چهارشنبه 09 فروردین 1402
09127393629
Azhman_group.co
o
پله چوبی
انواع پله چوبی
جولای 24, 2022
فلاور باکس چوبی تراس
ساخت فلاورباکس و نکاتی درمورد آن
جولای 26, 2022

انواع درب لابی چوبی

درب لابی چوبی شیشه ای

درب لابی چوبی و در های وردی ساختمان در طیف های مختلفی طبقه بندی می شوند و از جهات مختلفی از جمله نوع ساخت، جنس پوشش، پرکردن داخلی، روش بازشو، تعداد برگ، نوع بست شیشه (در صورت وجود)، روش تکمیل، شکل و غیره با هم تفاوت دارند.

با طراحی، درهای چوبی ورودی به آپارتمان به سه نوع تقسیم می شوند – پانل، آنالوگ، چوب سخت.

تخته های پانل از تخته هایی با ضخامت 40 میلی متر تشکیل شده اند که از دو طرف اندود شده اند. غالباً قاب از قطعات چوبی به هم پیوسته و چسبانده شده ساخته می شود که اصطلاحاً به آن آرایه تنظیم تایپ می گویند. به نظر بسیاری از پرتوهای جامد ترجیح داده می شود، اما اینطور نیست. عناصر آرایه حروفچینی به طور ویژه محکم می شوند تا الیاف عناصر متصل به جهات مختلف بروند. قاب مشابه یک درب سپر با تغییرات رطوبت و دما “راهبر” نخواهد شد. برخی از درهای ورودی پانل با یک قاب آلومینیومی با عایق تکمیل می شوند – در نتیجه ساختار را تقویت می کنند، همراه با حفظ گرما و همچنین از بین بردن تغییر شکل آن.

آنالوگ های پانل شده نیز اغلب به عنوان درب لابی چوبی استفاده می شوند. تکنولوژی ساخت آنها مشابه تکنولوژی درب های پانل است. آنها نسبتا سبک هستند و با الگوهای متنوع خود ظاهری منحصر به فرد به بیرون می دهند. 

چوب سخت بیشترین استفاده را دارد. آنها از یک نوار کامل چوب یا با استفاده از فناوری یک آرایه چسبدار از بادوام ترین گونه ها از جمله بلوط، راش، گردو، گیلاس، زبان گنجشک، توسکا، کاج ساخته شده اند.

سازه‌های ورودی قالب‌گیری شده جدا از هم هستند که بخش کلیدی بوم آن شیشه‌ای حجیم است که توسط تعداد زیادی عناصر قالب‌گیری شده قاب شده است. با توجه به پوشش، بوم های ورودی می توانند روکش شوند (بوم چوبی آنها با یک لایه نازک روکش با ارزش تر پوشیده شده است) یا لمینیت (پوشانده شده با یک فیلم به رنگ دلخواه).

درب لابی چوبی

همچنین بخوانید: اهمیت درب لابی در دکوراسیون

خریدار قبل از سفارش و خرید درب لابی چوبی باید در مورد نحوه بازشو تصمیم بگیرد. رایج ترین گزینه درب های جلویی است که به سمت بیرون باز می شوند. اگر درب دارای آستانه کاهش مستقل باشد، این یک مزیت بزرگ است – ویژگی های صرفه جویی در گرما و عایق صدا قاب درب افزایش می یابد.

ماده کلاسیک برای پر کردن یک بوم جامد شیشه است. چنین درج را می توان تزئین و تزئین کرد. شیشه به دو صورت ثابت می شود: با یک ریل چوبی بالای سر (باگت) که درج را قاب می کند، یا در شیار برگ درب جلو قرار می گیرد. تصور نکنید که شیشه را می توان به راحتی توسط مزاحمان جدا کرد – گزینه هایی با شیشه تریپلکس و مواد فوق العاده قابل اعتماد وجود دارد که حتی با یک ابزار سنگین نیز نمی توان آنها را تغییر شکل داد.

بر اساس اندازه دهانه ورودی، می توانید درهای یک، دو لنگه یا یک و نیم را انتخاب کنید:
محصول تک لنگه از نظر محبوبیت نسبت به بقیه برتری دارد. مدل دو لنگه با یک لت یا چفت برای قفل عرضه می شود که برای درهای باز شده مناسب است. یک و نیم که در آن یک بوم کوچکتر از دیگری است. بیشتر اوقات، ارسی کوچک غیرفعال است و فقط برای عملیات دوره ای مانند جابجایی مبلمان بزرگ در نظر گرفته شده است.

دوام یک سازه چوبی نه تنها تحت تأثیر نصب صحیح، کیفیت مواد، بلکه با روش پردازش سطح بیرونی نیز قرار می گیرد. هنگامی که مینا، رنگ، پلاستیک تزئینی یا درج آلومینیومی، فیلم استفاده می شود، پوشش نهایی مات است، یا هنگامی که لاک بر روی بوم از هر دو طرف اعمال می شود، شفاف است. روش دوم خوب است زیرا زیبایی طبیعی مواد را حفظ می کند. با این حال، قبل از استفاده از لاک، لازم است کارهای اولیه از جمله عملیات سطحی با یک ضد عفونی کننده، پرایمینگ و پر کردن منافذ (در صورت وجود درزها و ترک های میکروسکوپی) انجام شود.

آخرین معیار طبقه بندی ظاهر آنهاست. خریدار می تواند:

  • یک کلاسیک را انتخاب کنید و یک محصول مستطیلی قرار دهید.
  • با نصب یک ساختار قوسی خلاقیت را نشان دهید.
  • قسمت اضافی دهانه را ببندید و جعبه را با قرار دادن یک تراشه خالی یا شفاف در بالا تقویت کنید.
  • یک درب چوبی ورودی با روزنه بخرید یا بنا به صلاحدید خود آن را به طرح اضافه کنید.

انواع درب لابی چوبی به شما امکان می دهد جسورانه ترین جاه طلبی ها را در مورد فضای داخلی مجسم کنید. با این حال، در همه موارد لازم است برخی از جنبه های دوام آنها را به خاطر بسپارید.

برای سفارش درب لابی چوبی می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید.

گروه مهندسی آژمان پیشگام در صنعت ساخت و ساز و دکوراسیون داخلی و پله چوبی، نرده چوبی و پله چوبی دوبلکس می باشد.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

09127393629