سه شنبه 11 بهمن 1401
09127393629
Azhman_group.co
o

راهنمای انتخاب نرده برای راه پله چوبی

راهنمای انتخاب درب تمام چوب
سپتامبر 5, 2022
خرید گلدان چوبی دیواری
بیش از 50 ایده فلاور باکس و گلدان چوبی با اشکال هدسی مختلف
سپتامبر 7, 2022

راهنمای انتخاب نرده برای راه پله چوبی

پله چوبی_گروه مهندسی آژمان

نرده چوبی راه پله

یک راه پله چوبی مدرن زیبا این پتانسیل را دارد که به یک نقطه کانونی خیره کننده در هر خانه تبدیل شود. در واقع، پله ها ذاتاً یک قطعه تاکیدی است. از همان ابتدا چشم‌نواز بوده است و همانطور که طراحی آن در طول سال‌ها تکامل یافته است، وضعیت آن هرگز تغییر نکرده است. در واقع اهمیت آن بیشتر و بیشتر شده و طراحان داخلی آن را به ستاره پروژه های خود تبدیل کرده اند.

پله ها و نرده های مدرن برای هماهنگی

پله های مدرن با نرده

اما یک راه پله چوبی دوبلکس زیبا با چند جنبه تعریف می شود. طراحی البته بسیار مهم است. اما بیشتر اوقات، این نرده است که آن را برجسته می کند. نرده به تدریج از یک عنصر ساده طراحی شده برای تامین ایمنی و امنیت به یک جزئیات طراحی فوق العاده و زیبا تبدیل شده است. برخی از پله‌ها نرده‌ها را به‌کلی رها کرده‌اند تا ظاهری مینیمالیستی داشته باشند.

نرده چوبی

اما نرده چوبی یک جزء ساختاری مهم هر راه پله است. می‌توان آن را با هم ترکیب کرد و طراحی ظریفی داشت یا می‌تواند جزییات برجسته باشد. نرده چوبی مدرن در شکل ها و مدل های مختلفی تولید می شوند. اغلب آنها از چوب یا فلز ساخته می شوند و ساده هستند. اما مواردی هم وجود دارد که نرده می تواند ظاهر هنرمندانه تری داشته باشد و این باعث می شود که بیشتر به چشم بیاید.

نرده چوبی

نرده های شیشه ای

این راه پله چوبی دارای نرده بسیار شیکی است. این از شیشه شفاف ساخته شده است و شکل ظریفی دارد که به دلیل شکل ظریف و روکش ظریف خود متمایز است. این رنگ نیز به زیبایی دکوراسیون را تکمیل می کند.

نرده های اصلی

اگرچه اکثر پله های مدرن دارای طرح های ظریف و مینیمالیستی هستند، اما همیشه اینطور نیست. به عنوان مثال، این یکی، اصلی ترین نوع نرده را ارائه می دهد. نردبان و نرده هر دو از چوب ساخته شده اند و ساختاری نسبتاً ساده اما مستحکم و مستحکم دارند. در مورد این راه پله معاصر، عنصر غافلگیری، تضاد بین راه پله و نرده است. پله ها بسیار ساده هستند، در حالی که نرده ها ظاهری غنی دارند. برای این راه پله مدرن، طراحی سازگار است و به گونه ای انتخاب شده است که کاملاً با دکوراسیون ترکیب شود. پله های چوبی با کف پوش همخوانی دارند و نرده ها بسیار شبیه به هم هستند. خطوط و لهجه های تمیز و مستقیم، مینیمالیسم طراحی را برجسته می کند.

نرده چوبی مدرن

در این اقامتگاه مدرن، راه پله تقریباً به طور کامل در دکوراسیون محو می شود. رنگ آن یکسان است و از همان متریال کف ساخته شده است. تنها عنصری که خودنمایی می کند نرده است که از ترکیب فلز و چوب ساخته شده است.

پله های مدرن با نرده های شیشه ای

نرده های شیشه ای

طرحی مشابه برای این راه پله نیز انتخاب شده است. نرده از پانل های شیشه ای ساخته شده است که در قسمت های کلیدی نصب شده اند و طراحی ساده ای دارد. از ساختار پیروی می کند و با تضاد با اشکال هندسی پانل های شیشه ای و  پله ها به طرح نرمی می بخشد .

نرده های شیک

یک ترکیب بسیار رایج در مورد پله های مدرن، ترکیبی بین چوب و فلز است. دلیلش این است که طراحی حاصل معمولا چیزی بین کلاسیک و معاصر است. این راه پله دارای اسکلت فلزی با پله های چوبی و نرده است.

پله چوبی دوبلکسو نرده چوبی راه پله

البته طرح کلاسیک با نرده های چوبی ساخته شده از قطعات موازی و نازک که به صورت عمودی قرار گرفته اند و با یک نرده ساده به هم متصل شده اند و همچنین از چوب ساخته شده اند همیشه زیبا هستند. طرحی است که به راحتی می توان آن را برای انواع طرح ها و تزئینات تطبیق داد.

نرده برای پله ها

یک راه ساده و شیک برای   ساده و در عین حال زیبا و چشم نواز به نظر رسیدن راه پله استفاده از کنتراست است. در این مورد، برای مثال، پله‌های چوبی در یک زمینه سفید شفاف قرار گرفته و به زیبایی توسط نرده‌های فلزی با نرده‌های چوبی قاب شده‌اند.

نرده اصلی برای پله ها

کنتراست ها همچنین می توانند به روش های بسیار دیگری ایجاد شوند. این راه پله به طور کامل از چوب ساخته شده است، اما تفاوت در پرداخت و رنگ آن را برجسته می کند. قسمت های مشکی ظرافت خاصی به طراحی می بخشد، در حالی که نرده چوبی ظاهری کلاسیک و غیر رسمی به آن بخشیده است.

نرده فلزی

نرده های عالی برای پله ها

یک نرده فلزی تمایل دارد تا تأثیری به سبک صنعتی داشته باشد، اما می تواند طراحی کلاسیک مانند آنچه در این نمونه وجود دارد نیز داشته باشد. این در واقع یک طراحی بسیار ساده است و نرده های فلزی پشتیبانی و همچنین تضاد ظریف رنگ و بافت را فراهم می کند.

نرده های زیبا برای پله ها

نرده های فلزی کروم ظاهر تمیزتر و مدرن تری دارند، اما ادغام آن در دکوراسیون نیز دشوارتر است. در اینجا نرده یک جزئیات ظریف و در عین حال جالب است که به یک نمای کلی منسجم کمک می کند.

طرح های نرده پله

در یک خانه معاصر، خطوط و زوایای مستقیم اغلب یک موتیف بسیار رایج هستند. به عنوان مثال، در اینجا از همان پالت رنگی برای پله ها و مبلمان استفاده شده است، اما دکور همچنین دارای اشکال و فرم های مکمل است.

پله های مدرن با نرده های فلزی

طرح های عالی نرده پله

از سوی دیگر در این خانه خاص، نرده دستی طراحی بسیار زیبایی به سبک مینیمال دارد. روکش کرومی آن به زیبایی رنگ های دکوراسیون را تکمیل می کند و انتقال بسیار دلپذیری را از یک منطقه به منطقه دیگر ایجاد می کند.

طرح های منحصر به فرد نرده پله

در اینجا نمونه دیگری از نرده را داریم که ساده و در عین حال متضاد و چشمگیر است. پله ها از چوب ساخته شده اند. نرده فلزی است و رنگ مشکی دارد. تضاد مواد و رنگ ها قوی اما زیباست.

سبک ها و طرح های نرده راه پله

این خانه زیبای معاصر با سقف های بلند چشمگیر دارای یک راه پله چشمگیر نیز می باشد. بلند و ساده است و عمدتاً از چوب ساخته شده است. نرده شفاف و شیشه ای و نرده فلزی است و ظاهری براق با روکش کروم خنثی دارد.

ایده ها و طرح های نرده پله

اگرچه بسیار نادر است، اما پله های مدرن که کاملاً از فلز ساخته شده اند، می توانند نقطه کانونی جالبی باشند. آنها معمولاً ظاهری الهام گرفته از صنعت دارند. در این مورد، آنچه جالب است این واقعیت است که راه پله دارای انواع مختلف پرداخت و رنگ است که تضاد ظریفی ایجاد می کند.

نرده های هنری

نرده های هنری

راه پله نیز یک عنصر طراحی است که به شما این فرصت را می دهد تا حس هنری به دکوراسیون اضافه کنید. به عنوان مثال، این راه پله مینیمال دارای نرده بسیار جالبی است. این عنصر جدا نیست، اما در واقع بخشی از دیوار است که حجاری شده است.

نرده برای پله ها

این پلکان معاصر دارای طراحی واقعاً تماشایی است. به نظر می رسد پله ها در هوا شناور هستند. نرده نیز جزییات بسیار جالبی است. نرده ساده است اما شکل خود را شکل می دهد تا جلوه بصری جالبی ایجاد کند که به زیبایی کل طرح را تکمیل می کند.

طرح های نرده برای پله ها

این می تواند یک راه پله سنتی باشد، اما نرده آن کاملا غیر متعارف است. این در واقع یک تله اسکی قدیمی بود. تغییر کاربری داده شده و به یک نرده منحصر به فرد و چشم نواز تبدیل شده است. این راه حل عالی برای دیوار منحنی است و همچنین به پلکان شخصیت می بخشد.

پله های مدرن با نرده های شیشه ای

نرده پله شیشه ای

معمولا نرده هایی که دارای پانل های شیشه ای شفاف هستند دارای نرده ها یا نرده های فلزی یا چوبی هستند. این یکی، اما، تماما از شیشه ساخته شده است. این بدان معنی است که چیزی برای برجسته کردن طرح و شکل آن وجود ندارد و به این ترتیب به یک ویژگی شفاف شگفت انگیز تبدیل می شود که اگر می خواهید یک دکوراسیون بزرگ را حفظ کنید عالی است.

نرده های زیبا

در زیر مجموعه ای از نکات برای انتخاب نرده پله فلزی را فهرست می کنیم:

نرده فلزی

پله های مدرن در اشکال، اندازه ها و طرح های مختلف وجود دارند. برخی ساده هستند، برخی پیچیده هستند، و تقریباً همه به حداقل یک نردبان نیاز دارند تا همه چیز در دسترس باشد. در حالی که می توانید از سیستم نرده چوبی سنتی استفاده کنید، چرا با نرده فلزی پله کمی ظرافت و دوام را اضافه نکنید؟ یک نرده فلزی نه تنها در برابر آب و هوا مقاوم است، بلکه تضاد رنگی جالبی را نیز به آن اضافه می کند. در اینجا پنج نکته برای انتخاب و نصب نرده های فلزی برای سرزندگی راه پله ها آورده شده است.

نرده های زیبا با سبک

اگر چوب خود را دوست دارید اما ایده لهجه های فلزی را دوست دارید، به سراغ نرده پله ای بروید که دارای ریل های چوبی بالا و پایین با نرده های فلزی در بین آن ها باشد. همچنین می‌توانید در صورت تمایل پست‌های خود را چوبی نگه دارید و سپس درپوش‌های فلزی را برای تکمیل ظاهر اضافه کنید. این ایده به ویژه با فلزات با روکش تیره مانند آلومینیوم یا فولاد با پوشش پودری سیاه کار می کند. برای محکم کردن نرده ها در جای خود، ریل های چوبی را می توان از قبل سوراخ کرد تا امکان نصب آسان را فراهم کند.

نرده های مدرن

برای چوب کمتر و فلز بیشتر، ریل های بالایی، ریل های پایینی (در صورت وجود)، پایه ها و درپوش های پست را فلزی در نظر بگیرید. این نوع نرده فلزی پله کاملاً ضد آب است و هرگز نگران پوسیدگی یا خورده شدن آن توسط حشرات نباشید. اگر در اطراف ملک یا ایوان خود حصار فلزی دارید، این نوع نرده ها به خوبی با هم ترکیب می شوند. همچنین می‌توانید نرده‌های فلزی را به گونه‌ای گسترش دهید که فضای استخر را برای ایمنی در خود جای دهد.

نرده های فلزی

ممکن است فکر کنید که یک عرشه با ظاهر یک خانه به سبک مدرن ناسازگار است، اما اگر نرده فلزی پله را تهیه کنید، می بینید که همه چیز به زیبایی کنار هم قرار می گیرد. یکی از راه‌های انجام این کار، نصب پایه‌های فلزی در فواصل منظم و سپس جایگزینی ریل‌ها و نرده‌های بالا و پایین با کابل‌های گیج سنگین است که عمود بر پایه‌ها قرار دارند. با این حال، باید یک احتیاط را رعایت کنید: این طرح ممکن است برای عرشه های مرتفع زمانی که کودکان در اطراف هستند مناسب نباشد، زیرا وسوسه بالا رفتن از روی کابل ها می تواند مشکل ساز (و خطرناک) باشد. این چیزی است که هر زمان که نرده های افقی را به جای نرده های عمودی ایجاد می کنید، باید به دقت در نظر بگیرید.

نرده شیشه ای راه پله چوبی

اگر ایده سکویی که کاملاً توسط نرده احاطه شده است برای شما جذاب نیست، چرا یک نرده پله فلزی را فقط برای منطقه پیاده رو انتخاب نکنید؟ این سکو را باز نگه می‌دارد، اما همچنان به ناحیه پله کمک می‌کند، که مخصوصاً برای کسانی که در بالا و پایین رفتن از پله‌ها بدون نگه داشتن چیزی مشکل دارند، مهم است. برای ظاهری مینیمال‌تر، حتی می‌توانید تنها در یک طرف پله‌های خود از یک ریل فلزی پله استفاده کنید. لبه های ریل بالایی را می توان برای جلوگیری از آسیب دیدگی منحنی کرد.

نرده های مینیمالیستی

بهترین چیز در مورد فلز این واقعیت است که شما به نرده های مستقیم، مربعی و عمودی محدود نمی شوید. بر خلاف چوب، نرده های فلزی می توانند پیچ ​​خورده، منحنی، قوس دار، چرخان یا مستقیم باشند و همچنین اجازه می دهند عناصر خاصی مانند مدال ها و پایانه ها را در طرح قرار دهند تا آن را منحصر به فرد کند. حتی می توانید ریل های مستقیم را در پایین و یک درج تزئینی در بالا انتخاب کنید.

نرده های آویزان

وقتی صحبت از نرده های فلزی می شود، فولاد ماده سنتی انتخابی بوده است. فولاد بسیار محکم است، اما مستعد زنگ زدگی است و بسیار سنگین و گران است. جایگزین جدیدتر برای فولاد آلومینیوم است که چندین مزیت متمایز دارد. نرده های آلومینیومی مانند نرده های فولادی خود زیبا هستند، اما آنقدر سنگین و گران نیستند. شاید بهتر از آن، آلومینیوم زنگ نزند و تمیز کردن و نگهداری از این ماده ساده و به آسانی پاک کردن سریع با آب و صابون است.

پله چوبی معلق

 

نرده های فلزی پله ها جذابیت بصری و یکپارچگی ساختاری را به عرشه شما می بخشد و باعث می شود که فضای زندگی در فضای باز متمدن تر از یک تخته چوبی در فضای باز باشد. اگر قصد دارید مقداری فلز به عرشه خود اضافه کنید، بدانید که گزینه‌های طراحی و قیمت‌های زیادی برای انتخاب وجود دارد. مهم نیست که طرح یا بودجه شما چه چیزی را شامل می شود، نرده های فلزی وجود دارند که برای پروژه بعدی شما عالی هستند. از دیدن فراتر از چوب نترسید.

پله های زیبا

پله های مدرن اصلی

پله های شیک

پله به سبک مدرن

نرده چوبی راه پله

نرده فلزی و چوبی

نرده طراحی

پله چوبی با نرده شیشه ای

پله چوبی معلق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09127393629