مقالات

گلدان چوبی، انواع ساخت و راهنمای انتخاب

Wooden flower box

گلدان چوبی، بسیار زیبا، بهترین گزینه برای کاشت گیاهان باغ های کوچک، گیاهان بزرگ و محصولات کوچک از گونه های مختلف است.

گلدان چوبی برای چه نوع گیاهانی توصیه می شود؟

گلدان های چوبی همانطور که قبلاً گفتیم معمولاً در فضای باز قرار می گیرند و کاربرد اصلی آنها مربوط به پرورش گیاهان و گونه های بزرگ برای اهداف بهداشتی است. (این بدان معنا نیست که ما می توانیم انواع دیگری از گونه ها را بکاریم).

مزیت گلدان چوبی چیست؟

این گلدان ها مزایای زیادی برای گیاهان ما دارند. از یک طرف، علیرغم این واقعیت که آنها از مواد بسیار مقاوم ساخته شده اند، آنها معمولا سبک تر از گلدان های ساخته شده از گل، سفال، سرامیک، سنگ یا مرمر هستند.

علاوه بر این، بیشتر آنها پس از درمان قبلی، با محصولات یا رزین های ضد آب فروخته می شوند که از مواد محافظت می کنند و از آسیب احتمالی یا پوسیدگی چوب در آینده جلوگیری می کنند.

به طور کلی، اندازه چوبی ها معمولاً گلدان های بزرگ هستند، به همین دلیل برای فضای باز ایده آل هستند.

آنها با تونالیته ای که به نمایش می گذارند گرمای زیادی به محیط می آورند و علاوه بر آن ظرافت را نیز منتقل می کنند.

اگر به دنبال این هستید که به خانه خود رنگی روستایی بدهید، بهتر است پوشش گیاهی خانه خود را با گلدان های چوبی یا سنگی ترکیب کنید. نمی توانید تصور کنید چقدر خوب به نظر می رسد!

در گلدان های چوبی انواع مختلفی پیدا می کنیم:

گلدان چوبی

گلدان چوبی با چوب سخت

یا آنچه به آن اشاره می شود، چوب با کیفیت است. لحن اینها معمولاً تیره است (معمولاً واضح هستند) و مزایای آنها بسیار زیاد است.
از یک طرف، آنها معمولاً تغییرات آب و هوایی را به خوبی تحمل می کنند (تا زمانی که قبلاً برای آن درمان شده باشند). آنها در حفظ رطوبت بسیار موثر هستند و به کیفیت زندگی گیاهان کمک می کنند.

حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید
آیا گلدان چوبی برای گیاهان مناسب است؟

حمل و نقل آنها از یک مکان به مکان دیگر پیچیده نیست، زیرا با وجود سختی زیاد، وزن سبکی دارند، این یک مزیت بزرگ است اگر از متحدان فنگ شویی هستید و دوست دارید هر از گاهی ترکیب مبلمان منزل را به طور متناوب تغییر دهید. . .

به دلیل سایه های آن، احساس ظرافت در همه حال وجود دارد . با استفاده از این گلدان های چوبی نه تنها عمر طولانی به گیاهان خود می دهید، بلکه نمای بیرونی خانه خود را نیز آراسته خواهید کرد.

از آنجایی که معمولاً از قبل با چوب درمان می شود، مراقبت از این گلدان های چوبی تقریباً به صفر می رسد . البته همیشه داشتن یک محصول درمان چوب ضرری ندارد، بنابراین 100% عمر طولانی این محصول را تضمین خواهیم کرد.

چوب ساج، بلوط، گردو، سکویا، راش یا توس نمونه هایی از چوب های سخت یا نیمه سخت هستند.

ما می توانیم گلدان های گل و انواع دیگر مانند فلاورباکس باغچه در فضای باز را طراحی و تولید کنیم تا کاملاً با نمای بیرونی مطابقت داشته باشد.

گلدان چوبی چوب نرم

اگرچه ما مفهوم کیفیت را به چوب مقاوم مرتبط کرده ایم، اما این بدان معنا نیست که چوب نرم نیست. اما درست است که به دلیل ویژگی هایی که دارد، این نوع مواد معمولاً مقاومت کمتری دارند.

به طور معمول، چوب نرم از نظر رنگ سبک تر و وزن کمتری نسبت به چوب سخت است.

استفاده از این نوع گلدان ها در داخل خانه توصیه می شود ، بنابراین از قرار گرفتن آنها در معرض تغییرات دمایی که می تواند بی جهت آن را خراب کند، خودداری می کنیم.

حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید
7 نوع ساخت پله که باید بدانید

برای طراحی و ساخت گلدان ایده آل برای گیاهان خود با ما همراه باشید با شماره 09127393629 تماس بگیرید.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها