دوشنبه 11 مهر 1401
09127393629
Azhman_group.co
o
در ساخت روف گاردن به چه نکاتی توجه کنیم؟
ژانویه 4, 2022
تاثیر رنگ در دکوراسیون داخلی
تاثیر رنگ در دکوراسیون داخلی
ژانویه 25, 2022

قیمت اجرای روف گاردن چقدر است؟

اجرای روف گاردن

قیمت اجرای روف گاردن به چه عواملی بستگی دارد؟ چه فاکتور هایی بر قیمت ساخت موثر هستند؟

در مطالب قبلی شما را با نکاتی که در ساخت روف گاردن باید توجه کنیم آشنا کردیم. در ادامه همراه ما باشید تا اطلاعات بیشتری در این خصوص به دست آورید.

اگر در ساخت روف گاردن نکات و فاکتور های مهم را مورد بررسی قرار دهید می توانید در بسیاری از هزینه ها صرفه جویی کنید.

اجرای روف گاردن

برای بیشتر افراد داشتن یک فضای مناسب و وسیع در پشت بام می تواند ایده آل باشد. در ساختمان ها و خانه های مسکونی ساخت روف گاردن با ساختمان های تجاری و اداری متفاوت است.

اجرای روف گاردن

قیمت ساخت و اجرای روف های وسیع

روف های وسیع از جمله متداول ترین و به صرفه ترین انواع روف هستند که در کشور های دیگر هزینه ای معادل 10 تا 20 دلار دارند.

این نوع بام ها دارای یک لایه نازک خاک با مواد مخصوص رشد گیاهان از جمله کود ها هستند.

این مواد سبک هستند و برای کاشت گیاهان بسیار مناسب اند در زاویه 0 تا 30 درجه نصب می شوند.

قیمت ساخت و اجرای روف های نیمه متمرکز

این نوع بام ها سنگین تر از بام های وسیع هستند. معمولا در این نوع بام ها از گیاهانی استفاده می شود که تحت شرایط خاصی رشد کنند و خودرو نباشند.

در این نوع بام ها بر روی سطح بتنی باغچه ساخته می شود. و افراد می توانند در میان باغچه قدم بزنند. قیمت اجرای این نوع روف گاردن از 15 دلار تا 30 دلار در هر متر مربع می باشد.

این نوع بام ها در مقایسه با بام های وسیع به نگهداری بیشتری نیاز دارند.

حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید
ده ایده جذاب برای اجرای روف گاردن

قیمت ساخت و اجرای روف های متمرکز

روف های متمرکز بسیار سنگین تر هستند و مقدار لایه خاک زخیمی در باغچه ها ریخته می شود.

این نوع بام ها را می توان به صورت سفارشی طراحی و اجرا کرد از این رو قیمت و هزینه آن ها نیز بیشتر است. قیمت اجرای روف گاردن در هر متر مربع 25 تا  دلار در هر35 متر مربع می باشد. این نوع طراحی باید روی سطح بسیار صاف و بتنی اجرا شود و به نگهداری و مراقبت مخصوصی نیاز دارد.

قیمت ساخت و اجرای سقف سبز آبی

بام Blue-green Roof برای استفاده شهری در مناطقی طراحی شده که بارندگی بسیار زیاد دارند و نیاز به ذخیره و مدیریت باران دارند. آنها تکنیک های ذخیره سازی باران را با فناوری بام سبز ترکیب می کنند، بنابراین گزینه های گیاهی کمتری دارند. آنها به یک سقف مسطح و بتنی نیاز دارند که بتواند وزن را تحمل کند. هر فوت مربع 25 دلار و 35 دلار قیمت دارند.

اجرای روف گاردن

سقف Bisolar

سقف بیوسولار یک بام سبز است که در آن پنل های خورشیدی نصب شده است. ممکن است فشرده یا نیمه فشرده باشد و معمولا دارای محیط های رشد مدولار است تا پوشش کامل. هزینه قسمت بام سبز بین 25 دلار و 35 دلار در هر فوت مربع است و پنل های خورشیدی 18000 دلار اضافی 20000 دلار هزینه دارند. معمولاً به دلیل وزن زیاد روی پشت بام های مسکونی نصب نمی شوند.

زمین بام سبز

شیب سقف شما تا حدودی تعیین می کند که از چه نوع سیستم بام سبز می توانید استفاده کنید و آیا اصلاً می توانید سیستم بام سبز را نصب کنید یا خیر. بام‌ های سبز فشرده باید روی سقف‌های بتنی که شیب صفر درجه دارند نصب شوند. بام های سبز گسترده را می توان روی سقف هایی با شیب تا 30 درجه اما ترجیحا کمتر از 20 درجه نصب کرد. هر چه سقف صاف نزدیکتر باشد، زمان آسان تری برای نصب محیط رشد و گیاهان خواهید داشت.

حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید
3 مزیت مهم استفاده از پله چوبی دوبلکس

سیستم ماژولار در مقابل توکار بام سبز

بسته به نوع بام سبزی که انتخاب می کنید و شیب و متریال عرشه بام خود، ممکن است بتوانید یک سیستم مدولار یا ساخته شده داشته باشید.

سیستم‌های مدولار شامل استفاده از گیاهان در سینی‌ها هستند، بنابراین می‌ توانید ظاهر سقف را بهتر سفارشی کنید و مسیرهای پیاده‌روی ایجاد کنید.

با این حال، سینی‌ها معمولاً سنگین ‌تر هستند و برای ساختمان‌های تجاری با سقف‌ های بتنی و سیستم‌های فشرده در نظر گرفته می‌شوند.  سقف‌ های گسترده معمولاً در 1 با پوشش کلی ساخته می‌شوند، زیرا سبک ‌تر هستند و می ‌توان آن‌ها را روی سقف‌ های مختلف، از جمله سقف‌هایی با شیب متوسط ​​و تخته‌لایه‌های استاندارد 4 سقف نصب کرد.

سیستم های tray برای سقف های گسترده و نیمه فشرده استفاده می شوند و دارای لایه نازکی از خاک یا مواد کاشت موجود در سیستم هستند. tray به عنوان یک مانع بین گیاهان و ساختار زیر عمل می کند، از هر گونه رشد بیش از حد جلوگیری می کند، از سقف محافظت می کند، و گیاهان را در یک سیستم محصور در کنار هم ایمن و قفل می کند.

هزینه سیستم tray روف گاردن از 10 تا 30 دلار در هر فوت مربع متغیر است.

هزینه های نیروی کار برای نصب یک روف گاردن

نیروی کار بخش قابل توجهی از هزینه یک روف گاردن را تشکیل می دهد، بیشتر به این دلیل که فرآیند ایجاد آن می تواند کار فشرده باشد. قرار دادن مواد روی سقف، ساخت لایه ها و نصب گیاهان بسیار زمان بر است و می تواند 5 تا 10 دلار برای هر فوت مربع 2 هزینه کار داشته باشد.

حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید
نرده راه پله محافظی برای راه پله شما

سقف هایی با شیب تندتر یا دارای الگوهای بسیار پیچیده طراحی شده برای رشد، به طور قابل توجهی بیشتر از سقف هایی هستند که دانه هایی را قبل از نصب در محیط رشد مخلوط کرده اند. برای 1500 فوت مربع انتظار می رود که سهم نیروی کار تقریباً 10500 دلار از مجموع 22000 دلار باشد.

مراحل نصب روف گاردن

روف گاردن اساساً به صورت لایه ای ساخته یا نصب می شوند. هر نصب باید با ارزیابی یک مهندس سازه شروع شود تا مشخص شود سقف چقدر می تواند در هر فوت 2 را نگه دارد. هر سقفی کاندید مناسبی نیست و برخی از سقف ها قبل از نصب روف گاردن نیاز به کار اساسی دارند.

یک مانع سقفی که معمولاً نوعی پلاستیک سنگین است، روی سقف پخش می شود تا مطمئن شود که ریشه ها به سطح سقف نفوذ نمی کنند. اگر سقف دیوارهایی داشته باشد یا مسیرهایی برای پیاده روی وجود داشته باشد، آنها با نوعی سنگریزه پوشانده شده اند. سپس لایه نگهدارنده رطوبت قرار می گیرد که شبیه به جعبه تخم مرغ است. یک لایه فیلتر روی آن قرار می گیرد، که همان چیزی است که محیط رشد یا خاک را نگه می دارد.

برای اجرای روف گاردن با بهترین قیمت ها با کارشناسان ما با شماره ۰۹۱۲۷۳۹۳۶۲۹ تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

09127393629