چهارشنبه 09 فروردین 1402
09127393629
Azhman_group.co
o
پله چوبی
چگونه پله چوبی را تمیز کنیم؟
فوریه 13, 2023
فلاور باکس فلزی
مزایا و معایب فلاور باکس فلزی
فوریه 18, 2023

شیب بندی روف گاردن، الزامات و اجرا

روف گاردن
از فضای سبز کم تقاضا با گیاهان چند ساله جذاب گرفته تا باغ چشمگیر بهشت، چیزهای زیادی را می توان روی پشت بام پیاده سازی کرد. باغ های روی پشت بام محیط زندگی را به شدت بهبود می بخشد. در اینجا بیابید که چگونه یک روف گاردن ایجاد می شود و فضای سبز در ارتفاعی سرگیجه چه مزایایی را ارائه می دهد.

روف گاردن فضای سبز بالای پشت بام ها

روف گاردن به طور قابل توجهی ارزش زندگی یک ملک را افزایش می دهد. بام سبز نه تنها به دلیل ظاهرش موثر است. لایه عایق اضافی دمای مطبوع را در اتاق ها به ویژه در فصل گرما تضمین می کند و با گرمای بیش از حد مقابله می کند. علاوه بر این، آب تبخیر شده از بستر، یک میکروکلیم طبیعی در مجاورت ساختمان ایجاد می کند که باعث افزایش رفاه می شود. علاوه بر این، روف گاردن محل زندگی بسیاری از حیوانات، به ویژه حشرات است و به تخلیه سیستم فاضلاب در هنگام بارندگی شدید یا طولانی مدت کمک می کند.

اجرای روف گاردن: الزامات

زمانی که سازندگان می خواهند اقدام به اجرای روف گاردن کنند ، شیب بندی روف گاردن فاکتور مهمی است. شیب سقف 2 تا 5 درصد ایده آل است،

هر چه زاویه سقف تندتر باشد، محکم کردن زیرلایه به لایه آب بندی فویل و قیر دشوارتر است. از طرف دیگر، یک روف گاردن را می توان روی یک پشت بام بدون شیب قرار داد؛

آب باران جمع می شود و نمی تواند خارج شود. یک روف گاردن خواسته های زیادی را برای استاتیک یک ساختمان ایجاد می کند.

در مورد ساختمان های جدید، تمایل به روف گاردن را می توان به راحتی در برنامه ریزی گنجاند؛ در مورد املاک موجود، همیشه باید با یک معمار یا مهندس سازه مشورت کرد.

از آنجا که بستر به خوبی مرطوب برای یک بام سبز گسترده استبا کاشت چمن و گیاهان چند ساله، وزن آن در حال حاضر حدود 100 کیلوگرم در هر متر مربع مساحت سقف است.

طرح‌های سخت‌تر به مقادیر بیشتر زیرلایه و زهکشی پیچیده‌تر نیاز دارند، به همین دلیل وزن بام سبز بیشتر افزایش می‌یابد. فرآیند تایید برای املاک موجود اغلب بسیار سخت و طولانی است، با طرح های توسعه و مسائل مربوط به حفاظت از آتش به ویژه بر روند تاثیر می گذارد.

شیب بندی روف گاردن

شیب بندی روف گاردن

شیب بندی روف گاردن  یکی از مواردی است که باید به آن توجه شود.شیب بندی نادرست می تواند باعث ایجاد خسارات و آسیب هایی برای بام سبز و بام ساختمان شما شود.

صاحبان خانه می توانند با توجه به خواسته های شخصی خود اقدام به طراحی روف گاردن  کنند. ساده‌ترین و آسان‌ترین نوع آن، روف گاردن گسترده گسترده با علف‌ها و گیاهان چند ساله با ساقه‌های نرم است.

گیاهان برای روف گاردن باید مقاوم بوده و بتوانند با گرمای شدید، نور شدید و دوره های خشکسالی در ماه های تابستان مقابله کنند.

یک روف گاردن وسیع با خزه، گلسنگ و گیاهان وحشی نیازی به نگهداری ندارد. لایه زیرلایه باید بین یک تا شش اینچ ضخامت داشته باشد.

کل سازه حدود بیست سانتی متر ضخامت دارد. کاشت های دقیق تر ایده خوبی است، به خصوص اگر روف گاردن به یک تراس پشت بام متصل باشد یا به عنوان یک واحه سبز قابل پیاده روی در شهر باشد. با انتخاب ماهرانه گیاهان برای روف گاردن، ساکنان می توانند در صورت تمایل در تمام طول سال حریم خصوصی داشته باشند.

پرچین های راش در تمام طول سال از شما در برابر چشمان کنجکاو محافظت می کنند. در اطراف بوته‌ها، بوته‌ها و علف‌های سخت‌تر رویبرای ایجاد سقف ، لایه زیرین باید به طور قابل توجهی ضخیم تر باشد.

ساختار سقف حدود سی سانتی متر ضخامت دارد. سازه های سقف با ضخامت حدود یک متر و لایه زیرین حدود شصت سانتی متر حتی اجازه می دهد تا روف گاردن مانند یک پارک طراحی شود. لایه های ضخیم تر علاوه بر عایق رطوبتی کامل ، نیاز به زهکشی بسیار خوبی دارند. به خصوص زمانی که قسمت‌های شیب‌دار ساختمان در حاشیه روف گاردن قرار دارند،

مقادیر زیادی آب وجود دارد که زیرلایه نمی‌تواند به طور کامل آن را ذخیره کند. لایه زهکشی که توسط پشمک از گرفتگی محافظت می شود، باید به اندازه کافی بزرگ باشد تا بتواند این حجم آب را تحمل کند.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

09127393629