چهارشنبه 09 فروردین 1402
09127393629
Azhman_group.co
o
اهمیت درب لابی در دکوراسیون
ژوئن 26, 2022
اجرای روف گاردن
مراقبت و نگهداری از روف گارن
ژوئن 30, 2022

7 نوع ساخت پله که باید بدانید

پله چوبی

انواع ساخت راه پله چوبی مناسب برای هر اندازه اتاق

اگر قصد نصب راه پله چوبی در ساختمان جدید یا به عنوان بخشی از بازسازی در یک ساختمان موجود را دارید، فقط باید یک نمای کلی از انواع مختلف ساخت و ساز داشته باشید.

پله چوبی استرینگر

پله چوبی استرینگر

از کلاسیک ترین طرح ها در بین انواع پله ها، پله های رشته ای است. این تا حد زیادی رایج ترین نوع ساخت راه پله و در عین حال یکی از قدیمی ترین ها است. قوی است و ظاهری روستایی را ساطع می کند. مخصوصاً برای صاحبان خانه جالب است: راه پله بنددار اقتصادی ترین راه حل از نظر جنس و نصب است. نام خود را از اجزای شیبدار و باربر در دو طرف، گونه ها گرفته است. آنها لبه های بیرونی پله ها را مشخص می کنند و بسته به امکانات ساختاری، آزادانه در اتاق قرار می گیرند یا می توانند به دیوارها متصل شوند. در این مورد، می‌توانید از ماده‌ای با ضخامت نسبتاً کم نیز استفاده کنید ، زیرا همچنان پایداری و استحکام بسیار بالایی حاصل می‌شود.

شما می توانید بین انواع مختلف راه پله رشته ای انتخاب کنید. پله های بنددار باز بدون بالابر انجام می شود، به نظر می رسد فیلیگران است و نور زیادی را از خود عبور می دهد. پله های زینتی نیز سبک و شفاف به نظر می رسند. با این ساختار، رشته ها از بالا نامرئی می مانند و اطمینان حاصل می کنند که پله ها کمی از کناره ها بیرون زده اند. پله های بنددار را می توان مستقیم یا منحنی ساخت و عمدتاً در ساختمان های مسکونی با حداکثر دو واحد مسکونی و در مناطق کوچکتر از 500 متر مربع استفاده می شود. این باعث می شود که آنها به یک نوع پله ترجیحی در خانه های تک خانواده تبدیل شوند.

2. پله هارپ / پله های معلق

راه پله چنگ آویزان

 مانند سیم های چنگ ساخته شده است. پله ها روی این به اصطلاح چنگ آویزان می شوند ، کابل، لوله یا شبکه ای فولادی که به سقف متصل می شود. این چنگ به عنوان یک عنصر ساکن عمل می کند: وزن کل پله و بار ترافیکی را بدست می آورد و حداکثر پایداری را تضمین می کند – حتی اگر طراحی بسیار شیک داشته باشد. این باعث می شود پلکان هارپ یک نوع محبوب برای دکوراسیون داخلی مدرن و کاربردی باشد. مراحل را می توان از چوب یا فلز – با توجه به خواسته شما.

  • ساخت پله های هارپ بسیار آسان است
  • شما قبلاً یک جداسازی نوری را در قسمت ساخت و ساز با خود آورده اید
  • به دلیل ساخت چنگ، گاهی اوقات حمل و نقل اجسام بزرگ از پله ها دشوار یا غیرممکن است. اگر حمل و نقل شخصی ضروری باشد، این می تواند مشکلاتی ایجاد کند.

هیچ مقررات مربوطه برای خانه های یک و دو خانواده وجود ندارد، بنابراین راه پله چنگ قطعا مجاز است. با این حال، راه پله های عمومی در ساختمان ها باید مطابق با استاندارد DIN EN 1865 باشد که استانداردهایی را برای سیستم های برانکارد عمومی و وسایل حمل و نقل تعریف می کند. پلکان هارپ به دلیل ساخت معمولاً این استاندارد را رعایت نمی کند.

البته برای خانه های دوبلکس روال این استکه از راه پله چوبی دوبلکس متناسب با محیط خانه استفاده شود.

3. پله پیچ شده

راه پله چوبی دوبلکس

پله پیچ به عنوان پله پیچ خود نگهدار یا باربر نیز شناخته می شود. این می تواند از مواد مختلفی مانند چوب، فلز، شیشه یا سنگ ساخته شود. این باعث می شود آنها یک نوع پله بسیار متغیر باشند. پله ها با پیچ و مهره به یکدیگر متصل می شوند . راه پله پیچی خود نگهدار بدون زیرسازی انجام می شود. این فقط از پله ها، پیچ و مهره ها و در صورت لزوم لنگرها در دیوار تشکیل شده است که در کنار هم استاتیک مطلوب را تضمین می کنند. این باعث می شود که آن را سبک و فیلیگرین به نظر برسد. علاوه بر این، شما باید یک نرده برای پای مطمئن نصب کنید . پله های پیچ و مهره ای به صورت انواع مستقیم با پله های هم اندازه و همچنین به شکل منحنی موجود هستند. دومی دارای مراحل با اندازه های مختلف است.

4. پله های بنددار (یک پله رشته ای، دو راه پله رشته ای و میانی)

راه پله هارپ در اتاق نشیمن

در مورد پلکان استیل که به آن پله زینتی نیز می‌گویند، پله‌ها روی سازه نگهدارنده قرار می‌گیرند که اصطلاحاً به آن استیل می‌گویند. این پایه‌ها از چوب یا فلز ساخته شده‌اند و می‌توان آنها را به روش‌های مختلف چیدمان کرد: تکی (پله تک پایه)، دوبل (پله دوبل) یا موازی (پله استیل مرکزی). مورد دوم برای اطمینان از ایستایی و ایمنی بهینه نیاز به بست اضافی با پیچ و مهره دارد. این امر به ویژه برای راه پله های منحنی مهم است. از سوی دیگر، اجرای خطوط مستقیم به صورت ایستا آسان تر است.

5. راه پله های کنسولی

راه پله چوبی اینکه آیا نرده چوبی را به راه پله های کنسول وصل کنید یا نه، کاملاً به شما بستگی دارد.

پله های کنسولی یا کنسولی با ظاهر به ظاهر شناور خود مشخص می شوند. کنسول ها تیرهای افقی هستند که از یک طرف پشتیبانی می شوند. اینها از یک طرف برای ساخت پله به دیوار بسته می شوند و به عنوان یک ساختار پشتیبانی عمل می کنند. پله ها با استفاده از لنگرهای سنگین به دیوار متصل می شوند. پیش نیاز این پلکان بسیار سبک و مدرن، یک دیوار بتنی پایدار است . با این حال، این لزوماً نباید یک دیوار باربر باشد.

6. پله های مارپیچ

پله چوبی ماپیچ+نرده چوبی

پلکان مارپیچ قبلاً یک طرح محبوب قرن ها پیش بود: از یک تکیه گاه مرکزی، دوک و پله هایی که به صورت شعاعی به آن متصل شده اند، تشکیل شده است. این یک شکل گرد ایجاد می کند، گاهی اوقات می توان پلان های مربعی را نیز به دست آورد. دوک، ستونی از فولاد یا چوب یا یک لوله کششی ، حداقل تا سطح خروجی، اغلب حتی به لبه بالایی نرده می رسد. شما می توانید با راه پله های مارپیچ از طریق انواع مختلف به استاتیک بهینه برسید. به این ترتیب، پله ها را می توان به عنوان عناصر خود نگهدارنده با درام های فاصله دهنده بر روی لوله کشش فشار داد و مهار کرد. یک قاب برای پشتیبانی لازم نیست.

علاوه بر این، گونه ای را می توان یکپارچه کرد که مراحل را حمل می کند و توسط دوک حمایت می شود. علاوه بر این، پله ها را می توان بر روی تیرهای کنسول قرار داد و در نتیجه تثبیت کرد. راه پله های مارپیچ طراحی اتاق مدرن را در داخل خانه نشان می دهد و همچنین به عنوان راه پله در فضای باز استفاده می شود. در این صورت باید مقررات ساختمانی مربوطه در خصوص حداقل خروجی و قطر دوک رعایت شود.

7. پله های تا شده

راه پله تاشو در راهرو

مانند راه پله بازوی پشتیبانی، به نظر می رسد پله های راه پله تا شده آزادانه در فضا شناور هستند . با این حال، این یک پلکان بسته است که زیرسازی قابل مشاهده ندارد. مراحل به نظر می رسد که آنها تا شده و، بالاتر از همه، از یک تکه ساخته شده است – از این رو نام. تلاش برای ساخت یک راه پله تاشو بسیار زیاد است، به طوری که ساخت آن یکی از رشته های برتر در ساخت راه پله است. تلاش زیاد و به تبع آن هزینه های بالابا این حال ارزشمند هستند. راه پله های تا شده ظاهر بسیار زیبایی دارند و بنابراین در خانه های مدرن و از نظر معماری پیچیده بسیار محبوب هستند. پله ها با استفاده از پیچ و مهره روی دیوار نصب می شوند. تیرهای فولادی یا سایر سازه های نگهدارنده ضروری نیستند. به این ترتیب ظاهری سبک و فیلیگرنی ایجاد می کنید.

سختی ساخت بستگی به متریال مورد استفاده دارد. ساختن پله های بتنی نسبتاً آسان است، زیرا پله های تا شده را می توان به عنوان یک قسمت پیش ساخته ریخته گری کرد. وضعیت در مورد پله های فولادی متفاوت است، زیرا استاتیک کافی فقط با ورق های فولادی موازی و انباشته که به یکدیگر متصل هستند به دست می آید. بنابراین همیشه توصیه می شود هنگام ساخت راه پله تاشو با یک مهندس سازه مشورت کنید.

نمای کلی قیمت پله چوبی برای ساخت و ساز

کل هزینه ها برای ساخت و سازهای مختلف پله بسیار متفاوت است. این امر از یک سو به دلیل هزینه های مختلف مواد و از سوی دیگر به دلیل هزینه های متغیر برای صنعتگران و در صورت لزوم مهندسان سازه است. جدول یک نمای کلی از میانگین هزینه های مورد انتظار برای انواع مختلف ساخت پله ارائه می دهد:

نوع پلههزینه های موادهزینه های مواد

پله های رشته ای

بسته به جنس / نوع چوب 600 تا 850 یورو

1500 تا 2000 یورو

پله های چنگ

1500 تا 2000 یورو

3000 تا 5000 یورو

پله های پیچ

بسته به جنس / نوع چوب 2500 تا 8000 یورو

1500 تا 2000 یورو

پله های استیل

1500 تا 2000 یورو بسته به متریال

1500 تا 2000 یورو

پله های کنسولی

2500 تا 4000 یورو

3000 تا 5000 یورو

پله های مارپیچ

800 تا 2200 یورو

1500 تا 2000 یورو

پله های تا شده

3000 تا 5000 یورو بسته به متریال

3000 تا 5000 یورو

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

09127393629