یکشنبه 09 بهمن 1401
09127393629
Azhman_group.co
o

تاثیر پله چوبی دوبلکس بر زیبایی دکوراسیون

کف پله چوبی
مقایسه پله چوبی و پله های سنگی
آوریل 25, 2021
فلاور باکس
فلاور باکس چوبی چیست و چه کاربردی دارد؟
اکتبر 27, 2021

تاثیر پله چوبی دوبلکس بر زیبایی دکوراسیون

تاثیر پله چوبی دوبلکس بر دکوراسیون چقدر است؟ یکی از جذاب ترین فاکتور هایی که می تواند بر دکوراسیون منزل موثر باشد پله چوبی دوبلکس است.

در مطالب قبلی شما را با تفاوت پله چوبی و پله سنگی آشنا کردیم. در ادامه همراه ما باشید تا اطلاعات بیشتری در خصوص تاثیر پله چوبی دوبلکس بر دکوراسیون به دست آورید.

زیبایی و تاثیر پله چوبی دوبلکس در دکوراسیون

بیشتر معماران به شما می گویند اولین قدم در طراحی نقشه طبقه تعیین محل قرارگیری پله ها است. این یک تصمیم مهم است و به شما در ایجاد عملکرد و جریان در خانه و طراحی و جذابیت زیبایی کمک می کند.

به طور سنتی، پله های دوبلکس دقیقاً در روبه روی درب ورودی در یک سالن ورودی یا راهرو ورودی قرار می گیرند. با این حال، طرح های مفهومی باز امروز بیشتر بر عملکرد، قابلیت دسترسی و ایجاد احساس بزرگ تر بودن فضا تمرکز دارند. بنابراین بهترین پاسخ این است که پله ها باید در جایی قرار بگیرند که با توجه به فعالیت های خانوادگی، روال زندگی و سبک زندگی شما بیشترین معنا را داشته باشد.

همچنان که موضوعاتی را که می خواهید درباره آنها فکر کنید، هنگام بررسی این تصمیم ضروری و گاه هیجان انگیز در نظر بگیرید. ما بر اساس چیدمان منزل، بودجه و البته اینکه چگونه می توانید بیشترین کاربرد را از راه پله داشته باشید، به روشهای مختلف قرارگیری پله نگاهی خواهیم انداخت. ممکن است موردی پیدا کنید که جرقه ایده جدید یا چیزی برای یادآوری باشد که به راحتی قابل چشم پوشی نیست.

تاثیر پله چوبی دوبلکس

محل قرارگیری پله چوبی دوبلکس

دکوراسیون سنتی

به طور سنتی، راه پله ها دقیقاً در رو به روی درب ورودی قرار گرفته اند. این جایگاه فوایدی دارد که سرسرا اغلب به عنوان منطقه مرکزی در خانه که اتاقهای دیگر از آن بیشتر گسترش می یابد، عمل می کند. و به راحتی، یک قدم نزدیک می تواند به عنوان نقطه مناسبی برای نشستن هنگام بستن کفش یا مکان منطقی برای ایستادن در حالی که بازدیدکنندگان وسایل خود را جمع می کنند و خانه شما را ترک می کنند، باشد.

با این حال، توجه داشته باشید؛ اگر فضای کافی بین درب ورودی تا اولین راه پله شما اختصاص نیافته باشد، این چیدمان سنتی می تواند احساس خوبی را منتقل نکند. در حالی که پله ها باید متناسب با اندازه خانه باشند، متخصصان حداقل سه تا شش فوت فاصله را از ورودی جلو و پله و حتی الامکان تا هشت فوت توصیه می کنند.

در اینجا طراحی و زیبایی نیز مهم است. آیا دوست دارید هنگام ورود به خانه خود، نگاه اول بازدید کنندگان خود را پله ها، نرده هایی زیبا جلب کنید؟ اندازه و شکل آن مهم نیست، تاثیر پله چوبی دوبلکس می توانند به عنوان عنصری خلاق و متمایز در خانه شما باشد.

دکوراسیون مدرن

این روزها، بسیاری از خانواده ها یک نقشه طبقه باز با دیوارهای کم ترجیح می دهند که فضای زندگی از منطقه ای به منطقه دیگر جریان یابد. با حذف راهرو یا سرسرا، راه پله ها در این خانه ها نزدیکتر به مراکز فعالیت مانند اتاق خانواده یا آشپزخانه قرار دارند. در اینجا عملکرد راه پله کمتر مربوط به رسمیت و بیشتر مربوط به دسترسی است.

به این فکر کنید که چه مدت زمان صرف جا به جایی از سطحی به سطح دیگر و اتاقی به اتاق دیگر می شود. می خواهید آن پله ها چقدر نزدیک یا دور باشند؟

قرارگیری مرکزی یک راه پله می تواند جریان و متراژ مربع را در خانه آزاد کند و فضای بیشتری برای ذخیره سازی فراهم کند. راه پله همیشه یک عامل مهم در طراحی خانه است. برخی از معماران پیشنهاد می کنند دسترسی به راه پله را ساده تر بگیرند. به جای شروع پله ها از جلوی خانه، از همان فضا استفاده کنید، اما نقطه دسترسی را از انتهای مخالف، به سمت مرکز خانه ایجاد کنید.

یکی دیگر از ایده های محبوب، اگر فضا و بودجه اجازه می دهد، ساخت دو راه پله است. به طور معمول، یکی از پله ها به سمت جلو خانه تنظیم می شود و یک راه پله دیگر در نزدیکی آشپزخانه یا اتاق نشیمن قرار می گیرد. این دسترسی دوگانه می تواند مسیرهای دسترسی به سطح دیگری را از بین ببرد.

تنظیم بودجه و متر مربع

مانند تمام تصمیمات مهم، بودجه ای برای خود تعیین کنید. با بررسی جزئیات خلاقانه و گزینه های به ظاهر بی پایان موجود در هنگام طراحی خانه، این گزینه ها را تعیین می کند. اما به همان اندازه مهم، فضای کافی را برای طراحی راه پله خود در مرحله برنامه ریزی کف اختصاص دهید. به طور متوسط ​​، خانه ای با هشت پا سقف و پله به طول سه فوت، از هر سطح نه تا ده فوت فضای کف استفاده خواهد کرد.

سقف های بلندتر و پله های گسترده تر فضای مورد نیاز راه پله ها را افزایش می دهد.

مقصد در بالا (یا پایین) پله های شما

آیا می خواهید راه پله به زیرزمین یا اتاق زیر شیروانی ختم شود؟ در این صورت، یک اجرای ساده از پله های مستقیم ممکن است گزینه خوبی باشد. مقرون به صرفه است و نیاز به ساخت فنی کمتری دارد.

اگر ایجاد یک اتاق زیر شیروانی مورد توجه شماست، یک راه پله پیچ در پیچ یا مارپیچ به خاص بودن دکوراسیون می افزاید. متناوباً، اگر پله ها به طبقه دوم بالا می روند، می توانید نرده ها و آج های ساخته شده از سنگ، بتن، فلز یا حتی یک ماده محکم شیشه ای را در نظر بگیرید. شاید پله های شناور فضای طراحی شده معاصر مورد نظر شما را ایجاد کنند.

در آپدیت جدید این صفحه همراه ما باشید تا نکات بیشتری در خصوص تاثیر پله چوبی دوبلکس بر دکوراسیون را در اختیارتان قرار دهیم.

شکل و مواد سازنده پله

بیشتر اوقات، وقتی برای اولین بار در مورد پله ها فکر می کنیم، یک پله استاندارد از پله ها را تصور می کنیم، گاهی اوقات با چرخش 90 یا 180 درجه. اما پلکان های متعددی به شکل L و U، پلکان های پیچ در پیچ و پله های خمیده وجود دارد. شما حتی می توانید یک طرح دسترسی دوگانه را در نظر بگیرید که در آن پله ها از آشپزخانه به قسمت مرکزی منتهی می شوند و در طرف مقابل، از اتاق نشیمن استفاده شود.

سپس، در یک چرخش 90 درجه، آخرین پله ها به طبقه دوم بالا می روند.

هنگام تعیین مکان برای پله ها، ملاحظات دیگری نیز وجود دارد که چندان واضح نیستند.

آیا دوست دارید از فضای زیر پله ها به عنوان انبار، قفسه یا حتی گوشه ای برای مطالعه استفاده کنید؟

آیا کودکان یا بزرگسالان طراحی شما را برای دسترسی راحت تر چالش برانگیز می دانند؟

در مورد تزئین کف، تخته کف و قالب چه می شود؟ آیا طول و زوایای این ها به راحتی متقاطع می شوند؟

همچنین، در مورد موانعی که ممکن است بر مکان و طراحی راه پله یا سایر ویژگی های اطراف تأثیر بگذارد، فکری داشته باشید:

  • پنجره ها
  • ارتفاع های مختلف سقف
  • رسانه ها
  • روشنایی
  • خطوط دید
  • لوله کشی

افزودن چراغ به راه پله، مانند موارد زیر، می تواند از لغزش یا سفر در ساعات تاریک جلوگیری کند.

همه این ها می تواند روی دید اولیه شما برای قرار دادن راه پله تأثیر بگذارد. مطمئناً برای هر سناریویی راه هایی وجود دارد سه بار اندازه گیری و تأیید تخصیص فضا همیشه در طولانی مدت در وقت شما صرفه جویی می کند.

در حالی که امکان نصب راه پله وجود دارد، چنین سازه های پیچیده ای بهتر است توسط پیمانکاری که سابقه کار در زمینه چالش ها را دارد، و همچنین درک جامعی از نقشه ها، مصالح و سایر نیازهای مونتاژ انجام شود.

پرسش های متداول

  • آیا می توانید پله ها را در خانه ای که قبلاً ساخته شده است جابجا کنید؟

بله، می توانید. با تحقیقات زیاد، برنامه ریزی و کاوش در منزل خاص خود، می توانید پله ها را جابجا کرده و ظاهر و جریان را در کل خانه خود کاملاً تغییر دهید.

  • هزینه جابجایی راه پله در خانه چقدر است؟

برچسب قیمت جابجایی راه پله در هر ساختمان بسته به سن و ساختمان خانه، اندازه و مصالح پله های اصلی و پله های جدید و هزینه های پیمانکار و یا کار متفاوت است. به طور متوسط ​​، هزینه جابجایی معمولی بین 900 تا 5000 دلار است. سازه های سفارشی، با طرح های پیچیده یا نصب های متعدد، می توانند تا 15،000 دلار 30،000 دلار افزایش داشته باشند.

  • جا به جایی پله چقدر طول می کشد؟

زمان تخمینی تخریب و بازسازی راه پله یک خانه دو تا چهار روز است. با این حال، به خاطر داشته باشید که نه شما و نه پیمانکار شما نمی توانید سرعت رساندن مواد سفارش داده شده را کنترل کنید. این همیشه یک حرکت هوشمندانه است تا در زمان بیشتری پیشبینی کنید تا بتوانید چالش های غیرقابل پیش بینی را که ممکن است به وجود بیایند، حل کنید.

  • آیا برای جابجایی راه پله به مقررات ساختمان احتیاج دارید؟

بله، هرگونه تغییر عمده در ساخت یک خانه حداقل به یک، اگر نه چند، درخواست مجوز نیاز دارد. متأسفانه مقررات ساختمان در بین ایالت ها، شهرستان ها و شهرها متفاوت است. بهترین مکان برای شروع، تماس با بخش ساختمان محلی شما است و آنها می توانند شما را از آنجا راهنمایی کنند. یا اگر پیمانکاری را استخدام می کنید، از آن شخص بخواهید تا مجوزها و برنامه های مربوط به مقررات را بررسی کند.

برای سفارش زیباترین انواع پله چوبی دوبلکس با کارشناسان ما با شماره ۰۹۱۲۷۳۹۳۶۲۹ در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09127393629