یکشنبه 09 بهمن 1401
09127393629
Azhman_group.co
o
در ساخت روف گاردن به چه نکاتی توجه کنیم؟
ژانویه 4, 2022
تاثیر رنگ در دکوراسیون داخلی
ژانویه 25, 2022

قیمت اجرای روف گاردن چقدر است؟

اجرای روف گاردن

قیمت اجرای روف گاردن به چه عواملی بستگی دارد؟ چه فاکتور هایی بر قیمت ساخت موثر هستند؟

در مطالب قبلی شما را با نکاتی که در ساخت روف گاردن باید توجه کنیم آشنا کردیم. در ادامه همراه ما باشید تا اطلاعات بیشتری در این خصوص به دست آورید.

اگر در ساخت روف گاردن نکات و فاکتور های مهم را مورد بررسی قرار دهید می توانید در بسیاری از هزینه ها صرفه جویی کنید.

اجرای روف گاردن

برای بیشتر افراد داشتن یک فضای مناسب و وسیع در پشت بام می تواند ایده آل باشد. در ساختمان ها و خانه های مسکونی ساخت روف گاردن با ساختمان های تجاری و اداری متفاوت است.

اجرای روف گاردن

قیمت ساخت و اجرای روف های وسیع

روف های وسیع از جمله متداول ترین و به صرفه ترین انواع روف هستند که در کشور های دیگر هزینه ای معادل 10 تا 20 دلار دارند.

این نوع بام ها دارای یک لایه نازک خاک با مواد مخصوص رشد گیاهان از جمله کود ها هستند.

این مواد سبک هستند و برای کاشت گیاهان بسیار مناسب اند در زاویه 0 تا 30 درجه نصب می شوند.

قیمت ساخت و اجرای روف های نیمه متمرکز

این نوع بام ها سنگین تر از بام های وسیع هستند. معمولا در این نوع بام ها از گیاهانی استفاده می شود که تحت شرایط خاصی رشد کنند و خودرو نباشند.

در این نوع بام ها بر روی سطح بتنی باغچه ساخته می شود. و افراد می توانند در میان باغچه قدم بزنند. قیمت اجرای این نوع روف گاردن از 15 دلار تا 30 دلار در هر متر مربع می باشد.

این نوع بام ها در مقایسه با بام های وسیع به نگهداری بیشتری نیاز دارند.

قیمت ساخت و اجرای روف های متمرکز

روف های متمرکز بسیار سنگین تر هستند و مقدار لایه خاک زخیمی در باغچه ها ریخته می شود.

این نوع بام ها را می توان به صورت سفارشی طراحی و اجرا کرد از این رو قیمت و هزینه آن ها نیز بیشتر است. قیمت اجرای روف گاردن در هر متر مربع 25 تا  دلار در هر35 متر مربع می باشد. این نوع طراحی باید روی سطح بسیار صاف و بتنی اجرا شود و به نگهداری و مراقبت مخصوصی نیاز دارد.

قیمت ساخت و اجرای سقف سبز آبی

بام Blue-green Roof برای استفاده شهری در مناطقی طراحی شده که بارندگی بسیار زیاد دارند و نیاز به ذخیره و مدیریت باران دارند. آنها تکنیک های ذخیره سازی باران را با فناوری بام سبز ترکیب می کنند، بنابراین گزینه های گیاهی کمتری دارند. آنها به یک سقف مسطح و بتنی نیاز دارند که بتواند وزن را تحمل کند. هر فوت مربع 25 دلار و 35 دلار قیمت دارند.

اجرای روف گاردن

سقف Bisolar

سقف بیوسولار یک بام سبز است که در آن پنل های خورشیدی نصب شده است. ممکن است فشرده یا نیمه فشرده باشد و معمولا دارای محیط های رشد مدولار است تا پوشش کامل. هزینه قسمت بام سبز بین 25 دلار و 35 دلار در هر فوت مربع است و پنل های خورشیدی 18000 دلار اضافی 20000 دلار هزینه دارند. معمولاً به دلیل وزن زیاد روی پشت بام های مسکونی نصب نمی شوند.

زمین بام سبز

شیب سقف شما تا حدودی تعیین می کند که از چه نوع سیستم بام سبز می توانید استفاده کنید و آیا اصلاً می توانید سیستم بام سبز را نصب کنید یا خیر. بام‌ های سبز فشرده باید روی سقف‌های بتنی که شیب صفر درجه دارند نصب شوند. بام های سبز گسترده را می توان روی سقف هایی با شیب تا 30 درجه اما ترجیحا کمتر از 20 درجه نصب کرد. هر چه سقف صاف نزدیکتر باشد، زمان آسان تری برای نصب محیط رشد و گیاهان خواهید داشت.

سیستم ماژولار در مقابل توکار بام سبز

بسته به نوع بام سبزی که انتخاب می کنید و شیب و متریال عرشه بام خود، ممکن است بتوانید یک سیستم مدولار یا ساخته شده داشته باشید.

سیستم‌های مدولار شامل استفاده از گیاهان در سینی‌ها هستند، بنابراین می‌ توانید ظاهر سقف را بهتر سفارشی کنید و مسیرهای پیاده‌روی ایجاد کنید.

با این حال، سینی‌ها معمولاً سنگین ‌تر هستند و برای ساختمان‌های تجاری با سقف‌ های بتنی و سیستم‌های فشرده در نظر گرفته می‌شوند.  سقف‌ های گسترده معمولاً در 1 با پوشش کلی ساخته می‌شوند، زیرا سبک ‌تر هستند و می ‌توان آن‌ها را روی سقف‌ های مختلف، از جمله سقف‌هایی با شیب متوسط ​​و تخته‌لایه‌های استاندارد 4 سقف نصب کرد.

سیستم های tray برای سقف های گسترده و نیمه فشرده استفاده می شوند و دارای لایه نازکی از خاک یا مواد کاشت موجود در سیستم هستند. tray به عنوان یک مانع بین گیاهان و ساختار زیر عمل می کند، از هر گونه رشد بیش از حد جلوگیری می کند، از سقف محافظت می کند، و گیاهان را در یک سیستم محصور در کنار هم ایمن و قفل می کند.

هزینه سیستم tray روف گاردن از 10 تا 30 دلار در هر فوت مربع متغیر است.

هزینه های نیروی کار برای نصب یک روف گاردن

نیروی کار بخش قابل توجهی از هزینه یک روف گاردن را تشکیل می دهد، بیشتر به این دلیل که فرآیند ایجاد آن می تواند کار فشرده باشد. قرار دادن مواد روی سقف، ساخت لایه ها و نصب گیاهان بسیار زمان بر است و می تواند 5 تا 10 دلار برای هر فوت مربع 2 هزینه کار داشته باشد.

سقف هایی با شیب تندتر یا دارای الگوهای بسیار پیچیده طراحی شده برای رشد، به طور قابل توجهی بیشتر از سقف هایی هستند که دانه هایی را قبل از نصب در محیط رشد مخلوط کرده اند. برای 1500 فوت مربع انتظار می رود که سهم نیروی کار تقریباً 10500 دلار از مجموع 22000 دلار باشد.

مراحل نصب روف گاردن

روف گاردن اساساً به صورت لایه ای ساخته یا نصب می شوند. هر نصب باید با ارزیابی یک مهندس سازه شروع شود تا مشخص شود سقف چقدر می تواند در هر فوت 2 را نگه دارد. هر سقفی کاندید مناسبی نیست و برخی از سقف ها قبل از نصب روف گاردن نیاز به کار اساسی دارند.

یک مانع سقفی که معمولاً نوعی پلاستیک سنگین است، روی سقف پخش می شود تا مطمئن شود که ریشه ها به سطح سقف نفوذ نمی کنند. اگر سقف دیوارهایی داشته باشد یا مسیرهایی برای پیاده روی وجود داشته باشد، آنها با نوعی سنگریزه پوشانده شده اند. سپس لایه نگهدارنده رطوبت قرار می گیرد که شبیه به جعبه تخم مرغ است. یک لایه فیلتر روی آن قرار می گیرد، که همان چیزی است که محیط رشد یا خاک را نگه می دارد.

باغ روی پشت بام یک راه اصلی برای محوطه سازی سایت، یک پورتال ساخت و ساز است

طراحی روف گاردن هم در بین شهرنشینان و هم در بین ساکنان روستایی بسیار محبوب شده است. این نه تنها یک راه جذاب برای محوطه سازی، بلکه یک مکان اضافی برای استراحت است. مزایا، انواع و فناوری های چیدمان باغ در پشت بام خانه را بیشتر در نظر خواهیم گرفت.

اجرای روف گاردن – مزایا و ویژگی ها

تنها اشکال ساخت باغ بر روی پشت بام این است که عملاً غیرممکن است که خودتان آن را ترتیب دهید – باید با متخصصانی که در طراحی منظر، معماران و سازندگان مشغول هستند تماس بگیرید.

 

باغ روی پشت بام یک راه اصلی برای محوطه سازی سایت، یک پورتال ساخت و ساز است

پیشنهاد می کنیم با ویژگی های مثبت اجرای روف گاردن در پشت بام خانه آشنا شوید:

1. اجرای روف گاردن روی پشت بام باعث بهبود محیط زیست محیطی می شود. در شهرهای بزرگ که از تعداد زیادی ساختمان بلند تشکیل شده اند، درختان و گیاهان سبز بسیار کمی وجود دارد. باغ روی پشت بام یک راه حل عالی است که باعث صرفه جویی در فضا می شود و در عین حال هوا را تمیز می کند و از ظهور اثر گلخانه ای جلوگیری می کند.

2. افزایش عایق صدا و عایق حرارتی – دستگاه باغچه روی پشت بام باعث کاهش تولید صدا در داخل اتاق و تنظیم عبور گرما می شود. خانه ای که روی پشت بام آن باغچه باشد در زمستان گرم و در تابستان سرد خواهد بود. بنابراین هزینه های نصب کولر و بخاری به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.

 

باغ روی پشت بام یک راه اصلی برای محوطه سازی سایت، یک پورتال ساخت و ساز است

3. هنگامی که یک روف گاردن یا باغ بام  در پشت بام اجرا می شود، می شود، عمر مفید آن چندین سال افزایش می یابد، زیرا گیاهان و پوشش زمین محافظت قابل اعتمادی در برابر رطوبت و شرایط نامساعد جوی ایجاد می کنند. اگر مراقبت مناسبی از باغ انجام دهید، چنین سقفی بیش از هجده سال دوام می آورد.

4. ساخت باغ روی پشت بام نه تنها باعث صرفه جویی در فضا می شود، بلکه ساختمان ها را نیز جبران می کند. مساحت باغ روی پشت بام عملاً با مساحت خانه برابر است، بنابراین ساخت باغ، مساحتی را که خانه در آن ساخته شده است، جبران می کند.

باغ روی پشت بام یک راه اصلی برای محوطه سازی سایت، یک پورتال ساخت و ساز است

5. در شهرهای بزرگ – که زهکشی کافی ندارند، روف گاردن در هنگام باران های شدید نجات دهنده است، زیرا مقدار معینی آب را در خود نگه می دارد. بنابراین می توان از وقوع سیل جلوگیری کرد.

6. روف گاردن مکانی اضافی برای استراحت است. مبلمان نصب شده در آن به شما امکان می دهد در اینجا پیک نیک داشته باشید یا فقط استراحت کنید، کتاب Novomoskovskiy.

7. خانه ای که سطح آن باغچه باشد نه تنها چشم نواز است، بلکه توجه اطرافیان را نیز به خود جلب می کند.

8. باغ روی پشت بام، مکانی عالی برای گذراندن اوقات فراغت. این بسیار جذاب است، بنابراین در اینجا می توانید به سادگی از طبیعت لذت ببرید و هوای تازه تنفس کنید و بدن خود را بهبود بخشید.

 

باغ روی پشت بام یک راه اصلی برای محوطه سازی سایت، یک پورتال ساخت و ساز است

انواع روف گاردن

در رابطه با نوع محوطه سازی، روف گاردن روی پشت بام عبارتند از:

گزینه اول شامل ساخت باغچه بر روی انواع خاک سبک با ضخامت 50 تا 150 میلی متر است. این روش برای محافظت از سقف در برابر تأثیر عوامل خارجی و ایجاد یک اکوسیستم مستقل ساده ترین روش است. با این نوع محوطه سازی، توصیه می شود فقط از گیاهانی استفاده شود که نیاز به مراقبت ویژه و آبیاری مکرر ندارند. نوع گسترده محوطه سازی باغ شامل وجود پوششی پیوسته است که در آن فقط گیاهانی از نوع همیشه سبز وجود دارد. در این نوع باغ ها هیچ مکان تفریحی وجود ندارد. دامنه استفاده از روش گسترده محوطه سازی به خانه های کوچک، آلاچیق ها، ساختمان های بیرونی یا گاراژها گسترش می یابد. این روش راحت و آسان برای نصب است. وزن کل خاک با گیاهان از بیست کیلوگرم در هر متر مربع تجاوز نمی کند، بنابراین پایه نیازی به تثبیت اضافی ندارد. نوع دیگر محوطه سازی گسترده، نصب وان های معمولی است که در آنها گیاهان کاشته می شود. آنها در شروع بهار روی یک سقف صاف نصب می شوند و در پاییز برداشته می شوند. این گزینه شامل ترتیب دادن یک منطقه تفریحی است ، اما در مقایسه با یک باغ واقعی از جذابیت نسبتاً کمی برخوردار است.

 

باغ روی پشت بام یک راه اصلی برای محوطه سازی سایت، یک پورتال ساخت و ساز است

 

گزینه دوم برای ساخت باغ در پشت بام فشرده است. وجود یک باغ واقعی، با یک منطقه تفریحی، مسیرهایی برای پیاده روی، یک نسخه احتمالی از ساخت یک آلاچیق، فواره ها، آبشارها یا یک مخزن واقعی را فرض می کند. در این صورت به یک پایه بسیار محکم نیاز دارید که بتواند پوشش خاکی با ارتفاع حدود 150-200 سانتی متر را تحمل کند.این نوع ساخت روف گاردن بیشتر برای ساختمان های چند طبقه، هتل ها، مغازه ها و سایر اشیاء بزرگ مناسب است.

در رابطه با نوع سقفی که قرار است باغ روی آن قرار گیرد، این اتفاق می افتد:

نوع دوم بر امکان ساخت باغ تنها در یک نسخه گسترده دلالت دارد و نوع اول امکان استفاده از هر نوع باغ را بسته به استحکام ساختمان می دهد.

باغ روی پشت بام یک راه اصلی برای محوطه سازی سایت، یک پورتال ساخت و ساز است

توصیه ها و تکنیک های ایمنی برای ساخت روف گاردن

حداکثر شیب سقفی که قرار است باغ روی آن نصب شود سی درجه است. اگر شیب سقف بیشتر باشد، تحت تأثیر رطوبت و باران، خاک شروع به خرد شدن می کند.

سقف مسطح باید حداکثر بار را تحمل کند. خاک معمولی که لایه آن 10 سانتی متر است بر روی یک متر مربع از مساحت پشت بام نصب شده به وزن 200 کیلوگرم می باشد و علاوه بر خاک به وجود درختان و لوازم جانبی و افرادی که در باغ هستند نیز نیاز دارید. برای کاهش بار، توصیه می شود از سیستم های زهکشی ویژه با طراحی سبک وزن استفاده کنید.

در زمستان، برف روی سطح سقف خواهد ماند، بنابراین بار بیش از 600 کیلوگرم خواهد بود. توصیه مشاوران طراحی منظر قرار دادن اجسام سنگین بر روی قسمت باربر ساختمان و در نتیجه کاهش بار است.

همچنین باید از تقویت سازه های عمودی و محافظت از آنها در برابر بادهای شدید مراقبت کنید. محیط پشت بام باید با یک جان پناه خاص که از افرادی که در باغ هستند محافظت می کند. مراقبت از ساخت یک ورودی ویژه و از همه مهمتر راحت به باغ را فراموش نکنید.

باغ روی پشت بام یک راه اصلی برای محوطه سازی سایت، یک پورتال ساخت و ساز است

 

فرآیند تکنولوژیکی اجرای روف گاردن و ویژگی های آن

اجرای روف گاردن باید بسیار جدی باشد. این شامل وجود تعداد زیادی لایه است که توصیه نمی شود هیچ کدام را از دست بدهید.

ما به شما پیشنهاد می کنیم تا با مراحل توسعه روف گاردن و ویژگی های آنها آشنا شوید:

1. سازه نگهدارنده سقف به عنوان لایه اول و اصلی عمل می کند. اگر باغ بر روی سقف مسطح نصب شود، دال بتن مسلح خواهد بود، در غیر این صورت لازم است یک جعبه پیوسته تهیه شود. اگر مصالح سقفی به شکل تخته سنگ یا کاشی وجود دارد، از برداشتن آنها مراقبت کنید، زیرا در ساخت باغ به آنها نیازی نیست. در سقف مسطح، دال بتن آرمه باید به گونه ای نصب شود که شیب کمی حداکثر دو درجه برای زهکشی آب در مواقع بارندگی ایجاد شود. برای انجام این کار، شما باید یک محلول سیمانی را از قبل آماده کنید و آن را به شکل یک سطح، شیب مورد نیاز، روی دال بمالید.

 

باغ روی پشت بام یک راه اصلی برای محوطه سازی سایت، یک پورتال ساخت و ساز است

 

2. لایه بعدی شامل نصب عایق رطوبتی است. در نحوه چیدمان این لایه باید بسیار دقت کنید، زیرا در صورت بروز نشتی، برای تعمیر آن نیاز به حذف کل سازه خواهد بود. بهترین گزینه برای کارهای عایق رطوبتی استفاده از مواد قیر پلیمری از نوع رول هدایت شونده است. چسباندن لایه اول به صورت مکانیکی انجام می شود و لایه دوم ابتدا هدایت می شود و سپس تمام درزها لحیم می شوند. نواحی افراطی باید تا ارتفاعی خم شوند که از ضخامت لایه عایق بیشتر باشد.

3. از مواد عایق حرارتی به عنوان لایه سوم استفاده می شود. در این طرح استفاده از صفحات پلی اورتان یا پلی استایرن مناسب است. درزهای کوچک بین صفحات نباید مجاز باشد و همچنین باید از چسب برای نصب مطمئن تر آنها استفاده شود.

4. لایه محافظ در برابر نفوذ سیستم ریشه شامل نصب غشای محافظ ریشه است که از نفوذ ریشه گیاهان باغی به لایه های قبلی حرارت و عایق رطوبتی جلوگیری می کند. برخی از کارشناسان صنعت ساختمان توصیه می کنند در صورتی که درختان تنومند در باغ وجود نداشته باشد، این لایه را نصب نکنید. اما، طراحان منظر اصرار دارند که هر باغی را با وجود این لایه ترتیب دهند. این عملکرد توسط یک لایه ساخته شده از پلیمرها انجام می شود، با خاصیت ارتجاعی، وجود سلول های ویژه ای که رطوبت را حفظ می کنند و فیلم ها با یک پوشش فولادی مشخص می شود.

 

باغ روی پشت بام یک راه اصلی برای محوطه سازی سایت، یک پورتال ساخت و ساز است

 

5. لایه پنجم ژئوتکستایل است. این ماده به صورت رول فروخته می شود و روی سطحی با همپوشانی بزرگ نصب می شود.

6. بعد، نصب یک سیستم زهکشی ضروری است، ضخامت آن از 50 تا 100 میلی متر متغیر است. وظیفه اصلی این لایه حذف رطوبت اضافی و تامین آب گیاهان در مواقع نیاز است. یک گزینه استاندارد استفاده از کک پرلیت، پوکه خرد شده یا خاک رس منبسط شده است. اگر چنین مصالحی در دسترس نباشد، می توان از خاک رس یا سنگ ریزه معمولی استفاده کرد، اما در نظر بگیرید که این ساخت و ساز دشوارتر خواهد بود. برای بهبود جریان آب، نصب لوله های سوراخ دار توصیه می شود.

7. در مرحله بعد، یک لایه ژئوتکستایل دیگر قرار دهید که از ورود ذرات ریز خاک به سیستم زهکشی جلوگیری می کند.

8. و در نهایت لایه ای از خاک وجود دارد که گیاهان در آن رشد خواهند کرد. معمولاً خاک مخصوصی روی سقف تعبیه می شود که با ماسه، پرلیت، رس منبسط شده، پیت، رس و سنگ های شیل پر می شود. ضخامت این لایه از 50 میلی متر تا 500 میلی متر متغیر است. استفاده از چرنوزم معمولی یا خاک های دیگر بدون افزودنی در باغ روی پشت بام ممنوع است، زیرا سازه بسیار سنگین خواهد بود که هم بر وضعیت کلی ساختمان تأثیر می گذارد و هم باعث سر خوردن باغ می شود.

 

باغ روی پشت بام یک راه اصلی برای محوطه سازی سایت، یک پورتال ساخت و ساز است

 

هنگامی که کار مقدماتی ایجاد باغ به پایان رسید، باید گیاهان را انتخاب کنید و شروع به کاشت آنها کنید. پشت بام مکانی است که در آن باد و آفتاب زیادی وجود دارد، بنابراین گیاهان باید مناسب باشند.

گیاهانی را انتخاب نکنید که سیستم ریشه بزرگی دارند. بهتر است گیاهان پیکانی یا گونه های مجعد را انتخاب کنید.

تنها تفاوت ایجاد باغ روی سقف شیبدار و مستقیم این است که لایه زهکشی برای سقف شیبدار اختیاری است. از آنجایی که به هر حال آب از یک شیب به پایین می ریزد. محیط سقف شیبدار نیاز به تقویت اضافی دارد تا از لغزش خاک جلوگیری شود.

 

باغ روی پشت بام یک راه اصلی برای محوطه سازی سایت، یک پورتال ساخت و ساز است

 

باغ زمستانی در پشت بام خانه – توصیه هایی برای ساخت و ساز

تفاوت اصلی بین باغ زمستانی روی پشت بام و باغ معمولی وجود یک ایوان یا اتاقی است که گیاهان در آن قرار دارند. باغ زمستانی سازه ای شفاف با سطوح عمودی و شیب دار است.

باغ زمستانی بر اساس ساختاری از تیرها، خرپاها یا ستون های ساخته شده از چوب، فلز یا آلومینیوم است.

بسته به مکان آن، یک باغ زمستانی می تواند:

  • متصل به خانه؛
  • تنها ایستادن
  • بر روی پشت بام ساخته شده است.

شکل باغ نیز به ترجیحات صاحب آن بستگی دارد. سازه های باغ زمستانی انواع و اشکال مختلفی دارند، اما ساخت آنها لزوماً نیاز به تکیه گاه به شکل جان پناه یا فونداسیون دارد. آنها دارای سیستم گرمایش و تهویه مستقل هستند، با وجود روشنایی و دستگاه های مسئول کنترل رطوبت مشخص می شوند.

 

روف گاردن

 

محل نصب باغ زمستانی نیز مهم است، بیایید گزینه های اصلی نصب آن را در نظر بگیریم:

  • باغ زمستانی شمالی – به خوبی خورشید را نمی گیرد، به این معنی که نیاز به حضور گیاهانی دارد که نور خورشید را دوست ندارند، چنین اتاقی می تواند به عنوان یک کارگاه خلاقانه یا یک محل کار باشد.
  • باغ زمستانی جنوبی روی پشت بام – این گزینه برای مکان گیاهان در باغ نیز بهینه ترین نیست، زیرا در فصل گرم گرما در اتاق جمع می شود که به گرم شدن بیش از حد گیاهان کمک می کند. وجود سیستم تهویه و تاریکی صحیح از این مشکلات خلاص می شود، به خصوص اینکه باغ زمستانی نصب شده در ضلع جنوبی باعث صرفه جویی در برق برای گرم کردن اتاق می شود.
  • باغ زمستانی غربی گرمای انباشته شده را ذخیره می کند تا از ورود نور خورشید به اتاق جلوگیری کند، در آن پرده ها نصب کنید یا پرده ها را آویزان کنید.
  • باغ زمستانی شرقی قابل قبول ترین گزینه برای رشد گیاهان است، زیرا خطر گرمای بیش از حد کاملاً وجود ندارد، گرم شدن هوا در چنین اتاقی به طور یکنواخت اتفاق می افتد، بنابراین در صبح پرتوهای خورشید وارد اتاق می شود و در عصر. خنک خواهد شد

 

باغ روی پشت بام یک راه اصلی برای محوطه سازی سایت، یک پورتال ساخت و ساز است

 

محوطه سازی باغ روی پشت بام

فرآیند انتخاب گیاه برای روف گاردن بسیار پیچیده و زمان بر است. همه گیاهان در شرایط آفتابی و باد زندگی خواهند کرد. آنها باید بی تکلف باشند و همچنین با یکدیگر ترکیب شوند.

لایه خاک در زمستان خیلی سریع یخ می زند، زیرا نازک است، بنابراین گیاهان باید در برابر سرما مقاوم باشند.

بنابراین، ما چندین الزام را که برای گیاهان برای باغ روی پشت بام اجباری است، برجسته می کنیم:

  • مقاومت در برابر تغییرات ناگهانی دما؛
  • مقاوم در برابر باد؛
  • مقاومت در برابر تشعشع و آب و هوای خشک

 

باغ روی پشت بام یک راه اصلی برای محوطه سازی سایت، یک پورتال ساخت و ساز است

 

گیاهان زیادی برای کاشت روی پشت بام و روف گاردن توصیه نمی شود، حدود 60 گونه. اینها برخی از انواع گیاهان گلس، علفی یا پوشش زمین هستند. در میان درختان، باید روی گونه های کوتوله آنها توقف کنید: درختچه های برگریز یا مخروطیان. آن دسته از گیاهانی را انتخاب کنید که در آب و هوایی که باغ در آن قرار دارد به خوبی ریشه می دهند. از آنجایی که گونه های عجیب و غریب بسیار گران هستند و همیشه در شرایط شدید باغ ریشه نمی گیرند. ترکیب خاک برای هر منطقه چشم انداز بسته به نوع گیاهانی که روی آن کاشته می شود باید بین خودشان متفاوت باشد. آبیاری متوسط ​​گیاهان را فراهم کنید، زیرا با رطوبت فراوان، آب وارد لایه های عایق می شود.

در شرایط مناسب، گیاهان روی پشت بام سریعتر از روی زمین رشد می کنند. از آنجایی که پرتوهای خورشید بیش از حد روشن است، در بهار زودتر جوانه می زنند و در پاییز برگ های آن ها دارای گیاهان درخشان تر و رنگارنگ تر هستند.

باغ های روی پشت بام تعداد زیادی از پرندگان را به خود جذب می کنند، بنابراین فرصتی برای احساس یکپارچگی با طبیعت وجود دارد. گزینه دیگری برای نصب یک گلخانه کوچک در باغ وجود دارد، زیرا خورشید نزدیک است، سبزیجات، میوه ها یا گل ها در چنین گلخانه ای بسیار سریعتر بالغ می شوند.

برای محوطه سازی باغ توصیه می شود از گیاهانی استفاده شود که دارای سیستم ریشه منشعب هستند. برای کاشت گیاهان بزرگ، باید یک جعبه، طاقچه یا تخت گل مخصوص ایجاد کنید. اگر شرایط آب و هوایی به اندازه کافی سرد است، از ساخت سیستم گرمایش گیاه مراقبت کنید.

 

اجرای روف گاردن

اگر شرایط مناسب وجود داشته باشد، یک آبنما، آبشار یا استخر کاملاً روی پشت بام قرار می گیرد. سپس برای ساکنانش خوشایندتر خواهد بود.

انواع کمتری از گیاهان در محوطه سازی فشرده نسبت به محوطه سازی گسترده استفاده می شود. کاشت گیاهان با سیستم ریشه فیبری توصیه می شود. در زمستان، چنین گیاهانی با مواد عایق حرارتی پوشانده می شوند. برای تزئین سقف و تنوع بخشیدن به ظاهر آن، از گیاهان در گلدان استفاده کنید.

برای اجرای روف گاردن با بهترین قیمت ها با کارشناسان ما با شماره ۰۹۱۲۷۳۹۳۶۲۹ تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09127393629