چهارشنبه 09 فروردین 1402
09127393629
Azhman_group.co
o

در فلاور باکس و گلدان چوبی چه بکاریم؟

پله گرد چوبی
پله چوبی گرد چه مزایایی دارد؟
اکتبر 17, 2022
روف گاردن
4 ایده برای طراحی روف گاردن کوچک
اکتبر 22, 2022

در فلاور باکس و گلدان چوبی چه بکاریم؟

گلدان چوبی

گلدان چوبی به تجهیزات مشخصی تبدیل شده اند که در بسیاری از نمای بیرونی یافت می شود. به دنبال الهام یا ایده ای اصلی هستید، نمی دانید چه چیزی را در جعبه گل قرار دهید؟ به راستی، آیا می توانیم آنچه را که می خواهیم، ​​بدون محدودیت بکاریم؟ آیا گیاهانی وجود دارد که باید از آنها اجتناب کرد؟

از ظرف باغی برای کاشت گیاهان روی سطحی بدون خاک استفاده می شود. همانطور که گفته شد، رشد آن به آن اجازه داده است که کارکردهای دیگری نیز داشته باشد. چه برای ساختار، استتار یا تزئین نمای بیرونی خود، هر گیاه مأموریت خود را دارد.

ترکیبات گیاهی برای اطمینان از هماهنگی بصری ضروری است. علاوه بر این، برخی از گیاهان دارای خواص واقعی هستند که اغلب مفید و قابل قدردانی هستند. بنابراین لازم است که با توجه به اقلیم خود، نیازها، خواسته های خود و اینها را تعیین کنید.

در مورد فلاور باکس ها، مدل باید در عین حال شیک، بادوام و کلاسیک باشد. بنابراین این ظروف فلزی باغ هستند که به عنوان پایه ای برای نشان دادن آنچه در آنها قرار دهید عمل می کنند.

گیاهان یا گل هایی که در یک ظرف کاشته می شوند به معیارهای مختلفی بستگی دارند. در واقع نقشه ها با توجه به شکل و اندازه مخزن متفاوت خواهد بود. علاوه بر این، باید به فصلی بودن گیاهان هم فکر کنیم! پس در اینجا نحوه برخورد ما با این موضوع است.

گیاهان مختلف بسته به شکل و  گلدان چوبی

برای تعیین اینکه چه چیزی را در جعبه گل خود قرار دهید، بر اساس شکل و همچنین اندازه جعبه شما خواهیم بود.

بسته به شکل گلدان چوبی چی بزاریم؟

اول از همه توجه داشته باشید که بستری که باید در سینی قرار دهید به دسته گیاهانی که در آنجا کاشته می شوند بستگی دارد. در واقع، ساکولنت یا کاکتوس به اندازه گل نیازی ندارند. بنابراین تعیین خاک مناسب با توجه به گیاه نصب شده ضروری خواهد بود. علاوه بر این، سطل های فلزی هستند، توصیه می کنیم توپ های سفالی را در قسمت پایین قرار دهید. و این، برای اطمینان از اکسیژن رسانی خوب ریشه.

ما جعبه های گل خود را به سه شکل مربع، مستطیل و دایره ارائه می دهیم. با این حال، مورفولوژی سطل ها بستگی به گیاهانی دارد که می توانید در آنها قرار دهید.

اول از همه، برای گلدان های مستطیلی، این ها برای گنجاندن چندین عنصر مفید هستند. مانند گلدان ها، ترکیبات با چندین گل یا گیاه قابل قدردانی هستند. همچنین توجه داشته باشید که آنها برای خدمت به عنوان یک مانع بصری کافی هستند. به عنوان مثال، می توانید گیاهان بلند، برگ دار یا بامبو بکارید.

سپس در مورد سطل های مدور با بوته ها بهینه سازی می شود. ما به طور خاص به شمشاد، درخت موز یا درخت پرتقال فکر می کنیم. ایده این است که گیاهی با شخصیت زیاد قرار دهید تا آن را برجسته کنید.

در نهایت، برای گلدان چوبی مربعی شکل، یک شکل ترکیبی است که می‌تواند هم یک چیدمان و هم یک گیاه را در خود جای دهد. بر خلاف گلدان گرد، گلدان مربعی رنگی از مدرنیسم و ​​اصالت می بخشد.

اما این ملاحظات را نباید به تنهایی در نظر گرفت. در واقع، آنها باید با اندازه جعبه گل شما ترکیب شوند.

گلدان چوبی

با توجه به اندازه آن در گلدان چوبی چه چیزی قرار دهیم؟

به این سوال که آیا می‌توانیم همه چیز را در جعبه‌های گل قرار دهیم، پاسخ این است… بله! به شرطی که اندازه با گیاهان همخوانی داشته باشد. در واقع، با طیف گسترده ای از اندازه ها، می توانید به طور کامل یک درختچه را در نظر بگیرید. برای محاسبه اندازه بهینه یک ظرف بسته به گیاه، در اینجا قانون باید رعایت شود.

اول از همه، در مورد ارتفاع سطل شما، قاعده ای که اعمال می شود، یک سوم است. بطور مشخص در نظر گرفته می شود که گیاه باید ⅓ در گلدان (شامل ریشه) و ⅔ در خارج از گلدان باشد. به عنوان مثال، اگر گیاه شما 90 سانتی متر ارتفاع دارد، گلدان شما باید حداکثر 30 سانتی متر ارتفاع داشته باشد.

سپس، ارتفاع سطل شما تنها مؤلفه ای نیست که تعیین می کند چه چیزی را در آن قرار دهید. بنابراین، لازم است که مورفولوژی کل آن در نظر گرفته شود. در واقع، سطل شما می تواند بسیار بلند و نازک باشد. در این مورد از گیاهانی با مورفولوژی یکسان استفاده کنید. در مورد یک مخزن خوب، لیگوستروم ionandrum مثال بسیار خوبی است. از طرفی در مورد فلاور باکس بزرگ باید گیاهی را انتخاب کرد که متراکم و برگی باشد. سایه نقره ای آستلیا تصویر بسیار خوبی از این موضوع است.

اکنون که می دانید با توجه به مورفولوژی جعبه گل خود چه بکارید، بیایید ببینیم چگونه آنها را بهینه کنیم. در واقع، به لطف استفاده از تناوب زراعی، این به شما امکان می دهد در طول سال از گیاهان بهره مند شوید!

گلدان چوبی در معرض فصلی بودن

هدف این است که بدون توجه به فصل، از جعبه های گل خود نهایت استفاده را ببرید. اما یک سوال باقی می ماند، میوه ها و سبزیجات چطور؟

تناوب زراعی

به منظور بهره مندی از گیاهان در تمام طول سال، دو راه حل در دسترس شماست. اولین مورد این است که گیاهان فصلی را بگیرید و هنگام تعویض آنها را تعویض کنید. در این صورت باید مخزن خود را تمیز و ضدعفونی کنید تا از هر گونه سرایت احتمالی جلوگیری شود.

دوم کاشت گیاهان به اصطلاح ماندگار. در این صورت شما در تمام طول سال از گیاه خود بهره مند می شوید. از جمله دومی ها می توان به شمشاد، بامبو یا زغال چوب ژاپنی اشاره کرد. علاوه بر این، شما همچنین دارای درختچه های مقاوم در برابر سرما مانند ماهونیا یا پریوت هستید.

این شما هستید که ببینید با توجه به زمانی که در اختیار دارید، چه راه حلی برای شما ممکن است.

میوه ها و سبزیجات چطور؟

در نهایت، میوه ها و سبزیجات چطور؟ آیا می توان آنها را در گلدان چوبی کاشت؟ از نظر فنی هیچ چیزی مخالف آن نیست. در واقع، نکته مهم این است که نیاز به فضا را در نظر داشته باشید تا بتوانند توسعه پیدا کنند. اشکال مربع و مستطیل به سادگی ترجیح داده می شوند.

برای نتیجه گیری، تعیین اینکه چه چیزی در گلدان چوبی خود قرار دهید نیاز به در نظر گرفتن چندین جنبه دارد. بنابراین، یا گیاهانی را که می‌خواهید در نمای بیرونی خود بکارید فهرست کنید و با توجه به انتخاب خود روی گلدان مناسب سرمایه‌گذاری کنید. یا گلدان  و فلاورباکس خود را دارید و بر اساس این معیارهای مختلف روی گیاهان سرمایه گذاری کنید.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

09127393629