سه شنبه 08 فروردین 1402
09127393629
Azhman_group.co
o
نرده چوبی راه پله
نرده چوبی، انواع و قیمت
نوامبر 7, 2022
فلاور باکس چوبی تراس
فلاورباکس چوبی با 25 ایده خلاقانه
نوامبر 19, 2022

فلاورباکس و 10 ایده جذاب برای آن

فلاورباکس

اگر به دنبال ایده های شیک فلاورباکس برای حیاط خود هستید، دیگر به دنبال آن نباشید. انتخاب ظروف شیک، جفت کردن موثر گیاهان و گلدان ها و قرار دادن آنها برای حداکثر تأثیر می تواند فضای بیرونی شما را متحول کند.

وقتی نوبت به انتخاب فلاور باکس کاری عالی برای تحقق ایده های باغبانی ظروف شما می رسد ، مواد، شکل ها و اندازه های زیادی برای انتخاب وجود دارد. و انتخاب های شجاعانه و جسورانه کاشت فوراً چشم را جلب می کند و تأثیر می گذارد.

چه به دنبال یک فلاور باکس پنجره پر از شکوفه های فصلی باشید یا یک ظرف بزرگ در مقیاس بزرگ با درختان کوچک، انتخاب شما کمک زیادی به جذابیت ملک شما خواهد کرد.

ایده های فلاورباکس

زمانی که به دنبال ایده های باغ کوچک هستید یا اگر حیاط خلوت بزرگتری دارید، گلدان ها ایده آل هستند. دو به دو در دو طرف ورودی جلو قرار دهید، در امتداد مسیر پیاده روی یا کنار استخر قرار بگیرید یا طرحی برجسته بکارید تا جذابیت فصلی را به ایوان خود بیاورید.

از آنها برای گل، شاخ و برگ، یا درختان استفاده کنید، یا ایده‌های کاشت گیاهان دارویی را انتخاب کنید تا بتوانید ایده‌های باغ گیاهی خود را با الهام از ایده‌های جعبه کاشت که در اینجا گردآوری کرده‌ایم، زنده کنید.

1. ریتم و علاقه را با فلاور باکس چوبی معرفی کنید

گلدان های سفید در کنار استخر با خانه در پشت

اگر می‌خواهید ایده‌های فلاورباکس  شما یک منظره واقعی ایجاد کند، آن‌ها را در امتداد یک تراس یا کنار استخر ردیف کنید و آنها را با تاپیاری پر کنید. انتخاب یک شکل و رنگ قابل توجه و جفت کردن آنها با برگ های همیشه سبز تیره آنها را به یک ویژگی چشم نواز تبدیل می کند.

فلاورباکس چوبی مانند سارا کیسی از پروونس معتبر ، یک یادداشت رسمی و میراث غنی دارند.(در برگه جدید باز می شود)توضیح می دهد. کاردستی باغبانی معتبر پروونس ورسای نسخه‌ای دقیق از جعبه‌های کاشت فرانسوی قرن هفدهم است که در باغ‌های قلعه ورسای دیده می‌شود. به طور سنتی، درختان مرکبات در داخل این گلدان چوبی ها کاشته می شوند. گلدان های ورسای ما دارای صفحات چوبی قابل جابجایی هستند تا به راحتی درخت مرکبات را استخراج کنند یا از ریشه های آن مراقبت کنند.

2. به سراغ فلاورباکس دایره ای بروید

باغ با سنگ ریزه و سنگفرش و گلدان های بزرگ فولادی کورتن

 

فلاور باکس دایره ای زیبا و ایده آل برای کاشت درختان و شکوفه های گسترده، به هر فضای بیرونی زیبایی می بخشند. علاوه بر افزودن حس حرکت و خطوط ملایم به یک طرح، تضاد زیبایی با سنگفرش مربع و مستطیل، دیوارها، دیوارها و نرده ها نیز دارد.

فضایی را با دو یا سه گلدان دایره‌ای در مقیاس بزرگ فلفل بزنید – همانطور که در این طرح توسط Jo Alderson نشان داده شده است(در برگه جدید باز می شود)- تشویق مهمانان به پیچیدن مسیر بین آنها و کشف فضای فراتر. آنها را با یک درخت زینتی بکارید تا سایه ظریفی در زیر آنها ایجاد کنند و مکان مناسبی برای نشستن در مقابل نور خورشید ایجاد کنند.

جو آلدرسون توضیح می‌دهد: «این درختان که بالغ هستند فورا کار را انجام دادند و یکی از ویژگی‌های اصلی معماری باغ هستند. وزن این درختان بیش از یک تن است، بنابراین متخصصانی برای قرار دادن آنها از تله هندلر استفاده کردند. هر درخت با استفاده از سیم‌های فولادی کششی در زیر زمین کشیده می‌شود و در کمپوست آلی با سیستم آبیاری زمان‌بندی‌شده کاشته می‌شود.

 

3. فلاور باکس نرده ای

بالکن با نیمکت گوشه و نرده با گلدان

با ایده های باغ بالکن مانند این گلدان به سبک پل، از قدرت گل نهایت استفاده را ببرید. به گونه‌ای طراحی شده است که روی نرده قرار بگیرد، می‌تواند به خانه‌های یکساله شاد برای نمایش فصلی، انگورهای دنباله‌دار و یا حتی گیاهان و محصولات بومی تبدیل شود. در فواصل زمانی معینی برای ظاهری متقارن هوشمندانه قرار دهید یا با بالا بردن آنها درست در کنار یکدیگر جلوه را به حداکثر برسانید.

تیم شرکت هلندی گلدان پایدار Elho(در برگه جدید باز می شود)بگویید، “مدل پل گل راه ساده ای برای ایجاد دریایی از گیاهان شکوفا ارائه می دهد که محیط شهری را مبدل می کند، زیرا آنها برای تقریباً هر بالکن مناسب هستند و به راحتی روی نرده های مختلف تا عرض 2.6 اینچ (6.5 سانتی متر) قرار می گیرند. هر یک از این گلدان ها فضای رشد بزرگی دارند که به ریشه های گیاه فضای زیادی برای رشد می دهد.

4. گوشه ای را با گلدان ها طراحی کنید

کاشت خاکستری با درختان و تاپیاری

آیا می خواهید به گوشه ای خالی از حیاط خود مقداری جذابیت برگ اضافه کنید؟ سپس ایده های جعبه کاشت جواب می دهند. نه تنها می توانید آنها را گروه بندی و قرار دهید تا از فضای موجود خود نهایت استفاده را ببرید، بلکه می توانید کاشت را نیز متناسب با سبک و جنبه حیاط خود تنظیم کنید. بسیاری از طرح‌ها دارای اندازه‌ها و ارتفاع‌های مختلفی هستند، پس چرا برای ایجاد یک نمایشگر هوشمند و منسجم در سطوح کمی متفاوت، سه‌گانه را انتخاب نکنید؟

با مخلوط کردن در چند ظروف با شکل یا اندازه متضاد، تنوعی را اضافه کنید، اما برای یک نمایشگر هوشمند و هماهنگ به همان روکش یا مواد بچسبید.

وقتی نوبت به انتخاب گیاهان می رسد، تصمیم بگیرید که می خواهید نتیجه چقدر جسورانه و رنگارنگ باشد. ترکیبی از درختان همیشه سبز بریده شده و درختان برگریز باریک – مانند این درختان توس با ساقه سفید – احساسی بی انتها را ایجاد می کند که منعکس کننده تغییر فصل است، اما ایده های باغ گرمسیری با استفاده از کانا، فتسیا و نخل برای آب و هوای گرمتر مناسب است یا دوستداران خشکسالی مجسمه ای را امتحان کنید. مانند آگاو، مانزانیتا، کاکتوس و لانتانا.

5. فلاور باکس فلزی

کاشت فولاد کورتن با گیاهان شاخ و برگ

کاشت‌های فولادی جسور و زیبا در مقیاس بزرگ، در هر طرف پیاده‌رو یا وسط یک حاشیه، ظاهری چشمگیر دارند. آنها با سطح غنی زنگ زده خود که با افزایش سن توسعه می یابد و تشدید می شود، فویل مناسبی برای شاخ و برگ های سرسبز و چمن های بافت دار می سازند. اندازه قابل توجهی با اشکال دایره‌ای، مربعی و مستطیلی که همگی ارائه می‌شوند، برای نمایش درختان برای باغ‌های کوچک ، علف‌های زینتی و گیاهان همیشه سبز کم رشد مانند Carx، brunnera و Coral Bells (heuchera) عالی هستند.

6. برای شرایط رشد عالی یک گلدان انتخاب کنید

کاشت خاکستری با گل

فلاورباکس فرصت های رشد قابل حمل و همه کاره را فراهم می کنند. نه تنها می توان آنها را تغییر مکان داد – با این احتیاط که برخی ممکن است تلاش و نبوغ بیشتری نسبت به سایرین برای جابجایی داشته باشند – بلکه می توان خاک و زهکشی را متناسب با گیاهی که می خواهید رشد کنید تنظیم کرد.

نیلوفرهای آب دوست Calla یا Arum در کمپوست خنک و مرطوب رشد می کنند و دوست دارند سر خود را در آفتاب کامل نگه دارند، بنابراین پرورش آنها در گلدان بهترین راه برای برآوردن نیازهای پیچیده آنها است. به همین ترتیب، اگر خاک حیاط شما اسیدی یا خاک رس باشد، رشد برخی از گیاهان مانند اسطوخودوس ، Euonymus و یاس را تقریبا غیرممکن می کند. این گیاهان معطر و چشمگیر که به طور طبیعی آهک دوست دارند، می توانند در میان ایده های جعبه کاشت شما باشند، زیرا می توانید از مخلوط خاک قلیایی استفاده کنید.

گلخانه ها همچنین به شما این امکان را می دهند که از جنبه های مختلف باغ خود نهایت استفاده را ببرید. نقاط سایه سرد به طور ایده آل برای رشد سرخس، گل فوم (Tiarella) و میزبان مناسب است.

7. نمایشی وحشی و غمگین بکارید

کاشت فلزی مستطیلی با گل

چیزی جادویی در مورد یک گلدان به سبک صنعتی در مقیاس بزرگ وجود دارد که با انبوهی از شکوفه های هوا و ظریف ترکیب شده است. تضاد بافت ها مسحورکننده است و چه ظرف از بتن باشد یا از ورق فلز، مطمئناً پیچیدگی گل های ریز را برجسته می کند.

طراحی به اندازه ای که حیاط شما در آن گنجانده شده است را انتخاب کنید و با چهار یا پنج گونه گیاهی پر کنید تا جلوه ای از چمنزار یا دشت وحشی ایجاد کنید. یک گلدان مستطیلی و طولانی مانند این طرح مسی آنتیک برای لبه‌های تراس یا تقسیم ظریف پاسیو یا حیاط وسیع به فضاهای کوچکتر و صمیمی‌تر ایده‌آل است.

8. با یک درخت گلدانی اظهار نظر کنید

کاشت درخت در تراس

تیم متخصصان کاشت IOTA Garden می‌گوید: «در یک تراس یا پاسیو بزرگ، گاهی اوقات یک یا دو ظروف بزرگ کاشته‌شده متناسب با مقیاس می‌توانند تأثیر بسیار بیشتری نسبت به چندین ظرف کوچکتر داشته باشند، که ممکن است بی‌اهمیت یا کمی شلوغ به نظر برسند».(در برگه جدید باز می شود).

اگر به دنبال کاشت درخت یا درختچه بزرگ در یک ظرف هستید، حتماً درختی را انتخاب کنید که به اندازه کافی بزرگ باشد تا درخت در حین رشد درخت را در خود جای دهد، بنابراین نیازی به گلدان مجدد آن پس از چند سال نیست. اگر فضای زیادی در اطراف تنه وجود دارد، می‌توانید با کاشت کم با علف‌های کم رشد یا اضافه کردن مقداری رنگ فصلی، به آن علاقه‌مند شوید.

9. چشم را با یک جفت جعبه کاشت هدایت کنید

کاشت در دو طرف پیاده رو شن

هیچ چیز بهتر از قدم زدن در مسیر باغ یا تراس که در کنار آن ظرف های یکسان قرار دارد، عظمت را بیان نمی کند. در فواصل زمانی معین مسیر پیاده‌رو را علامت‌گذاری می‌کنند و بلافاصله یک نت رسمی و نسبتا اروپایی را به حیاط می‌دهند بدون اینکه فضا را از نظر بصری جدا کنند.

چسبیدن به یک ظرف و طرح کاشت برای به حداکثر رساندن این اثر کشش فضا، کلیدی است. ترکیبی رویایی از گل رزهای صورتی استاندارد در گلدان های فولادی گالوانیزه را انتخاب کنید تا نت های عاشقانه ای ایجاد کنید یا گلدان های سفالی بزرگ را با کاناهای سر به فلک کشیده یا فورمیوم برای جذابیت مدیترانه ای خالص امتحان کنید.

10. یک فلاور باکس را با محصولات بومی پر کنید

کاشت با شاخ و برگ سبز

نه تنها برای شکوفه ها، گلدان ها برای پرورش سبزیجات خوشمزه ایده آل هستند. تا زمانی که زهکشی کافی و خاک غنی وجود داشته باشد، لوبیا، هویج، کیک و فلفل خانگی، در یک ظرف رشد می کنند.

بسته به فضای موجود و انتخاب ظرف شما می توانید به یک محصول در هر ظرف بچسبید. حداقل عمق 6 اینچ (15 سانتی متر) برای اکثر محصولات کافی است – اگرچه برخی از گیاهان ریشه ای بیشتر را ترجیح می دهند – اما هدف خود را تا جایی که می توانید بزرگ کنید. این نه تنها به معنی آبیاری کمتر است، بلکه می تواند به کاهش استرس محصول و در نتیجه تولید محصولات سالم تر و خوش طعم تر کمک کند.

یک گلدان مستطیلی بزرگ به عنوان یک مینی باغ سبزیجات عمل می کند. به دنبال چیدن محصولات در ردیف‌های سخت برای جذابیت سنتی مزرعه‌ها باشید یا رویکرد تزئینی‌تری را با ترکیب گل‌های مفید – مانند گل همیشه بهار ، گل ختمی ، و آلیوم – امتحان کنید که آفات را نیز از خود دور می‌کند.

فلاورباکس چوبی را با چه چیزی بپوشانم؟

آستر فقط برای فلاورباکس چوبی یا فلزی واقعا مورد نیاز است. در هر دو مورد وجود خاک مرطوب در کناره های ظرف باعث پوسیدگی یا زنگ زدگی در طول زمان می شود و آن را ضعیف می کند. قبل از پر کردن با خاک و اضافه کردن گیاهان، داخل آن را با یک لایه ورقه پلاستیکی ضخیم بپوشانید – مطمئن شوید که چندین سوراخ زهکشی در پایه ایجاد کرده اید.

چگونه می توانم یک فلاورباکس بزرگ را پر کنم؟

پر کردن کامل یک ظرف بسیار بزرگ با کمپوست نه تنها حرکت آن را بدون همراه داشتن تجهیزات سنگین سنگین می کند، بلکه می تواند بسیار گران باشد.

در عوض، یک سوم پایینی کاشت را با مواد سبک وزنی که به زهکشی کمک می کند، بزرگ کنید. ظروف پلاستیکی بیرون‌آوری، پارچ‌های شیر، بطری‌های خالی مواد شوینده، گلدان‌های پلاستیکی یدکی گیاه و سینی‌های گیاه همگی به خوبی کار می‌کنند.

چگونه می توانم گلدان جلوی خانه خود را بچینم؟

در نظر گرفتن مقیاس و سبک یک گلدان مناسب برای حیاط جلوی خانه شما، کلید ایجاد یک برداشت اولیه خیره کننده است. در مورد خطوط و موقعیت های دید کلیدی فکر کنید و بررسی کنید که ظرف و گیاه چقدر باید ارتفاع داشته باشند تا یک بیانیه واقعی داشته باشید.

انتخاب یک گلدان که منعکس کننده عنصری از نمای بیرونی ملک شما باشد – می تواند رنگ درب ورودی، زونا چوبی یا سنگ کاری باشد – یک ترفند عالی برای ایجاد ظاهری هوشمندانه و منسجم. در نظر بگیرید که آیا می‌خواهید کاشت یا ظرف، ویژگی واقعی باشد – کره‌ها و مخروط‌های مرتب به خوبی با طرحی آراسته کار می‌کنند، در حالی که کاشت‌های مقاوم به سبک صنعتی مناسب گل‌ها و علف‌های ظریف‌تر و ظریف‌تر هستند.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

09127393629