مقالات

7 ایده مدرن و جذاب برای پله چوبی ویلایی

پله چوبی

همه پله های ساخته شده از چوب یکسان نیستند، اگرچه عملکرد یکسانی دارند: اتصال طبقه پایین به بالا، بنابراین بر اختلاف ارتفاع غلبه می کنند. پله های کوچک، بزرگ، منحنی، ثابت، مارپیچ، چوبی، شیشه ای، مدرن، سنتی، برای هر سلیقه، جیب و فضا وجود دارد! اما بهترین نردبان چیست؟ کدام یک را برای خانه خود انتخاب کنیم؟ خوب، این به عوامل زیادی بستگی دارد: اندازه خانه، چه کسی در آن ساکن است، آیا آنها بزرگسالان بزرگتر هستند یا کودکان؟ آیا حیوانات خانگی وجود دارد؟ همچنین بستگی به بودجه، سبک خانه، بسیاری از عوامل…

در این مقاله ایده ها قصد داریم 7 سبک مختلف از پله چوبی ویلایی را برای فضای داخلی خانه به شما معرفی کنیم. پله هایی با متریال های مختلف، در عین حال مزایا و معایب آنها را به شما می گوییم تا کمی اطلاعات بیشتری در مورد آن داشته باشید و بتوانید تصمیم بگیرید که کدام طرح راه پله برای شما، خانواده و خانه شما مناسب تر است. آماده؟ بیایید شروع کنیم،

برای سفارش انواع پله چوبی با بهترین کیفیت متریال و اجرا می توانید با کارشناس ما در تماس باشید.

1.پله چوبی ویلایی با شیشه

پله چوبی ویلایی

ترکیب مواد می تواند گزینه ای برای طراحی یک راه پله چوبی دوبلکس باشد. چوب و شیشه همیشه خوب به نظر می رسند، به علاوه طرح های زیادی برای ترکیب این مواد وجود دارد: چه پله ها از چوب و چه نرده ها از شیشه یا بالعکس. همچنین ممکن است که هیچ نرده ای وجود نداشته باشد و این دو ماده فقط روی پله ها ترکیب شوند، چه به هم و چه از هم جدا شوند. در حالت ایده آل، صرف نظر از متریالی که راه پله با آن ساخته شده است، از فضای زیر پله ها حداکثر استفاده را می شود، چه کمد، منطقه مطالعه یا باغ کوچک نصب شده باشد. همه اینها به منظور استفاده از هر سانتی متر مربع در خانه. اگر می‌خواهید ایده‌هایی در مورد آنچه می‌توان از پله‌ها ایجاد کرد، مشاهده کنید:

حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید
پله چوبی دوبلکس و 12 طرح و ایده فوق العاده برای آن

مزیت: مواد به راحتی پیدا می شوند و همیشه خوب به نظر می رسند. علاوه بر این، آنها به خوبی با انواع و اقسام خانه ها هماهنگی دارند.

عیب: نرده شیشه ای باید به دقت تمیز شود و چوب باید به طور دوره ای نگهداری شود. علاوه بر این باید از بالا رفتن با پاشنه پا پرهیز کرد تا آسیبی به آن وارد نشود. این نرده برای خانه‌هایی که بچه‌ها هستند توصیه نمی‌شود یا حداقل اگر می‌خواهید تمام روز با پارچه راه بروید…

2. پله چوبی مارپیچ

آپارتمان Milano، Padi Costruzioni Padi Costruzioni راهروها، سالن ها و پله های مدرن

راه پله چوبی مارپیچ همیشه زیبا و معمایی است زیرا با هر پله ای که روی آن می روید رازهایی را فاش می کند. شکل حلزون مربوط به نسبت الهی -قطعه طلایی- است که در آثار بزرگ هنری وجود دارد. پله های مارپیچی که از بالا به شکل حلزون در می آیند بهترین راه حل برای اتصال دو طبقه خانه با اشغال حداقل فضا هستند. با این حال، این نیاز به تلاش فیزیکی بیشتری دارد، بنابراین، توصیه می شود که ارتفاع بیش از چهار متر نباشد. 

مزیت: آنها همیشه چشمگیر به نظر می رسند و برای فضاهای کوچک مناسب هستند. علاوه بر این، آنها را می توان در مواد مختلف ساخت.

عیب: کوچک هستند و شرایط فیزیکی لازم است. علاوه بر این، برای آوردن مبلمان به طبقه دوم، کمی متضرر خواهید شد.

3. با فرش

فیتزروی بلک راجر اوتس راهروها، سرسراها و پله های مدرن را طراحی می کند

فرش ها یک عنصر تزئینی هستند که در هنگام قرار دادن آن ها در داخل خانه، گزینه های زیادی را امکان پذیر می کند، زیرا با آنها می توان محیط های کاملا متفاوتی را به لطف بافت، رنگ و طرح آنها ایجاد کرد. فرش روی پله ها نیز از این قاعده مستثنی نیست. 

مزیت: می تواند با فرشی که آن را تماشایی می کند به نقطه کانونی خانه شما تبدیل شود، همچنین نه تنها زیبایی شناسی را ارائه می دهد، بلکه به نوعی از حوادث ناخوشایند جلوگیری می کند، به خصوص اگر کودکان در خانه باشند یا افراد مسن زندگی کنند. . مزیت دیگر این است که تمیز کردن را می توان به راحتی با جاروبرقی انجام داد.

عیب: اگر طراحی درست نباشد، می تواند قدیمی به نظر برسد. اگر به طور دوره ای آن را تمیز نکنید، ممکن است حشرات، لکه ها ایجاد شود. و گرد و غبار دومی بهترین دوست مبتلایان به آلرژی، به ویژه کودکان و افراد مسن نیست.

4. پله چوبی ویلایی سبک صنعتی

راهروها، سالن‌ها و پله‌ها مدرن

حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید
کف پله چوبی خرید و قیمت

پله چوبی ویلایی به سبک صنعتی برای فضاهای باز مدرن با گرایش‌های مینیمالیستی ایده‌آل هستند، زیرا به طور کلی موادی را که در آن ساخته شده‌اند نشان می‌دهند، به عنوان مثال، شیشه، چوب و فلز در ساختار خود برجسته هستند. اما نه به شیوه سنتی، بلکه به گونه ای که خودنمایی می کند و قهرمان اتاق است.  

مزیت: آنها در آپارتمان ها و خانه های مدرن خوب به نظر می رسند. لازم نیست چوب را با جزئیات پرداخت کنید، هرچه مواد اولیه بیشتری در معرض دید قرار گیرند، بهتر است. به هر حال، می‌توانید از این کتاب ایده‌ها دیدن کنید، جایی که ما به تفصیل درباره آن توضیح می‌دهیم: مواد اولیه در خانه‌های مدرن.

نقطه ضعف: آنها نه در همه سبک های خانه ها و نه برای همه افراد مناسب هستند. این یک سبک از پله ها است که با سبک زندگی ارتباط دارد.

5. پله چوبی ویلایی با یا بدون نرده

Moradia Estoril/Estoril Residence، 3L، Arquitectura e Remodelação de Interiores، Lda 3L، Arquitectura e Remodelação de Interiores، راهروهای مدرن، راهروها و پله های Lda

نرده ها نکته مهمی است که در طراحی پله ما باید به آن توجه کنیم، همیشه باید در نظر داشته باشیم که سبک پله ها با بقیه مفهومی که در خانه ما غالب است مطابقت دارد. اگرچه پله هایی نیز وجود دارند که نرده ندارند. این بستگی به افرادی دارد که در خانه زندگی می کنند. در صورت وجود کودکان یا افراد مسن، باید نرده‌هایی روی پله‌ها وجود داشته باشد تا هنگام بالا یا پایین رفتن، بتوانند آن را نگه دارند. با این حال، اگر یک زوج جوان یا فقط بزرگسالان فعال در خانه زندگی می کنند، نرده لازم نیست.

مزایای پله های نرده دار: ایمن تر هستند

مزایای پله های بدون نرده: آنها دیدنی به نظر می رسند و برای بالا یا پایین رفتن چالش برانگیز هستند. 

برای سفارش انواع پایه نرده چوبی نصب و اجرا نیز می توانید با کارشناس ما در تماس باشید.

6. حفاظت از کودکان و حیوانات خانگی

Элементы мебели и декоративная отделка из массива в загородном доме, Very'Wood Very'Wood Stairs Stairs

تا حدودی به پله ها یا نرده ها مربوط می شود: مهم است که وقتی بچه های کوچک در خانه داریم و همچنین پله ها باید ایمنی را روی آنها قرار دهیم تا از هر نوع حادثه ای جلوگیری شود.

محبوب ترین راه این است: در کوچکی را که با قفل محکم می شود قرار دهید، به این ترتیب از بالا رفتن بچه ها در حالی که در طبقه همکف خانه هستند جلوگیری می کند. در عین حال، توصیه می شود یکی دیگر را در طبقه بالا قرار دهید تا از پایین آمدن آنها بدون نظارت جلوگیری شود. در صورت داشتن حیوانات خانگی کوچک نیز این محافظ ها مفید خواهند بود، زیرا آنها نمی توانند بدون کنترل بالا و پایین بروند. 

مزایا: آنها نسبت به پله های بدون حفاظ ایمن تر هستند و در بسیاری از موارد می توانید موانع را خودتان نصب کنید.

معایب: موانع همیشه آنطور که ما می‌خواهیم به نظر نمی‌رسند، با این حال، اگر طراحی پله، رنگ‌ها و متریال‌های خود را به دقت تجزیه و تحلیل کنید، می‌توانید به نتیجه عالی برسید و راه پله شما هیجان‌انگیز به نظر برسد.

حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید
2 مزیت فوق العاده پله چوبی

7. پله ویلایی شیشه ای!

پله شیشه ای ویلایی

اگر خانه‌ای روشن‌تر می‌خواهید، راه پله شیشه‌ای یک گزینه عالی است. 

مزیت: سبک، ظریف و تمیز هستند، محیط های جادار و مدرن با ظاهری دیدنی ارائه می دهند. نه به این دلیل که آنها از شیشه ساخته شده اند، آیا به این معنی است که آنها مقاوم نیستند، برعکس، به لطف سیستم های به کار رفته در ساخت آنها بسیار ایمن هستند، زیرا کریستال ها برای تحمل وزن ها و ضربات سنگین تقویت شده اند. 

عیب: هزینه بالا و اینکه باید به صورت دوره ای آنها را تمیز کنید تا همیشه شفاف و پر شور به نظر برسند. به علاوه برای خانه هایی که کودکان کوچک در آن زندگی می کنند زیاد توصیه نمی شود. 

اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها