پله ها، به استثنای عناصر معماری کاربردی، شخصیت و سبکی را به خانه های ما می بخشند. علاوه بر این، اگر به آنها توجه شود، می توانند یک نقطه کانونی باشند. با این حال، تنظیم مجدد ساختار نیازمند تلاش زیادی است. بنابراین بیایید روی نرده‌بندی تمرکز کنیم، عنصری که می‌تواند امنیت پله‌ها را بهبود بخشد ، سبک زیادی به ارمغان می‌آورد.

 

نرده چوبی راه پله

 

نرده ها را می توان در سبک های مختلف و باب سلیقه هر فرد ایجاد می توان از متریال های مختلف استفاده کرد.

بعضی ها سبک های مدرن دوستدارند و برخی سبک های سنتی. انعطاف پذیری و زیبایی نرده های راه پله باعث محبوبیت آنها شده است که در زیر با آنها بیشتر آشنا می شویم.

نرده فلزی

همچنین بخوانید: ایده ها طرح های جذاب برای اجرای نرده چوبی + تصاویر

نرده چوبی

ما تمایل داریم فکر کنیم که همه این نرده های چوبی به سبک کلاسیک پاسخ می دهند، اما هیچ کدام از اینها درست نیست. چوب همچنین حصار فعلی را تشکیل می دهد که با ساختمان ها و خانه های معاصر و آوانگارد مطابقت دارد.   اما در مورد این نرده چطور؟

اکنون گرایش های مختلفی در چوب وجود دارد. حصار محکم از خطوط مستقیم که بر روی پله هایی از همان متریال نشسته اند، در فضاهای مینیمالیستی بسیار محبوب است . از طرف دیگر، آنهایی که شکل ارگانیک دارند، در یک فضای بزرگ با سبک آوانگارد جایگاه بهتری دارند.

نرده چوبی مدرن

در میان گرایش های فعلی طراحی داخلی، نرده هایی از میله های چوبی نیز پیدا می کنیم . پوشاندن فضا از کف تا سقف، شخصیت اصلی یک فضای مدرن در ترکیب با یک راه پله چوبی یا بتنی است. این مزیت نسبت به قبلی دارد. از نظر بصری سبک تر است و بنابراین برای تزئین اتاق های کوچک مناسب است.

نرده شیشه ای

نرده های شیشه ای یک انتخاب عالی در فضای باز با طراحی مدرن هستند. آنها امکان دید کامل از پله ها را در کل فضا و همچنین بدون به خطر انداختن امنیت ارائه شده توسط حصار فراهم می کنند. زیرا برخلاف آنچه ما فکر می کنیم، شیشه سکوریت امن ترین ماده برای این نوع کار است.

 

 

نرده های شیشه ای اغلب بر روی پله های شناور نصب می شوند . هر دو عنصر برای رسیدن به نور روشن تر به یک هدف عمل می کنند. این پله ها معمولاً از چوب یا بتن ساخته می شوند، ماده ای که به طور کلی وجود یا عدم وجود نرده و مصالح را تعیین می کند.

در حالی که پله ها از چوب ساخته شده اند، معمولاً یک نرده از جنس چوب ساخته می شود که گرما را تقویت می کند. از سوی دیگر، اگر از بتن ساخته شده باشد، دسته های فلزی معمولا مورد علاقه هستند. آیا گنجاندن دستگیره های دستی مهم است؟ در پله های کوچک یا پله های چوبی شناور بهتر است بدون در دکورا استفاده کنیم.

نرده فلزی

پله هایی مانند تصویر زیر با نرده های فلزی نیز در فضای مدرن بسیار مناسب هستند. این طرح در بسیاری از اتاق ها راحت ترین نصب است. خط مستقیم یا منحنی؟ شما انتخاب کنید. اولی به فضا استحکام و نظم می بخشد، در حالی که دومی به صافی و افزایش جریان آن کمک می کند. چه می خواهی بگویی؟

نرده فلزی

ریل با میله های فلزی همان سبک چوب است. اما اینطور نیست که اتفاق بیفتد، اگر با رنگ بازی کنید اینجاست. هنگامی که نتیجه محتاطانه تری مورد نظر است، نرده به همان رنگ دیوار رنگ می شود و هنگام برجسته کردن این عناصر، کنتراست در اولویت قرار دارد.

روند سوم ما را دعوت می کند تا روی یک حصار مدرن از فولاد ضد زنگ کروم ، فوق العاده قوی و از نظر زیبایی شناسی شرط بندی کنیم. بله، عدد چهار عدد سه رنگارنگ است. و وقتی صحبت از رنگ‌ها می‌شود، بیایید در مورد زرد، نارنجی، سبز، صورتی صحبت کنیم … آیا جرات دارید؟ فراتر از طراحی حصار، رنگ ها حسی مدرن به آن می بخشند.

نرده کابلی

طناب سیم ال این ماده ای است که در دهه گذشته استحکام زیادی به دست آورده است. قابل تنظیم تر از مواد دیگر، به ما اجازه می دهد تا طرح های متقارن را به سبک مینیمالیستی ایجاد کنیم، همچنین هنگام عبور سیم ها آشفته تر و سرگرم کننده تر است. مورد دوم پیشنهادی عالی برای کسانی است که می خواهند اصالت در فضا ایجاد کنند.

حصار کابل فلزی

نرده ترکیبی

پله هایی با طراحی پیشگامانه وجود دارد که به دلیل شکل، مفهوم یا رنگ آنها، نرده عنصر اضافی نیست که بتوانیم آن را تغییر دهیم یا جایگزین کنیم. اگر بخواهیم پله ها را به یکی از بهترین عناصر خانه تبدیل کنیم، این نوع طراحی حتی اگر پرخطر و گران باشد، انتخاب خوبی است.

پیجر انتگرال

انواع مختلفی از نرده ها وجود دارد که می تواند به مدرن شدن پله ها و در نتیجه فضای مورد نظر کمک کند. تغییراتی که می توانیم بدون نیاز به اصلاحات اساسی برای تعمیر خانه ایجاد کنیم. ساخته شده از چوب، فلز یا شیشه، با طراحی مستقیم یا منحنی، انتخاب به سبکی که در خانه خود می خواهید، احساسی که می خواهید ارائه دهید و سطح امنیت خانواده شما بستگی دارد.

شما کدام مورد را برای خانه خود انتخاب می کنید؟