سه شنبه 11 بهمن 1401
09127393629
Azhman_group.co
o
گلدان چوبی
32 ایده برای فلاورباکس
سپتامبر 14, 2022
گلدان چوبی گروه مهندسی آژمان
آیا گلدان چوبی برای گیاهان مناسب است؟
سپتامبر 17, 2022

7 مزیت طراحی و اجرای روف گاردن

روف گاردن
آیا می دانستید طراحی و اجرای روف گاردن می تواند سرما را در زمستان و گرما را در تابستان در داخل ساختمان به میزان قابل توجهی کاهش دهد؟
طراحی روف گاردن روی پشت بام باعث بهبود راحتی در خانه ما می شود در حالی که می توانیم بدون ترک خانه از فضای سبز لذت ببریم. مکانی برای مراقبت از باغ یا آموزش پرورش میوه و سبزیجات به فرزندانمان. که بدون در نظر گرفتن مزایای زیست محیطی افزایش فضای سبز در شهر. در اینجا تمام مزایای داشتن بام سبز در ساختمان خود را کشف کنید.
طراحی و اجرای روف گاردن
به طور عمده روف گاردن های محوطه سازی شده به دو نوع گسترده و فشرده تقسیم می شوند . اولین مورد که اکولوژیک نیز نامیده می شود، به ضخامت بستر کمتر از 15 سانتی متر نیاز دارد و برای نگهداری گونه های گیاهی با نیاز کمی به آب طراحی شده است.

معمولاً قابل عبور نیستند و نگهداری آنها سخت نیست. از سوی دیگر، گونه‌های فشرده نیاز به بستر ضخیم‌تری دارند، به همین دلیل است که اجازه می‌دهند گونه‌های متنوعی رشد کنند. آنها می توانند قابل عبور باشند، دارای سیستم آبیاری هستند و نیاز به نگهداری آنها بیشتر از سقف های گسترده است.

سه کلید برای عملکرد صحیح روف گاردن وجود دارد: ضد آب ، زهکشیو تخلیه آب آبیاری و انطباق سازه با وزنی که ساختمان می تواند تحمل کند.

در بارسلون قبلاً حکمی برای گنجاندن بام های سبز در تمام ساختمان های شهرداری جدید وجود دارد و یارانه هایی برای کسانی که بام ها را به بام سبز تبدیل می کنند بازسازی می کنند.
باغ سبزیجات خود را در خانه ایجاد کنید
به گفته Jaume Benavente، مدیر نمایشگاه مرکز متخصص در طراحی تراس و دکوراسیون فضای باز درختکاری ، “مناسب ترین گونه ها برای بام سبز آنهایی هستند که نیاز به نگهداری کمی دارند و رشد آهسته دارند .” علاوه بر این، منطقه آب و هوایی که در آن قرار داریم باید در نظر گرفته شود.
همچنین ببینید: تصاویر روف گاردن زیبا و مدرن

1. روف گاردن جزیره گرمایی را کاهش می دهد

که شامل افزایش دمایی است که در مناطق شهری به دلیل ساخت و ساز، کمبود فضاهای سبز یا تجمع گازهای آلاینده رخ می دهد.. زمانی اتفاق می افتد که بتن و آسفالت در شهرها گرما را در روز جمع کرده و در شب آزاد می کنند. به عنوان مثال، در شهرهایی مانند مادرید، معمولاً به دلیل این پدیده، دمای هوا در شب های تابستان بیش از 25 درجه است. در واقع، دما در شهرها تقریباً 4 درجه سانتیگراد بیشتر از مناطق غیرشهری است. با افزایش فضای سبز در شهر می توان این تفاوت را کاهش داد.

2. رواناب را کنترل می کنند

کارولا ورس، از ZinCo Roofs Ecological می‌گوید: «روف گاردن ها معمولاً تا 90 درصد آب باران را در خود نگه می‌دارند. بخشی از این آب با تعرق و تبخیر از خود پشت بام مستقیماً به چرخه طبیعی خود باز می گردد و در نتیجه از اشباع شدن شبکه لوله در فصول بارندگی و در نتیجه جلوگیری از سیلاب جلوگیری می شود. بقیه آب از ناودان پایین می آید و به شبکه می پیوندد.

3. کاهش آلودگی شهری

طراحی و اجرای روف گاردن ها در شهر علاوه بر زیبا سازی شهر، با توجه به فتوسنتز گیاهان، موجب پاکیزگی هوای شهر می شود.

علاوه بر این، گیاهان آب باران را از طریق زیرلایه فیلتر می کنند و در نتیجه مواد مضر موجود در آن را کاهش می دهند.

طراحی و اجرای روف گاردن

4. طراحی و اجرای روف گاردن باعث عایق صدا است

پوشش گیاهی بازتاب صدا را تا 3 دسی بل کاهش می دهد و عایق را تا 8 دسی بل افزایش می دهد. در سقف های معمولی امواج صوتی به عقب باز می گردند، در حالی که در سقف های گیاهی جذب می شوند.
همچنین بخوانید: اصول طراحی روف گاردن

5. اینرسی حرارتی را فراهم می کنند

 مفهومی که به مقدار گرمایی که یک بدن می تواند حفظ کند و سرعتی که با آن گرما می دهد یا جذب می کند، اشاره دارد. یک بام سبز به عنوان تنظیم کننده دمای داخلی ساختمان عمل می کند. یعنی در تابستان طراوت و در زمستان گرما را حفظ می کند.
سباستیا برگا فوستر، که یکی از اولین باغ‌های پشت بام شهری را در مایورکا اجرا کرد، می‌گوید: «بدون شک، این نوع سقف به طور قابل‌توجهی آسایش داخلی ساختمان را بهبود می‌بخشد و باعث صرفه‌جویی در انرژی می‌شود.
ب

6. آنها از میدان های الکترومغناطیسی جدا می شوند .

 این موضوع به دلیل افزایش آنتن دهی تلفن همراه در پشت بام ها در شهرها یک نگرانی فزاینده است. زمین “خام”، یعنی زیرلایه بام سبز، به عنوان جاذب میدان های الکتریکی و الکترومغناطیسی عمل می کند و از ورود آنها به خانه ما جلوگیری می کند.

7.طراحی و اجرای روف گاردن محافظ بام

که پیری آن به دلیل تغییرات ناگهانی دما است که باعث از بین رفتن خاصیت ارتجاعی مواد عایق رطوبتی، ترک خوردگی و نشتی می شود. سقف کاشی و سرامیک می تواند در تابستان به 60 درجه سانتیگراد برسد. در حالی که یک پوشش سبز از 35 درجه تجاوز نمی کند.

و شما؟
نظر شما در مورد مقاله مزیت طراحی و اجرای روف گاردن چیست چیست؟ آیا از مزایای بام سبز می دانستید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09127393629