مقالات

طراحی روف گاردن چه مزایایی دارد؟

اجرای روف گاردن

در مناطق شهری بیشتر، مزرعه باغبان تعداد محدودی دارد. اگر متوجه شدید که فضای خالی ندارید یا می خواهید یک فضای زندگی در فضای باز داشته باشید، همه چیز به معنای واقعی کلمه می تواند به دنبال شما باشد. می توانید طراحی روف گاردن را در نظر بگیرید. روف گاردن ها راهی ایده آل برای باغبان های شهری برای گسترش فضای خود هستند. روف گاردن ها همچنین از فضای اغلب استفاده نشده و هدر رفته استفاده می کنند.با این حال، هنگام طراحی و اجرای روف گاردن روی پشت بام باید به چند نکته توجه داشت.

طراحی روف گاردن

نحوه طراحی روف گاردن

ابتدا، دریابید که قوانین محلی، کدهای مسکن اجاره ای، یا قوانین انجمن صاحب خانه چگونه به یک باغ بام نگاه می کنند. باغ های پشت بام ممکن است ممنوع باشند یا نیاز به درمان خاصی داشته باشند، و همیشه بهتر است قبل از صرف وقت و هزینه، این موارد را بدانید.

دوم، معمار یا پیمانکار را در اسرع وقت درگیر کنید. برای کل فرآیند باغبانی نیازی به معمار یا پیمانکار ندارید، اما آنها باید به شما بگویند که آیا ساخت روف گاردن روی ساختمان بی خطر است یا خیر. برخی از ساختمان ها به سادگی برای تحمل وزن اضافی یک روف گاردن طراحی نشده اند. ساختمان های دیگر ممکن است بتوانند وزن اضافی را تحمل کنند، اما فقط می توانند وزن محدودی را تحمل کنند. معمار یا پیمانکار باید بتواند به شما بگوید که آیا این مورد در ساختمان شما وجود دارد یا خیر.

اجرای روف گاردنسوم، حتی اگر ساختمان شما از نظر ساختاری بتواند وزن اضافی را تحمل کند، وزن روف گاردن شما باید در طراحی نقش داشته باشد. سعی کنید تا حد امکان از وزن کمتری استفاده کنید . از کاشت های پلاستیکی، فایبرگلاس یا فوم استفاده کنید و از پخش کننده ها خودداری کنید. به جای خاک باغچه از خاک سبک گلدان استفاده کنید. به جای سنگ یا خرده سرامیک از بادام زمینی استایروفوم برای زهکشی استفاده کنید.

حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید
پله چوبی گرد چه مزایایی دارد؟

چهارم، به خاطر داشته باشید که روف گاردن شما به طور قابل توجهی بادگیرتر از یک باغ معمولی است. شما باید بادگیرها را در طراحی روف گاردن خود بگنجانید . سعی کنید از پرده ها یا سایر محافظ های متقاطع باد برای باغ بام خود استفاده کنید. باد شکنی هایی که به جای اینکه بخواهند به طور کامل آن را متوقف کنند، با جریان باد تداخل می کنند، در واقع موثرتر هستند. بادشکن های ثابت در مقابل بادهای شدید بیشتر از بادشکن هایی که به باد اجازه می دهند واژگون می شوند. همچنین، شما واقعاً نمی خواهید جریان باد را حذف کنید. شما فقط می خواهید آن را کاهش دهید.

پنجم، در مورد چگونگی رساندن آب به روف گاردن فکر کنید . روف گاردن شما در هوای گرم نیاز به آبیاری مکرر دارد و کشیدن سطل های سنگین تا پشت بام نه سرگرم کننده است و نه عملی. یک سیستم ذخیره آب داخلی یا نصب یک سیستم آبیاری اتوماتیک را در نظر بگیرید.

اگر این موارد را در نظر داشته باشید، متوجه خواهید شد که روف گاردن شما می تواند مکانی شگفت انگیز و فوق العاده برای فرار باشد.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها