چهارشنبه 09 فروردین 1402
09127393629
Azhman_group.co
o
پله چوبی
7 نوع ساخت پله که باید بدانید
ژوئن 28, 2022
پله چوبی
11 ایده برای نرده های راه پله
جولای 2, 2022

مراقبت و نگهداری از روف گارن

اجرای روف گاردن

گیاهان روف گاردن تخریب ناپذیر هستند و به آب کمی نیاز دارند. بنابراین، سقف دارای روف گاردن نسبتاً کم تعمیر و نگهداری است. اما چیزی به نام بام سبز بدون نیاز به نگهداری وجود ندارد .

همچنین برای سفارش طراحی و اجرای روف گاردن می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید.

مراقبت از روف گاردن

روف گاردن شما چه نیازهای نگهداری دارد؟

روف گاردن را می توان با گیاهانی مانند چمن و گل نیز ایجاد کرد، اما معمولاً از گیاهان سدوم استفاده می شود. بنابراین ما در این مقاله فرض می کنیم که بام سبز شما دارای کاشت سدوم است. نیاز به نگهداری از سقف سدوم به سقف سدوم متفاوت است و از جمله به عوامل زیر بستگی دارد:

  • تغییر دهید
  • کیفیت تاسیسات
  • وضعیت مراقبت فعلی
  • مجاورت، همسایگی

سقف‌های دارای روف گاردن با گیاهان آپارتمانی یا تزئینی نیاز به نگهداری بیشتری نسبت به سقف‌های سدوم با کیفیت دارند که به خوبی چیده شده و نگهداری می‌شوند در محیط شهری. نیازهای مراقبت از بام سبز خود را درست در زمان خرید مشخص کنید. سپس می توانید جنبه های مربوط به مراقبت را در حین ایجاد در نظر بگیرید و تعمیر و نگهداری منظم را به موقع برنامه ریزی کنید.

نگهداری از روف گاردن

چه کارهای تعمیراتی در روف گاردن مورد نیاز است؟

آیا شما یک روف گاردن دارید و دوست دارید خودتان از آن نگهداری کنید؟ سپس به طور منظم کارهای مراقبتی زیر را در نظر بگیرید:

  • علف های هرز را حذف کنید
  • مبارزه کنید و خزه ها را از بین ببرید
  • لبه های شن را تمیز کنید
  • زهکشی آب باران را تمیز کنید
  • کود دهی کنید.

علف های هرز روی روف گاردن را از بین ببرید

علف های هرز روی بام سبز از علف ها و نهال درختان تشکیل شده است. قبل از اینکه این علف های هرز شروع به شکوفه دادن کنند، علف های هرز بین بوته های را حذف کنید. این کار از گسترش علف های هرز جلوگیری می کند. شما می توانید به صورت دستی علف ها را از زمین بام سبز خود بیرون بکشید.

اگر قسمتی از سدوم را هم بیرون بکشید مشکلی نیست. اگر این را دوباره روی زمین بگذارید، خود به خود رشد می کند. آیا علف های هرز آنقدر محکم در زمین کاشته شده اند که نمی توانید با دستان خود را بیرون بیاورید؟ سپس از یک کاردک باریک آن را بیرون بیاورید. این کار را با احتیاط انجام دهید. اگر چاقو را خیلی عمیق به زمین بچسبانید، می تواند به لایه زهکشی یا سقف آسیب برساند. بهتر است در بام سبز از علف کش استفاده نکنید. وقتی علف های هرز زیادی ظاهر می شوند که دیگر نمی توانید آن را حذف کنید، می توانید از یک عامل بیولوژیکی استفاده کنید. این دارو را فقط روی خود علف هرز اسپری کنید و سعی کنید تا حد امکان کمتر روی سموم اسپری کنید.

پیشنهاد می شود:خرید فلاورباکس

خزه روی بام سبز را کنترل و حذف کنید

روی بام سبز خزه همیشه می تواند تشکیل شود. این امکان به ویژه پس از یک پاییز مرطوب یا اگر بیش از هشت ماه است که سقف را کود ندهید وجود دارد. خزه های روی بام سبز شما را می توان در بهار با آهک معمولی باغچه درمان کرد. از نصف مقدار آهک توصیه شده روی بسته استفاده کنید. انجام این کار درست قبل از زمستان هیچ فایده ای ندارد. نقاط برهنه ای که بعداً در جایی که خزه ها وجود داشتند به وجود می آیند دیگر قبل از زمستان بسته نمی شوند. با وجود رسوب آهک، آیا تکه های بزرگ خزه را روی بام سبز خود پیدا می کنید؟ سپس اگر به راحتی جدا شد آن را به صورت دستی بردارید. قطعات بزرگ خزه که گیر کرده اند را می توان با چنگک پلاستیکی شل کرد. از آسیب رساندن به پوشش سقف خودداری کنید. تکه های شل خزه را بردارید. این به سدوم گردش هوای بهتری می دهد.

تمیز کردن لبه های شن روی روف گاردن

همچنین لبه های سنگی بام سبز خود را تمیز نگه دارید. گیاهان بزرگتر را به صورت دستی از شن بیرون بکشید. سپس با عبور از شن با دست یا چنگک پلاستیکی ریشه این گیاهان را از بین ببرید. همچنین کثیفی درشت بین سنگریزه را حذف کنید.

تمیز کردن روان آب باران در بام سبز

با تمیز نگه داشتن ناودان های روف گاردن و لوله های پایین، از رکود آب در زهکشی جلوگیری می کنید. این مهم است زیرا این رکود آب را قبل از کاشت اسیدی می کند. این می تواند باعث شود که ریشه گیاهان (sedum) شما بمیرد. بنابراین باید یک یا دو بار در سال عملکرد مناسب زهکشی آب باران را بررسی کنید. سنگ ها و رشد احتمالی گیاه را حذف کنید.

کود دهی روف گاردن

اگر گیاهان روی روف گاردن شما در حال تغییر رنگ است و خزه در حال تشکیل است، احتمالاً گیاهان تغذیه کافی ندارند. پس بام سبز شما به کود نیاز دارد. برای کود دهی فقط از کود مصنوعی استفاده کنید که مخصوص سقف های سدوم ساخته شده است. به ازای هر متر مربع سطح کاشت حداکثر 10 گرم کود مصنوعی مورد نیاز است. این مقدار را از قبل وزن کرده و با دست کود را روی بام سبز خود پخش کنید. کود را تا حد امکان به طور مساوی روی گیاهان پخش کنید. آیا دستورالعمل های نگهداری سفارشی برای بام سبز خود را می خواهید؟ یا دوست دارید تعمیر و نگهداری را به متخصصان بسپارید؟ برای مشاوره غیر الزام آور با Dachbegrünungtotal تماس بگیرید. ما دوست داریم با شما آشنا شویم!

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

09127393629