یکشنبه 09 بهمن 1401
09127393629
Azhman_group.co
o

فلاور باکس چوبی چیست و چه کاربردی دارد؟

تاثیر پله چوبی دوبلکس بر زیبایی دکوراسیون
جولای 5, 2021
فلاور باکس
انتخاب بهترین چوب برای ساخت فلاور باکس چوبی
نوامبر 8, 2021

فلاور باکس چوبی چیست و چه کاربردی دارد؟

فلاور باکس

آیا می دانید فلاور باکس چوبی چه کاربردی دارد؟ از این باکس های چوبی برای چه کارهایی استفاده می کنند.

در مطالب قبلی شما را با تاثیر پله چوبی دوبلکس بر زیبایی دکوراسیون آشنا کردیم. در ادامه همراه ما باشید تا اطلاعات بیشتری در خصوص فلاور باکس چوبی به دست آورید.

فلاور باکس چوبی چیست

وقتی صحبت از باکس های گیاهی می شود، زیبایی آن به چوبی بودن باکس است. بدون شک، چوب به گونه ای با دوام است که در مورد سایر مواد اینطور نیست و به دوران گذشته بازمی گردد. باکس‌های چوبی و جعبه‌ های پنجره اخیراً محبوبیت بیشتری پیدا کرده‌اند و محیطی سازگار با محیط زیست را فراهم می‌ کنند، به ‌ویژه زمانی که از چوب انبار یا چوب احیا شده ساخته می‌شوند. با این حال، برخی از زیباترین مواد چوبی، چوب سرخ و سرو هستند که تا حدی به دلیل دانه های غنی آنها است. اما هر کدام از این چوب ها علاوه بر زیبایی، فوایدی نیز دارند.

Redwood و سرو به طور طبیعی مقاوم در برابر پوسیدگی هستند، با دوام و عمر مفید طولانی دارند. علاوه بر این، هر دو چوب در برابر مشکلات مقاومت می کنند و از مشکلاتی هایی که می توانند در چوب های نرم تر ( سافت وود) رخ دهند، جلوگیری کنند. باکس های چوبی و فلاور باکس ها بسته به سبک و طراحی خانه می توانند مکمل نمای بیرونی خانه باشند.

به علاوه، باکس های چوبی می توانند یک طرح منسجم برای نمای بیرونی خانه شما ایجاد کنند. چوب نیز ماده مناسبی برای استفاده در باغبانی باکس ها است، زیرا گیاه را با مواد شیمیایی که ممکن است الگوهای رشد را در برخی گونه‌ها تحریک کند، آلوده نمی‌کند. در واقع، این تنها یک دلیل برای رنگ نگرفتن یک باکس چوبی است و در عوض آنها را “بومی” نگه می دارد. اگر رنگ یا پوشش چوب را انتخاب می کنید، توصیه می کنیم یک روکش به عنوان یک مانع محافظ به گلدان خود اضافه کنید. روکش های پلاستیکی نیز عمر باکس را افزایش می دهند. در نهایت، باکس‌های چوبی ریشه‌های گیاه را خنک ‌تر از سایر مواد نگه می ‌دارند.

فلاور باکس چوبی

باغبانی با استفاده از باکس چوبی

وقتی صحبت از باغبانی با استفاده از فلاور باکس چوبی به میان می آید، چوب وسیله مناسبی است. آنها در الوار های مرتفع استفاده می شوند و محیطی سازگار با محیط زیست را همانطور که طبیعت در نظر گرفته اند فراهم می کنند. باکس های چوبی ظاهری سازگار با محیط طبیعی دارند. علاوه بر این، باکس های چوبی برای انواع خاصی از گل ها و گیاهان مانند ساکولنت ها و کاکتوس ها مناسب تر هستند. و از آنجایی که چوب به عنوان یک عایق حرارت طبیعی عمل می کند، اگر در آب و هوای گرم و خشک زندگی می کنید، خاک و همچنین ریشه ها خنک تر می مانند.

نگهداری از فلاور باکس چوبی

اگر فلاور باکس چوبی خود را طبیعی بگذارید، توصیه می ‌کنیم برای کاهش جنبه‌های متخلخل برخی از چوب‌ها، روکش اضافه کنید. این امر مانع از شسته شدن مواد مغذی از خاک و داخل چوب می شود.

روکش ها هم احتمال پوسیدگی را در طول زمان کاهش می دهند. به جای آن می توانید از یک ماده ضد آب برای باکس خود استفاده کنید. اگر می خواهید باکس خود را رنگ یا لکه کنید، پیشنهاد می کنیم چیزی غیر سمی انتخاب کنید. این کار چوب را برای مدت طولانی‌ تری محافظت می‌ کند و در عین حال سمومی را که ممکن است بر رشد گیاه تأثیر بگذارد، کاهش یا از بین می برد. با این حال مطمئن شوید که زهکشی کافی دارید. اگر خودتان باکس چوب می‌ سازید، از میخ‌ های ضد زنگ استفاده کنید.

برای خرید بهترین انواع فلاور باکس چوبی با کارشناسان ما با شماره 09127393629 تماس بگیرید.

فلاور باکس چوبی سنت دیرینه ای دارند. آنها هنوز هم امروزه اغلب یافت می شوند، به خصوص در خانه های مزرعه قدیمی. آنها به خوبی با باغ کلبه یا سایر طراحی های باغ کلاسیک هماهنگ می شوند.

اما حتی در یک باغ مدرن، جعبه های گل ساخته شده از چوب خوب به نظر می رسند. ظاهر روستایی آنها با طیف گسترده ای از گیاهان به خوبی هماهنگ می شود. علاوه بر این، چوب با بسیاری از مواد دیگر مانند فلز یا بتن هماهنگ است.

به عنوان یک عنصر طراحی، چوب جلوه ای گرم دارد و می تواند فضایی دنج به باغ بدهد. در یک ترکیب، می تواند فضای سرد فلز یا بتن را بشکند.

برخی از انواع چوب برای استفاده در فضای باز بهتر از چوب های دیگر مناسب هستند. اینها بیش از همه، شامل انواع سخت چوب است که مقاومت طبیعی در برابر اثرات آب و هوا و حمله قارچی دارند.

انواع چوب زیر برای تولید فلاور باکس مناسب هستند:

 • اقاقیا
 • سرو
 • صنوبر

فلاور باکس های ساخته شده از چوب اقاقیا مستحکم هستند

اقاقیا این مزیت را دارد که در برابر حمله قارچی سخت و مقاوم است. بنابراین چوب آنها برای استفاده در فضای باز بسیار مناسب است. اگرچه گفته می شود چوب اقاقیا به ویژه در برابر آب و هوا مقاوم است، اما زمانی که در فضای باز استفاده می شود نیاز به مراقبت منظم دارد. این موضوع در مورد جعبه های گل ساخته شده از چوب اقاقیا نیز صدق می کند.

با این حال، آنها از سایر انواع چوب مانند کاج قوی تر و بادوام تر هستند.

فلاور باکس چوب سرو سبک وزن است

فلاور باکس های چوبی به دلیل وزن خود مواد بسیار سنگین هستند. وزن آنها حتی در حالت خالی نیز می تواند چندین کیلوگرم باشد.

چوب سرو نسبتا سبک است. فلاور باکس های ساخته شده از چوب سدر در مقایسه با سایر جعبه های گل چوبی وزن نسبتاً سبکی دارند.

وزن کم یک مزیت است، به ویژه در مورد جعبه های گل آویزان، جعبه های بالکن چوبی یا جعبه های گل چوبی که قرار است مرتبا جابجا یا حمل شوند.

فلاور باکس چوب صنوبر بادوام است

چوب صنوبر نیز نسبتاً سخت و در برابر حمله قارچ مقاوم است. مشابه اقاقیا، اغلب در فضای باز استفاده می شود. با مراقبت مناسب، جعبه‌های گل ساخته شده از چوب صنوبر برای سال‌های متمادی پایدار و جذاب می‌مانند.

فلاور باکس چوبی ایده آل برای حفاظت از حریم خصوصی است

فلاور باکس چوبی مستطیلی، به‌ویژه آنهایی که بیش از شصت سانتی‌متر طول دارند، به‌عنوان پایه‌ای برای کاشت صفحه حریم خصوصی، حاشیه پاسیو یا یک تقسیم‌کننده نوری برای فضاهای مختلف باغ ایده‌آل هستند.

باکس های چوبی مستطیلی با عرض یکسان به دلیل شکلی که دارند به راحتی با یکدیگر ترکیب می شوند. در کنار هم چیده شده و مجهز به گیاهان بلند، بخش های طولانی مانند کناره های تراس نیز می توانند بدون زحمت و به طور متغیر کاشته شوند.

باکس های چوبی آویز گل نیاز به یک براکت محکم دارند

جعبه های گل برای آویزان ساخته شده از چوب با کیفیت بالا به نظر می رسند. آنها به ویژه در استفاده کلاسیک زیر پنجره ها یا روی طاقچه ها و همچنین در ایوان و حاشیه تراس یا بالکن خوب به نظر می رسند.

با این حال، جعبه‌های گل چوبی برای آویزان کردن، این عیب را دارند که به دلیل جنس مواد، سنگین هستند. برای اینکه بتوانید وزن را تحمل کنید و از محکم نگه داشتن آن اطمینان حاصل کنید، سیستم تعلیق جعبه گل چوبی باید تا حد امکان پایدار باشد.

مدل های کوچک یا باریک با ظرفیت کم سبک هستند و بنابراین برای نصب با سیستم تعلیق مناسب هستند.

جعبه های گل چوبی نیاز به محافظت منظم در برابر آب و هوا دارند

برای اطمینان از اینکه جعبه های گل چوبی در مدت زمان طولانی تری پایدار می مانند و از نظر بصری جذاب به نظر می رسند، به مراقبت منظم نیاز دارید.

علاوه بر تمیز کردن، این کار همچنین شامل اشباع در برابر اثرات آب و هوا، به ویژه در برابر رطوبت است.

چوب های تصفیه نشده یا چوب هایی که برای مدت طولانی مراقبت نشده اند، رطوبت را جذب کرده و در مدت کوتاهی پوسیده می شوند.

اشباع را می توان به روش های مختلف انجام داد. به عنوان یک قاعده، یک پوشش از رنگ محافظ، لاک یا لعاب بسیار مناسب است. بسته به شرایط چوب و رنگ، لازم است هر دو تا سه سال یکبار از محافظ آب و هوا استفاده شود.

داخل جعبه گل چوبی نیز نیاز به دقت خاصی دارد. معمولاً یک برزنت یا پشم گوسفند در داخل وجود دارد تا چوب را از خاک مرطوب محافظت کند.

هنگام کاشت مجدد، تمیز کردن برزنت یا پشم گوسفند نیز توصیه می شود.

تمیز کردن به ویژه زمانی که کاشت مجدد به دلیل بیماری یا آفات باشد، مهم است، زیرا هر گونه رد یا زباله ای که ممکن است روی برزنت یا پشم گوسفند باقی بماند، در غیر این صورت می تواند برای گیاهان جدید مشکل ساز شود.

فلاور باکس را می توان به روش های مختلفی کاشت

گزینه های طراحی برای جعبه های گل چوبی، صرف نظر از اینکه قرار است نصب شوند یا آویزان شوند، متنوع هستند. بسته به اندازه جعبه گل چوبی، می توان آن را با گیاهان بسیار متنوعی کاشت.

گیاهان چند ساله یا چمن از محبوبیت خاصی برخوردار هستند زیرا معمولاً در تمام طول سال حتی در پاییز و زمستان جذاب به نظر می رسند و ساختار جالبی به باغ یا تراس می دهند.

چوب به عنوان ماده ای برای فلاور باکس شرایط رشد مطلوبی را فراهم می کند

چوب خاصیت عایق دارد. برخلاف مدل های پلاستیکی، گرما را برای مدت نسبتا طولانی ذخیره می کند و آن را به زمین داخل جعبه گل چوبی منتقل می کند. در نتیجه، زمین گرمتر از زمین است.

به همین دلیل می توان فلاور باکس چوبی را در سال کمی زودتر از بستر معمولی کاشت. گیاهان گرما دوست، از جمله بسیاری از گل ها و گیاهان، بیشترین بهره را از دمای بالاتر می برند.

با این فلاورباکس چوبی خود ساخته می توانید به تراس خود ظاهری بسیار شخصی بدهید. به این ترتیب می توانید آن را تنها در چند مرحله تنظیم کنید.

گلدان های چوبی تا قطر 16 سانتی متر نگه می دارند و بازسازی آنها به قدری آسان است که می توانید چندین گلدان را همزمان بسازید.

گلدان های چوبی ما به راحتی ساخته می شوند. و این چیز خوبی است، زیرا باغبانی گلدان یک روند واقعی است. امروزه دیگر از گل‌های یکساله بهاره یا تابستانی استفاده نمی‌شود، گل‌های چند ساله و حتی درختچه‌ها بیشتر و بیشتر در حال یافتن راه خود به گل‌زارها هستند. مزیت این باغچه های کوچک در گلدان: انعطاف پذیر هستند و می توانید آنها را مرتب کنید یا دوباره و دوباره آنها را بکارید.

فلاورباکس چوبی زیبایی فراوان

کمی استعداد خلاق برای طراحی لازم است. آیا گلدان و گیاه با هم همخوانی دارند؟ تناسبات هماهنگ، ترکیب رنگ و ساختار آن چیزی است که در اینجا اهمیت دارد. فلاور باکس های چوبی در رنگ‌ها، اشکال مختلف و از مواد بسیار متنوع ساخته شده‌اند – تصمیم‌گیری در این مورد دشوار است. با این حال، بسیاری از گلدان های سبک های مختلف را با یکدیگر ترکیب نکنید، زیرا می تواند به سرعت بی قرار شود. هنگام انتخاب گلدان، باید همیشه محیط، یعنی خانه، تراس یا بالکن را نیز در نظر بگیرید. برای مثال، ایده DIY ما برای کاشت‌های چوبی با تراس‌های طبیعی و روستایی که در حاشیه دیوارهای آجری قرار دارند، مطابقت دارد. و اینگونه است که شما خودتان آن را تنها در چند مرحله می سازید.

مواد

 • تخته سه لا (6 میلی متر): 72 × 18 سانتی متر
 • نوار محافظ گوشه ای (3×3 سانتی متر): 84 سانتی متر
 • میله (1.5 سانتی متر): 36 سانتی متر
 • رنگ ضد آب و هوا
 • چسب چوب
 • ناخن ها
 • درخت چوبی تزئینی

ابزار

 • اره مویی یا اره منبت کاری اره مویی
 • خط کش
 • مداد
 • قلم مو رنگ
 • سمباده
 • گیره های بهاری
 • چکش
برای ساختن فلاورباکس چوبی خودتان به این مواد و ابزار نیاز دارید

گام به گام: ساخت فلاورباکس چوبی

ساخت فلاورباکس چوبی

تخته تخته سه لا را اندازه بگیرید

برای یک فلاور باکس چوبی به چهار تخته کناری با عرض 18 سانتی متر نیاز دارید. برای این کار ابتدا پانل تخته سه لا را اندازه بگیرید.

اره تخته سه لا به اندازه

اره تخته سه لا به اندازه

تک تک تخته ها را با اره یا اره منبت کاری اره مویی دید. سپس از نوار محافظ گوشه چهار قطعه به طول 21 سانتی متر درست کنید. نوار کوتاه در وسط تقسیم شده است. در نهایت تمام قسمت ها را با سمباده صاف کنید.

قسمت های کناری را به قرنیزها بچسبانید

قسمت های کناری را به قرنیزها بچسبانید

حالا دیواره های کناری جعبه را به نوارهای گوشه محافظ بچسبانید. برای این کار نقاط چسب را با گیره های فنری فشار دهید و بگذارید کاملا خشک شوند.

میخ روی تخته های کف

ریل های پایینی را میخ کنید

دو نوار کوتاه بین تخته ها چسبانده شده و میخ می شوند تا کف را تشکیل دهند.

گلدان را رنگ کنید

فلاورباکس را رنگ کنید

در انتها یک یا دو بار فلاورباکس را با رنگ ضد آب رنگ آمیزی کنید تا چوب در برابر آب و هوا مقاوم شود و بگذارید یک شب خشک شود.

وان های چوبی را با درختان تزئینی تزئین کنید

اگر دوست دارید، می توانید دیوارها را به صورت جداگانه با فیگورهای چوبی کوچک تزئین کنید.

مهم: در اینجا از فلاور باکسهای چوبی خود ساخته به عنوان انبار استفاده می شود. اگر می خواهید مستقیماً آنها را بکارید، به چند پایه دیگر برای ته نیاز دارید و باید آنها را کاملاً با آستر حوضچه در داخل بکارید. برای جلوگیری از غرق شدن آب، چند سوراخ زهکشی در فویل در پایین وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09127393629