چهارشنبه 09 فروردین 1402
09127393629
Azhman_group.co
o

طراحی و اجرای روف گاردن و بررسی نکاتی مهم

کف پله چوبی
9 دلیل برای استفاده از کف پله چوبی برای راه پله
فوریه 27, 2023
فضای زیر پله دوبلکس
8 طرح فوق العاده برای استفاده از فضای زیر راه پله های دوبلکس
مارس 6, 2023

طراحی و اجرای روف گاردن و بررسی نکاتی مهم

روف گاردن
وضعیت زیست محیطی در بسیاری از شهرها لحظه به لحظه بدتر می شود. برای ایجاد راهی برای سازه های بتنی، مناظر سبز حذف می شوند. اگر فضاهای سبز کافی وجود نداشته باشد، شهرها و شهرک ها برای کاهش اثر جزیره گرمایی شهری و کاهش انتشارات گاز های گلخانه ای تلاش خواهند کرد. ضرورت کاهش پیامدهای منفی توسعه، سازندگان، برنامه ریزان و برنامه ریزان شهری نسل جدید را بر آن داشته تا راهبردهایی برای حفظ بالاترین کیفیت محیط زیست طراحی کنند.
اجرای روف گاردن روی پشت بام ها یکی از راه حل هایی است که آنها توصیه می کنند.

روف گاردن چیست

روف گاردن، باغی است بر روی پشت بام ساختمان، مناطق سبز ساخته دست بشر در بالاترین سطح طراحی و ساخت. این فضاهای سرسبز که از گیاهان مختلف تشکیل شده اند به جذابیت یک ساختمان کمک می کنند. باغ های مسکونی روی پشت بام  مدت زیادی است که در اطراف وجود داشته اند. به عنوان مثال، بین النهرینان باستان درختان و بوته ها را در بالای زیگورات می کاشتند. علاوه بر این، سقف های چمنی در چندین خانه اروپایی استفاده شد.

باغ معلق بابلی، یکی از عجایب هفتگانه جهان باستان، به دلیل داشتن باغ های چند طبقه با پوشش گیاهی فراوان مشهور است. یک باغ روی پشت بام اغلب تا قرن بیستم با ثروت و تازگی همراه بود. بام های سبز در ابتدا در دهه 1970 تولید و در خانه ها و مشاغل قرار گرفتند.
بخوانید: طرح های سقف کاذب با طراحی زیبا برای اتاق نشیمن

وقتی صحبت از یک باغ روی پشت بام می شود، گزینه های انگشت شماری وجود دارد. روف گاردن ها که کاملاً کاشته شده‌اند، با خاکی که سقف را می‌پوشاند و گیاهان در آن رشد می‌کنند، برای محیط‌زیست عالی هستند، اما برای صاحبان خانه‌ها بسیار پیچیده‌تر از آن هستند که به تنهایی انجام دهند. باغ‌های پشت بام  می‌توانند به راحتی بیش از 100 پوند در هر فوت مربع وزن داشته باشند، قبل از اینکه افراد در آن گنجانده شوند. برای انجام یک مطالعه ساختاری، باید یک بازرس ساختمان یا معمار و یک کسب و کار ذیصلاح را برای نصب آن درگیر کنید. کانتینرها و تخت های باغ ساده ترین و شخصی ترین روش های باغبانی روی پشت بام هستند.

اجرای روف گاردن

بهترین نکات برای اجرای روف گاردن روی پشت بام

اجرای روف گاردن روی پشت بام  آنقدرها هم سخت نیست. فقط این مراحل را دنبال کنید:

 • با یک استراتژی شروع کنید. در نظر بگیرید که آیا می خواهید قبل از رفتن به مرکز باغ در تخت های مرتفع یا ظروف باغبانی کنید و چه مقدار از هر کدام را می خواهید.
 • با یک مهندس سازه مشورت کنید. برای بررسی اینکه سقف می تواند فشار باغ شما را نگه دارد، با مدیر ساخت و ساز یا مهندس تماس بگیرید.
 • برای دسترسی ثبت نام کنید برای انتقال مواد، تجهیزات، خاک و نهال ها به بالا و پایین سقف نیاز به دسترسی راحت دارید.
 • از مواد باکیفیت استفاده کنید. گلدان های بزرگتر، از جمله کاشت های نیم بشکه ای، برای ظروف بهتر هستند زیرا کمتر مستعد خشک شدن در بیرون هستند یا در شرایط نسیم به اطراف پرواز می کنند.
 • از مواد باکیفیت استفاده کنید. گلدان‌های بزرگ‌تر، مانند گلدان‌های نیم بشکه، برای ظروف بهتر هستند، زیرا کمتر مستعد خشک شدن در بیرون هستند یا در شرایط باد می‌وزند. اگر تخت‌های مرتفع می‌سازید، حداقل 10 اینچ ضخامت آنها را ایجاد کنید تا خاک کافی برای رشد ریشه فراهم شود.
 • به دنبال منبع آب باشید. در طول گرم ترین فصل تابستان، تخت ها و گلدان های پشت بام به سرعت خشک می شوند و ممکن است نیاز به آبیاری روزانه داشته باشند. در صورت تمایل می توان یک سیستم آبیاری خودکار ایجاد کرد تا در زمان آبیاری صرفه جویی شود.
 • به دنبال فضای ذخیره سازی موجود باشید. کشیدن ابزارها، کودها و خاک ها تا سقف هر زمان که می خواهید باغبانی کنید، جالب نیست. اما، حتی اگر فقط یک جعبه چوبی ساده باشد، یک مکان ذخیره سازی متوسط، وسایل را مرتب نگه می دارد و پرواز آنها را روی سقفی نسیم به حداقل می رساند.
 • بستر کاشت مناسب را انتخاب کنید. خاک سطحی بهترین دوست شما در گلدان های پشت بام و تخت های مرتفع است. این نه تنها نسبت به خاک گلدان در برابر آب مقاوم‌تر است، بلکه سبک‌تر است و با گذشت زمان کمتر فشرده می‌شود.

مزایای داشتن یک باغ روی پشت بام

با خانواده و دوستان از روف گاردن لذت ببرید  – باغ های پشت بام مکان های فوق العاده ای برای گذراندن وقت با کیفیت با دیگران هستند، چه برای ناهار و چه برای قدم زدن. شاخ و برگ‌های سرسبز، منظره‌ای منظره برای عکس‌ها و فیلم‌هایی به وجود می‌آورد که روز خود را به یاد می‌آورند.
بخوانید: به دنبال یک پنجره جایگزین هستید؟ در اینجا راهنمای کامل شما برای طراحی پنجره های کشویی است

یک فضای خصوصی برای من ایجاد می کند  – سفر به  باغ مدرن روی پشت بام  ممکن است زمانی خوب باشد که فرد بخواهد مدتی از هر چیزی که استرس ایجاد می کند دور باشد. سبز رنگی آرام بخش است که بر سلامت روانی و عاطفی تأثیر زیادی گذاشته است. استرس و اضطراب را می توان با احاطه شدن در فضای سبز کاهش داد. تنظیمات سبز می تواند به بیماران در بهبود سریعتر بیماری کمک کند. بیماران در مراکز مراقبت طولانی مدت می توانند در حین انجام توانبخشی در باغ های پشت بام استراحت کنند. رنگ سبز تاثیری آرام بخش و آرامش بخش دارد و صرف حضور در آن می تواند به ریکاوری و تجدید حیات کمک کند.
بخوانید: ایده های طراحی کاشی کف آشپزخانه شیک و بادوام – آشپزخانه خود را به نقطه کانونی خانه خود تبدیل کنید.

روف گاردن یا بام های سبز مناظر خیره کننده‌ای را ارائه می‌کنند  – در نظر بگیرید که 30 فوت بالاتر از سطح زمین باشید و همچنان با زیبایی خیره‌کننده احاطه شده باشید. یک تراس پشت بام دقیقاً می تواند چنین چیزی را فراهم کند. بام های سبز نیز به مناظر شهر می افزایند و مناظری را فراهم می کنند.

به باغ سبزی روی پشت بام خود در هند افتخار کنید –  مردم مکان های سبز را دوست دارند و یک باغ روی پشت بام که به خوبی نگهداری شده است آنها را تحت تأثیر قرار می دهد. آنها همچنین این واقعیت را دوست دارند که شاید این سازه سازگار با محیط زیست باشد و تنوع زیستی را فراهم کند. بام های سبز همچنین به کاهش هزینه های انرژی مرتبط با تهویه مطبوع کمک می کنند زیرا می توانند گرما را کاهش دهند. بام های سبز نیز به مراقبت کمی نیاز دارند زیرا سطح واقعی سقف را حفظ می کنند. یک باغ روی پشت بام مزایای بی شماری هم برای سازه های مسکونی و تجاری و هم برای محیط زیست دارد. ایجاد یک سرمایه‌گذاری بزرگ به نظر می‌رسد، اما مزایای آن بسیار بیشتر از قیمت آن است.
بخوانید: باغ تراس خود را راه اندازی کنید

بهترین ایده های طراحی روف گاردن

طراحی روف گاردن

معمار منظر، کریستینا مازوچلی، این روف گاردن لاکچری  طبقه پنجم را، یکی از سه خانه، با پارچ های درام فولادی گالوانیزه و آشپزخانه خارجی بتنی که توسط علف های کرکی و محصولات چند ساله نرم شده است، ایجاد کرد. صندلی به سبک هندی در کنار باغ پشت بام نیز به خوبی با حال و هوای کلی باغ و رنگ گیاهان ترکیب می شود.

ایده های باغ پشت بام

Mazzucchelli سه اتاق منحصر به فرد را در این تراس با چیدمان باز با استفاده از گیاهان به عنوان دیوار ایجاد کرد: یک منطقه غذاخوری، یک سالن بزرگ و یک گوشه استراحت کوچک. صندلی‌های بنفش و تیره با درختان ژاپنی، شمعدانی‌ها و شمعدانی‌هایی که رنگ‌های مشابهی دارند به خوبی هماهنگ می‌شوند. این سبک طراحی باغ روی پشت بام برای شهرهایی که نور خورشید یا باران زیاد دارند عالی است. فضای نشیمن سایه دار در وسط باغ روی پشت بام به صاحبان خانه اجازه می دهد استراحت کنند و زمان استراحتی بین فعالیت های باغبانی داشته باشند.

ایده های باغ پشت بام

در حالی که به نظر می رسد این دو کابین با محیط اطراف خود ترکیب می شوند، ارزش بررسی بیشتر را دارند. بام سبزی که توسط Feldman Architecture، Incorporated ساخته شده است، در بالای بام پایینی قرار دارد که با ساکولنت هایی پوشانده شده است که به جمع آوری باران های سریع کمک می کند. گزینه‌های صندلی قدیمی در این محوطه بزرگ روی پشت بام، به لطف انواع مختلف گیاهان و بوته‌ها، حس شخصیت را به کل فضا می‌افزایند.

ایده های باغ پشت بام
ایده های جالب باغ روی پشت بام برای ساختمان های متوسط ​​در کلان شهرها.

ساختمان امپایر استیت ممکن است از این سقف از زاویه ای خاص دیده شود، اما فضای طراحی شده با زبانه کششی، به لطف یک فواره آب بلوط دست ساز و یک آلاچیق ژاپنی پوشیده از ویستریا، پناهگاهی آرام به نظر می رسد. بهترین چیز در مورد این طراحی باغ این است که از هر اینچ از فضای پشت بام استفاده می کند. باغ به دقت طراحی شده است و اطمینان حاصل می شود که می تواند مرزهای مشخصی برای سبزیجات و نهال های گل داشته باشد.

عکس روف گاردن

سرود HMWhite برای معماری ساختمان یک نیمکت چوبی کوه مانند است که از منظره ای از سنگ و چمن پیش ساخته بیرون آمده است. و همچنین از فلاور باکس و گلدان چوبی در آن استفاده شده است.

جکوزی از جنس استنلس استیل، که توسط چمنزار احاطه شده است، شاید مکانی ایده آل برای تحسین افق منهتن باشد. بهترین جنبه این طراحی باغ پشت بام این است که فضای خالی زیادی را می دهد که می تواند توسط ساکنان برای برگزاری مهمانی های پشت بام و گردهمایی های خانوادگی استفاده شود.

سبزیجاتی که می توانید در روف گاردن پرورش دهید

 • کدو سبز، جالاپینو، کدو تلخ، گوجه فرنگی، کدو تنبل، تربچه و سبزی (دسامبر و ژانویه)
 • بادمجان، گوجه فرنگی، فلفل قرمز، کدو تلخ، بهندی، خوشه (ژانویه، فوریه)
 • کدو حلوایی، لوبیا و سبزی
 • بهندی، کدوی تلخ، فلفل، کدوی دنده ای، مارس (بهمن، مارس)
 • چوب طبل، لوبیا خوشه ای و بهندی را در آوریل (مارس، آوریل) بکارید.
 • در ماه های آوریل و اردیبهشت ماه، بادمجان، گوجه فرنگی و لوبیا خوشه ای بکارید.
 • ژوئن: بادمجان، گوجه فرنگی، کدو تنبل، کاهو، بهندی (مه، ژوئن).
 • فلفل قرمز، کدوی تلخ، کدو حلوایی، کدوی دنده ای، هویج، بهندی، جولای: (ژوئن، جولای)
 • گوجه فرنگی به صورت خوشه ای
 • هویج، کدوی دنده ای، کدوی تلخ، جالاپینو، بهندی (ژوئیه، آگوست).

برخی از مزایای باغبانی روی پشت بام

مزایای اصلی روف گاردن یا باغ پشت بام به شرح زیر است:

 • انتشار CO2 تبدیل می شود.
 • اکسیژن تولید می کند.
 • دمای ساختمان و هزینه های انرژی را کاهش می دهد.
 • زیستگاهی برای حیات وحش فراهم می کند.
 • دمای بیرون را پایین می آورد.
 • آب باران را جمع آوری و ذخیره می کند.
 • رواناب و تخلیه آب طوفان را کاهش می دهد

نکاتی برای طراحی روف گاردن ساده

ایجاد تخت –  ایده فوق العاده ای است که تخت های مرتفع را در کنار دیوارهای سقف بسازید. تخت های مرتفع ساخته شده از چوب یا فلز را می توان اضافه کرد. تخت های بلند بتنی همچنین می توانند درختچه های بلند و درختان کوچک رشد کنند. از یک لایه محافظ و یک مانع ضخیم برای دور نگه داشتن ریشه ها از سقف و جلوگیری از آسیب دیدن استفاده کنید. گزینه دیگر این است که تخت های باغ را از روی زمین بسازید که کمی مرتفع هستند. ریشه های گیاه ممکن است به این روش نتوانند نفوذ کنند. اگر یک تراس باز دارید، پرورش گیاهان کوهنوردی برای حفظ حریم خصوصی ایده خوبی خواهد بود. کلماتیس، رزهای کوهنوردی و پیچک انگلیسی برخی از بهترین گزینه های شما هستند! شما همچنین می توانید از یک صفحه بامبو و پرده استفاده کنید یا یک قاب چوبی بچینید.

تنوع و رنگ –  هر زمان که صحبت از طراحی باغ تراس پشت بام می شود   ، مطمئن شوید که تنوع اندازه گیاهان را در نظر داشته باشید. باید چند درختچه بزرگ، گیاه و درخت کوچک و همچنین پوشش های زمینی و یکساله وجود داشته باشد. همچنین، ظروف با اندازه های مختلف بخرید تا به باغ پشت بام خود جذابیت بی نظیری بدهید.

حداکثر سه رنگ  – همیشه از یک رنگ به عنوان لحن تاکیدی استفاده کنید و سپس از یک یا سه رنگ دیگر استفاده کنید. استفاده از رنگ های متنوع برای دیوارها، کفپوش ها، نرده ها، مبلمان یا ظروف ممکن است پشت بام شما را شلوغ و گیج کننده جلوه دهد. ترکیب بهینه یک رنگ و یک رنگ خنثی است. رنگ های سفید، خاکستری، بژ و نیلی همگی رنگ های خنثی هستند که جذابیت گیاهان را افزایش می دهند.

یک مینی استخر و بار  – بسیاری از مردم رویای داشتن یک استخر کوچک در پاسیو خود را دارند که توسط گیاهان گرمسیری سبز و زیبا احاطه شده است. اگر تراس بزرگ ندارید، یک استخر کوچک ایجاد کنید و آن را با گیاهان در ظروف پر کنید. مینی مهمانی ها را می توان روی پشت بام با باربیکیو، بار یا آشپزخانه کوچک و همچنین برخی گیاهان برگزار کرد. به این ترتیب می توانید آخر هفته خوبی را در تراس خود سپری کنید.

ایده برای روف گاردن

نقطه تمرکز می تواند هر چیزی باشد که توجه را به خود جلب کند. برای مثال، روف گاردن ممکن است از یک آب نما، یک درخت بزرگ، مجموعه ای خیره کننده از طیف وسیعی از گیاهان و به سادگی یک مجسمه بهره مند شود. باغ پشت بام شما باید در هنگام عصر روشن باشد، به خصوص در نزدیکی پله ها یا درب. علاوه بر این، نورپردازی سقف باعث می شود در شب بزرگتر به نظر برسد.

بنابراین، یک باغ روی پشت بام، صرف نظر از اندازه یا وسعت آن در هنگام اولین ساخت، هزینه ای در آرامش برای بسیاری از ساکنان شهر است و ساعت ها لذت و لذت را به ارمغان می آورد. از آنجایی که داشتن یک روف گاردن مزایای بسیار زیادی دارد، فکر نمی کنید خوب باشد که ایده های باغبانی شگفت انگیز روی پشت بام را برای خانه خود در هند یا چیزی مانند طراحی ایده های دیواری برای تراس خانه خود یا شاید چند سقف کوچک در نظر بگیرید. ایده‌هایی برای وسایل دکوری یا اگر بودجه کمی دارید، شاید بتوانید به دنبال ایده‌های مقرون به صرفه برای چمن روی پشت بام باشید تا ایده‌های ارزان‌قیمتی داشته باشید تا خانه شیرین خود را زیباتر نشان دهید.  اگر در مورد ایده‌های باغ روی پشت بام  تصمیم ندارید و می‌خواهید با کارشناسان طراحی و دکور در NoBroker مشورت کنید، لطفاً در زیر این مقاله نظر دهید. مدیر ما به زودی با شما در تماس خواهد بود.

سولات متدوال درباره روف گاردن

چه تجهیزاتی برای روف گارن نیاز است؟

پاسخ:
1. از استفاده از سنگفرش به جای ظروف کاشت پلاستیکی، فایبر گلاس یا فوم خودداری کنید.
2. به جای خاک باغ از خاک سبک گلدان استفاده کنید.
3. از بادام زمینی استایروفوم به جای سنگ یا خرده های سفال به عنوان زهکش استفاده کنید.
4. به یاد داشته باشید که روف گاردن شما بسیار بادگیرتر از باغ سنتی خواهد بود.

باغ های پشت بام چه محدودیت هایی دارند؟

 

پاسخ:  در اینجا برخی از معمول ترین مسائلی که یک باغبان ممکن است در چنین باغی روی پشت بام با آن مواجه شود، آورده شده است.
● مشکلات دسترسی به آب و زهکشی
● وسیله ای برای حمل کالاهای باغبانی به پشت بام.
● ذخیره سازی.

مهمترین ویژگی های ایده های روف گاردن برای خانه چیست؟

پاسخ: سه جنبه طراحی ضد آب زیر برای موفقیت سیستم حیاتی است: پشتیبانی از وزن اضافی بر روی سازه. باغ پشت بام و ساختمان باید از ابتدا با هم سازگار باشند:
● لایه زهکشی.
● پارچه فیلتر.
● محیط کاشت.
● پانسمان/مالچ در بالا.
● گیاهان شما در معرض هوای سخت قرار خواهند گرفت.
● حریم خصوصی.
● سقف دارای مشکلات سازه ای است.

مزایا و معایب کشاورزی روی پشت بام چیست؟

پاسخ:  مزارع روی پشت بام از طرف دیگر به خنک شدن ساختمان ها و کاهش انتشار کربن کمک می کنند. کشاورزان روی پشت بام نیز با رشد محصولات کشاورزی در جامعه ای که به آنها خدمت می کنند، اثرات زیست محیطی حمل و نقل مواد غذایی را کاهش می دهند. در نتیجه، غذای واقعی و سالم را به راحتی در دسترس قرار دهید.

 آیا می توان گیاهان را روی محوطه پشت بام من قرار داد؟

 

پاسخ:  وقتی به باغبانی روی پشت بام مربوط می شود، اگر سقف شیبدار دارید، از قبل از بازی جلوتر هستید. سقف های مسطح ساده ترین راه برای تبدیل به باغ های پشت بام هستند. تنها چیزی که لازم است خرید گلدان یا جعبه های باغبانی و کاشت گیاهان، گل ها و سبزیجات مناسب است.

چگونه باران را از باغ پشت بام خود نگه دارم؟

 

پاسخ: چندین گزینه برای محافظت در برابر باران در بالکن، پشت بام یا باغ پاسیو شما وجود دارد، از جمله:
ساخت آلاچیق دائمی
یک سایه بان ثابت به دیوار بتنی وصل شده است.
نصب سایبان یا سایبان تاشو در مقابل دیوار بیرونی ساختمان.
ساخت یک آلاچیق قابل حمل

چه مواردی در روف گاردن مورد توجه قرار می گیرد؟

پاسخ:  روف گاردن عایقی ارگانیک می باشد، روان‌آب باران را به تعویق می‌اندازند، آب باران فیلتر شده را تحویل می‌دهند و زیستگاهی برای موجودات حیاتی مانند حشرات، زنبورها و پرندگان ایجاد می‌کنند و همچنین خنک‌کننده طبیعی و مصرف انرژی و هزینه‌های کمتری را فراهم می‌کنند.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

09127393629