چهارشنبه 08 تیر 1401
09127393629
Azhman_group.co
o

در ساخت روف گاردن به چه نکاتی توجه کنیم؟

ساخت فرنیچر روف گاردن
بهترین متریال برای ساخت فرنیچر روف گاردن کدام است؟
دی 14, 1400
اجرای روف گاردن
قیمت اجرای روف گاردن چقدر است؟
دی 14, 1400

در ساخت روف گاردن به چه نکاتی توجه کنیم؟

برای ساخت روف گاردن به چه فاکتور هایی باید توجه کنیم؟ چطور روف گاردن زبا تری داشته باشیم؟

در مطالب قبلی شما را با بهترین متریال برای ساخت فرنیچر روف گاردن اشنا کردیم. در ادامه همراه ما باشید تا اطلاعات بیشتری در این مورد در اختیارتان قرار دهیم.

حتی بام ‌های سبز، بام ‌های پوشیده از خاک و گیاه، سال ‌هاست که وجود دارند. به نظر می رسد مهم نیست که یک باغبان چقدر زمین داشته باشد، به نظر می رسد ما همیشه به دنبال فضای بیشتری هستیم و انواع روف گاردن بام هم در مکان های مسکونی و هم تجاری محبوبیت پیدا می کنند.

دلایل خوبی برای در نظر گرفتن باغ روی پشت بام وجود دارد:

چرا ساخت روف گاردن را انجام دهیم؟

  • روف گاردن فضای استفاده نشده یا کم استفاده شده را در اختیار ما قرار می دهد.
  • روف گاردن ها، فضای خالی را زیبا می کند.
  • روف گاردن ها می توانند حریم خصوصی زیبایی را برای شما فراهم کنند.
  • روف گاردن می تواند بسیار دوستدار محیط زیست باشد
  • اینکه شما گاهی در معرض نور خورشید قرار بگیرید خوب است

ساخت روف گاردن

امکانات موجود برای روف گاردن

هنگام در نظر گرفتن روف گاردن روی پشت بام، چند جهت وجود دارد که باید به آنها بروید.

وزن روف گاردن به راحتی می تواند به 100 پوند برسد. در هر فوت مربع، قبل از اینکه کسی وارد آنجا شود. شما نیاز به استخدام یک مهندس سازه یا معمار برای انجام یک تحلیل سازه و احتمالاً یک شرکت حرفه ای برای نصب آن دارید.

ساده‌ ترین و شخصی ‌ترین رویکرد برای باغبانی روی پشت ‌بام، استفاده از ظروف و تخت‌های مرتفع است. می ‌توانید هر سبکی از باغچه روی پشت‌ بام را با گیاهانی که در ظرف رشد می‌کنند، از چند گیاه ساده گیاهی گرفته تا یک گلدان رسمی و زیبا ایجاد کنید. کانتینرها برای باغ های پشت بام بسیار مناسب هستند زیرا سبک، قابل حمل، انعطاف پذیر و مقرون به صرفه هستند.

حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید
طراحی های جذاب برای پله چوبی دوبلکس

مراقبت از روف گاردن

در حالی که مراقبت از گیاهان کانتینری روی پشت بام بسیار شبیه نگهداری گلدان روی زمین است، قبل از اینکه گلدان های خود را به بیرون بکشید باید چند ویژگی خاص روی پشت بام را در نظر بگیرید.

مجوز: ابتدا با صاحبخانه خود ویا مدیر ساختمان صحبت کنید. سوالات در مورد دسترسی، محدودیت های ارتفاع ساختمان، و مقررات آتش سوزی می تواند هر نوع استفاده از سقف را ممنوع کند.

ساخت روف گاردن

یکپارچگی سازه: مطمئن شوید که سقف می تواند بار را تحمل کند. برای انجام این کار یک گواهینامه مجاز دریافت کنید. خاک و گلدان ها در ابتدا سنگین هستند و با رشد گیاهان سنگین تر می شوند. اگر تا به حال سعی کرده اید یک گلدان پر از خاک مرطوب را جابجا کنید، می دانید که آب چقدر می تواند وزن اضافه کند.

دسترسی: چگونه می خواهید مواد و لوازم خود را وارد و خارج کنید؟ اگر در آپارتمان زندگی می کنید، مطمئن شوید که اجازه استفاده از آسانسور را دارید. برخی از شهرداری ها به چندین دسترسی خروج و احتمالاً روشنایی خروجی، اعلام حریق و روشنایی اضطراری نیاز دارند.

آب: آیا می توانید یک شلنگ را به پشت بام بکشید؟ نصب بشکه و آبیاری قطره ای را در نظر بگیرید.

قرار گرفتن در معرض نور خورشید: آیا ساختمان های مجاور یا تراس بالای سر شما سایه می اندازند؟ هنگامی که گیاهان روی بتن متورم می شوند، حتی مقداری آفتاب نیز می تواند مشکل ساز باشد.

گرما: علاوه بر تابش خورشید بر روی سقف، گرمای محیط نیز از سطح سقف، ساختمان ‌های اطراف، ترامواها و اگزوزهای فلزی و سازه‌های تاسیساتی منعکس می‌شود. شما احتمالاً می خواهید یک نوع سایه، اگر نه برای گیاهان، برای خودتان ایجاد کنید.

حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید
راهنمای جامع خرید فرنیچر فضای باز

باد: باد می تواند خیابان های مستقیم شهری را به ویژه در ارتفاعات بلند کند.

ساخت روف گاردن

ممکن است بخواهید نوعی دیوار یا نرده را در نظر بگیرید. اگر چنین است، احتمالاً باید دوباره کد ساختمان خود را از نظر ارتفاعات مورد نیاز و پایداری سازه بررسی کنید.

این امر به ویژه زمانی مهم است که ایمنی ساختمان موانعی را برای کودکان و حیوانات خانگی دیکته می کند.

حریم خصوصی: بیشتر پشت بام ها توسط خانه های همسایگان احاطه شده است. اگر پشت بام شما از ساختمان های اطراف خیلی دید دارد باید به فکر پوشاندن آن باشید. اگر می خواهید در این پشت بام روف گاردن داشته باشید لازم است تا از گیاهان خیلی بزرگ و پارتیشن و همچنین چتر های مخصوص برای پوشاندن فضای نشیمن در روف گاردن استفاده کنید.

سیم کشی برق: داشتن برق در پشت بام ضروری نیست اما بسیاری از امکانات را برای شما فراهم می کند و کار ها را ساده تر می کند. اگر میی خواهید در ش هم از روف کاردن استفاده کنید تنها استفاده از شمع کافی نیست و باید به فکر برق کشی به بام باشید.

انبار: لوازم بسیاری هستند که می توانید در پشت بام از آن ها استفاده کنید. ابزار ها، کود شیمیایی، کود آلی، بیل. فضا در پشت بام محدود است و نمی توان به راحتی جایی را برای انبار کردن اینگونه وسیله ها در نظر گرفت. بنابراین استفاده از قفسه های مخصوص کفایت می کند. برخی از روف گاردن ها دارای راه رو های باریکی هستند که برای قرار دادن قفسه بسیار مناسب اند. به هر حال لازم است تا مکانی را در پشت بام برای قرار دادن وسایل و ابرار های مخصوص باغبانی فراهم کنید.

حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید
تصاویر روف گاردن 21 روف گاردن جذاب+تصاویر

هزینه: در نهایت چقدر می خواهید برای ساختا روف گاردن هزینه کنید؟ می توانید ابتدا وسایل و تجهیزات ضروری را تهیه کنید و یک روف گاردن کوچک متناسب با بودجه خود داشته باشید و بعدا اگر خواستید بیشتر هزینه کنید و باغچه و فضای نشیمن را در پشت بام خود را گسترش دهید.

نوع سنگ و یا چوبی که مورد استفاده قرار می دهید و سایر مصالح مربوطه و همچنین مبلمان، میز و وسایل الکترونیکی و … می توانند از مهم ترین مواردی باشند که در هزینه ها بسیار موثر هستند.

جدای از اینکه روف گاردن شما بزرگ است یا کوچک می توانید ساعات خوشی را در اینجا استراحت کنید و یا با دوستانتان جشن بگیرید.

برای ساخت و اجرای روف گاردن با کارشناسان ما با شماره ۰۹۱۲۷۳۹۳۶۲۹ تماس بگیرید.

1 دیدگاه

  1. […] مطالب قبلی شما را با نکاتی که در ساخت روف گاردن باید توجه کنیم آشنا کردیم. در ادامه همراه ما باشید تا […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

09127393629