سه شنبه 11 بهمن 1401
09127393629
Azhman_group.co
o
گلدان چوبی گروه مهندسی آژمان
گلدان چوبی، جذابیتی انکار ناپذیر
سپتامبر 3, 2022
پله چوبی_گروه مهندسی آژمان
راهنمای انتخاب نرده برای راه پله چوبی
سپتامبر 5, 2022

راهنمای انتخاب درب تمام چوب

گیرنده

انتخاب یک درب لابی و یا درب ورودی خوب برای خانه باید در اولویت شما باشد. اگرچه قوی‌ترین‌ها گران‌ترین‌ها نیز هستند، اما امنیت چیزی است که نباید در آن کوتاهی کنیم. سرمایه گذاری در امنیت خانه شما باعث آرامش خاطر می شود. مهم ترین جنبه هایی را که باید قبل از انتخاب درب ورودی تجزیه و تحلیل کنید، کشف کنید.

دو عامل اساسی در تمام چوب

هنگامی که باید درب تمام چوب لابی خانه خود را انتخاب کنید، اولین چیزی که باید در نظر بگیرید دو عامل اساسی است: امنیت که باید داشته باشد و اینکه درب برای یک خانه ایزوله یا برای خانه ای در داخل ساختمان است.

در حالت اول، اگر در یک کلبه زندگی می‌کنید، باید دری را انتخاب کنید که برای بیرون از منزل آماده شده است. در نهایت، شما باید پوششی را که بیشتر دوست دارید برای درب انتخاب کنید. خانه‌های داخل یک ساختمان معمولاً زیبایی‌شناسی یکسانی برای همه درها (در بیرون) دارند. با این حال، شما می توانید رنگ و رنگی را که بیشتر دوست دارید برای فضای داخلی انتخاب کنید.

درب تمام چوب

اهمیت قاب

وقتی می خواهیم درب ورودی را عوض کنیم، معمولاً باید کل مجموعه عناصر تشکیل دهنده آن را جایگزین کنیم: چارچوب، ورقه در و سیستم بسته شدن.

چارچوب قسمتی است که در را احاطه کرده و روی دیوار نصب می شود. این می تواند از مواد مختلفی ساخته شود، از مستحکم ترین ها که از فولاد یا آلومینیوم و به دنبال آن از چوب جامد ساخته شده اند تا ضعیف ترین آنها که از ام دی اف پوشیده شده با روکش چوبی ساخته شده اند.

داشتن یک چارچوب به اندازه کافی قوی مهم است، زیرا اگرچه این عنصری نیست که متجاوزان اغلب سعی می‌کنند آن را مجبور کنند، اما نقطه‌ای است که ارزش محافظت دارد. سارقان ممکن است سعی کنند آن را با یک میله آهنی از دیوار بیرون بکشند تا راهی برای داخل آن پیدا کنند.

درب چوبی

یک در محکم از داخل

لنگه در از نظر امنیت نیز عنصر مهمی است. از نظر جنس و ترکیب مدل های مختلفی وجود دارد:

– آنهایی که ساختار داخلی پروفیل های فولادی تقویت شده دارند: به عنوان درهای زرهی شناخته می شوند و بیشترین مقاومت و امنیت را دارند. به همین دلیل است که آنها از همه گران ترین هستند.

– آنهایی که داخلشان ورقه های فلزی است: معمولاً فوم پلی اورتان نیز برای بهبود عایق دارند. آنها به عنوان درهای زرهی شناخته می شوند.

– درب های چوبی جامد .

– درب تمام چوب با تقویت ورق فولادی.

درب تمام چوب منزل

سیستم بسته شدن در دست بررسی

قفل یا سیستم بسته شدن نقطه ضعف امنیت درب ورودی است. در واقع، اکثریت قریب به اتفاق حملاتی که در خانه‌ها رخ می‌دهد با اجبار قفل انجام می‌شود.

به همین دلیل است که بسیار مهم است که بهترین قفلی را انتخاب کنیم که بتوانیم از عهده آن برآییم یا حداقل قفلی را انتخاب کنیم که آماده مقاومت در برابر رایج ترین حملات باشد.

یکی از آنها، ضربه زدن ، شامل باز کردن درب بدون کلید و بدون نیاز به فشار دادن سیستم بسته شدن است. برای رسیدن به این هدف، کلید مخصوصی را وارد می‌کنند که معمولاً در اکثر قفل‌ها جای می‌گیرد و با چکش به آن ضربه می‌زنند تا قسمت‌های داخلی (پیچ‌ها) بیرون بزنند تا کلید چرخانده شود و در باز شود.

گیرنده

قفل های کامل و مطمئن

یک درب جلوی مطمئن باید دارای قفل مطمئن باشد. مقاومت سیستم بسته در برابر حملات مزاحمان به نحوه اجزای آن بستگی دارد.

– نقاط بسته شدن یا پیچ ها یک عنصر اساسی هستند. آنها قطعات فلزی هستند که از در بیرون می آیند و داخل قاب قرار می گیرند. هر چه پیچ و مهره های بیشتری داشته باشید و ضخیم تر باشند، قفل ایمن تر خواهد بود.

– سیلندر یا کاسه ، قسمتی است که کلید در آن جا می شود که نقطه های بسته شدن را فعال می کند. سطوح مختلفی از امنیت برای سیلندرها وجود دارد.

– قیچی: قطعه ای فلزی است که از استوانه و قفل محافظت می کند تا از زورگیری سارقان جلوگیری کند. سپرهای کم و بیش ایمن وجود دارد.

– کلید: یکی دیگر از عناصر امنیتی درب. ایمن‌ترین آنها کلیدهای غیرقابل کپی هستند، زیرا فقط مالک می‌تواند با گواهینامه از آنها کپی کند.

درب ورودی سفید

 

سطح امنیتی یک درب لابی چگونه اندازه گیری می شود؟

کارشناسان درب موافق هستند که تقریباً همه درهای جلو را می توان اجباری کرد. تفاوت در این است که باز کردن ایمن‌ترین آنها زمان بیشتری می‌برد، ابزار بیشتری می‌برد و همچنین صدای بیشتری ایجاد می‌کند، بنابراین مزاحمان اغلب تسلیم می‌شوند.

بنابراین، سطح مقاومت یک درب بر حسب زمان باز کردن آن اندازه گیری می شود. استانداردهای خاصی وجود دارد که درها باید رعایت کنند تا به گواهینامه های خاصی دست یابند. قبل از به دست آوردن درب ورودی خود، ارزش آن را دارد که از حداقل های خاصی برخوردار باشد.

درب ورودی چوبی

آستر بیرونی درب تمام چوب

مواد، رنگ ها و پوشش های مختلفی برای درب های ورودی وجود دارد. بعد از اینکه تصمیم گرفتید چه نوع دری برای شما مناسب است، از نظر چارچوب، ساختار داخلی و سیستم بسته شدن، نوبت به انتخاب نوع درب داخلی و خارجی می رسد.

اگر درب شما برای یک خانه منزوی است ، باید آن را آماده کنید تا شرایط آب و هوایی بیرون را تحمل کنید. باید درمانی داشته باشد که از باران، تابش خورشید و اثرات یخبندان محافظت کند. متداول ترین مواد عبارتند از فولاد (برای محافظت باید دارای یک عملیات ضد خوردگی باشد)، آلومینیوم و چوب.

 

راهرو با در مشکی

 

ایده هایی که امنیت را بهبود می بخشد

اگر اکنون زمان تعویض درب ورودی خود با درب بهتر نیست، همیشه می توانید با انجام برخی تغییرات موثر اما مقرون به صرفه تر، امنیت آن را افزایش دهید.

برای مثال می‌توانید کلاه کاسه‌ساز را برای یک مدل ایمنی تغییر دهید. اینها برای مقاومت در برابر حفاری تقویت شده اند و دزدها نمی توانند آنها را بشکنند. آنها همچنین ضد ضربه و ضد ضربه هستند و زور زدن آنها بسیار دشوارتر است.

ایده دیگر این است که سپر را با محافظ ایمن تر، تقویت شده با فولاد و با پین هایی که مقاومت زیادی به آن می دهد، تغییر دهید.

شما همچنین می توانید یک قفل نامرئی نصب کنید: این یک سیستم الکترونیکی است که از بیرون دیده نمی شود، بنابراین مزاحمان نمی توانند آن را پیدا کنند و نمی توانند سعی کنند آن را به زور در مقابل آن قرار دهند. آنها همچنین بسیار مقاوم هستند.

دریچه دیجیتال

درب خود را به یک دریچه قرن 21 مجهز کنید

یکی از لوازم جانبی بسیار کاربردی که امنیت درب لابی چوبی شما را کامل می کند، یک دریچه دیجیتال است. این نوع چشمک ها دید بسیار بهتری نسبت به نمونه های سنتی دارند.

دارای صفحه نمایشی هستند که میدان دید را به میزان قابل توجهی افزایش داده و کیفیت تصویر را بهبود می بخشد. به لطف این، ما واضح تر و واضح تر خواهیم دید که چه کسی در آن طرف در است. این نوع مکانیزم ها مقرون به صرفه و نصب آسان هستند و برای مثال در خانه هایی که افراد مسن در آن زندگی می کنند بسیار توصیه می شود.

علاوه بر این، مدل‌های زیادی از درب دیجیتالی با عملکردهای مختلف وجود دارد: آنها تصاویر را ضبط می‌کنند یا عکس می‌گیرند، دارای حسگر حرکتی هستند که باعث می‌شود با تشخیص حضور شخصی در طرف دیگر در، شروع به کار کنند و غیره.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09127393629