سه شنبه 11 بهمن 1401
09127393629
Azhman_group.co
o
راهنمای انتخاب بهترین نرده راه پله
سپتامبر 12, 2022
گلدان چوبی
32 ایده برای فلاورباکس
سپتامبر 14, 2022

ایده برای طراحی روف گاردن

اجرای روف گاردن

زندگی در یک منطقه شهری می تواند یک نقطه ضعف بزرگ برای علاقه مندان به باغبانی و افرادی باشد که از فضای سبز لذت می برند. فضای محدود نباید شما را از ایجاد باغ سرسبز خود باز دارد. اگر فضای کافی در باغ خود ندارید، می توانید خلاق باشید و گزینه های دیگر را بررسی کنید. پشت بام فرصت های زیادی را برای تمرین مهارت های سبز و طراحی یک خلوت جذاب ارائه می دهد.

البته، اجرای روف گاردن خود مانند کاشت سبزی مستقیم در زمین نیست. با این حال، با کمی تحقیق، دانش اولیه و یک رویکرد خلاقانه، می توانید از محل زندگی خود نهایت استفاده را ببرید. اگر آماده ارتقای سقف خود هستید، در اینجا الهاماتی برای پروژه جدید شما آورده شده است


آنچه باید قبل از طراحی روف گاردن بدانید

روف گاردن ها از نظر اهداف طراحی روف گاردن تفاوت چندانی با مناظر معمولی ندارند. ما می خواهیم فضایی دلپذیر، آرامش بخش و دلپذیر در فضای باز ایجاد کنیم. چالش هایی وجود دارد که مختص مناطق شهری است. وزن مسئله اعداد است.

از آنجایی که زمینی برای رشد گیاهان خود ندارید، باید زمین را بیاورید. دو امکان وجود دارد: تبدیل سقف به خاک حاصلخیز یا استفاده از گلدان. هر انتخابی که داشته باشید، باید بار را به طور مساوی توزیع کنید. بهتر است از مخلوط خاک سبک و با زهکشی سریع استفاده کنید. به این ترتیب گیاهان آب زیادی را حفظ نمی کنند.

جنبه دیگری که باید در نظر گرفت باد است. شما باید تجهیزات و گیاهان فضای باز خود را ایمن کنید. ارتفاع پوشش گیاهی نیز باید محدودیت های محلی را رعایت کند. قبل از انجام هر گونه اصلاح در سقف خود، مطمئن شوید که ساختمان شما متناسب با سازه است. شما همچنین باید با همسایگان خود در مورد آن صحبت کنید.

همه گیاهان نمی توانند در شرایط خاص سقف خود زنده بمانند. محیط خود را بررسی کنید. آیا نور خورشید حداقل برای شش ساعت وجود دارد یا خیلی تاریک است؟ آیا در جایی زندگی می کنید که آب و هوای آن گرم تر است یا باران زیاد می بارد؟ موقعیت مکانی شما نقش بسیار مهمی در موفقیت باغ شما دارد. گیاهانی را انتخاب کنید که متناسب با محیط شما باشد. بعد از اینکه تمام اصول اولیه را بررسی کردید، وقت آن است که نگاهی به برخی از سقف های طراحی روف گاردن مدرن بیندازید.

طراحی روف گاردن
ایده در طراحی

برای طراحی روف گاردن کاربردی که نیازهای شما را منعکس می کند، باید بدانید که چگونه از سقف استفاده خواهید کرد. هدف شما چیست؟ آیا می خواهید یک باغ به دلایل صرفاً زیبایی شناسی ایجاد کنید؟ یا شاید باغبانی سرگرمی شما باشد؟ این موارد در تعیین نوع طراحی، گیاهان مورد استفاده و هزینه روف گاردن تاثیر می گذارند.


یک روف گاردن خوراکی

اگر قصد  کاشت سبزی های خوراکی ÷دارید، پشت بام خود را به یک باغ خوراکی تبدیل کنید. شما نه تنها فضای بیرونی بزرگی خواهید داشت، بلکه میوه و سبزیجات تازه نیز خواهید داشت. تنها چیزی که نیاز دارید فلاورباکس چوبی بزرگ و خاک غنی است. کاست گیاهان خوراکی مانند زدن دو نشان با یک تیر است زیرا هم فضای سرسبزی و دل انگیزی به وجود می اورد و هم می توانید از گیاهان آن استفاده کنید.


طراحی روف گاردن برای سرگرمی

طراحی روف گاردن بام نباید تماماً در مورد باغبانی باشد. می تواند مکانی عالی برای ملاقات با دوستان و تفریح ​​باشد. با استفاده از یک دیوار خالی و نصب بلندگو، باغ پشت بام خود را به یک تئاتر در فضای باز تبدیل کنید. چند بالش بزرگ بیندازید تا راحت باشد و مکان مناسبی برای شب های سینما خواهید داشت.


روف گاردن زینتی آرامش بخش

عناصر دکوراسیون داخلی را با زیبایی طبیعی سرسبزی خود ترکیب می کند تا مکانی آرام در قلب شهر طراحی کند. روف گاردن مطمئناً به مکان مورد علاقه شما برای شام و جلسات تبدیل خواهد شد.

این فضای سرسبز در نزدیکی افراد می تواند محلی عالی برای استراحت باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09127393629