و نتیجه منحصر به فرد خواهد بود.
  • از ظاهر دکور ژاپنی الهام بگیرید و تخته های چوبی کوچک اضافه کنید
  • نرده پله را به طور کامل بردارید تا همه بتوانند مراحل شما را تحسین کنند. مراقب باشید که یک نرده مینیمالیستی در طرف دیگر اضافه کنید.
حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید
ویزگی های اجرای روف گاردن در تهران

12- از توری یا مش سیمی به عنوان نرده پله چوبی استفاده کنید

نرده پله در شبکه فلزی مشکی

سطح شیب دار مشبک

13- از طناب به عنوان نرده راه پله استفاده کنید

نرده راه پله طناب

14- برای نرده پله خود لت های چوبی قرار دهید

راه پله تخت چوبی ژاپنی

15- به نرده پله خود شیشه اضافه کنید

پله های شیشه ای

16- نرده را بردارید

پله چوبی دوبلکس

راه پله خود را تزئین کنید

زیرا گاهی اوقات تنها کاری که باید انجام دهید این است که چند تزیین اضافه کنید تا جلوه یک راه پله را کاملاً تغییر دهید. چه با گیاهان و چه لوازم جانبی، افزودن کمی اضافی در نگاه اول تفاوت بزرگی ایجاد می کند. از نورپردازی غافل نشوید که همچنین می تواند در نحوه درک چشم از کل راه پله نقش داشته باشد.

17- نورهای آویزان را در راه پله خود اضافه کنید

روشنایی راه پله معلق

18- کنار پله ها شمع یا سبزه قرار دهید

راه پله کم دیوار کاکتوس

پله پله قفسه سبز

19- قاب عکس ها را به دیوار یا تصاویر اصلی بچسبانید

راه پله چوبی

20- برای حس ابهت آینه آویزان کنید

آینه روی پله ها

21- با 8 نکته ما فضای ذخیره سازی ایجاد کنید تا فضای زیر پله های خود را به حداکثر برسانید

 انبار راه پله

گروه مهندسی آژمان پیشگام در صنعت پله چوبی دوبلکس، پله چوبی و نرده چوبی مدرن راه پله می باشد و برای سفارش تمامی خدمات و محصولات می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید.

آیا شما هم ایده ای برای بازسازی راه پله دارید؟ دریغ نکنید که آنها را برای پست بعدی با ما در نظرات به اشتراک بگذارید!

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها