سه شنبه 11 بهمن 1401
09127393629
Azhman_group.co
o

ساخت پله چوبی، مراحل، ویژگی ها و نکات

درب تمام چوب
راهنمای تمیز کردن درب لابی چوبی
آگوست 21, 2022
ساخت روف گاردن
16 ایده طراحی روف گاردن مدرن
آگوست 25, 2022

ساخت پله چوبی، مراحل، ویژگی ها و نکات

پله چوبی

ساخت پله چوبی از عناصر مهم هر خانه ای می باشد. اغلب، صاحبان خانه های خصوصی به یک طرح محدود نمی شوند: آنها چندین پلکان در قلمرو عمارت خود دارند. برای بسیاری از آنها، ماده اصلی چوب است. با وجود تطبیق پذیری ظاهری و سهولت استفاده از این ماده خام، تعدادی از تفاوت های ظریف وجود دارد که قبل از به دست آوردن یا ساختن سازه های نردبانی خود باید بدانید.

ساخت پله چوبی

انواع و عناصر پله چوبی

پله پله بخشی از ساخت و ساز عمودی، دهانه آن است که شامل تعدادی عنصر است. برای نصب یک نردبان، یک تیر تکیه گاه مورد نیاز است. می توان آن را به شکل بند کمان ارائه کرد. نوع اول شامل علامت گذاری دقیق است و یک صفحه افقی از مراحل را ایجاد می کند. اساس نردبان میله ها و بوش ها است.

کوسور یک شانه است. می توان از آن به عنوان بالابر استفاده کرد. مراحل خود مستقیماً روی این قاب قرار می گیرند. چنین ساختاری باید بادوام باشد، زیرا بار روی آن بسیار قابل توجه است.

پله عنصر اصلی در هر سازه نردبانی است که به قسمت لایه سازه ثابت می شود. یکی از جزئیات مهم در طراحی، رایزر است. به عنوان تکیه گاه برای پله میانی استفاده می شود.

این عنصر مهم است، به کل ساختار استحکام بیشتری می بخشد.

ستون های ویژه ای برای حمایت از ریل پله ها تشکیل شده است. آنها معمولا در ابتدا و انتهای پله ها قرار دارند، ممکن است طراحی و ارتفاع متفاوتی داشته باشند. اغلب عنصر تزیینی تکیه گاه چوبی یک توپ است همچنین نقش محافظتی دارد و گوشه های تیز میله نگهدارنده را می بندد.

برای سازه های بزرگ و چند شکل، نرده چوبی یک عنصر مهم است. تکیه گاه این طرح میله ها و نرده ها می باشد. نرده ها باید سطح صافی داشته باشند تا در حین عمل آسیبی به پوست دست وارد نشود. هنگام انتخاب یک ساخت و ساز چند راهپیمایی، باید در مورد بوش های خاص، که عناصر حمایت کننده برای مکان های بین راهپیمایی ها هستند، به یاد داشته باشید.

برخی از دستورالعمل ها به جزئیاتی مانند نقاط اتصال پله ها توجه می کنند. سازه های راه پله چوبی در یک خانه خصوصی انواع مختلفی دارند. هر گونه هدف خاص و ویژگی های خاص خود را دارد. انواع اصلی را در نظر بگیرید.

نرده چوبی راه پله
نرده چوبی

این راه پله چوبی چشمگیر است. این طرح همراه با ایوان، چهره «عمارت» می شود. چنین ساختاری باید ثابت شود: بیشتر تحت تأثیر عوامل آب و هوایی (مثلاً بارش) قرار می گیرد. حتی در چنین ساختاری یک اثر مکانیکی قوی است. در بیشتر موارد، مسیر پوشش کم یا متوسط ​​است.

در حالت اول معمولاً مجهز به نرده نیست. ساخت و سازهای خیابانی معمولاً مستقل هستند. آنها دید مستقیم دارند و مستقیماً زیر سایه بان قرار دارند، زیرا درخت در اثر تعامل با رطوبت تمایل به زوال دارد و خواص اصلی خود را از دست می دهد. گاهی اوقات پله هایی با پیکربندی کمی منحنی و شکل جالب نرده وجود دارد.

چنین ویژگی هایی اغلب به شاخص های تجمل و ثروت خانوار تبدیل می شوند. سازه های محافظ باید با سبکی که نمای خانه و حصار تزئین شده است هماهنگ باشد. عناصر چوبی خوب هستند زیرا برای بسیاری از سبک ها مناسب هستند. با انتخاب درست شکل ها و رنگ ها، با هر مفهومی مطابقت دارند.

پله چوبی در ورودی خانه
پله چوبی در فضای بیرون

پله چوبی بیرونی

پله چوبی دوبلکس منتهی به بالکن در طبقه دوم بسته به مساحت منطقه می توانند اشکال و اندازه های مختلفی داشته باشند. به عنوان یک قاعده، یک ویژگی مشابه به عنوان یک راه اضافی برای خروج از خانه مشخص می شود. در بیشتر موارد، جزئیات نسبتاً جزئی در بیرون ساختمان خواهد بود. اما در منطقه ای که آب و هوای آن کاملا سرد است، میزان بارندگی زیاد است، اما نصب چنین سازه هایی منطقی نیست.

چنین پله چوبی ای همیشه نمی تواند از رطوبت پوشانده شود، بنابراین، عمر مفید آن را می توان به سرعت کاهش داد.

راه پله چوبی داخل ساختمان

نوع بعدی راه پله چوبی داخل ساختمان است که به طبقه دوم یک خانه شخصی منتهی می شود. از آنجایی که این سازه در داخل ساختمان قرار دارد، اغلب از انواع سایه ها و بافت ها ساخته می شود. نقش مهمی در فضای داخلی عمارت، شکل آن است. سازه های پیچ، که قاب آن یک مارپیچ پیچ خورده است، غیر معمول به نظر می رسد.

چنین سازه هایی از این جهت قابل توجه هستند که در مقایسه با پله های حجیم تر، بخش قابل توجهی از فضا را ذخیره می کنند. بالا رفتن از پله های مارپیچ کار آسانی نیست، قبل از نصب چنین ساختاری، ویژگی های بدن هرکسی که در خانه زندگی می کند را در نظر بگیرید. در اغلب موارد، سازه مارپیچ مجهز به نرده های ساده است. برای برخی از سبک های داخلی، سازندگان از نرده هایی با نخ های فراوان استفاده می کنند.

راه پله چوبی داخل ساختمان
پله چوبی داخلی
راه پله چوبی داخلی
راه پله چوبی داخل ساختمان

مستطیل و منحنی

محبوب ترین در بین صاحبان خانه های خصوصی ساخت و ساز تک شات است که می تواند به شکل یک خط مستقیم یا خطوط منحنی باشد. انواع مستطیلی معمولاً در امتداد دیوار قرار می گیرند کاملاً مختصر به نظر می رسند و فضای زیادی را اشغال نمی کنند. اغلب می توان یک انبار کوچک را در بدنه چنین نردبانی تعبیه کرد. طاقچه ای بین راه پله و دیوار گاهی اوقات با یک تخته سنگ کوچک یا صندوق چوبی تزئینی مجهز می شود. همه این ویژگی ها یک ترکیب واحد ایجاد می کنند.

پله چوبی ساده

تنوع منحنی به فضای بیشتری از اتاق نیاز دارد. در بالا مستقیم است، اما از پایین ساختار یک گرد و انبساط وجود دارد. این سازه شباهت زیادی به پلکان مارپیچ دارد. شما اغلب می توانید این نوع طراحی را در راهرو کلی ببینید.

برای صرفه جویی در فضا، نوع منحنی با مارش در یک دهانه مستطیلی قرار می گیرد. این گزینه تیزتر و زاویه دارتر به نظر می رسد. در عین حال، وضوح خاصی در فرم ها وجود دارد. با وجود ساختار غیر معمول، استفاده از آن برای همه اعضای خانواده بسیار آسان است.

اغلب، یک کمد لباس در کنار یک نوع مشابه از راه پله ورودی ساخته می شود، زیرا نصب در یک طاقچه مستلزم وجود یک گوشه آزاد در زیر پله ها است.

پله چوبی منحنی
پله چوبی منحنی

راه پله های چوبی به 2 سکوی تنش تاب تقسیم می شوند. چنین امکاناتی کاملا جمع و جور هستند.آنها فضای زیادی را در راهرو صرفه جویی می کنند (به خصوص اگر درب ورودی زیر دهانه بالایی نصب شده باشد). به جای درب ورودی در این مکان، می توانید یک کمد لباس کوچک را تجهیز کنید. چنین پلکان چوبی تقریباً در هر مفهوم داخلی با دقت به نظر می رسد.

پله چوبی دو مسیره
ساخت پله چوبی دو مسیره

اگر آپارتمان در آپارتمان فضایی برای طاقچه در دیوار فراهم می کند، در این قسمت است که می توانید نردبان L شکل دو زاویه را نصب کنید. تنش اول معمولا دارای ارتفاع کمی است، ساختار با یک پلت فرم کوچک مجهز شده است. قله دوم که به طبقه دوم منتهی می شود ابعاد و ارتفاع بیشتری دارد. با طراحی مناسب، می توانید پله ها را از نظر بصری نامرئی کنید یا آن را به جزئیات داخلی روشن و غیر معمول تبدیل کنید.

نشانه تجمل و رفاه، طرح دو مریخ به شکل حرف «پ» است. در محوطه کلی نصب شده است، بالکن را تجهیز می کند. چنین نردبان هایی دارای یک شبح چرخشی و امتداد به پایه نردبان هستند. چنین امکاناتی نرده ها و فرش های زیبایی را تجهیز می کند. بیشتر آنها در عمارت های ثابت یافت می شوند.

هنگامی که ارتفاع سقف اجازه می دهد، یک طرح ساخت پله چوبی سه پله برای صعود به طبقه دوم انتخاب می شود. دارای 3 پرواز و زاویه اریب مخصوص است.معمولاً شیب کمتری نسبت به نردبان های یک مردابی و دو مردابی دارد. هنگامی که در جایی که یک راه پله مشابه نصب شده است، همپوشانی وجود نداشته باشد، مساحت طبقه بالا به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.

اما در فضای زیر پله ها می توانید یک صندلی یا مبل کوچک نصب کنید.

ساخت پله چوبی با سه مسیر
ساخت پله چوبی دو پاگرد

انتخاب طرح برای ساخت پله چوبی

در بیشتر موارد، شما طرح کوسوره را انتخاب می کنید. مراحل روی رشته زمانی انتخاب می شوند که ساختمان از یک طرف مجاور دیوار باشد. علاوه بر گام‌های مستقیم کلاسیک، می‌توانید انتخاب را روی پله شعاعی متوقف کنید، که دارای یک شبح منحنی در لبه جلویی و همچنین جزئیات نرم‌تر از نوع گرد است. چنین طرح هایی با وجود گوشه های تیز و اشکال واضح مشخص نمی شود. در ابتدای دهانه پله هایی به شکل غیرعادی با پله های زابژنی وجود دارد. انتخاب رایزر معمولاً بین موارد زیر است:

 • کلاسیک مستقیم؛
 • شعاع؛
 • شعاع منحنی

هنگامی که مراحل به صورت نیم دایره ساخته می شوند، مناسب است که رایزرهای شعاعی بسازید. عنصر منحنی را می توان در زیر سکوی واقع بین مارش ها نصب کرد. ابعاد سایت به طور قابل توجهی بر انتخاب طرح های راه پله تأثیر می گذارد. هر چه این پارامترها بیشتر باشد، انتخاب پله‌ها گسترده‌تر می‌شود.در ساختمان‌های جادار، اولویت به سازه‌هایی با چرخش به سمت بالا یا پایین داده می‌شود. گاهی اوقات پله ها دارای سکوهای بسیار بزرگی بین آچارها هستند، اغلب آنها مجهز به بالکن هستند.

یکی دیگر از معیارهای مهم، راحتی استفاده روزانه است. برای این کار، نیازها و توانایی های بدنی همه اعضای خانواده را در نظر بگیرید. در صورت لزوم، پله های چوبی باید مجهز به نرده یا رمپ ایمن باشد.

زاویه شیب پله های شیبدار برای همه مناسب نیست، چنین سازه هایی برای کودکان نوپا و سالمندان ناامن است.

سومین معیار مهم ظاهر پله هاست. باید با فضای داخلی اتاق یا نما هماهنگی کامل داشته باشد. گاهی اوقات اساس انتخاب در منحصر به فرد بودن طرح نهفته است. در آن صورت، یک راه پله چوبی منحصر به فرد روی طرح های فردی ایجاد کنید. معیار اصلی، ماده سازه تمام شده یا ماده ای است که برای ایجاد مستقل پله ها استفاده می شود.

متریال ساخت پله چوبی

چوب جامد معمولاً ماده اولیه برای بیشتر ساخت و ساز پله است. این می تواند یک گونه درخت متفاوت باشد که هر کدام ویژگی های منحصر به فرد خود را دارند.

درختان کاج

محبوب ترین نوع کاج است.چنین درختی برای سهولت پردازش و مقاومت بالا در برابر تغییر شکل در بین کاربران محبوب است. مواد را می توان با قیمت مقرون به صرفه خریداری کرد. اما شایان ذکر است که کاستی هایی را به خاطر بسپاریم که در میان آنها مواد به مرور زمان تیره می شوند. مهم است که یک تفاوت رنگ کوچک برای مفهوم داخلی انتخاب شده غیرقابل اهمیت باشد. این ماده مستعد پوسیدگی است، ساختار ناهمگن و استحکام کمی دارد.

به دلایل فوق، جنگل کاج در بیشتر موارد هنگام ایجاد پله ها با سایر گونه های درختی ترکیب می شود.

بلوط

بلوط همیشه یک ماده قابل اعتماد و بادوام برای تمام سازه های چوبی از جمله پله ها در نظر گرفته شده است. دارای سختی بالا، مقاوم در برابر تنش های مکانیکی، قوام یکنواخت و در طیف گسترده ای از رنگ ها ارائه می شود. چنین مواد اولیه در ترکیب پله آن را واقعا بادوام می کند. از جمله معایب، تمایل به تیره شدن خاص در طول زمان و هزینه بالای چوب است.

برای جلوگیری از هزینه های مالی قابل توجه، می توانید از بلوط قطعاتی از نردبان را که بار مکانیکی اصلی را حمل می کنند، به عنوان مثال، پله ها یا لاشه بسازید.

راش

جایگزین مقرون به صرفه برای بلوط جامد – راش از این درخت با بافت جالب می توان در اتاق هایی با رطوبت کم پله هایی ایجاد کرد. این ماده مستعد پوسیدگی است، اما در طول زمان ترک نمی خورد. سایه طبیعی راش روشن است، اما در صورت تمایل، می توانید پله های چنین درختی را با رنگ تیره تر رنگ کنید. یک مزیت قابل توجه نیز سهولت نسبی پردازش این ماده است.

خرچنگ

کاج اروپایی برای اتاق هایی با رطوبت بالا مناسب است، زیرا چنین موادی کاملاً در برابر پوسیدگی مقاوم هستند. مانند بلوط چگالی بالایی دارد اما سختی خاصی ندارد. کاج اروپایی به ندرت برای ایجاد لایه ها و قسمت های نگهدارنده پله ها استفاده می شود. اما می توان آن را برای سایر قسمت های کوچکتر یا تزئینی راه پله انتخاب کرد.

خاکستر چوب

چوب خاکستر ماده اولیه کاملا پلاستیکی و مقاوم در برابر ضربه است. این درخت اغلب برای استحکام با بلوط مقایسه می شود. علاوه بر این، خاکستر دارای رنگ و بافت بسیار غیر معمول است. می توان آن را در سایه ای نزدیک به زرد ارائه کرد. غالباً دارای الگوی خاصی به صورت حلقه یا لکه های مشخصه چوب است.از معایب این گونه چوب ها حساسیت به پوسیدگی و ترک خوردن است.

درختان مخروطی را انتخاب نکنید. نردبان های ایجاد شده از آنها مدت زیادی دوام نمی آورند. بهترین ترکیب قیمت و کیفیت خاکستر است. برای طولانی شدن درخت، توصیه می شود آن را با آغشته های مخصوص در برابر قرار گرفتن در معرض موش و حشرات درمان کنید.

امکان ترکیب چوب با مواد دیگر را رد نکنید. به عنوان مثال، آهنگری بافت چوب جامد به اقلام آهنگری کمک می کند. اغلب، نرده های پله های جامد مجهز به شیشه هستند که به کل ساختار سبکی خاصی می بخشد. علاوه بر قطعات چوبی، می توانید عناصر پلاستیکی را نیز پیدا کنید که شبیه چوب هستند. اغلب آنها را می توان در جزئیات کوچک مشاهده کرد.

طرح

طراحی یک نردبان فرآیندی سختگیرانه است که شامل مراحل و محاسبات زیادی است. لازم است تعدادی شاخص محاسبه شود تا نردبان نه تنها زیبا باشد بلکه استفاده از آن بسیار راحت باشد.

ارتفاع ساختمان

برای محاسبه آن فاصله کف تا کف طبقه بالا را اندازه بگیرید.در حسابداری باید بین طبقات همپوشانی داشته باشد. ارتفاع دقیق با اضافه کردن ارتفاع از کف تا سقف و ارتفاع سقف محاسبه می شود.

بلند شدن

برای راه رفتن راحت در امتداد پله ها بدون ایجاد بار قوی، تعیین ارتفاع رایزر مهم است. در حالت ایده آل، این عدد می تواند بین 15 تا 20 سانتی متر متغیر باشد. به شما این امکان را می دهد که به راحتی از پله ها بالا بروید. اگر ارتفاع کمتر باشد، پله هنگام بلند کردن منحرف می شود، خطر زمین خوردن و صدمه دیدن وجود دارد.

برای محاسبه موفق ترین این شاخص، می توانید از طرحی استفاده کنید که در آن همه گزینه های ممکن ارائه شده است.

تعداد کف پله چوبی

برای تعیین تعداد پله ها باید ارتفاع پله ها را بر ارتفاع رایزر تقسیم کرد. برای اطمینان از راحتی هنگام بالا رفتن از پله ها، یک شاخص مهم عرض پله ها است. بهینه ترین ابعاد را نشانگرهای 23 تا 40 سانتی متر در نظر می گیرند. برای محاسبه دقیق تر، لازم است میانگین عرض پله را در نظر بگیرید. از این مقدار، باید ارتفاع رایزر ضرب در 2 کم کنید. نتیجه محاسبه بهینه ترین عرض خواهد بود.

ابعاد پله چوبی

عرض خود ساختار پله باید بر اساس قضاوت خود صاحب خانه انتخاب شود. برای حمل راحت اثاثیه به طبقه فوقانی لازم است که عرض حداقل 1 متر باشد، طبق مقررات آتش نشانی، عرض برای تخلیه افراد باید 0.8 متر باشد. توصیه می شود که عرض پله مارش مضربی از عرض پله ها باشد. (بالا رفتن از پله ها تا حد امکان راحت است).

برای محاسبه دقیق طول ساختار پله، عرض پله را در تعداد آنها ضرب کنید. نتیجه نشان می دهد که کدام سازه بهتر است در داخل خانه نصب شود، چند راهپیمایی انجام شود.

زاویه

حتما شیب سازه و محل بازشو در سقف را محاسبه کنید. در غیر این صورت، خطر سقوط از نردبان یا آسیب دیدگی سر در هنگام صعود وجود خواهد داشت. شیب بستگی به منطقه در نظر گرفته شده برای پله ها دارد. هر چه ارتفاع شیب بیشتری داشته باشد، ساختمان فضای کمتری را اشغال می کند. حداکثر سوگیری 36 و حداقل 23 است.

افتتاح

ارتفاع دهانه به طور مستقیم با زاویه شیب متناسب است. برای تثبیت صحیح موقعیت دهانه در ساخت سازه، لازم است یک محاسبه انجام شود.

 • زاویه نصب شارژ باید روی دیوار مشخص شود.
 • نقاط بالا و پایین باید توسط یک خط به هم متصل شوند که در امتداد آن عناصر پشتیبانی نردبان نصب می شود.
 • در این خط باید نقطه ای را پیدا کنید که فاصله تا سقف 2 متر باشد از این محل باید خطی به سقف بکشید. این اولین محدودیت افتتاحیه است.
 • در زوایای قائم به این خط، خط دیگری ترسیم می شود که با عرض پله ها مطابقت دارد. روی سقف و کف کشیده شده است. مهم است که خطوط مقابل یکدیگر قرار گیرند.
 • برش طبق پارامترهای برنامه ریزی شده قبل از نصب سازه راه پله بریده می شود.

با در نظر گرفتن این پارامترها، می توانید پله های چوبی خود را بخرید یا بسازید که استفاده از آن برای همه اعضای خانواده راحت باشد. برای طراحی بهتر نقشه ها را کپی کنید، شماتیک های جداگانه برای گره های خاص ایجاد کنید. بنابراین می توانید ضخامت، طول و سایر پارامترهای هر عنصر را به دقت تعیین کنید.

ابزار و لوازم جانبی

برای ایجاد راه پله چوبی خود برای یک خانه خصوصی، به تعدادی مؤلفه نیاز دارید. در ابتدا این تخته ها از مواد منتخب ساخته شده اند، لازم است مواد اولیه با طول و ضخامت متفاوت داشته باشند، زیرا بسته به نوع انتخابی، عناصر مختلف سازه (پله، رایزر، کمان یا کوسوری) از آن ساخته می شود. پروژه ممکن است برای نجاری به یک تسمه سنباده و ترکیبات مختلف رنگ و لاک نیاز داشته باشید. علاوه بر این، ما نیاز داریم:

 • میله برای ساخت نرده و نرده؛
 • ماشین تراش
 • آسیاب؛
 • گوشه فلزی؛
 • پیچ های خودکاری؛
 • ناخن.

اگر نمی خواهید خودتان نرده درست کنید، می توانید محصولات آماده را از فروشگاه خریداری کنید. همین امر در مورد نرده ها نیز صدق می کند. فقط تراشکاران حرفه ای می توانند چنین عناصری را با دستان خود ایجاد کنند. مبتدی ها بهتر از محصولات نهایی استفاده می کنند، آنها را در یک فروشگاه اثبات شده با شهرت خوب خریداری می کنند.

ساخت پله چوبی

شما باید با دقت به فرآیند ساختن تمام جزئیات پله ها با دستان خود نزدیک شوید. ساخت هر عنصر مستلزم استراتژی عمل و تکنیک خاصی است. عنصر اساسی در بسیاری از الگوها کوسوره است. مهم است که آنها را طوری بسازید که پارامترهای یکسانی داشته باشند. برای این کار تخته های از قبل جوشانده شده با طول دلخواه مشخص می شود.مواد اضافی باید قطع شود.

با استفاده از یک خط کش و یک جعبه، یک علامت برای شانه آینده ایجاد کنید. کف تخته زیر رج باید حداقل نصف عرض تخته باشد. هنگام علامت گذاری، مهم است که زاویه شیب نردبان آینده را در نظر بگیرید. پله ها باید کاملاً افقی قرار گیرند، نه اینکه بیرون بیفتند و به سمت داخل بروند.

برای ساختن مراحل خودتان، باید تخته هایی بردارید که طول آن باید از طول فاصله بین کوسوری ها بیشتر باشد. عرض آنها 2-3 سانتی متر باید بیشتر از برآمدگی شانه باشد. برای نردبان ها تخته هایی لازم است که طول آنها با عرض پله ها مطابقت دارد. قبل از ساختن یک نردبان، تمام جزئیات را جلا دهید، آنها را از بی نظمی نجات دهید و ظاهر زیبایی به آنها بدهید.

هنگامی که عناصر در حالت جدا شده هستند، سنگ زنی راحت تر است.

نصب پله چوبی

تکنیک های نصب برای قسمت های مختلف پله متفاوت است. هر مرحله دارای ویژگی های خاص خود است. دستورالعمل های گام به گام استاندارد شامل یک سری مراحل است.

 • برای نصب kosouri باید یک نوار توقف بگیرید. در امتداد خط در ابتدای مراحل نصب می شود. این عنصر باید محکم به کف متصل شود.در واقع ستون کل ساختار آینده است.
 • مونتاژ کوسوروف با میله با ایجاد شیارهایی در کوسوره یا الوار اتفاق می افتد.
 • قاب باید محکم به نوار فشار داده شود، سپس به کناره سقف و دیوار متصل شود.
 • روی زمین در دهانه دوم کوسور به عرض پلکان نشسته بود. طرح آویزان است. بسته به عرض پله ها، تعداد کوسورها می تواند متفاوت باشد و به تعداد بیشتری برسد.
 • لازم است کوسور را با یک تیر تکیه گاه دیگر که روی سقف خواهد بود وصل کرد.
 • برای اینکه پله ها به طرفین کج نشوند، رشته ها باید بسیار نرم نسبت به یکدیگر تنظیم شوند.
 • پس از نصب کوسور، نصب رایزرها ضروری است.
 • بعد، تخته ها را با استفاده از پیچ ها ثابت کنید، که عملکرد مراحل را انجام می دهد. مهم است که پیچ در هنگام اتصال محکم به ضخامت چوب بچسبد. راهرو را به کوسورم و رایزرها وصل کنید.
 • مشکل خاص نصب نرده ها و ستون های پشتیبانی است. برای این کار باید یک علامت گذاری دقیق انجام دهید مکان های نصب بعدی ستون های پشتیبانی لبه های مراحل را نشان می دهد.
 • سوراخ نصب طوری قرار می گیرد که برش کناری پله با لبه نرده منطبق باشد.
 • پس از ایجاد سوراخ در آنها، لازم است گیره هایی با اندازه مناسب چسب بزنید. سنجاق روی پین بالای پله 1-1.5 سانتی متر است.
 • در پایه ستون ها و نرده ها، سوراخ هایی به اندازه قطر سوراخ دریل کنید.
 • نصب ستون ها در راهپیمایی در جهت بالا انجام می شود.
 • نصب نرده های آزمایشی بر روی چند ستون امکان تعیین زاویه شیب نرده ها و قطع مواد اضافی را فراهم می کند.
 • نرده ها در پایه و سوراخ سوزن با چسب مخصوص تزئین شده و سپس روی گیره ها نصب می شوند. لازم است این قطعات را به شدت به صورت عمودی نصب کرده و روی سطح پله محکم فشار دهید. آنها را بگذارید تا محلول چسب خشک شود.
 • لبه های قفسه در زاویه مورد نظر بریده می شوند، سوراخ هایی در برش ایجاد می شود تا ریل ها به پایه های نگهدارنده متصل شوند.
 • پس از خشک شدن چسب زیر نرده ها، نرده نصب می شود. آنها را روی سوراخ حفر شده در برش دوک قطب بالا قرار می دهند.
 • سپس نرده ها روی پرتو چسب تحت درمان قرار می گیرند. در قسمت پایین نرده ها، باید شیار را با دقت آسیاب کنید تا ساختار آهنی خود چسبندگی قوی با نرده ها داشته باشد.
 • برای استحکام ساختاری بیشتر، باید نرده ها را با استفاده از پیچ های مخصوص نازک به نرده ها وصل کنید.
 • قطب پشتیبانی پایین آخرین بار نصب می شود. با چسباندن پین به مفصل پایینی نرده ها متصل می شود.
ساخت پله چوبی

نجاری

برای اینکه کف و هر راه پله دیگری ظاهری کامل و قابل ارائه داشته باشد، لازم است ساختار را با چندین ترکیب پردازش کرد. وقتی چسب چوب بعد از راه پله کاملا خشک شد، لازم است پله های چوبی را با پرایمر با اثر ضد عفونی کنندگی درمان کنید. هنگامی که درخت خشک می شود، لازم است آن را با رنگ سایه انتخاب شده یا با لاک مخصوص چوب بپوشانید.

لکه یکی از روش های پوشش است که در رنگ های متنوع ارائه می شود. پله هایی که در تماس با آب هستند (به عنوان مثال سازه های دروازه) نیز توصیه می شود با آغشته سازی های ویژه از پوسیدگی و قرار گرفتن در معرض آفات درمان شوند.

ساخت و ساز کف می تواند محو شود.این تکنیک یک روش نسبتاً محبوب برای طراحی پله است.

ساخت پله چوبی
رنگ پله چوبی دوبلکس

 

امید واریم از این مقاله که راجع به ساخت پله چوبی گردآوری شده است لذت برده باشید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09127393629