مقالات

چرا از فلاور باکس چوبی استفاده کنیم؟

فلاور باکس چوبی تراس
فلاورباکس چوبی یک ظرف بسیار مفید و کاربردی برای گیاهان سبز و گلدار است: در اینجا آنها می توانند به دور از عوامل جوی رشد کنند. در بازار عناصری وجود دارند که در رنگ ها و اندازه ها با یکدیگر متفاوت هستند، اما در فضاهای مختلف بیرونی و در همه سبک های مبلمان کاملاً مناسب هستند. در واقع، یک کاشت چوبی با ظرافت ساده مشخص می شود و به شما امکان می دهد مزایای زیادی را به دست آورید: اول از همه، واقعاً همه کاره است، به طوری که بدون مشکل با بسیاری از کاربردها و موقعیت ها سازگار می شود. به این ترتیب می‌توانید به راحتی مدلی را پیدا کنید که به بهترین وجه نیازهای شما را برآورده می‌کند: از ساده‌ترین مدل‌های دارای شبکه به مدل‌هایی با پارچه خاصی در داخل می‌روید. در هر صورت، نتیجه زیبایی شناختی نهایی تأثیر قابل توجهی دارد. علاوه بر این، این نوع گلدان اقتصادی، راحت،
فلاورباکس چوبی

نحوه انتخاب فلاورباکس چوبی

فلاورباکس چوبی_گروه مهندسی آژمان

هنگام انتخاب فلاورباکس چوبی برای باغ خود، ابتدا باید ابعاد فضای بیرون را در نظر بگیرید. همین امر در مورد ظروف برای قرار دادن در ایوان، بالکن یا تراس نیز صدق می کند. در بازار کاشت چوبی در هر اندازه و هر نوع وجود دارد. مدل های کوچکتر فقط می توانند چند گلدان کوچک را در خود جای دهند. از سوی دیگر، نمونه‌های عمیق‌تر و بزرگ‌تر می‌توانند تعداد بیشتری از ظروف با قطر متوسط ​​را در خود جای دهند. کاشت چوبی می تواند طبیعی باشد یا به رنگی که شما ترجیح می دهید رنگ آمیزی شود: در مورد اول جلوه زیبایی شناختی بیش از هر چیز به دلیل زیبایی و دانه بندی مواد ایجاد می شود، با این حال همیشه لازم است که یک درمان بر اساس رزین های خاص انجام شود.

همچنین بخوانید: فلاورباکس پنجره و کلی طرح برای ایده گرفتن!

نحوه قرار دادن گلدان در فضاهای بیرونی

گلدان چوبی برای فضای باز

برای داشتن یک نتیجه هماهنگ از نظر زیبایی شناختی و عملی، لازم است شکل فلاورباکس چوبی را به دقت ارزیابی کنید. در واقع در بازار مدل های مستطیل، مربع، بیضی، شش ضلعی، گرد و پنج ضلعی وجود دارد. نمونه هایی که یک توری را که گیاهان بالارونده می توانند روی آن رشد کنند، ادغام می کنند، بسیار گسترده و قابل تقدیر هستند: نتیجه نهایی تأثیر زیبایی شناختی زیادی دارد. علاوه بر این، گلدان چوبی می تواند روی زمین استراحت کند یا به پاهایی مجهز شود که آن را از زمین بلند می کند. علاوه بر این، مدل ها را می توان به یک سینی فلزی داخلی مخصوص مجهز کرد که خاک را در خود جای می دهد: به این ترتیب از نشت خاک و آب که باعث پوسیدگی چوب می شود جلوگیری می شود. موقعیت گلدان ها به شما امکان می دهد باغ را جذاب تر و رمانتیک تر کنید.

همچنین بخوانید: فلاور باکس چیست؟

نحوه ساخت یک فلاور باکس چوبی

کاشت چوبی بزرگ DIY

فلاور باکس، باکس بالکن و گلدان هم اکنون در رنگ ها، اندازه ها و طرح های متنوع در بازار موجود است. همچنین لوازم جانبی بسیار متنوع و مفیدی برای هر مدل وجود دارد، مانند مخازن آب یکپارچه یا سایر وسایل کمکی آبیاری که به همان اندازه که تزیینی هستند هوشمندانه هستند. به لطف انواع مختلف تعلیق و اتصال، جعبه های گل برای هر بالکن وجود دارد، از جمله یک زیر لیوانی همسان. امروزه جعبه گل نه تنها یک کالا است، بلکه یک عنصر مهم طراحی است. مدل های ساخته شده از بتن، سفال، چوب یا پلاستیک – به عنوان مثال در آنتراسیت مدرن – به بالکن یک طراحی منحصر به فرد می بخشد.

انواع فلاورباکس

مواد مختلفی که باکس های گل از آنها ساخته می شوند همگی مزایا و معایب خود را دارند. اینکه کدام جعبه گیاهی را انتخاب می کنید به شرایط بالکن شما بستگی دارد، مانند اندازه، پوشیده بودن یا نبودن آن، جهت، نوع اتصال، کاشت مورد نظر و غیره. مقاومت در برابر آب و هوای مواد حداقل به همان اندازه مهم است. علاوه بر این، طراحی و سلیقه خود شما نقش اصلی را ایفا می کند. جعبه های بالکن ساخته شده از مواد طبیعی مانند سفال، چوب یا سنگ و همچنین پلاستیک یا فولاد ضد زنگ وجود دارد. بسته به متریال استفاده شده، می توان جلوه ای کاملاً متفاوت از نوستالژیک گرفته تا مدیترانه ای تا مدرن را به دست آورد.

حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید
32 ایده برای فلاورباکس
انواع فلاورباکس

فلاورباکس بالکن پلاستیکی

پرفروش ترین ها همچنان جعبه های پلاستیکی بالکن هستند. مزایا واضح است: جعبه های بالکن ساخته شده از پلاستیک وزن مرده بسیار کمی دارند، به همین دلیل است که جابجایی، حمل و اتصال آنها بسیار آسان است. مهم نیست که باکس های گل پلاستیکی را چقدر مجلل می کارید، سیستم تعلیق همیشه نسبت به مدل های دیگر استرس کمتری دارد. علاوه بر این، مدل های باکیفیت بسیار مقاوم در برابر آب و هوا و UV هستند و به راحتی تمیز می شوند.

هشدار: مدل‌های ارزان‌قیمتی که از پلاستیک ساخته شده‌اند، به سرعت شکسته می‌شوند یا نامناسب می‌شوند. سوراخ های زهکشی اغلب باید با دست دوباره حفر شوند، که می تواند به سرعت منجر به ترک در مواد شود و گلدان ها را غیرقابل استفاده کند.

فلاور باکس سفالی

باکس های بالکن تراکوتا نمایی مدیترانه ای ارائه می دهند و با رنگ های خاکی خود بسیار طبیعی به نظر می رسند. آنها نسبتاً سنگین هستند که هم مزیت و هم یک عیب است. باکس های گل سفالی به دلیل وزن بالا بسیار پایدار هستند و می توانند باد و آب و هوا را تحمل کنند. از طرفی جابجایی آنها آسان نیست و همچنین شکننده هستند. آنها برای نصب روی نرده بالکن مناسب نیستند: باید بایستید. علاوه بر این، مایل به قرمز نفوذپذیر است که با جلوگیری از غرقابی و هوادهی به ناحیه ریشه به نفع گیاهان است، اما باعث آبیاری مکرر برای انسان می شود.

توجه: فقط گلدان های ساخته شده از سفال با کیفیت بالا – یعنی از خاک رس ساخته شده در دمای بسیار بالا – در زمستان در بالکن زنده می مانند. برخی دیگر آب زیادی ذخیره می کنند و در یخبندان خرد می شوند. آنها باید در داخل خانه، در گاراژ یا در زیرزمین در ماه های زمستان نگهداری شوند.

فلاورباکس چوبی

مشابه باکس های گل سفالی، فلاورباکس چوبی نیز طبیعی به نظر می رسند. با این حال، آنها به رطوبت بسیار حساس تر هستند. بنابراین، قبل از کاشت، استفاده از یک درج پلاستیکی یا پوشاندن فضای داخلی با فیلم ضد آب ضروری است – در غیر این صورت جعبه گیاه پوسیده می شود. در هنگام خرید به نوع چوب استفاده شده توجه کنید زیرا طول عمر بسته به چوب بسیار متفاوت است. به عنوان مثال، چوب روبینیا از دوام خاصی برخوردار است. نوع آب بندی سطح نیز بسیار مهم است.

جعبه های بالکن ساخته شده از فولاد ضد زنگ

جعبه های گل ساخته شده از فولاد ضد زنگ هنوز در بازار کاملاً جدید هستند. چه با سطح مات و چه براق: آنها بسیار زیبا به نظر می رسند و با یک فضای مدرن مطابقت دارند. این مدل ها برای خرید ارزان نیستند، با مقاومت بالا در برابر آب و هوا و مقاومت در برابر یخ زدگی خود را تحت تاثیر قرار می دهند. در اغلب موارد، دستگاه نگهدارنده به جعبه گل جوش داده می شود تا بتوان آن را به راحتی به نرده متصل کرد. یک ریل امکان اتصال ایمن و مستقیم را حتی به ضخامت های مختلف نرده فراهم می کند. هیچ هزینه اضافی برای نصب وجود ندارد. تنها عیب جعبه های گیاهی این است که آنها چیزی جز سبک هستند و باید تا حد امکان کمتر جابجا شوند.

 

چه اندازه و رنگی برای فلاور باکس چوبی بالکن وجود دارد؟

دوران رنگ های تک سایز و خسته کننده گذشته است: انتخاب باکس های گل برای بالکن بسیار زیاد است و مدل مناسبی برای هر سلیقه ای دارد. همه آنها فقط یک چیز هستند: مستطیل شکل. البته اندازه فلاور باکس ها در درجه اول بر اساس شرایط محلی است، در غیر این صورت محدودیتی وجود ندارد. مدل های با طول 80 یا 100 سانتی متر هنوز هم ابعاد استاندارد هستند. از ظریف تا عجیب و غریب، چه مات و چه براق، کاملاً هندسی یا با اشکال نرم و گوشه های گرد: شما برای انتخاب خود ناامید هستید. تنها چیزی که نباید فراموش کنید این است: باید بتوانید هر از گاهی جعبه های پنجره را جابجا کنید.

 

کدام فلاورباکس و چگونه آب را ذخیره می کنند؟

فلاورباکس با ذخیره آببه گیاهان بالکن خود کمک کنید تا بدون آسیب در فصل گرم و خشک تابستان زنده بمانند. حتی اگر به تعطیلات می روید، به لطف این مدل ها، نیازی نیست همسایه ها را برای آب آزار دهید. بسیاری از مدل‌های جدید جعبه بالکن دارای یک مخزن آب یکپارچه هستند، به عنوان مثال مخزنی که آب کافی برای گیاهان را برای روزها تامین می‌کند. در فضای کف و/یا در دیواره های بیرونی گلدان قرار دارد و معمولاً چندین لیتر را در خود جای می دهد. از طریق یک لوله پرکننده پر می شود. بنابراین جعبه های گل با ذخیره آب به دو قسمت تقسیم می شوند: یک قسمت برای گیاهان و زیرلایه و قسمت دیگر با آب پر می شود. نحوه رسیدن آب به ریشه ها به طور متفاوتی تنظیم می شود. گاهی اوقات اسپیسرهای ثابت اطمینان می دهند که گیاهان مستقیماً در آب نیستند بلکه بالای آن قرار دارند. گاهی اوقات این نواحی با سوراخ ها و نوارهای پارچه / پشم در آنها به هم متصل می شوند که آب از طریق آنها به ریشه ها می رسد. یکی از ویژگی های کاربردی این مدل ها این است که معمولاً دارای نشانگر سطح آب هستند که با یک نگاه می توانید زمان آبیاری بعدی را مشاهده کنید.

حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید
پله دوبلکس،15 طرح و ایده که دکوراسیون شما را منحصر به فرد می کند

نکته: تجربه نشان داده است که ریشه گیاهان جوان یا گیاهان بالکن تازه کاشته شده هنوز آنقدر رشد نکرده که به مخزن آب برسد. بهتر است رطوبت بستر در ابتدا کنترل شود و در صورت لزوم آب را با دست انجام دهید.

تشک های به اصطلاح ذخیره آب ارزان تر از فلاور باکس های ذخیره آب هستند. آنها را می توان با دست برش داد و در هر جعبه گل قرار داد: فقط آنها را قبل از کاشت در آن قرار دهید. آب را ذخیره می کنند و به تدریج آزاد می کنند. یک مزیت زیست محیطی: تشک های ذخیره آب اغلب از مواد بازیافتی ساخته شده اند و می توانند چندین بار مورد استفاده مجدد قرار گیرند. به اصطلاح ژئوهوموس به طور مشابه دوستدار محیط زیست است. این نوع جدیدی از گرانول است که آب را ذخیره می کند و مانند گرانول در قسمت پایین جعبه بالکن پر می شود.

 

چگونه فلاورباکس بالکن را وصل می کنید؟

از هر طرف که به آن نگاه کنید، فضای بالکن محدود است. بنابراین تعلیق و بست نقش مهمی در فلاور باکس دارد. جعبه های گیاهی با تعلیق بسیار رایج هستند، یعنی دارای قلاب ها یا براکت های فلزی مناسب، که به لطف آن می توان آنها را به بیرون یا داخل نرده بالکن متصل کرد. مدل‌هایی که می‌توانند بدون ابزار اضافی به نرده وصل شوند، از نظر بصری جذاب‌تر و اغلب ایمن‌تر هستند: آنها به هیچ براکتی نیاز ندارند و می‌توانند با ریل‌های پیچی ثابت شوند.

اگر فضای کافی در بالکن خود دارید، می توانید جعبه های گل را نیز روی زمین قرار دهید. به اصطلاح باکس‌های گل ایستاده محبوبیت بیشتری پیدا می‌کنند، زیرا نه تنها به عنوان گلدان عمل می‌کنند، بلکه به‌عنوان صفحه‌های خصوصی شکوفه یا جداکننده‌های اتاق سبز عمل می‌کنند. در اصل، جعبه‌های بالکن مستطیلی با پایه‌های منطبق شبیه تخت‌های مرتفع هستند – و می‌توان آن‌ها را تقریباً به همان اندازه پشتی پسند کاشت و مراقبت کرد.

با جعبه های گیاهی برای طاقچه، یک پایه ایمن مهم ترین و پایان کار است: آنها نباید منفجر شوند، حتی در باد یا طوفان. ابعاد مدل های موجود در بازار مطابق با عرض معمول آستانه پنجره است. جعبه های گل برای طاقچه با گیره ها یا براکت های فلزی مخصوص ضد طوفان هستند. مدل های دیگر دارای سیستم های پیچی در کف هستند، بنابراین به طور نامرئی محکم می شوند. نکته ما برای باغبان های بالکن در آپارتمان های اجاره ای: هنگام اتصال جعبه های گیاهی خود، به سیستم هایی تکیه کنید که می توانند دوباره بدون باقی ماندن هیچ اثری برداشته شوند. براکت‌هایی برای این منظور در بازار موجود است که می‌توان آن‌ها را به دهانه پنجره چسباند.

 

چگونه فلاور باکس کاشت می کنید؟

زمان کاشت در بالکن به طور سنتی پس از قدیسان یخی در ماه مه، زودتر در مناطق معتدل آغاز می شود. کاشت فلاور باکس در درجه اول بر اساس شرایط روشنایی در محل است: گیاهان مقاوم در برابر سایه برای بالکن رو به شمال، گیاهان مقاوم در برابر آفتاب برای بالکن رو به جنوب مناسب هستند. مجموعه زیادی از گیاهان راست قامت و گل های آویزان رنگارنگ برای بالکن وجود دارد – آنها با هم چیدمان های زیبایی ایجاد می کنند. یک قانون کلی برای کاشت باکس های بالکن در اندازه های استاندارد این است: چهار گیاه برای فلاور باکس به طول 80 سانتی متر و پنج گیاه برای فلاور باکس به طول 100 سانتی متر. با این حال، فاصله کاشت بسته به گونه می تواند متفاوت باشد.

حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید
انواع فلاور باکس

فلاور باکس های خود را تا حد امکان در پناه خود قرار دهید: باد و باران بیش از حد می تواند به گیاهان آسیب برساند. در کاشت های بدون سوراخ زهکشی، یا باید قبل از کاشت سوراخ کنید یا از یک لایه ضخیم خاک رس منبسط شده برای زهکشی استفاده کنید.پر کردن یا چیزی مشابه در غیر این صورت غرقابی در کمترین زمان اتفاق می افتد و ریشه های گیاهان شروع به پوسیدگی می کنند. جعبه های پنجره تراکوتا باید قبل از کاشت، ترجیحاً یک شب در آب خیس شوند. به این ترتیب آب را به جای برداشتن آن از گیاهان تازه کاشته شده، خیس می کنند. تکه های سفال روی سوراخ های هواکش مانع از گرفتگی آنها می شود. هنگام کاشت فلاور باکس، همیشه از بستر با کیفیت بالا استفاده کنید، گیاهان با دوره گلدهی طولانی از شما تشکر خواهند کرد. گل های بالکن در خاک های غنی از مواد مغذی و هوموس که سست و از نظر ساختاری پایدار هستند بهترین رشد را دارند. چه کسی از گیاهان بالا می روداگر می خواهید در بالکن خود کشت کنید، می توانید از گلدان های آماده با داربست یکپارچه استفاده کنید. مدل هایی هستند که روی نرده نصب می شوند یا به اصطلاح باکس های گیاهی یا جعبه های گیاهی که روی زمین می ایستند.

برای اینکه بتوانید در تمام طول سال از بالکن باکس‌های شکوفه‌دار لذت ببرید، باید چند نکته را در هنگام کاشت در نظر بگیرید.

فلاور باکس کوچک به خصوص روی طاقچه یا تزئین میز زیبا به نظر می رسند. آنها را می توان با توجه به فصل بدون تلاش زیاد کاشت. به عنوان مثال، در پاییز، هدر یک تصویر هماهنگ را ایجاد می کند، در زمستان چیدمان های ساخته شده از شاخه های صنوبر بهتر است و در بهار گل های رنگارنگ پیاز شما را منتظر تابستان می کند.

هر چند وقت یک بار باید به فلاورباکس کود بدهید و آبیاری کنید؟

اساساً، تلاش برای نگهداری گیاهان در فلاور باکس البته کمی بیشتر از نمونه های کاشته شده در باغ است: آنها برای تامین مواد مغذی و آب کاملاً به شما وابسته هستند. ریتم آبیاری به جهت بالکن و جنس جعبه گل و همچنین به نیازهای فردی گیاهان بستگی دارد. گیاهان در جعبه های بالکن سفالی به دلیل تبخیر بیشتر از گیاهان در جعبه های بالکن پلاستیکی باید آبیاری شوند – اما در اینجا جلوگیری از غرق شدن آب دشوارتر است. برای غیبت های کوتاه مدت مانند آخر هفته های طولانی، توپ های آبیاری یک درمان ساده ارائه می دهند. آنها مستقیماً مانند تزئینی در زمین قرار می گیرند و در قسمت هایی آب را آزاد می کنند. در مورد لذت شکوفایی و سرزندگی گلهای بالکنبرای حفظ آن در طول فصل، کوددهی منظم لازم است. می توانید از کود طولانی مدت به شکل چوب استفاده کنید یا کود مایع را به طور مکرر روی آب آبیاری بدهید.

اگر نمی خواهید یک فلاور باکس بخرید، می توانید خودتان این کار را انجام دهید: فقط به مهارت های دستی، دقت و تعداد معینی تخته چوبی نیاز دارید. از طرف دیگر، پالت ها را می توان بازیابی کرد و یک بازیافت خلاقانه را می توان اجرا کرد. 6 تکه چوب برای اضلاع بلند و 3 تکه دیگر برای قسمت پایینی با طول مساوی، یک قطعه ضربدری مرکزی، 6 تکه چوب برای اضلاع کوتاه، دو مربع کوچک که نقش پا را دارند و 4 تکه برای گوشه های داخلی نیاز دارید. برای ساختن یک گلدان چوبی تخته بلند پایینی روی زمین قرار می گیرد که دو مربع کوچک روی آن قرار می گیرد و آنها را با پیچ و پیچ گوشتی ثابت می کند. در این مرحله این روش با ضلع دوم و اضلاع کوتاه تکرار می شود تا آنها را نخ به نخ وصل کنید. پس از مونتاژ کاشت، باید یک لایه لاک محافظ برای جلوگیری از شروع کپک زدن اعمال شود.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها