چهارشنبه 09 فروردین 1402
09127393629
Azhman_group.co
o
گلدان چوبی
10 طرح فلاور باکس چوبی برای نگهداری از گیاهان
اکتبر 12, 2022
درب لابی مدرن چه ویژگی هایی دارد؟
اکتبر 17, 2022

اجرای روف گاردن با نکات مهم

ساختار پیچیده بام سبز طبیعی برای قرن ها باعث شده است که تنها برای ثروتمندترین افراد قابل دسترسی باشد. با این حال، با گذشت زمان، وضعیت تغییر کرده است و سقف “زنده” طرفداران بسیاری را در سراسر جهان به دست آورده است. امروزه، با توجه به نصب صحیح تمام عناصر سیستم، می توانید نه تنها یک باغ در پشت بام خانه خود، بلکه یک منطقه تفریحی کامل با فواره ها، آلاچیق ها و سایر عناصر طراحی منظر ایجاد کنید.

روش های باغبانی پشت بام

با توسعه تفکر اکولوژیکی، ایده بام های سبز با موفقیت در کشورهای توسعه یافته شروع به اجرا کرد و در برخی موارد حتی توسط الزامات برنامه ریزی شهری تجویز می شود: کسانی که زمین را از جامعه شهری گرفته اند موظفند آن را به آن بازگردانند. سطح سازه در شهرهای اروپا و ایالات متحده، محوطه سازی در حال حاضر بسیاری از پشت بام های خاکستری کسل کننده را تغییر داده است. این کشور همچنین دارای نمونه هایی از بام های بهره برداری شده و نیمه سبز و همچنین ساختمان های مسکونی بازسازی شده است. اما، متأسفانه، خیلی زود است که در مورد ویژگی انبوه باغبانی پشت بام صحبت کنیم.

درجه و روش های سبز کردن سقف ممکن است متفاوت باشد. ساده ترین راه این است که با قرار دادن ظروف یا وان با گیاهان، تراس ها را با یک گوشه سبز تزئین کنید. در بیشتر موارد، کاشت دائمی تنها بخشی از سقف راحت‌تر است و قسمت‌های آزاد برای مبلمان و مسیرها باقی می‌ماند. و در نهایت می توانید کل سقف را با گیاهان بکارید. اگر سقف شما مسطح باشد بهتر است (در این پست می توانید در مورد خانه های با سقف مسطح بخوانید )

مطابق با این تکنیک ها، دو جهت در تمرین بام های سبز متمایز می شود: گسترده و فشرده. اولین مورد فقط از عناصر افقی استفاده می کند: چمن چمن، گیاهان پوشش زمینی کم تعمیر و نگهداری، و همچنین سنگریزه، شن، پوست درخت و سنگفرش. محوطه سازی فشرده شامل وجود عناصر عمودی در سقف است: درختان و درختچه ها، حوضچه ها، زمین های بازی و آلاچیق.

مزایای آشکار یک باغ پشت بام

علاقه‌مندی که تصمیم به تجهیز یک بام سبز دارد، نسبت به حامیان راه‌حل‌های سنتی مزایای زیادی دارد.

عایق حرارتی و صوتی اضافی خانه. یک بام سبز یک عایق حرارتی عالی است: در زمستان از سرما محافظت می کند و در تابستان – از گرمای بیش از حد محافظت می کند ، یعنی تأثیر مفیدی بر روی آب و هوای زیر سقف و روی سایت دارد. بنابراین، بام های “سبز” هم در مناطق شمالی و هم در مناطق جنوبی مفید هستند.

سقف بدون تعمیر حداقل 20 سال دوام می آورد. یک سقف با محوطه سازی مناسب ایمنی پوشش ضد آب را برای مدت طولانی تضمین می کند که به هر طریقی از تابش اشعه ماوراء بنفش و تغییرات دما رنج می برد و در هنگام گرمایش ناهموار و آسیب مکانیکی در معرض تغییر شکل قرار می گیرد. از همه اینها، عایق رطوبتی با یک لایه پوند و یک فرش سبز به طور قابل اعتماد محافظت می شود. گاهی اوقات، برای دوام بخشیدن به پوشش، سقف را به طور ویژه با چمن کاری می کارند، بدون اینکه حتی عملکرد آن پیش بینی شود. از این نظر، قابل اطمینان ترین سقف ها به طور کامل با پوند پوشیده شده است. علاوه بر این، در چنین سطحی عملاً هیچ زهکشی طوفان وجود ندارد.

جبران فضایی سبز کردن سقف خانه، به ویژه در یک قطعه کوچک ساخته شده است، چمن های سبزی را که در حال ساخت از بین رفته اند به مالک باز می گرداند و به حفظ آب و هوای کوچک قلمرو کمک می کند.

قوانین طراحی روف گاردن

برای ایجاد یک بام سبز تمام عیار، از همان ابتدای طراحی یک خانه، مشارکت متخصصان – نه تنها سقف سازان، بلکه معماران و همچنین دندرولوژیست ها – مورد نیاز است. به آنها بستگی دارد که چیدمان چربی، انتخاب پوند و گیاهان و همچنین دستگاه زهکشی چقدر درست باشد.

محوطه سازی بار اضافی بر روی ساختار سقف و خانه به عنوان یک کل ایجاد می کند. این بار باید به طور معقول تقسیم شود. با ضخامت 5 سانتی متر، 1 متر مربع خاک 100 کیلوگرم وزن دارد. حتی با ضخامت کمی از لایه خاک (15-20 سانتی متر)، خاک مورد نیاز برای چیدمان چمن 200 کیلوگرم در متر مربع وزن دارد و زهکشی 100 کیلوگرم در متر مربع دیگر اضافه می کند . با در نظر گرفتن برف، بار به 400-500 کیلوگرم در متر مربع می رسد . هنگام کاشت درختان و درختچه های کوچک، عمق لایه مفید خاک 40 سانتی متر خواهد بود و بار روی کف به 700 کیلوگرم در متر مربع یا بیشتر می رسد.

می توان آن را با کاشت گیاهان بسیار بزرگ و چند پوندی در فرورفتگی در دیوارهای باربر توزیع کرد. اگر کف از عناصر تشکیل شده باشد، بهتر است سنگین ترین قطعات محوطه سازی را در امتداد درزها قرار دهید و بار را روی چندین تخته توزیع کنید. علاوه بر این، شما نمی توانید کل مساحت سقف را با یک پوند پر کنید، بلکه ترکیب را بر روی ترکیبی از چمن ها، گروه های درختان کوچک، بوته ها و مناطق آزاد قرار دهید که باعث کاهش بیشتر فشار بر روی سقف می شود. سقف.

استفاده از بسترهای مخصوص و سبک (مخلوط خاک) و سیستم های زهکشی سبک برای کاشت نیز امکان کاهش بار را فراهم می کند.

طراحی روف گاردن

بام سبز عمدتاً در ساختار آن با بام معمولی متفاوت است. سقف های سنتی برای محوطه سازی به شرح زیر انجام می شود. در بالای سازه نگهدارنده، یک لایه ماسه سیمانی با شیب 1.5-5 درجه به سمت زهکشی ساخته شده است (شیب برای هر سقف صاف لازم است).

سطح آن با یک آغازگر – مخلوطی از قیر اکسید شده و یک حلال درمان می شود. یک فیلم عایق بخار آزادانه در بالای صفحه قرار می گیرد که از عایق در برابر رطوبت داخل اتاق محافظت می کند. در سطوح عمودی، مانع بخار تا ارتفاعی بیش از سطح عایق خم می شود و درزها مهر و موم می شوند.

لایه بعدی عایق حرارتی است. باید مقاومت فشاری بالایی داشته باشد، زیرا بارهای استاتیکی و دینامیکی افزایش می یابد. موادی که می توانند با این کار کنار بیایند شامل تخته های چوب پنبه ای، پلی اورتان فوم شده و پلی استایرن اکسترود شده است. در صورت عدم استحکام کافی عایق، برای توزیع بارها باید یک سیم سیمانی در بالای آن ساخته شود.

به دنبال آن یک لایه محافظ (جداکننده) از ژئوتکستایل (ژئوتکستایل) – یک ماده پایدار ساخته شده از پلی پروپیلن یا پلی وینیل کلرید (PVC) است. ژئوتکستایل برای جلوگیری از آسیب مکانیکی به لایه بعدی – ضد آب ضروری است. در سقف “سبز” الزامات سخت گیرانه تری بر آن تحمیل می شود: باید نه تنها از بارش، بلکه در هنگام آبیاری از رطوبت نیز محافظت کند، الاستیک، بادوام، مقاوم در برابر میکروارگانیسم ها و هوموس باشد. برای این منظور غشاهای تقویت شده با قیر پلیمری مناسب هستند.

لایه محافظ ریشه از رشد ریشه ها به داخل عایق رطوبتی جلوگیری می کند. بهتر است آن را از یک پد پلیمری انعطاف‌پذیر با سلول‌های مخصوصی که رطوبت را به دام می‌اندازند، تهیه کنید، اگرچه می‌توان از یک فیلم پوشش‌داده شده فلزی قوی نیز استفاده کرد. این زمینه را برای تخمگذار لایه های بعدی بام سبز خاص ایجاد می کند.

 

لایه های خاص

ترکیب و ضخامت لایه های بعدی بام سبز به نوع سبز شدن بستگی دارد. اگر ساده ترین راه انتخاب شود – گیاهان در وان خواهند بود – پوشش به روش سنتی برای تراس انجام می شود. لایه ای از سنگ خرد شده یا سنگریزه به ضخامت 35 سانتی متر روی پایه آماده شده گذاشته می شود و صفحات بتن یا سایر مواد مناسب آزادانه روی آن قرار می گیرند. تراس های محبوب پوشیده شده با لایه ای از سنگریزه، که می توانید روی آنها راه بروید. در صورت بتن ریزی سنگفرش، زیر آن روکش سیمانی ساخته می شود. به این ترتیب می توان تمامی قسمت های عابر پیاده بام سبز و مناطق آزاد را تکمیل کرد. در مکان هایی که گیاهان کاشته می شوند و در زیر یک سقف کاملاً محوطه سازی شده، چندین لایه دیگر گذاشته می شود.

یک لایه زهکشی به ضخامت 5-10 سانتی متر آب اضافی را از بین می برد و در زمان های خشک رطوبت را حفظ می کند. به سیستم زهکشی متصل می شود. مواد زهکشی سبک کلاسیک شامل شن رسی منبسط شده، کک پرلیت و پوکه خرد شده است. سنگین تر – شن و رس شل. همچنین امکان نصب یک لایه زهکشی از پلی آمید وجود دارد. گاهی اوقات لوله های زهکشی سوراخ دار برای بهبود جریان آب در لایه شن قرار می گیرند.

لایه فیلتر از ورود ذرات ریز خاک به داخل زهکش و شستشوی لایه حاصلخیز جلوگیری می کند. این لایه از یک ژئوتکستایل ساخته شده است که به آب و ریشه گیاهان نفوذ می کند و پوسیده نمی شود.

بستر خاک (لایه گیاهی) – مخلوطی بر اساس خاک، ماسه، خاک رس منبسط شده، پرلیت، ذغال سنگ نارس، خاک رس، تخته سنگ، تراشه های چوب و پوست خرد شده، گاهی اوقات با استفاده از مواد مصنوعی. ترکیب و ضخامت آن (8-50 سانتی متر) در بخش های خاصی از سقف با در نظر گرفتن نیازهای گیاهان انتخاب می شود. برای یک چمن بی تکلف، یک لایه زهکشی و پوشش گیاهی مخلوط نیز مناسب است. خاک معمولی توصیه نمی شود.

باغ نشینان

انتخاب گیاهان یک تصمیم مسئولانه است که نه تنها ویژگی های زیبایی شناختی باغ، بلکه پیچیدگی مراقبت از آن را نیز تعیین می کند. گیاهان روی پشت بام در شرایط سخت مانند گیاهان کوهستانی هستند و باید با آنها سازگار شوند. علاوه بر این، همه گیاهان قادر به مقاومت در برابر زمستان های یخ زده با لایه نازکی از خاک که از طریق آن یخ می زند، نیستند. بنابراین، الزامات اصلی برای “ساکنان” روف گاردن مقاومت در برابر تغییرات ناگهانی دما، یخبندان، باد، تشعشع، هوای خشک، کمبود مواد مغذی و رطوبت است.

لیست گیاهان توصیه شده برای باغبانی سقف در اوکراین شامل حدود 50 گونه است. اینها شامل انواع مختلف گیاه سنگی، بسیاری از گیاهان علفی و پوشش زمینی است. معمولا کامپوزیت آنها روی چمن کاشته می شود. از گیاهان چوبی، گونه های کوتوله ترجیح داده می شوند – درختچه های برگریز (به عنوان مثال، افرا و رودخانه فلامینگو، رودودندرون) و مخروطیان (ارس، صنوبر، کاج کوهی). کاشت نمونه هایی که در مهد کودک های داخلی رشد می کنند، توصیه می شود. از آنجایی که حجم خاک محدود است، انتخاب آن باید به ویژه با دقت مورد توجه قرار گیرد، و به طور جداگانه ترکیب را برای هر ترکیب منظره انتخاب کنید. گیاهان باید به طور متوسط ​​آبیاری شوند، زیرا ورود آب به عایق نامطلوب است.

اگر شرایط مساعدی برای زندگی گیاهان ایجاد شود، آنها سریعتر از همتایان “زمینی” خود رشد می کنند. بنابراین، در پشت بام آنها باید اغلب پیوند شوند. در زیر نور خورشید، گیاهان در بهار زودتر از شرایط زمینی بیدار می شوند، زودتر شکوفا می شوند و رنگ شاخ و برگ های پاییزی شدیدتر دارند.

دستور العمل بازسازی

هنگام بازسازی ساختمان های قدیمی، به جای اتاق زیر شیروانی، می توانید یک بام سبز ترتیب دهید. در این صورت می توان پوشش را به روش سنتی یا وارونگی انجام داد. اگر یک سقف مسطح معمولی با فضای سبز کاشته شود تا ساختار موجود را “پاره نکند”، کارشناسان توصیه می کنند که عایق رطوبتی قدیمی را با یک لایه ضد آب جدید بپوشانید و یک عایق سخت در بالای آن قرار دهید. در این صورت لازم است قسمت های باربر ساختمان بررسی شود تا مشخص شود آیا توانایی تحمل بار اضافی را دارند یا خیر.

راه حل سقف شیبدار

سقف شیبدار در صورتی که شیب آن از 30 درجه تجاوز نکند می تواند سبز شود. یک راه حل مناسب برای او یک محوطه سازی گسترده مداوم با چمنی از چمن های بی تکلف است. عایق حرارتی روی جعبه مورد نیاز نیست، زیرا روی سقف شیبدار در زیر تیرها قرار دارد. از آنجایی که شیب به راحتی جریان آب را از سقف تأمین می کند، لایه زهکشی نیز ساخته نمی شود: یک بستر پوند مستقیماً روی یک جعبه پیوسته از عایق رطوبتی نورد شده، یک غشای محافظ ریشه و یک ژئو بوم گذاشته می شود. برای جلوگیری از لغزش پوند، یک تخته محدود کننده باید در امتداد محیط سقف، چند سانتی متر بالاتر از ارتفاع لایه گیاهی قرار گیرد. همچنین توصیه می شود یک شبکه مخصوص روی لایه محافظ ریشه نصب شود که به طور یکنواخت خاک را روی سطح پخش و نگه می دارد یا از یک ژئوگرید مخصوص استفاده کنید.

نکات مفید برای بام سبز

کلید رسیدن به نتیجه خوب هنگام برنامه ریزی یک روف گاردن این است که بدانید در پایان دقیقاً می خواهید چه چیزی را ببینید. حتما از چنین باغ هایی دیدن کنید یا حداقل کاتالوگ های شرکت های طراحی منظر را بررسی کنید. اما در هر صورت به یاد داشته باشید که دستگاه بام سبز ویژگی های خاص خود را دارد:

مهمترین عامل توانایی سقف در تحمل بار اضافی است. ممکن است قبل از تخمگذار باغ، کار اضافی برای تقویت سازه ها و سقف های حمایتی انجام شود. در پروژه باید رشد ریشه های گیاه را در نظر گرفت و از فیلم های پلیمری که مانع از رشد سیستم ریشه می شود استفاده کرد.

توجه به درزها. هر گونه جابجایی یا درز بی کیفیت پوشش می تواند منجر به آسیب به ریشه های لایه ضد آب و نشت آب باقی مانده پس از آبیاری شود.

برای ایجاد شیب ها و عناصر تزئینی، از بتن پلی استایرن منبسط شده و سایر ترکیبات بتن سبک استفاده می شود. محافظت از گیاهان مشابه از آسیب مکانیکی و هیپوترمی تحت تأثیر باد به صفحه نمایش های ویژه، توری ها و جان پناه های بلند کمک می کند.

 

مهم ترین نکته در چیدمان بام سبز یا باغ روی آن، عایق رطوبتی صحیح است. اگر با گذشت زمان شروع به نشت کرد، برای تعمیر آن، باید کل “پای” واقع در بالای آن را از بین ببرید. بنابراین، ابتدا توصیه می کنیم که مواد ضد آب با کیفیت بالا را انتخاب کنید که به طور خاص برای سازه های زیرزمینی و دارای محافظت در برابر رشد ریشه طراحی شده اند. و ثانیاً نصب آنها را فقط به تیم های بام واجد شرایط اعتماد کنید. علاوه بر این، هنگام ایجاد لایه های محافظ و زهکشی-انباشته رطوبت از “پای”، توصیه می شود از مجموعه ای دلخواه از مواد استفاده نکنید، بلکه از سیستم های محوطه سازی آماده موجود در بازار استفاده کنید تا از عملکرد نادرست عناصر خاص جلوگیری شود. از “پای” و در نتیجه از بین رفتن جذابیت آن توسط سقف و کوتاه شدن عمر مفید آن. سرانجام،

وقتی صحبت از بام سبز به میان می آید، عوامل زیادی باید در نظر گرفته شود. به عنوان مثال، جهت گیری سقف به نقاط اصلی. اگر سقف شیبدار باشد، گیاهانی که در شیب قرار دارند، که بیشتر روز در سایه هستند، نسبت به گیاهانی که در شیب به خوبی نور خورشید کاشته شده اند، باید کمتر آبیاری شوند (تا پوسیده نشوند). گل رز باد را نیز باید در نظر گرفت: هنگامی که باد فقط در جهت یک شیب می وزد، بستر روی آن سریعتر از شیب دیگر خشک می شود. این بدان معنی است که گیاهان در اینجا باید بیشتر آبیاری شوند یا یک سیستم آبیاری خودکار در بستر قرار داده شود. اگر درختانی در نزدیکی سقف وجود دارد، باید به طور مرتب برگ ها یا سوزن ها را از سقف جدا کنید، در غیر این صورت گیاهان روی آن نور کافی نخواهند داشت که منجر به کندی رشد آنها و در بدترین حالت پوسیدگی می شود. . وقتی ساختمان در جنگل ایستاده است،

هنگام ساختن یک روف گاردن با دستان خود، باید فقط از مواد تخصصی با کیفیت بالا استفاده کنید. به عنوان مثال، فقط آن دسته از غشاهای زهکشی-انباشته کننده رطوبت که شکل خود را تحت فشار خاک حفظ می کنند و در نتیجه تجمع آب در سلول های خود و حذف بدون مانع رطوبت اضافی از طریق کانال های تشکیل شده در زیر غشا را تضمین می کنند. در بالای عایق رطوبتی، نباید فیلم های پلی اتیلن معمولی قرار داده شود، بلکه باید فیلم های ضد ریشه تایید شده قرار داده شود که نه تنها از استحکام بالایی برخوردارند، بلکه همچنین توانایی “دریدن” ریشه ها را از خود دارند. علاوه بر این، انتخاب فیلم مناسب و تعداد لایه های آن با در نظر گرفتن نوع گیاهان (اندازه سیستم ریشه آنها)، اندازه لایه خاک و غیره ضروری است. مهم است که لایه زهکشی و تجمع رطوبت روی بام سبز در تمام سطح آن پیوسته باشد.

 • هنگام چیدمان مسیرها و سکوها روی یک بام سبز مسطح، لازم است از امکان تخلیه آب از پوشش به لایه زهکشی اطمینان حاصل شود.
 • سیستم های سبز به شما این امکان را می دهد که سقف را به یک قطعه زمین اضافی با طراحی منظر تبدیل کنید
 • اگر سازه های بیرون زده روی سقف صاف (پاراپت ها و سایر عناصر عمودی) وجود داشته باشد، باید از آسیب ریشه محافظت شوند.
 • یک عنصر اجباری سیستم محوطه سازی یک لایه زهکشی – تجمع رطوبت است که رطوبت را در ساختار سقف جمع می کند و از عایق رطوبتی در برابر آسیب های مکانیکی محافظت می کند.
 • در بام سبز، گیاهان را نمی توان در زمین یا مخلوطی از خاک و ذغال سنگ نارس کاشت. فقط استفاده از بسترهای خاص مجاز است
 • برای جلوگیری از گل و لای، لازم است از حذف بدون مانع آب اضافی از سقف اطمینان حاصل شود
 • برای سقف های گسترده، انواع مختلف سدوم ها به دلیل بی تکلفی مناسب هستند.
 • در سقف های شیب دار با شیب زیاد، بستر توسط سلول های پلیمری سوراخ دار یا یک قاب چوبی نگه داشته می شود.

شما می توانید دو نوع بام سبز ایجاد کنید – گسترده و فشرده . آنها در درجه اول در محدوده گیاهان کاشته شده و بار روی پایه سقف متفاوت هستند.

نوع گسترده ای از بام سبز برای گیاهان با سیستم ریشه کوچک طراحی شده است – شکل 1

1. یک لایه محوطه سازی.

2. لایه بستر 60-200 میلی متر ضخامت.

3. لایه فیلتر.

4. غشاء زهکشی-رطوبت تجمعی.

5. لایه محافظ و انباشته کننده رطوبت.

6. لایه جداسازی

 

عکس ها و نقاشی های باغبانی پشت بام
نقشه های سبز شدن سقف هر دو نوع سقف

نوع فشرده بام سبز – عکس 2

1. یک لایه محوطه سازی.

2. لایه ای از بستر به ضخامت 500 میلی متر.

3. لایه فیلتر.

4. عنصر سلولی تجمعی زهکشی-رطوبت.

5. لایه محافظ و انباشته کننده رطوبت.

6. لایه جداسازی

نتیجه گیری، اطلاعات اضافی و فقط جالب

 • علاوه بر عالی برای v,t ‘hvnk می تواند یک سیستم باغبانی نما باشد
 • در پشت بام عمل شده، نه تنها گل و گیاه قرار می دهند، بلکه یک منطقه تفریحی نیز ترتیب می دهند
 • “باغ در ارتفاع”، مانند هر باغ معمولی، از نظر طراحی چشم انداز به دقت برنامه ریزی شده است، مسیرها، تخت گل ها و اشکال کوچک معماری را فراهم می کند.
 • چیدمان یک سقف “سبز” روی سقف یک ساختمان قدیمی کاملاً ممکن است. فقط به کمی کار روی ساختار سقف موجود نیاز دارد
 • باغ پشت بام باید به طور منظم آبیاری شود و از گرمای بیش از حد محافظت شود. یک لایه زهکشی ویژه در سیستم سقف از آبگرفتگی طبقه فوقانی جلوگیری می کند
 • به عنوان لایه زیرین، برخی از تولید کنندگان پیشنهاد می کنند از یک قاب پلاستیکی مخصوص با سوراخ هایی برای روان آب باران استفاده کنید.
 • شایسته ترین از نقطه نظر حرفه ای چنین طراحی منظره روی پشت بام است که نمای تزئینی زیبایی از گیاهان را در طول سال از جمله زمستان فراهم می کند.
 • مفهوم “سقف بهره برداری شده” شامل فهرست بزرگی از تعاریف است. این مکانی برای رشد گیاهان، و یک منطقه تفریحی، و یک زمین بازی برای بازی، و یک مینی پارک خصوصی با درختان و درختچه های همیشه سبز، و خیلی بیشتر است. بسته به هدف، ساختار پای سقف نیز انتخاب می شود.
 • با انتخاب انواع مناسب گیاهان چند ساله، خود را از نگهداری بام سبز نجات خواهید داد. آنها خود به خود رشد و توسعه خواهند یافت.
 • انتخاب گیاهان به بهترین وجه با معمار منظر هماهنگ می شود. این نه تنها به تعیین بهترین گزینه کمک می کند، بلکه موفق ترین مکان را نیز به شما می گوید.
 • طراحی سقف بهره برداری شده می تواند غیر متعارف یا به عبارت دیگر وارونگی باشد. تفاوت آن در این است که لایه عایق حرارتی در زیر لایه ضد آب نیست، بلکه در بالای آن قرار دارد. برای ضد آب کردن چنین سقفی، می توانید از مواد مختلفی استفاده کنید – غشاهای PVC و EPDM، یوروروبیروید و ماستیک. علاوه بر این، الزامات کیفیت آنها در این مورد کمتر از نصب سقف سنتی است، زیرا سقف وارونه به خوبی از هرگونه ضربه توسط لایه های بعدی محافظت می شود.
 • سقف را می توان با یک سقف “سبز” تزئین کرد، حتی اگر زاویه شیب به 40-45 درجه برسد. و خانه ای با سقف خاکی از ساختار نیمه مدفون به حداقل گرمایش نیاز دارد

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

09127393629