چهارشنبه 09 فروردین 1402
09127393629
Azhman_group.co
o
درب لابی چوبی شیشه ای
انواع درب لابی چوبی
جولای 25, 2022
اجرای روف گاردن
مزایا و معایب روف گاردن
جولای 27, 2022

ساخت فلاورباکس و نکاتی درمورد آن

فلاور باکس چوبی تراس

اگر می خواهید با دستان خود یک فلاورباکس، ابتدا باید مطمئن شوید که همه مواد و ابزار لازم در دسترس هستند.

چوب البته راه حل مناسبی است. شما می توانید اندازه و شکل را خودتان انتخاب کنید، این پارامترها نه تنها به ترجیحات شما، بلکه به محل ساختار نیز بستگی دارد.

تهیه مواد و ابزار

برای اینکه بتوانید با دستان خود یک فلاور باکس چوبی بسازید، به اره برقی، رنده، آسیاب، چکش، مربع، پیچ گوشتی، متر نواری و انبر نیاز دارید.

در صورت عدم وجود اره مویی می توانید از اره استفاده کنید. با این حال، کار در این مورد تا حدودی دشوارتر خواهد بود و خود فرآیند طولانی تر خواهد بود.

ساخت فلاورباکس

همچنین بخوانید: فلاورباکس پنجره و کلی ایده و طرح جذاب

این طرح بسته به در دسترس بودن تجهیزات مناسب انتخاب می شود، اگر مجبور باشید به صورت دستی کار کنید، ساخت یک جعبه مستطیلی یا مربعی ساده ساده تر خواهد بود. در حالی که اگر ابزار الکتریکی در دسترس باشد، به شما امکان می دهد هر طرحی را بسازید.

یک جعبه گل که خودتان انجام دهید را می توان از قطعات OSB، ورق تخته سه لا، و همچنین لت ها و تخته های مختلف ساخت. ضخامت دومی باید برابر با 10 میلی متر یا بیشتر باشد. به منظور درمان سطح و محافظت از مواد در برابر اثرات منفی حشرات و میکروارگانیسم ها، باید یک ترکیب ضد عفونی کننده تهیه شود.


چوب اگر لکه دار شود جذاب تر به نظر می رسد، اما هر ترکیب رنگی دیگری کارساز خواهد بود.


قطعات را می توان با پیچ های خودکار، میخ یا چسب محکم کرد. غالباً استادان از دو روش بستن همزمان استفاده می کنند.

تکنولوژی ساخت فلاورباکس

فلاورباکس چوبی زیبا

اگر تصمیم دارید با دستان خود یک فلاورباکس چوبی بسازید ، در مرحله اول باید از تخته هایی استفاده کنید که عرض آنها 20 سانتی متر است. از آنها باید قسمت های خالی را برش دهید ، این سه عنصر بلند خواهد بود که به طرفین می روند. و پایین در حالی که دو مورد دیگر برای انتها استفاده خواهد شد. دومی باید تا حدودی گسترده تر از پایین ساخته شود. تفاوت در ضخامت دیواره های جانبی خواهد بود.

جزئیات باید با یک رنده و سپس با کاغذ سنباده درشت پردازش شوند. سوراخ ها باید در امتداد لبه ها سوراخ شوند، 4 سوراخ باید در قسمت های انتهایی قرار گیرند، در حالی که سه سوراخ دیگر باید در قسمت های کناری باشند.

پیشنهاد می شود: فرنیچر روف گاردن            فرنیچر فضای باز

ویژگی های مونتاژ و طراحی فلاور باکس

فلاور باکس چوبی

هنگامی که باکس های گل بالکن را خودتان انجام دهید، هنگام مونتاژ کناره ها و پایین، باید از پیچ هایی استفاده کنید که طول آن 50 میلی متر است. فقط در این صورت می توانید به نصب قطعات انتهایی ادامه دهید.

پس از مونتاژ ظرف گل، می توان سطح آن را با استفاده از سنباده ریز برای این دستکاری ها سمباده زد.

جعبه چوبی باید در آخرین مرحله با یک ترکیب ضد عفونی آغشته شود، نباید هیچ طرفی را فراموش کرد، در حالی که قسمت بیرونی محصول را می توان با لکه، لعاب یا لاک پوشانده شود برای این منظور عالی است.

ساخت فلاور باکس از پالت

چگونه یک جعبه برای ...

فلاور باکس برای تراس را خودتان می توانید از پالت درست کنید. برای انجام این کار، پایه قدیمی باید به قسمت های جداگانه جدا شود، تخته ها باید به دقت با یک کشنده ناخن جدا شوند.

در مورد اتصال دهنده ها، آنها باید با انبر جدا شوند. در صورت وجود ریل های آسیب دیده و پوسیده باید آنها را جدا کرد.

به عنوان یک قاعده، حدود ده تخته مناسب از چنین محصولاتی باقی می ماند. چوب باید به ابعاد مورد نیاز بریده شود، سپس با یک پوسته ساینده تمیز شود.

مرحله بعدی مونتاژ قاب بالا و پایه پایین است. دو قسمت باید با پانل های جانبی بسته شوند، برای این کار باید از میخ استفاده شود. نوارهای تزئینی مفاصل را می پوشانند. اکنون استاد می تواند کار را با استفاده از رنگ و لاک شروع کند.

توصیه های طراح

جعبه برای گل

اگر تصمیم دارید چنین جعبه گل چوبی را با دستان خود بسازید، سطح بیرونی را می توان با استفاده از برش های چوب تزئین کرد. این می تواند شاخه های ضخیم یا تخته هایی باشد که شبیه یک حصار است. در قسمت پایین، باید پاها را تقویت کنید، که باید از میله ها ساخته شوند. این تهویه را تضمین می کند و چوب را در شرایط خوبی نگه می دارد.

گل های داخل آن باید در گلدان های پلاستیکی قرار داده شوند، اما به عنوان یک راه حل جایگزین، می توان از کاشت گیاهان به طور مستقیم در خود جعبه استفاده کرد. ابتدا باید یک فیلم را در قسمت پایین قرار دهید و سوراخ های زهکشی در آن ایجاد کنید.

جعبه گل

فلاورباکس های تراس

با قدم زدن در خیابان، می توانید بالکن ها و پنجره های تزئین شده با گل را ببینید. برای دکوراسیون فضای باز بهتر است از فلاور باکس های بلند اما نه عمیق استفاده کنید. ارتفاع آنها نباید بیش از 20 سانتی متر باشد. زمین، به خصوص مرطوب، وزن زیادی دارد، بنابراین چنین محدودیت هایی ضروری است.

جعبه گل را می توان با لولا، براکت یا به سادگی در یک پایه آهنگری قرار داد. اگر گیاهان سرپوشیده برای کاشت گرفته می شوند، لازم است امکان حذف ساختار برای زمستان فراهم شود تا گل ها از بین نروند.

چند نکته برای کمک به به حداقل رساندن نگهداری از باغ جلوی بالکن وجود دارد:

  1. جعبه ای با گل در سمت جنوبی بهتر است در رنگ های روشن رنگ آمیزی شود، رنگ های روشن به سرعت محو می شوند. اولویت به سایه های طبیعی داده می شود. قهوه ای یا سبز به خوبی کار می کند. قانون اصلی این است که جعبه نباید روشن تر از خود رنگ ها باشد.
  2. به پایداری سازه توجه کنید ، اتصال دهنده های ضعیف نصب شده قادر به تحمل وزن مورد نظر نیستند.
  3. سوراخ های زهکشی نباید خیلی نزدیک به دیوار قرار گیرند، در غیر این صورت لکه های کثیف باقی می مانند. بهتر است سوراخ ها را در امتداد دیوار دور قرار دهید یا شیب کمی را فراهم کنید.
  4. گل ها اغلب در 2 ردیف کاشته می شوند: اولی گیاهان بالارونده ای است که خود جعبه را می پوشانند، دومی گل های ترکیب اصلی است. این چیدمان به شما این امکان را می دهد که توجه زیادی به طراحی جعبه نداشته باشید و آن را از روی تخته های ساده کنار هم قرار دهید.

 

طراحی جعبه جایگزین

قبل از ساخت جعبه گل با دستان خود، استاد باید انتخاب مواد را به دقت در نظر بگیرد. همانطور که می توان از یک تخته کف استفاده کرد که عرض آن 10 سانتی متر است.

برای انجام کار به همان مجموعه مواد نیاز دارید. هنگام انتخاب ارتفاع ظرف، می توانید پارامتری معادل 40 سانتی متر را ترجیح دهید.

پس از اتصال تخته ها به هم، میله ها را می توان در گوشه ها نصب کرد. اگر قصد دارید گیاهان کوهنوردی را در چنین جعبه هایی بکارید، لازم است برای آنها تکیه گاه تهیه کنید. برای انجام این کار، میله های باریک را برش دهید و سپس رنده را که باید از داخل به جعبه از قبل آماده شده ثابت شود، بکوبید.

نتیجه

صنعتگرانی که می خواهند فلاورباکس را با دست خود از چوب بسازند، باید در مورد همه تفاوت های ظریف، به ویژه با توجه به دوام ساختار فکر کنند.

اگر از چوب خشک شده بی کیفیت استفاده شود، پس از مدتی سازه ابعاد خطی اولیه خود را تغییر می دهد. به همین دلیل است که نه تنها پیروی از فناوری کار، بلکه انتخاب مواد خوب نیز مهم است.

برای آزمایش، می توانید از هر چیزی که در گاراژ یا سوله خود پیدا کنید به عنوان ماده استفاده کنید. چیز بسیار جالبی نیز می تواند از محصولات خانگی قدیمی پیدا شود. با این حال، شما باید از راحتی گیاهان مراقبت کنید.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

09127393629