چهارشنبه 09 فروردین 1402
09127393629
Azhman_group.co
o
گلدان چوبی گروه مهندسی آژمان
فلاور باکس چوبی و نکاتی راجع به آن
اکتبر 5, 2022
اجرای روف گاردن
طراحی روف گاردن چه مزایایی دارد؟
اکتبر 8, 2022

ایده هایی برای ساخت فلاور باکس چوبی

ساخت فلاور باکس چوبی

آرزوی هر پرورش دهنده این است که قطعه کوچکی از بهشت ​​داشته باشد که در آن محبوب ترین و مهمتر از همه گیاهانی که با دستان خودش رشد می کنند رشد کنند. این مکان به گوشه ای از آرامش تبدیل می شود که می توانید از شلوغی روز و مشکلات کاری در آن بنشینید و استراحت کنید. این که چگونه می توان این قطعه از بهشت ​​را ایجاد کرد و آنچه برای آن لازم است، یک سوال بزرگ باقی می ماند.

راه حل این کار بسیار ساده فلاورباکس چوبی سازگار با محیط زیست است که در آن می توانید گیاهانی از انواع، شکل ها و اندازه ها را پرورش دهید. آنها را می توان به صورت آماده در هر طرح و رنگی خریداری کرد و یا خودتان آن را بسازید.

فلاورباکس چوبی در دکوراسیون

امروزه بسیاری از فروشگاه های گل و آهن آلات می توانند انواع جعبه های پرورش گل را به مشتریان خود ارائه دهند. اینها می توانند رایج ترین ظروف مستطیل شکلی باشند که همه مدتهاست به آن عادت کرده اند و تقریباً هر روز آنها را می بینند یا زیر لیوانی های ویژه با عناصر تزئینی – هر گزینه جداگانه با توجه به طراحی خاصی طراحی شده است. اشکال غیرمعمول و پالت رنگ به شما این امکان را می دهد که مناسب ترین گزینه ها را برای اتاق مورد استفاده به عنوان یک باغ کوچک انتخاب کنید.

در فرآیند ساخت چنین زیر لیوانی از انواع گونه های درختی استفاده می شود. محافظت از ساختار چوبی در برابر شرایط بد آب و هوایی توسط یک پوشش مخصوص انجام می شود که برای پردازش هر قسمت جداگانه از ظرف استفاده می شود. در این جعبه ها می توانید نه تنها گیاهان داخلی، بلکه گل های همسال را نیز پرورش دهید.

طیف گسترده ای از فلاور باکس های چوبی منحصر به فرد به شما امکان می دهد یک مدل طراحی خاص را انتخاب کنید که به سبک خاصی ساخته شده است. شایان ذکر است که جعبه های پرورش گل ارائه شده توسط تولید کنندگان را می توان نه تنها بر روی سطوح مستقیم، بلکه بر روی پنجره ها یا دیوارها نیز نصب کرد.

در صورتی که گلدان های ارائه شده در بازار دلهره زیادی به همراه نداشت، می توانید با کارگاه نجاری تماس بگیرید و محصول را از آنها سفارش دهید. در همان زمان، مشتری خواسته های خود را در مورد محصول مورد نیاز بیان می کند یا یک نمونه طراحی از قبل توسعه یافته را نشان می دهد.

مزایای اصلی فلاور باکس چوبی

برای هر پرورش دهنده، گیاهانی که خودتان انجام می دهید از بسیاری جهات یادآور یک کودک کوچک هستند. آنها باید مراقبت شوند، به طور منظم آبیاری شوند و به موقع چاشنی شوند. به روش قدیمی، تمام کاشت های داخلی در گلدان کاشته می شوند، اما جعبه های چوبی نیز می توانند محلی برای پرورش آنها شوند. چنین ظرفی را می توان به عنوان گلدان برای چندین گلدان پلاستیکی استفاده کرد – فضای طرح جدید به گیاهان اجازه می دهد تا ریشه های خود را گسترش دهند و به همین دلیل آنها اراده را احساس می کنند و شروع به رشد بسیار سریعتر می کنند.

علاوه بر این، استفاده از فلاور باکس های چوبی دارای تعدادی مزیت اضافی است.

 • مزیت اصلی و مهم، امکان انتقال ظروف با گل های در حال رشد به مکان دیگری است. در تابستان، گیاهان باید در سمت سایه پنهان شوند تا پرتوهای درخشان خورشید برگ ها را نسوزند. در فصل سرد، گلها را به خانه می آورند تا سیستم ریشه آنها یخ نزند. جعبه هایی که در آن گیاهان کاشته شده قبلاً پژمرده شده اند را می توان به گوشه ای دور برد و سال بعد دوباره شروع به رشد گل های جدید کرد.
 • چنین ظروفی نیازی به استفاده از مقدار زیادی خاک ندارند. پایه چوبی خود حاوی تمام عناصر مفید و مواد معدنی لازم است که با آن زمین و سیستم ریشه گیاهان را تغذیه می کند.
 • در حضور یک قطعه باغ کوچک، رشد گیاهان روی زمین بسیار ناخوشایند است. استفاده از سازه های چوبی به شما این امکان را می دهد که در مدت زمان کوتاهی این موضوع را حل کنید. برای کاهش مساحت مورد استفاده برای باغ گل، باید جعبه هایی را در امتداد دیوار خانه قرار دهید. بنابراین، زمین باغ درهم و برهم به نظر نمی رسد، ظروف در مسیر عبور دخالت نمی کنند، آبیاری گل ها و (در صورت لزوم) آوردن آنها به خانه راحت خواهد بود.
 • چوب به خودی خود به عنوان یک متریال با هر نوع فضای داخلی آپارتمان ها و خانه ها هماهنگی کامل دارد. بر این اساس، جعبه های چوبی به طور کلی با زیبایی و چیدمان بیرونی خللی وارد نمی کنند. به لطف توانایی نصب جعبه ها نه تنها بر روی زمین، روی سطوح صاف، بلکه همچنین آویزان کردن آنها به دیوار، می توانید ترکیب غیرمعمولی از گیاهان گلدار را در یک اتاق جداگانه ایجاد کنید.

روش های کاربردی

فلاور باکس های چوبی عمدتا در آپارتمان ها استفاده می شود. مدل های خاص با قلاب آویزان را می توان روی نرده های بالکن قرار داد. وان های مربع یا مستطیل شکل در گوشه های اتاق مورد استفاده برای باغ گل قرار می گیرند. سازه های آویز را می توان از داخل یا روی دیوارها بر روی پنجره ها آویزان کرد. طرفداران گیاهان تازه جعبه های چوبی را درست در آشپزخانه نصب می کنند، جایی که نه تنها گل، بلکه پیاز، شوید یا کرفس را نیز می کارند و می کارند.

برای طراحی داخلی خانه های کلبه عمدتاً از سازه های آویز ظروف چوبی استفاده می شود. آنها را از بیرون پنجره ها با استفاده از براکت های محکم یا قلاب های فلزی آویزان می کنند.

فلاورباکس پنجره

در دنیای مدرن، استفاده از حصار فلزی معمولی بی ربط شده است. زنگ های سرد، ظاهر زنگ زدگی، نقاشی سالانه – همه اینها کاملا خسته کننده و غیر جالب است. در عوض از پرچین های واقعی استفاده می شود.

برای ایجاد یک حصار فلورستیک، به چندین ظرف با گل نیاز دارید. آنها را می توان بر اساس یک طرح از پیش طراحی شده مرتب کرد یا به شیوه ای آشفته در مکان هایی که دوست دارید آویزان کرد.

جعبه های کف به بهترین وجه در یک ردیف نصب می شوند.

همچنین بخوانید: فلاور باکس پنجره و کلی ایده جذاب

به لطف شکل ها و اندازه های خاص فلاورباکس چوبی ساخته شده، می توانید یک مینی باغ بی نظیر ایجاد کنید. با توجه به چنین ساختارهایی، می توانید هر مورد غیر ضروری را در باغ پنهان کنید، به عنوان مثال، دریچه فاضلاب.

از گلدان چوبی گیاهی علاوه بر مصارف خانگی در مناطق صنعتی نیز استفاده می شود. اغلب اوقات می توانید دکوراسیون مشابهی را در ورودی کافه ها، مغازه ها و سایر موسسات پیدا کنید. در مهدکودک ها، ظروف مشابه در تصاویر شخصیت های افسانه و پیکره های حیوانات به نمایش گذاشته می شود که می توانید از آنها یک ترکیب افسانه ای غیر معمول ایجاد کنید.

ساخت فلاورباکس چوبی

در دنیای مدرن ظروف برای پرورش گل در اشکال و اندازه های مختلف ساخته می شود. اما همیشه نمی توان یک مدل ایده آل پیدا کرد که با فضای داخلی مناسب باشد. و طرح رنگ نیز همیشه با پارامترهای مورد نیاز مطابقت ندارد.

راه حل این موضوع این است که با دستان خود یک فلاورباکس چوبی درست کنید.

برای اولین تلاش برای ساخت موفقیت آمیز وان، باید از قبل با چندین طرح از مدل های مختلف آشنا شوید.

آموزش ساخت فلاور باکس چوبی

قبل از شروع کار، لازم است ابزار و مواد مورد نیاز را آماده کنید:

 • تخته سه لا مورد نیاز است که ضخامت آن نباید کمتر از 1 سانتی متر باشد (در غیر این صورت تحت تأثیر ابزار ترک می خورد).
 • نوار اندازه گیری؛
 • یک اره تیز شده به طوری که برش ها بدون برش و گره باشد، در غیر این صورت باید از آسیاب استفاده کنید.
 • چسب برای چوب؛
 • مثلث های فلزی؛
 • مته با مته های مختلف;
 • لکه (در صورت عدم وجود آن، می توانید از هر رنگی برای چوب استفاده کنید).
 • پیچ گوشتی برای سفت کردن اتصال دهنده ها؛
 • تکه های فوم یا خرده های سرامیکی.

فرآیند تولید بسیار ساده است و نیازی به مهارت خاصی ندارد. نکته اصلی این است که دستورالعمل های گام به گام را دنبال کنید و از مسیر مورد نظر دور نشوید.

 • اره کردن 2 مستطیل ضروری است که ارتفاع آنها 20 سانتی متر است و طول باید با ابعاد محل نصب انتخاب شده مطابقت داشته باشد.
 • با کمک لت های چوبی، پیچ های آماده شده و چسب، پایه سازه مونتاژ می شود.
 • گوشه های فلزی آماده شده باید در داخل دیواره های ظروف ثابت شوند تا حرکت نکنند.
 • سوراخ های زهکشی باید حفر شوند. برای این کار یک مته با مته تهیه شد.
 • سپس باید مقدار کمی فوم را به شکل قطعات کوچک یا کاشی تهیه کنید. این قطعات نقش نوعی زهکش را ایفا خواهند کرد. آنها باید در پایین ساختار قرار گیرند.
 • قسمت بیرونی آن با رنگ روی چوب یا لکه پوشانده شده است.
 • در باغ گل ساخته شده، برای انتقال ساختار از یک مکان به مکان دیگر، لازم است دسته هایی ساخته شوند. آنها را می توان از نوارهای چوبی ساخت، اما بهتر است از یک مته و یک طناب قوی استفاده کنید.
فلاورباکس چوبی

بنابراین، شما می توانید غیر معمول ترین فلاورباکس های را با اشکال، اندازه ها و رنگ های مختلف ایجاد کنید.

اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
سعیدی

عالی بود خووب و کاربردی

09127393629