یکشنبه 09 بهمن 1401
09127393629
Azhman_group.co
o

نکاتی که در طراحی روف گاردن باید در نظر داشته باشید

درب لابی چوبی یا فولادی؟ کدام بهتر است؟
سپتامبر 19, 2022
روف گاردن
اجرای روف گاردن و نکاتی راجع به آن
سپتامبر 24, 2022

نکاتی که در طراحی روف گاردن باید در نظر داشته باشید

طراحی و اجرای روف گاردن

روف گاردن سقفی است که شبیه به باغ طراحی شده است. سقف باید برای این کار مناسب باشد. باید بتواند وزن اضافی را تحمل کند و اجازه راه رفتن را بدهد . اگر شک دارید، قبل از طراحی سقف مطابق با آن، با یک شرکت متخصص مشورت کنید.

راه های بسیار زیبایی برای ایجاد و طراحی روف گاردن وجود دارد. در ادامه به جنبه های مهم می پردازیم و برخی از احتمالات و ایده ها را به شما نشان می دهیم.

برای اطلاع از قیمت و مشاوره و ثبت سفارش طراحی و اجرای روف گاردن، می توانید با کارشناس ما در تماس باشید.

روف گاردن را معقولانه تقسیم کنید

هنگام برنامه ریزی برای طراحی روف گاردن، ابتدا اندازه روف گاردن خود را در نظر بگیرید. اگر فضای زیادی دارید، می توانید آن را به چندین منطقه تقسیم کنید . این باعث می شود که تصویر کلی منسجم تر به نظر برسد. به عنوان مثال، می توانید یک ناهار خوری جداگانه با کباب پز و نشیمن طراحی کنید و یک منطقه استراحت با صندلی یا مبل در جای دیگری ایجاد کنید. با مساحت های کوچکتر، ترکیب کاربری های احتمالی بدون بارگذاری بیش از حد روف گاردن اهمیت بیشتری دارد. منطقه را بسته به نور خورشید، باد و نور برنامه ریزی کنید.

مناطقی با بهترین دید برای نشستن مناسب هستند. بنابراین مهمانان شما مستقیماً به آپارتمان شما نگاه نمی کنند، اما می توانند از منظره لذت ببرند. با استفاده از مبلمان، گیاهان و عناصر تزئینی هوشمندانه ، می توانید روف گاردن را به مناطق مختلف تقسیم کنید.

سطوح مختلف پویایی بیشتری را به ارمغان می آورد : نشیمنگاه های مرتفع یا گیاهان در گلدان هایی با ارتفاع های مختلف تنوع ایجاد می کنند.

صندلی ها را طوری بچینید که بتوانید از منظره زیبای روف گاردن لذت ببرید.

روف گاردن

یک روف گاردن با خاک مناسب طراحی کنید

در مورد کفپوش چند گزینه دارید. اینکه کدام یک را می توانید انتخاب کنید بستگی به اجاره یا مالکیت شما دارد. به عنوان یک مستاجر، گاهی اوقات منطقی‌تر است که کفی بچینید که به راحتی دوباره برداشته شود.

توجه: به عنوان مستاجر، در صورت شک و تردید، حتماً قبل از شروع اقدامات، تغییرات را با مالکان ملک هماهنگ کنید.

همیشه از زهکشی خوب آب و عایق صدا به سمت پایین اطمینان حاصل کنید. پوشش کفی که به این سرعت گرم نمی شود نیز توصیه می شود. مقاومت در برابر لغزش کفپوش انتخابی را فراموش نکنید.

هنگام طراحی تراس پشت بام، بسیاری به یک عرشه چوبی تکیه می کنند . ظاهری طبیعی دارد و استفاده از آن حتی با پای برهنه راحت است. اما سنگ های طبیعی و دال های تراس نیز به عنوان کفپوش محبوب هستند. اگر ظاهر غیر معمول تری را ترجیح می دهید، می توانید با چمن مصنوعی ضد آب کار کنید و کمی رنگ به زمین بیاورید.

در نهایت، می‌توانید رنگ‌هایی را با سنگ‌ ریزه‌های زینتی در امتداد حاشیه تراس یا در تخت‌های جداگانه اضافه کنید.

از روف گاردن در برابر چشمان کنجکاو محافظت کنید

حتی اگر یک روف گاردن بلند باشد، باز هم یک صفحه نمایش حریم خصوصی اغلب ضروری است: به این ترتیب از دید بی‌مانع تراس پشت بام جلوگیری می‌کنید.

با سایه بان ، چتر ، سایبان یا آلاچیق ، منطقه را از نور خورشید و از منظره های بالا محافظت می کنید. دیوارهای محافظ به جلوگیری از نمای جانبی کمک می کند . می‌توانید با پرده‌ها ، گیاهان بالارونده یا علف‌های زینتی با رشد بالا و بامبو تنوع بیشتری ایجاد کنید . همچنین می‌توانید روف گاردن خود را با پرده‌ای طراحی کنید که می‌توانید در صورت نیاز آن را باز یا بسته کنید.

با تمام اقدامات، اطمینان حاصل کنید که خودتان نما را مسدود نکنید.

یک صفحه نمایش حریم خصوصی در روف گاردن فراهم کنید. بنابراین می‌توانید بدون چشم‌های کنجکاو از زمان در هوای تازه لذت ببرید.

روف گاردن

چگونه باغ بام خود را راه اندازی کنیم

هنگام انتخاب تسهیلات، اولین چیزی که مهم است مبلمان با ابعاد مناسب است . اگر تراس بالای پشت بام ها بسیار عریض و باز است، گاهی اوقات نیاز به دکوراسیون و وسایل زیادی دارید. مبلمان بزرگتر معمولاً برای این کار مناسب تر است. به این ترتیب روف گاردن شما واقعا دنج خواهد بود. اگر مبلمان خیلی کوچک باشد، اغلب در باغ بزرگ پشت بام کمی گم شده به نظر می رسد.

چند جسم بزرگ فضا را بهتر پر می کنند. به عنوان مثال یک مبل راحتی یا یک تاب ایوان برای این کار مناسب است. یک نوع مراقبت آسان برای میز ناهارخوری انتخاب کنید. با منسوجات می توانید به راحتی بیشتری دست یابید: از کوسن ها، فرش های فضای باز و کیسه های لوبیا استفاده کنید.

حتی با روف گاردن های نسبتاً کوچک، محوطه باز تا حدودی اثرات مشابهی دارد. به همین ترتیب تعداد کمتری از مبلمان و عناصر تزئینی در اینجا کافی است.

نکته: مطمئن شوید که مبلمان و روکش ها می توانند در برابر آب و هوا مقاومت کنند. مواد مناسب شامل فلز، پلی رتان یا چوب ضد آب است. مبلمان می توانند زمستان را بیرون بگذرانند. بسته به جنس و آب و هوا، روکش های محافظ توصیه می شود تا مبلمان برای مدت طولانی دست نخورده باقی بماند و احتمال زبری یا محو شدن آن کمتر باشد.

طراحی روف گاردن

با نورپردازی مناسب، روف گاردن در عصر واقعاً جوی می شود.

هنگامی که مبلمان مناسب را پیدا کردید، وقت آن است که باغ خود را تزئین کنید. یک فواره کوچک یا یک آب نما می تواند فضای خاصی را ایجاد کند. علاوه بر این، آب جاری شما را در روزهای گرم خنک می کند. می توانید دیوارهای نامناسب خانه را با بامبو، چوب یا سنگ بپوشانید. برای این کار می توانید از آجرهای رو به رو یا تشک های حریم خصوصی نیز استفاده کنید.

نور مناسب مهم است تا بتوانید بعد از غروب آفتاب از روف گاردن خود استفاده کنید . برای مثال، اگر نورافکن‌ها را به سمت گلدان‌های گیاه نشانه‌گیری کنید، گیاهان را در کانون توجه قرار می‌دهند و نور غیرمستقیم را فراهم می‌کنند که بسته به شدت نور و موقعیت، فضای غذاخوری را نیز روشن می‌کند.

کاسه های آتش نشانی , شومینه های کوچک گازی یا فانوس ها فضای خاصی را ایجاد می کنند . اما مراقب باشید: آتش باز را روی دیوارها یا نزدیک مواد قابل اشتعال قرار ندهید. در غیر این صورت خطر آتش سوزی وجود دارد. اگر در تراس پشت بام اتصال برق ندارید، چراغ های خورشیدی نور کافی را فراهم می کنند.

گیاهان برای سقف

اگر روف گاردن خود را به عنوان یک اتاق طراحی کنید، به لطف سقف از دست رفته، بسیار بزرگتر به نظر می رسد. در هنگام کاشت منطقه به این نکته توجه داشته باشید و از گیاهان خیلی کوچک استفاده نکنید. گیاهان بزرگ معمولا بهتر در باغ جا می شوند. گیاهان همیشه سبز پایه خوبی هستند.

اگر آنها را در گلدان های بزرگ و بلند قرار دهید، چندین کار را به طور همزمان انجام می دهند: مانند فضای سبز، تقسیم کننده اتاق و صفحه نمایش حریم خصوصی . شما تخت های مرتفع را روی جان پناه نصب می کنید. اینها همچنین در برابر ظاهر محافظت می کنند و به شما امکان می دهند سبزیجات بکارید . با این حال، از کاشت های خیلی بلند برای این کار استفاده نکنید، در غیر این صورت می توانند دید را مسدود کنند. دیوارهای خانه را با تخت های آویزان یا گیاهان بالارونده روی پرده بکارید .

نکته: گیاهان مقاوم و مقاوم در برابر سرما را برای باغ بام خود انتخاب کنید . بنابراین مجبور نیستید در زمستان هیچ جای پارک سرپوشیده ای را در آپارتمان آزاد کنید، می توانید آنها را بیرون بگذارید.

گیاهان همچنین باید آفتاب، باران و باد را به خوبی تحمل کنند. اینها معمولاً تأثیر قوی تری بر روی پشت بام نسبت به باغ های سطح زمین دارند. به عنوان مثال، گیاهان مدیترانه ای مانند رزماری و آویشن، گیاهان شیرین مانند گوجه فرنگی و توت فرنگی ، انواع علف های زینتی، گیاهان کوهنوردی و آویزان مانند کلماتیس ، سوزان چشم سیاه ، گیاهان پیچک یا کندر و درختان زینتی کوچک مناسب هستند . بسته به موقعیت اولیه، می توانید مستقیماً در کف تراس نیز بکارید. حتما بررسی کنید که آیا کف برای این کار طراحی شده است یا خیر و برنامه های خود را با صاحبان یا صاحبخانه ها در میان بگذارید.

نکته: پرنده ها را با بادگیرها، پرچم ها و آسیاب های بادی دور نگه دارید.

گیاهان مناسب  روف گاردن انتخاب کنید. آنها باید در برابر سرما مقاوم باشند.

طراحی و اجرای روف گاردندرختان در روف گاردن

هنگام طراحی روف گاردن خود به گیاهان و گل ها محدود نمی شوید. همچنین می توانید درختان را در گلدان بکارید. آنها تا 2 متر رشد می کنند . آنها علاوه بر حفظ حریم خصوصی و باد، احساس باغ را نیز می دهند.

در اینجا نیز موارد زیر صدق می کند: در صورت امکان از درختان و درختچه های مقاوم استفاده کنید و آنها را در گلدان های به اندازه کافی بزرگ قرار دهید. با این حال، همه درختان کشت در ظرف را تحمل نمی کنند. انواع افرا مانند افرا چاکدار مناسب هستند . افرا بادبزن «شاینا» رنگ خاص پاییزی را به نمایش می گذارد. از طرف دیگر ، می توانید کاج های کوتوله را در گلدان بکارید.

از گیلاس لور یا شمشاد همیشه سبز در زمستان محافظت کنید. اگر فضای کافی دارید می توانید درختان را به صورت گروهی در تراس پشت بام قرار دهید. در غیر این صورت آنها را به صورت جداگانه قرار می دهید. آنها ارائه دهندگان سایه خوبی هستند و چشم گیر واقعی هستند.

توجه: درختان در گلدان باید به شدت مورد مراقبت قرار گیرند و مواد مغذی به طور منظم تامین شوند، زیرا نمی توانند آنها را از زمین بیرون بکشند. کود را با توجه به گیاهان انتخاب کنید .

گیاهان در گلدان نیاز به مراقبت بیشتری دارند. مکمل های غذایی اضافی مهم هستند.

همچنین ببینید: تصاویر روف گاردن زیبا و جذاب

بام سبز بدون گلدان گیاه

سبز شدن فشرده سقف نیز بدون کشت گلدان امکان پذیر است. اما قبل از کاشت درختان و درختچه ها بدون ظرف، برنامه های خود را با معمار یا صاحب خانه در میان بگذارید. برای یک بام سبز فشرده به روبناهایی با ارتفاع تا 40 سانتی متر نیاز دارید. این امر همراه با گیاهان، بسته به منطقه، وزنی در حدود 150 کیلوگرم دارد. این نشان دهنده بار خاصی برای ساختمان است.بنابراین از ظرفیت باربری استاتیک باید از قبل اطمینان حاصل شود. اگر درختان بزرگی را در وان بکارید این نیز صدق می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09127393629