دوشنبه 10 بهمن 1401
09127393629
Azhman_group.co
o

آموزش ساخت گلدان چوبی مرحله به مرحله

خرید گلدان چوبی دیواری
بیش از 50 ایده فلاور باکس و گلدان چوبی با اشکال هدسی مختلف
سپتامبر 7, 2022
درب لابی چوبی
12 ایده استفاده از انواع درب تمام چوب
سپتامبر 11, 2022

آموزش ساخت گلدان چوبی مرحله به مرحله

گلدان چوبی گروه مهندسی آژمان

یکی از بهترین ایده ها برای حفظ محیط زیست، داشتن گیاهان در گلدان چوبی بازیافتی است. ساخت گلدان با این مواد بسیار آسان است، تنها کاری که باید انجام دهید این است که دستورالعمل های این راهنما را در مورد نحوه ساخت گلدان چوبی دنبال کنید. گیاهان شما در خانه جدید خود عالی به نظر می رسند که می توانید آن را نیز به دلخواه تزئین کنید.

مواد لازم برای ساخت گلدان چوبی

مواد و ابزار به راحتی به دست می آیند ، ما حتی فکر می کنیم می توانید همه آنها را در خانه داشته باشید.

 1. رنگ چوب (رنگ دلخواه).
 2. تکه های چوب.
 3. سمباده.
 4. پیچ گوشتی و پیچ (گاوالنیزه).
 5. مداد.
 6. نوار اندازه گیری.
 7. اره استاندارد یا برقی.
 8. مش وینیل یا نایلون.

برای ساخت گلدان از چه چوبی استفاده می شود؟

می توانید از چوب ساج، سرو ، چوب سرخ یا سرو ، حتی کاج استفاده کنید. اگر این نوع چوب ها را به خوبی نمی شناسید ، نگران نباشید، سعی کنید چوب پالت یا تخته هایی را که در اطراف پیدا می کنید تهیه کنید. چیزی که باید در نظر داشته باشید این است که چوب باید ضخامت خاصی داشته باشد تا مقاوم باشد. شما نباید نگران این باشید که از چه چوبی برای ساخت گلدان استفاده می شود، عملاً هر کسی می تواند به شما خدمت کند.

پیشنهاد می شود: خرید فلاورباکس چوبی

گلدان چوبی

مراحل ساخت گلدان چوبی

اکنون که همه چیز مورد نیاز خود را دارید، به نحوه ساخت یک گلدان گل چوبی توجه کنید:

 1. طرح – ابتدا طرحی از گلدان چوبی که می خواهید بسازید ایجاد کنید. اندازه گلدان به شما بستگی دارد، فضایی که آن را در آن قرار می دهید و تعداد گیاهانی که می خواهید داخل آن قرار دهید را در نظر بگیرید. بر اساس این اطلاعات شما می توانید اندازه مناسب را بدانید. اشکال مورد استفاده برای طرح ها معمولا مستطیل شکل هستند.
 2. اندازه گیری : بعد از اینکه طرح خود را تهیه کردید، اندازه گیری چوب را شروع کنید، از یک متر نوار استفاده کنید. شروع به ردیابی خطوط برش روی چوب کنید، از مداد استفاده کنید، مطمئن شوید که به خوبی اندازه گیری کرده اید.
 3. برش ها : برش های چوب را شروع کنید، از یک اره استاندارد استفاده کنید، می توانید با یک اره معمولی نیز با کمی تلاش بیشتر این کار را انجام دهید، سعی کنید برش های تمیز را انجام دهید.
 4. سوراخ های راهنما برای تثبیت : دو قطعه را به هم وصل کرده و با مته سوراخ ایجاد کنید، می توانید تا سه سوراخ ایجاد کنید. به شما توصیه می کنیم این سوراخ ها را همزمان در محل اتصال دو تخته ایجاد کنید. بعد از اینکه در دو مورد اول سوراخ ایجاد کردید، به همین ترتیب به ایجاد سوراخ در بقیه ادامه دهید (در یک زمان دو تا را کنار هم قرار دهید). با قطعاتی که محتویات گلدان را به صورت عمودی نگه می دارند شروع کنید، سپس سوراخ هایی را در قطعه که به عنوان پایه عمل می کند، سوراخ کنید.
 5. ثابت کردن: به محض اینکه همه تخته ها سوراخ شدند، آنها را با پیچ شروع کنید، ما تخته های گالوانیزه را توصیه می کنیم.
 6. زهکشی : چندین سوراخ در پایه کاشت ایجاد کنید، این سوراخ ها برای تعمیر قطعات دیگر چوب نیستند، آنها سوراخ هایی برای تخلیه آب هستند.
 7. پوشش های داخلی : اگر می خواهید از چوب محافظت کنید، روکش های وینیل یا نایلونی را روی قسمت داخلی قرار دهید. همچنین، می توانید یک لایه شن اضافه کنید تا زهکشی بهتر عمل کند. این نحوه محافظت از چوب گلدان است. البته این یک محافظ داخلی است، اما چگونه بیرونی را مهر و موم کنیم؟ فقط از یک محصول درزگیر چوب استفاده کنید.
 8. نقاشی – گلدان را هر طور که دوست دارید رنگ کنید، تزئینات اضافه کنید و گیاه خود را در خانه جدید خود قرار دهید، تبریک می‌گوییم.

چگونه یک گلدان چوبی با پالت بسازیم؟

این روزها پالت ها به طور گسترده مورد استفاده مجدد قرار می گیرند و حتی می توان با آنها مبلمان چوبی ساخت. استفاده از این ماده خام ایده بسیار خوبی است، به خصوص برای ساخت گلدان گل، همانطور که در زیر توضیح می دهیم – می توانید از ابزارهای ذکر شده در بالا استفاده کنید.

 1. طرح گلدان چوبی خود را بکشید.
 2. نوارها را بردارید.
 3. پالت ها را بردارید و برش های لازم را طبق طرح خود انجام دهید.
 4. نوارها را سمباده بزنید.
 5. شروع به باز کردن سوراخ های راهنما به قطعات چوبی که به هم متصل شده اند، کنید، سعی کنید سوراخ ها را همزمان دو تکه کنید تا هنگام قرار دادن پیچ مجبور نباشید محل دقیق آن را اندازه بگیرید.
 6. تکه های چوب را سنباده بزنید.
 7. آنها را با استفاده از پیچ های شنی به هم وصل کنید.
 8. سوراخ های زهکشی در پایه ایجاد کنید.
 9. از روکش های نایلونی در داخل استفاده کنید تا چوب حفظ شود.
 10. گلدان را به دلخواه رنگ آمیزی کنید، حتی می توانید آویز اضافه کنید و گلدان هوایی داشته باشید.
 11. خاک و گیاهان را داخل آن قرار دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09127393629