سه شنبه 08 فروردین 1402
09127393629
Azhman_group.co
o
پله چوبی_گروه مهندسی آژمان
بازسازی پله چوبی قدیمی
اکتبر 31, 2022
گلدان چوبی فضای باز
راهنمای خرید گلدان چوبی
نوامبر 5, 2022

راهنمای خرید فلاورباکس

فلاورباکس چوبی

فلاورباکس شما هم بر اساس معیارهای زیبایی شناختی و هم بر اساس معیارهای عملی انجام می شود. جنبه فیزیکی مهم است زیرا گلدان شما بالکن یا فضای داخلی شما را تزئین می کند. باید با بقیه دکور شما همخوانی داشته باشد. هنگام انتخاب گلدان خود، مهم است که بدانید چه چیزی را می خواهید در آن بکارید. اندازه گلدان و مواد آن به گیاهانی که در آن قرار می گیرند بستگی دارد.

فلاورباکس خور را انتخاب کنید

اولین سوالی که هنگام خرید فلاورباکس یا گلدان چوبی خود باید از خود بپرسید این است که چه نوع گیاهی را می خواهید در آن پرورش دهید. انتخاب گلدان با توجه به آن انجام خواهد شداندازه گیاه، رشد و نیاز آبی آن. همچنین باید اندازه ای را که در خانه دارید در نظر بگیرید تا فضای خیلی کوچکی را به هم نریزید. مزیت کاشت این است که فضای بیشتری را برای گیاهان شما فراهم می کند و در نتیجه راحتی بیشتری را در اختیار شما قرار می دهد. از طرف دیگر گلدان ها این مزیت را دارند که قابل کنترل تر هستند. آنها با فضاهای کوچک سازگار می شوند.

خرید فلاورباکس

برای انتخاب فلاورباکس خود، بهتر است آن را بردارید1/3 بزرگتر نسبت به گلدانی که گیاه در هنگام خرید در آن بود. راکوزه های کوچکبیشتر برای گل های فصلی و گیاهان پیاز مناسب هستند. را گلدان های بزرگتر می تواند گیاهانی را که به آب زیادی نیاز دارند و ریشه های قوی دارند، در خود جای دهد. از آنجایی که بلندتر هستند، می توانند مقدار زیادی خاک را در خود نگه دارند و گیاه شما را بهتر تغذیه کنند.

گیاهانی که در گلدان‌های کوچک رشد می‌کنند نسبت به گیاهانی که در گلدان‌ها یا گلدان‌های بزرگ‌تر رشد می‌کنند به توجه بیشتری نیاز دارند. گیاهان در گلدان های کوچک کمبود آب یا تغییر دما را راحت تر احساس می کنند. گلدان های کوچک به راحتی آب را در خود نگه می دارند و بنابراین نیاز به آبیاری بیشتر دارند.

برای گل رز بهتر است گلدانی با عمق 50 تا 80 سانتی متر و عرض 30 تا 40 سانتی متر انتخاب کنید. برای گیاه چند ساله یا یک ساله گلدانی به عمق و عرض 15 تا 25 سانتی متر کافی است. برای یک درختچه، یک گلدان به اندازه عمق آن، 50 سانتی متر، به آن اجازه می دهد تا راحت رشد کند.

متریال فلاورباکس

انتخاب مواد برای گلدان یا فلاورباکس شما نه تنها تاثیر زیبایی خواهد داشت. بسته به ماده ای که انتخاب می کنید، مراقبت هایی که باید از گیاه انجام شود متفاوت خواهد بود.

فلاورباکس چوبی

چوب

چوب مزایای زیادی دارد:

 • ریشه های گیاهان را کاملاً عایق می کند، بنابراین هیچ گونه اختلاف دمایی ندارند.
 • این یکمواد مقاوم. برای مثال زمانی که می خواهید درختچه ای پرورش دهید از چوب استفاده می شود.
 • به راحتی با هر نوع محیطی سازگار می شود. چوب زیبا و طبیعی است. با پس زمینه ترکیب می شود.

معایب چوب عبارتند از:

 • او می پرسدتعمیر و نگهداری زیادی. چوب باید اغلب درمان شود. باید از حشرات و قارچ ها محافظت شود.
 • چوب در تماس با خاک خیلی مرطوب قالب می گیرد.

توصیه می شود فلاورباکس چوبی خود را بالا ببرید برای مثال، به لطف گوه ها، اجازه می دهد تا سرریز آب تخلیه شود و هوا راحت تر عبور کند. یک بستر شن نیز تخلیه آب را آسان تر می کند.

همچنین بخوانید: فلاورباکس پنجره و ایده های جالب!!

PVC و رزین

پلاستیک به دلیل زیبایی کمتری نسبت به چوب، می تواند با این نوع گلدان ها سرعت خود را کاهش دهد.

با این وجود، مزایای قابل توجهی دارد.

 • پی وی سی استلباس بارانیو آب را برای مدت طولانی تری حفظ می کند. از پوسیدگی گلدان جلوگیری می کند.
 • سرمازدگی روی این نوع گلدان تاثیری ندارد.
 • پلاستیک سبک است و بنابراینآسان برای حرکت.
 • نگهداری آن حداقل است. یک پاشیدن آب ساده و یک اسفنج برای تمیز کردن آن کافی است.
 • کاشت و گلدان پی وی سی هستندارزان تر.

معایب PVC عبارتند از:

 • عبور هوا به داخل گلدان دشوارتر است.
 • کوزه ها نیستندبه اندازه کافی پایدار نیستو بنابراین برای گیاهان بزرگ کمتر مناسب است.
 • اگر تحت درمان با اشعه ماوراء بنفش نباشند به مرور زمان محو می شوند.

رزین این مزیت را دارد که بسیار مقاوم است. حسی از مدرنیته را به تراس شما می آورد. این ماده ای است که می تواند در داخل و خارج از خانه استفاده شود.

اگر این جنبه زیبایی است که شما را در خرید گلدان پلاستیکی کند می کند، بدانید که امروزه گلدان های اصلی وجود دارند که با باغ و خانه شما مطابقت دارند. این گلدان ها از پلاستیک و چوب مصنوعی ساخته شده اند.اصیل و زیبایی شناختی، آنها در باغ شما ترکیب می شوند و آن را تزئین می کنند.

گلدان های جدیدی برای دکوراسیون داخلی و خارجی شما ظاهر شده است. آنها هستند کوزه های نورانی. آنها در همه اندازه ها و رنگ ها هستند. شما می توانید گلدانی را انتخاب کنید که به رنگ سفید، رنگارنگ یا حتی خود به خود تغییر رنگ می دهد. این گلدان های روشن به شما این امکان را می دهد که هم نورپردازی کنید، هم گیاه خود را در خود جای دهید و هم خانه خود را تزئین کنید. بیرون گذاشتن آنها مشکلی ندارد زیرا فلاورباکس ها در برابر آب و هم در برابر گرما مقاوم هستند.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

09127393629