چهارشنبه 09 فروردین 1402
09127393629
Azhman_group.co
o

روف گاردن چیست و چگونه ساخته می شود؟

گلدان چوبی فضای باز
راهنمای خرید گلدان چوبی
نوامبر 5, 2022
الزامات درب لابی
نوامبر 7, 2022

روف گاردن چیست و چگونه ساخته می شود؟

اجرای روف گاردن

روف گاردن ها تاریخ آنها در سال 590 قبل از میلاد در بابل آغاز می شود و امروزه آنها یکی از شش راه موثر برای آوردن سرسبزی به شهراست.

تلفیق طراحی و طبیعت یکی از اهداف معماران و طراحان است. یکی از راه هایی که در آن این اتحاد امکان پذیر است،

ایجاد خانه هایی است که با محیط اطراف ترکیب می شوند، مانند باغ های عمودی و ساختمان هایی مانند Bosco Verticale در میلان. در سال‌های اخیر، باغ‌های معلق ، تراس‌ها و پشت بام‌ها به طور فزاینده‌ای محبوب شده‌اند و به باغ‌های گیاه‌شناسی تبدیل شده‌اند که خانه‌ها را ساختارهای اکولوژیکی و عملکردی و همچنین تاثیر زیبایی‌شناختی زیادی دارند.

در دنیا نمونه‌های زیادی از اجرای روف گاردن و باغ‌های عمودی وجود دارد، مانند پارک وان سنترال در سیدنی، بزرگترین باغ عمودی جهان، یا Pista 500 خودمان ، بزرگترین باغ بام در اروپا، که بر روی پشت بام قرار دارد. دل لینگوتو، کارخانه سابق فیات در تورین. اما روف گاردن دقیقا چیست؟

روف گاردن یعنی چه؟

روف گاردن یک فضای سبز ، یک باغ سبزی  است که نه روی زمین بلکه روی تراس ها و بالکن ها ، پشت بام ها یا سازه های معلق ساخته شده است که به طور خاص برای ایجاد باغ های کوچک ایجاد شده اند.

 در طول سال‌ها این نوع سازه‌ها به عناصر طراحی اجتناب‌ناپذیر در منظر شهری تبدیل شده‌اند، اما داشتن روف گاردن در خانه چه مزایایی دارد؟

این یک راه حل بسیار موثر برای ایجاد یک منطقه سبز شخصی است که فضای بیش از حد را اشغال نکند، بلکه مهمتر از همه ایجاد فضاهایی اختصاص داده شده به طبیعت در محیط شهری آشفته است .

باغ های معلق بسیار زیبا هستند و این نوع نصب نه تنها ارزش زیبایی شناختی، بلکه کاربردی نیز دارد. در واقع باغ های عمودی و معلق از نظر پایداری و صرفه جویی اقتصادی نیز سودمند هستند ، زیرا گیاهان روی تراس ها، پشت بام ها یا دیوارهای خارجی پوششی ایجاد می کنند که سازه را از نظر صوتی و حرارتی عایق می کند .

نه تنها این، وجود گیاهان و درختان در ساختمان و بالکن ها باعث کاهش آلودگی و تصفیه هوای اطراف می شود و همچنین سطوحی را که روی آن قرار می گیرند از عوامل جوی محافظت می کند. به همه این دلایل، ساختمانی که باغ های معلق روی آن نصب شده است، ارزش اقتصادی نیز افزایش می یابد.

آخرین اما نه کم اهمیت، مزایای مراقبت از روف گاردن خود از نظر کاهش استرس و رفاه عمومی اکنون شناخته شده است.

باغ های معلق بابل

همانطور که گفتیم باغ های معلق داستانی باستانی است ، در واقع اولین نمونه باغ های معلق به حدود 590 سال قبل از میلاد مسیح برمی گردد، سالی که باغ های بابل در آن ایجاد شده اند و جزو عجایب هفتگانه جهان باستان بوده است.

اگرچه هیچ مدرک قطعی دال بر وجود آنها وجود ندارد، به استثنای شهادت نویسندگان یونانی و لاتین، گمان می رود که این باغ ها به دستور پادشاه نبوکدنصر دوم ، مهم ترین فرمانروای امپراتوری دوم بابل ایجاد شده اند. این باغ ها برای همسرش آمیتیس که اصالتاً ایرانی بود ایجاد شد تا مطمئن شود که او احساس دلتنگی نمی کند.

باغ‌های بابل یک باغ گیاه‌شناسی باشکوه با گونه‌هایی از درختان و گیاهان غیربومی بین‌النهرین بود که بر روی یک سری تراس‌های سنگی مرتفع ساخته شده بود که توسط پله‌ها به هم متصل می‌شد و توسط سیستم خاصی از آب انبارها و لوله‌هایی که آب را از رود فرات می‌برد آبیاری می‌شد.

باغ های بابل چه شد؟ مانند هفت عجایب دیگر دنیای باستان، به استثنای هرم خئوپس، باغ‌های بابل ویران شدند . علت تخریب آنها ناشناخته است و بسیاری از محققان نیز حدس می زنند که این باغ ها هرگز وجود نداشته و یا در بابل قرار نداشته اند.

روف گاردن

روف گاردن چگونه ساخته می شود؟

ایجاد یک یا چند روف گاردن در خانه نیازمند برخی اقدامات احتیاطی است. ابتدا باید نوع باغی که قرار است ساخته شود، چه باغی فشرده یا گسترده ، تعیین کنید.

نوع اول یک باغ واقعی قابل پیاده‌روی است ، اغلب بین 15 تا 50 سانتی‌متر و با وزن مهم. این باید به عنوان یک باغ معمولی روی زمین نگهداری شود، در حالی که روف گاردن گسترده نازک تر است و ضخامت آن بین 8 تا 15 سانتی متر است و در نتیجه سبک تر و همچنین نگهداری آن آسان تر است.

علاوه بر اینها، باغ‌های معلق شیب‌دار نیز وجود دارد که با استفاده از سطوح شیبدار موجود در سازه، مانند سقف، ایجاد می‌شوند.

پس از تصمیم گیری در مورد نوع روف گاردن که باید ساخته شود، دو راه وجود دارد، پروژه را با باغبانان و طراحان انجام دهید، به خصوص اگر روف گاردن فشرده باشد، یا به طور مستقل ایجاد کنید.

در هر صورت، تراس یا سقفی که در آن روف گاردن خود را نصب کنید باید با دقت انتخاب شود و مطمئن شوید که به اندازه کافی بزرگ است و ویژگی های تحمل وزن باغ را دارد (همچنین به یاد داشته باشید که وقتی خاک وزن آن افزایش می یابد. آبیاری می شود). گیاهان و درختانی که قرار است وارد شوند، سیستم آبیاری احتمالی که باید نصب شود، با لوله‌ها و زهکش‌های نسبی و ابزاری که با آن می‌توان پس از نصب از باغ خود مراقبت کرد، باید انتخاب شوند .

هنگامی که انتخاب کامل شد، می توانید به سمت تحقق حرکت کنید، که ابتدا شامل قرار دادن یک غلاف PVC و یک لایه زهکشی همراه با پارچه فیلتر، سپس اضافه کردن خاک ، و سپس پایان دادن به کاشت یا نصب محصول انتخاب شده است. 

 

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

09127393629