مقالات

راهنمای اجرای روف گاردن

اجرای روف گاردن

اجرای روف گاردن  بالای خانه های شهر را یک فضای لوکس بسیار خاص تبدیل می کند. به این ترتیب یک سقف صاف ساده را به یک اتاق دنج در فضای باز تبدیل می کنید.

روف گاردن خصوصی یک جواهر بسیار خاص است. به دلیل موقعیت استثنایی که در بالای شلوغی شهر قرار دارد، یک فضای تفریحی مجلل است که باید به بهترین نحو ممکن از آن استفاده کرد. به یک منطقه ناهار خوری با یک چتر آفتاب گیر روی یک کف بتنی برهنه بسنده نکنید! از این گذشته، هر کسی که صاحب یک روف گاردن است، یک فضای زندگی کامل با طراحی هوشمندانه به دست می آورد. ما نشان می دهیم که هنگام طراحی یک روف گاردن باید به چه نکاتی توجه کنید و چگونه می توانید یک خلوت سبز را از یک تکه سقف صاف ساده تجسم کنید.

طراحی روف گاردن

بسته به اندازه روف گاردن، می توان مناطق مختلفی را بر اساس اصول طراحی روف گاردن در اتاق بیرونی از یکدیگر جدا کرد. این ساختار ایجاد می کند و عامل احساس خوب را در اتاق تراس افزایش می دهد. به عنوان مثال، می توان یک ناهار خوری با باربیکیو، میز و صندلی در یک گوشه و یک فضای استراحت با صندلی یا مبل در گوشه دیگر طراحی کرد. شاید حتی یک روف گاردن کوچک هم منطقه خاص خود را داشته باشد. توزیع را بسته به بازده خورشیدی، باد و تابش نور در مکان مربوطه انتخاب کنید. هنگام تقسیم فضا به خطوط دید نیز توجه کنید: از کجا منظره زیباتر است؟ چگونه از نگاه کردن مهمانان به آپارتمان جلوگیری کنیم؟ آیا ترجیح می دهید به خط افق نگاه کنید یا به آسمان آبی؟ سپس با چیدمان مبلمان، گلدان و عناصر تزئینی، مناطق را تقسیم بندی کنید. اگر اتاق را در سطوح مختلف طراحی می کنید، ظرافت خاصی به روف گاردن خود بدهید. به عنوان مثال، یک صندلی برجسته، پایه های کوچکتر و بزرگتر یا کاشت در ظروف با ارتفاعات مختلف، پویایی را به سطح صاف در غیر این صورت می آورد.

اجرای روف گاردن

کفپوش را انتخاب کنید

بسته به مقررات مالکیت و ساختمان، پوشش های مختلف کف در روف گاردن مجاز است. اگر شک دارید، از یک نوع کف استفاده کنید که در صورت لزوم می توان دوباره آن را برداشت. در هر صورت، مهم است که زهکشی آب در سقف تخت تضمین شده و عایق صدا به آپارتمان زیر باشد. از آنجایی که اکثر روف گاردن ها در معرض نور شدید خورشید هستند، باید پوشش هایی را نیز انتخاب کنید که به سرعت گرم نمی شوند. علاوه بر این، مقاومت در برابر لغزش باید در نظر گرفته شود. محبوب ترین عرشه چوبی کلاسیک به عنوان پوشش کف برای روف گاردن است، زیرا طبیعی به نظر می رسد و شما را به راه رفتن با پای برهنه دعوت می کند. اما سطح ساخته شده از سنگ طبیعی یا صفحات تراس نیز جلوه ای عالی به آن می دهد. چمن مصنوعی ضد آب و هوا ظاهری خاص را تضمین می کند.

حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید
گیاهان مناسب روف گاردن+ایده های جالب

حریم خصوصی و محافظت در برابر آفتاب برای روف گاردن

گیاهان نرده فضای سبز زیادی را بدون مسدود کردن منظره افق تضمین می کنند، آلاچیق پوشیده از انگور در ماه های تابستان سایه روشن ایجاد می کند.

روف گاردن معمولاً بالاتر از شهر است، اما همیشه در بالاترین نقطه آن نیست. مناظر فوق‌العاده‌ای را ارائه می‌دهد، اما متأسفانه گاهی اوقات بینش‌های ناخوشایند نسبت به خانه‌های اطراف و آپارتمان‌ها یا دفاتر بالاتر نیز وجود دارد. بنابراین، در اکثر باغ‌های پشت بام نمی‌توانید بدون صفحه حریم خصوصی کار کنید. بسته به مکان، این باید نماها را از کنار یا نمای بالا را مسدود کند. اگر اتاق‌های مستعمل دیگری در بالای روف گاردن شما وجود دارد، یک بادبان بزرگ خورشیدی، یک چتر آفتابگیر، یک سایبان یا آلاچیق از شما در برابر مشاهده ناخواسته محافظت می‌کند. حریم خصوصی جانبی را می توان با صفحه نمایش حریم خصوصی کلاسیک، اما همچنین با صفحه نمایش، گیاهان بالارونده یا علف های زینتی با رشد بالا و بامبو به دست آورد.در سطل های بزرگ بسته به ساختار، می توان یک پرده نیز در کناره ها نصب کرد که در صورت نیاز باز و بسته می شود. از طرف دیگر، باید دید را تا حد امکان واضح نگه دارید.

اجرای روف گاردن

اجرای روف گاردن

مبلمان فلزی سبکی می بخشد، دیوار کاشته شده، حس باغ را فراهم می کند

یک اشتباه رایج در هنگام راه اندازی روف گاردن، مبلمان بسیار کم است. اما فضاهای باز و وسیع به تعداد نسبتاً زیادی تزئینات و اثاثیه نیاز دارند تا خانه دار به نظر برسند. برای تجهیز راحت روف گاردن، باید از مبلمان بزرگتر استفاده کنید، زیرا مبلمان کوچک به ندرت متناسب با ابعاد تراس است. بهتر است چند قطعه ضروری و در نتیجه بزرگتر انتخاب کنید. یک مبل راحتی، یک تاب هالیوودی یا یک اتاق خواب راحت باید حتماً در برنامه ریزی گنجانده شود. یک میز ناهارخوری با مراقبت آسان شما را به یک جشن عصرانه دعوت می کند. منسوجاتی مانند فرش های فضای باز، کیسه های لوبیا و کوسن ها به اتاق باغ آرامش می بخشند. نکته: مبلمان و روکش های مقاوم در برابر آب و هوا را انتخاب کنید (به عنوان مثال از پلی اتان، فلز یا چوب مقاوم در برابر آب و هوا)

حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید
اجرای روف گاردن و نکاتی راجع به آن

پیشنهاد می شود: اجرای روف گاردن در تهران

دکوراسیون برای روف گاردن

آب روان، ذوق خاصی را به روف گاردن می بخشد. یک فواره کوچک، آبنما یا سنگ منبع را در مکانی برجسته برپا کنید. آب روان در طول روز خنکی با طراوت و در غروب غروب آرامش بخش می دهد. شما به راحتی می توانید دیوارهای ناخوشایند خانه را که اغلب در پشت بام گاردن قرار دارند، پشت روکشی از سنگ، چوب یا بامبو پنهان کنید.

یک قفسه گیاهی ساخته شده از جعبه های میوه، دیوار را پنهان می کند و فضایی را برای گلدان های گل فراهم می کند

یک مفهوم نورپردازی باید به منظور تنظیم صحنه مناسب برای یک روف گاردن در شب ایجاد شود. گلدان‌های گیاهی را با نورافکن‌هایی تهیه کنید که گیاهان را روشن می‌کند و نور غیرمستقیم کافی را فراهم می‌کند تا همچنان نور کافی در قسمت غذاخوری وجود داشته باشد. فانوس ها، کاسه های آتش یا شومینه های کوچک گازی حال و هوای عصر را عالی می کنند. در مورد شومینه های باز ، مطمئن شوید که هیچ چیز قابل اشتعال و هیچ دیواری (مواد عایق بسیار قابل اشتعال است!) در مجاورت آن قرار نگیرد. اگر در روف گاردن خود برق ندارید، می توانید از چراغ های خورشیدی استفاده کنید.

روف گاردنکاشتن

روف گاردن در بالا باز است و بزرگتر به عنوان اتاق ظاهر می شود. بنابراین، هنگام کاشت نباید خیلی کوچک کار کنید، بلکه از گیاهان بزرگتر استفاده کنید. گیاهان همیشه سبز را در گلدان های بلند و بلند قرار دهید. به این ترتیب می توانید همزمان به عنوان فضای سبز و جداکننده اتاق یا صفحه حریم خصوصی عمل کنید. تخت های مرتفع در امتداد جان پناه، تراس پشت بام را قاب می کنند و آرامش و حریم خصوصی بیشتری را فراهم می کنند. با این حال، گلدان ها نباید آنقدر بالا باشند که جلوی دید خود را بگیرید! دیوارهای خانه را می توان با “تخت های آویزان” کاشت یا با گیاهان کوهنوردی روی اسپالیرز سبز کرد.

یک روف گاردن نه تنها می تواند به شکل جذابی کاشته شود، بلکه معمولاً منظره ای خیره کننده از شهر نیز خواهید داشت

هنگام انتخاب گیاهان، مطمئن شوید که گیاهان مقاوم و مقاوم در برابر یخبندان را انتخاب می کنید، زیرا گیاهان بزرگ در هر پاییز به سختی می توان آنها را در نظر گرفت – به خصوص که اغلب در شهر فضای زمستانی مناسب وجود ندارد. گیاهان در روف گاردن نیز معمولاً به شدت در معرض آفتاب، باد و باران هستند. گیاهانی که اغلب انتخاب می شوند عبارتند از گیاهان مدیترانه ای مانند رزماری و آویشن، گیاهان شیرین مانند گوجه فرنگی و توت فرنگی ، انواع علف های زینتی، گیاهان کوهنوردی و آویزان مانند کلماتیس و سوزان چشم سیاه.، گیاه پیچک یا کندر و درختان زینتی کوچک. اگر می خواهید بخار را خلاقانه در تراس پشت بام خود خارج کنید، می توانید مستقیماً در کف تراس نیز بکارید. نکته: توربین‌های بادی، پرچم‌ها یا بنرهای بالنده، پرندگان را دور نگه می‌دارند.

حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید
مهم ترین کاربرد پله چوبی

همچنین ببینید: تصاویر روف گاردن زیبا!

درختان را یکپارچه کنید

از فضای سبز سرسبز نیز می توان برای راه اندازی یک اتاق باغ بزرگ در تراس های کوچک پشت بام استفاده کرد

حتی درختان و درختچه ها را می توان با موفقیت در یک باغ بام ادغام کرد. اگرچه این ها در وان نگهداری می شوند، اما هنوز به ارتفاع چشمگیر حدود دو متر می رسند. از یک طرف حریم خصوصی و حفاظت از باد را فراهم می کنند، از طرف دیگر “احساس باغ” را در وسط شهر افزایش می دهند. مهم است که به درختان مقاومی که می توانند در تمام طول سال در فضای باز باشند تکیه کنید. و اینکه درختان یک گلدان به اندازه کافی بزرگ می گیرند. اما همه درختان برای رشد در سطل مناسب نیستند. افراهای مختلف خود را ثابت کرده اند ، برای مثال افرا شکاف دار. گونه هایی مانند افرا بادبزن «شاینا» نیز با رنگ های جذاب پاییزی خود مسحور می شوند . کاج های کوتوله در گلدان ها نیز خوب به نظر می رسند. درختچه های همیشه سبز مانند لور گیلاسیا شمشاد باید با محافظ زمستانی سبک در زمستان تهیه شود. درختان در روف گاردن و همچنین در باغ خانه چیده شده اند: در صورت وجود فضای کافی، به صورت گروهی، در غیر این صورت می توانید آنها را به صورت جداگانه به عنوان چشم نواز یا تامین کننده سایه قرار دهید. یک کلمه در مورد مراقبت: تا جایی که به مواد مغذی و تامین آب درختان روف گاردن مربوط می شود، گیاهان کاملاً به شما وابسته هستند و بنابراین نیاز به مراقبت بیشتری دارند.

هر کسی که تصمیم دارد بخشی از باغ بام خود را با بام های سبز فشرده بکاردبرای توسعه، درختان و درختچه ها را می توان حتی بدون کاشت در آنجا کشت کرد. با این حال، قبل از انجام این کار، حتماً باید با معمار یا صاحب خانه مشورت کنید. در مورد بام های سبز فشرده، روبناهایی تا ارتفاع 40 سانتی متر ساخته می شود که با احتساب گیاهان حداقل 150 کیلوگرم وزن دارند. این تنها در صورتی امکان پذیر است که ظرفیت باربری استاتیکی ساختمان اجازه دهد. اتفاقاً همین امر در مورد کاشت درختان بزرگ در وان نیز صدق می کند.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها