سه شنبه 11 بهمن 1401
09127393629
Azhman_group.co
o

فلاور باکس چوبی: مزایا، نگهداری و خرید

خرید نرده چوبی
نرده راه پله محافظی برای راه پله شما
آگوست 7, 2022
درب تمام چوب
چرا از درب لابی چوبی استفاده کنیم؟
آگوست 11, 2022

فلاور باکس چوبی: مزایا، نگهداری و خرید

فلاور باکس

فلاور باکس های چوبی همیشه در بالکن ها، تراس ها و باغ های ما مورد قدردانی قرار می گیرند. در واقع، این ماده طبیعی امکانات زیادی برای تزئین و توسعه ارائه می دهد و به راحتی با اکثر گیاهان مطابقت دارد.

فلاورباکس یک جنبه تزئینی طبیعی و سازگار

چوب جنبه تزئینی غیر قابل انکاری دارد. این یک ماده طبیعی و زنده است که به راحتی با انواع گیاهان، گل ها و شاخ و برگ ها سازگار است. رنگ‌ها و سبک‌ها بر اساس گونه‌ها و قسمت‌های چوب استفاده‌شده، و همچنین با توجه به درمان‌های اعمال‌شده، زیبایی‌شناختی و/یا محافظ متفاوت است.

می‌توانید گلدان‌هایی را در چوب‌های رنگ‌شده یا سروس پیدا کنید ، بنابراین امکان تطبیق رنگ‌ها با دکوراسیون تراس یا بالکن شما را چند برابر می‌کند. ضخامت چوب، جهت لت ها یا وجود عناصر فلزی نیز از ویژگی هایی هستند که اصلاح سبک کاشت را ممکن می کند.

گلدان های چوبی می توانند اشکال مختلفی داشته باشند (بلند، کم، مربع، مستطیل)، مدولار، روی پا، یا حتی با یک داربست که به شما امکان می دهد یک گیاه کوهنوردی مانند پیچ ​​امین الدوله، کلماتیس یا یاس را نصب کنید.

به طور خلاصه، هیچ دو کاشت چوبی شبیه به هم نیستند و این همان چیزی است که آنها را جذاب می کند!

ویژگی های کاربردی و عیوب یک گلدان چوبی

علاوه بر این جنبه زیبایی شناختی، گلدان های چوبی مزایای عملی قابل توجهی دارند:

 • مقاومت طبیعی در برابر یخبندان و به طور کلی رفتار خوب در برابر عناصر اقلیمی.
 • وزن متوسط ، بدون اینکه خیلی سنگین باشد، اجازه می دهد تا ثبات خاصی را ارائه دهد و تأسیسات بادوام را ایجاد کند (برای تشکیل یک خط جدایی، برای تعیین یک منطقه خاص …).
 • قیمت نسبتا مقرون به صرفه ، حتی اگر بالاتر از کاشت های پلاستیکی باقی بماند.

در مقابل، چوب دارای چند نقص است که نباید قبل از خرید نادیده گرفته شود:

 • امکان تغییر زیبایی شناختی در طول زمان ، نیاز به نگهداری منظم تر. در واقع، حتی اگر چوب ها تحت درمان قرار گرفته باشند یا به طور طبیعی دوام خوبی داشته باشند، ظاهر آنها در طول زمان بسته به شرایط آب و هوایی (باران، خورشید، برف و غیره) و/یا قرار گرفتن در معرض احتمالی آنها در معرض آلودگی تغییر می کند. بنابراین لازم است که آنها را به طور منظم با درمان سطوح خارجی با مواد نگهدارنده (لکه) و/یا با برس زدن آنها برای حذف لایه نازکی از آلودگی که می تواند در شهر رسوب می کند، نگهداری کرد.
 • وزن بسیار سنگین برای استفاده در جعبه های پنجره . برای جلوگیری از خطر آب‌بندی نرده‌ها یا نرده‌ها، بهتر است گلدان‌های چوبی را در بالکن آویزان نکنید.

کاشت چوبی © Chantal Degaust / Unsplash

پیشنهاد می شود: اجرای روف گاردن

انتخاب فلاور باکس چوبی مناسب

عمده ترین گونه های چوبی که برای ساخت گلدان های فضای باز استفاده می شود کاج ، صنوبر ، کاج اروپایی و صنوبر است. همچنین می توان آنها را در جنگل های عجیب و غریب مانند Bangkirai (آسیای جنوب شرقی)، ipé (آمریکای جنوبی) یا almendrillo (آمریکای جنوبی) پیدا کرد.

مهم است که بررسی کنید که فلاورباکس ها با استفاده از چوبی ساخته شده‌اند که توسط برچسب محیط‌زیست FSC ( شورای نظارت بر جنگل ) تأیید شده است: این امر از نظر تئوری تضمین می‌کند که چوب از منابع کنترل‌ شده می‌آید و مسئولانه برداشت می‌شود.

طبقه بندی چوب بر اساس استاندارد NF EN 335 نیز حائز اهمیت است زیرا دوام چوب و مقاومت آن در برابر آب و هوای بد و حملات حشرات و قارچ ها را تعیین می کند. برای اینکه کاشت بدون ترس در بیرون نصب شود، لازم است چوب مورد استفاده حداقل رده 3b باشد (استاندارد دارای 5 کلاس است)، یعنی می تواند تغییرات سریع مرطوب و خشک کردن و همچنین مکرر داشته باشد. رکود آب

برای دستیابی به این کلاس، چوب ها را می توان تحت درمان هایی با هدف تقویت مقاومت آنها قرار داد: اسپری شیمیایی، خیساندن شیمیایی یا تزریق یک محلول آبی در اتوکلاو (فشار خلاء). در اروپا، کاج اسکاتلندی به ویژه پذیرای این درمان است، که به غیر از قیمت مقرون به صرفه آن، نسبت بالای آن را در کاشت های چوبی که در توزیع کنندگان یافت می شود توضیح می دهد.

برای قرار دادن زیرلایه و گیاهان، کاشت‌های چوبی همگی دارای یک نمد ژئوتکستایل ، فیلتر و ضد پوسیدگی هستند که به خاک اجازه می‌دهد تا با عبور آب از چوب جدا شود. این نمد را می توان از قبل در گلدان نصب کرد و یا به صورت خود تثبیت شد.

در نهایت، برای سهولت در حمل و نقل یا تحویل آنها، تعدادی کاشت چوبی به عنوان یک کیت برای مونتاژ ارائه می شود .

فلاور باکس چوبی تراس

همچنین ببینید: فلاورباکس پنجره و کلی طرح برای ایده گرفتن!

چگونه یک گلدان چوبی نصب کنیم؟

گلدان چوبی هنگام نصب و کاشت گیاهان نیاز خاصی ندارد. با این وجود، برخی از قوانین عقل سلیم را باید به خاطر داشت:

 • کاشت چوبی خالی را قبل از پرکردن با بستر در محل مورد نظر نصب کنید! در واقع، وزن ترکیبی کاشت، عناصر زهکشی و بستر می تواند حرکت آن را دشوار کند .
 • هنگامی که نمد ژئوتکستایل به طور یکنواخت در کف و کناره های کاشت ثابت شد، یک بستر به ضخامت چند سانتی متر از سنگریزه های رسی یا سنگریزه های کوچک در آن قرار دهید تا از زهکشی خوب اطمینان حاصل کنید و از ایستادن آب می تواند باعث پوسیدگی ریشه گیاه نشود.
 • سپس بستر خود را به طور یکنواخت ترکیب کنید و گیاهان خود را در آنجا بکارید.

چوب، یک ماده زنده

چوب زنده است و گاهی اوقات بعد از خرید می تواند ظاهر خود را تغییر دهد. این معمولا طبیعی است و جای نگرانی نیست:

 • ترک ها و شکاف های کوچک ممکن است با خشک شدن چوب ظاهر شوند. این یک روند طبیعی است که به هیچ وجه باعث ضعیف شدن گلدان نمی شود.
 • افزایش نمک ممکن است به دنبال درمان اتوکلاو رخ دهد. آنها از لکه های کوچک رزین رنگی توسط محصول درمان تشکیل شده اند.
 • کپک های کوچک می توانند در طول دوره های گرمای زیاد ظاهر شوند. آنها جدی نیستند و به راحتی با یک برس نرم یا یک پارچه پاک می شوند.

هر درخت منحصر به فرد است، هر تخته چوبی نیز خواهد بود! گره ها، رنگ ها و رنگ های مختلف عناصری هستند که همه جذابیت های کاشت های چوبی را ایجاد می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09127393629