مقالات

فلاور باکس چوبی و نکاتی راجع به آن

گلدان چوبی گروه مهندسی آژمان

اگر می خواهید بیشترین بهره را از گل های باغچه خود ببرید، پس حتما باید به فکر فلاور باکس چوبی باشید. ما می خواهیم به شما نشان دهیم که یک فلاور باکس چوبی چقدر می تواند خیره کننده باشد. به نظر ما این بهترین ماده برای ارائه گل های شماست. در ادامه بخوانید و ببینید چرا یک گلدان چوبی اینقدر خاص است.

ممکن است این ضرب المثل را بدانید که “ارائه خوب نیمی از نبرد است”. این ضرب المثل نه تنها برای سخنرانی و ارائه پاورپوینت، بلکه در همه جا معتبر است! هر چه گل های خود را بهتر به نمایش بگذارید، آنها برای بیننده ارزشمندتر و جذاب تر به نظر می رسند.

دلایل مختلفی برای انتخاب فلاورباکس چوبی وجود دارد. می توان از آن برای برجسته کردن یک گیاه خاص استفاده کرد، خاک باغ برای رشد آن مناسب نیست یا به سادگی فضای بیشتری در چمن وجود ندارد. جعبه گل دقیقاً برای این مواقع راه حل است.

شما می توانید جعبه های گل را در اندازه ها و انواع چوب های مختلف در بسیاری از مغازه های باغ پیدا کنید. با این حال، اگر دوست دارید خودتان کاردستی انجام دهید، ما دستورالعمل هایی را برای شما آماده کرده ایم که در مراحل بسیار ساده نحوه ساخت جعبه گل چوبی را به شما توضیح می دهد. در اینجا ایده ها، الهامات و نکات مفید زیادی در مورد جعبه های گل چوبی پیدا خواهید کرد. اگر کنجکاوی شما را برانگیخته ایم، اکیداً توصیه می کنیم ادامه مطلب را بخوانید.

چوب فلاور باکس: کدام چوب بهتر است؟

فلاور باکس ها برای رشد گل یا گیاهان استفاده می شوند و می توانند از مواد مختلفی ساخته شوند. به عنوان یک قاعده، جعبه های گل را در مکانی قرار می دهند که به راحتی در دسترس باشد تا آب دادن به گیاه آسان شود. برخی از جعبه های گل بسیار کاربردی هستند و می توان آنها را زیر پنجره یا روی دیوار قرار داد.

از آنجایی که همه ما در مورد چوب هستیم، می خواهیم روی جعبه های گل چوبی تمرکز کنیم. به طور کلی یک فلاور باکس چوبی بسته به نوع چوب و آب و هوایی که در معرض آن قرار گرفته است به طور متوسط ​​بین 3 تا 5 سال عمر می کند. با مراقبت و نوع چوب مناسب، یک جعبه گل چوبی می تواند بین 10 تا 15 سال دوام بیاورد. کدام چوب بهتر است؟

برخی از ایمن ترین انواع چوب برای فلاور باکس عبارتند از سدر و چوب قرمز. چوب سدر بسیار سبک است، ترک نمی خورد و دوام زیادی دارد. از طرف دیگر، چوب قرمز در برابر پوسیدگی بسیار مقاوم است، اما هزینه زیادی دارد زیرا چوبی عجیب و غریب از آمریکا است.
اقاقیا و صنوبر نیز اغلب برای جعبه گل استفاده می شود. اقاقیا به ویژه در برابر قارچ ها مقاوم است و بنابراین برای استفاده در فضای باز مناسب است. این نوع چوب بهتر از، به عنوان مثال، کاج است، اما برای حفظ اثر خود نیاز به نگهداری منظم دارد.

حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید
چرا از درب لابی چوبی استفاده کنیم؟

چوب صنوبر در برابر قارچ ها نیز به اندازه کافی مقاوم است و سختی مطلوبی دارد. زیبایی شناسی چوب بسیار جذاب است. به طور کلی باید مطمئن شوید که جعبه های گل چوبی ساخته شده از چوب سخت تر را خریداری کنید، زیرا این جعبه ها نیز ضد زمستان هستند. همه این گونه ها با مراقبت مناسب برای سال های زیادی دوام خواهند آورد و به راحتی می توانند در جعبه های پنجره ای استفاده شوند.

فروش فلاور باکس چوبیفلاورباکس چوبی گل: مراقبت صحیح

اگر فلاورباکس چوبی خود را سال‌ها بیرون بگذارید، ظاهر و دوام آن‌ها بدتر می‌شود. اشعه UV و رطوبت تضمین می کند که چوب به آرامی خاکستری می شود و محافظت خود را از دست می دهد. آیا می توانید خود را از این امر محافظت کنید؟

بله، لکه چوب یا کاغذ سنباده کلمه کلیدی است. وقتی عمر جعبه های گل چوبی شما به پایان می رسد، زمان بازسازی فرا رسیده است. ابتدا باید لکه قدیمی چوب را با استفاده از سنباده پاک کنید. ما شن 180 را توصیه می کنیم. این ممکن است گاهی خسته کننده باشد، اما سعی کنید تا حد امکان دقیق باشید. این به چسبندگی مناسب لعاب جدید کمک می کند.

برای دستیابی به بهترین اثر، لکه نگهدارنده چوب را دو بار اعمال کنید. لعاب چوب را از تأثیرات آب و هوا محافظت می کند و چند سال عمر بیشتری به آن می بخشد. لعاب نه تنها به فلاور باکس های گل چوبی محافظت جدیدی می بخشد، بلکه ظاهر را نیز شاداب می کند.

فلاور باکس چوبی بلند به عنوان صفحه حریم خصوصی

همه به حریم خصوصی خود نیاز دارند، مهم نیست که همسایه چقدر خوب باشد. به خصوص با املاکی که مستقیماً در مجاورت املاک همسایه هستند، اغلب در موقعیت هایی قرار می گیرید که همسایه می تواند ببیند در باغ یا تراس چه می کنید. یکی از راه‌های دستیابی به حریم خصوصی و آرامش بیشتر، استفاده از یک گلدان چوبی بلند به عنوان صفحه‌ای برای حفظ حریم خصوصی است.

البته، شما همچنین می توانید به سادگی یک پرچین خاص را به عنوان یک صفحه حریم خصوصی بکارید، اما اگر به دنبال گزینه ای هستید که باید اهداف تزئینی نیز داشته باشد، یک گلدان چوبی بلند انتخاب بسیار بهتری است.

یک گلدان مستطیلی بلند ساخته شده از چوب به گیاهانی که در طبیعت کم رشد می کنند اجازه می دهد تا به عنوان صفحه نمایش حریم خصوصی استفاده شوند. از آنجایی که گلدان باریک و مرتفع است، لازم نیست پرچین های بزرگی بکارید که چند سال طول می کشد تا به اندازه کافی متراکم شوند. در عوض، می توانید از انواع گیاهان دیگر استفاده کنید و هر سال بین آنها جابه جا شوید. بنابراین شما نه تنها یک صفحه نمایش حریم خصوصی ایجاد می کنید، بلکه یک چشم نواز واقعی نیز ایجاد می کنید.

حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید
درب لابی دو لنگه و ویژگی های آن

همچنین می توانید از فلاورباکس چوبی کاشت به عنوان جداکننده اتاق در باغ استفاده کنید. به عنوان مثال، قسمت غذاخوری را از بقیه باغ جدا کنید و عصر در تراس بسیار دنج تر به نظر می رسد. همچنین گلدان های بلند روی چرخ وجود دارد. به عنوان مثال، می‌توانید گلدان را در طول روز زیر نور آفتاب قرار دهید و آن را به جایی بغلتانید که در عصر تراس را دنج‌تر نشان دهد.

خودتان در 10 مرحله فلاور باکس چوبی بسازید!

آیا دوست دارید پول خود را پس انداز کنید و فلاور باکس چوبی خود را خودتان بسازید؟ با ابزار مناسب، چوب و کمی مهارت دستی، هیچ چیز مانع شما نمی شود. دستورالعمل های ما را بخوانید و یاد بگیرید که چگونه خودتان جعبه های گل چوبی بسازید.

انواع مختلفی از جعبه های گل وجود دارد که می توانید بسازید. بالا، پایین، آویزان، ایستاده. در این آموزش ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه یک کاشت چوبی مستطیلی و کم ارتفاع را تنها در 10 مرحله بسازید!

زمان مورد نیاز:  2 ساعت و 30 دقیقه

دستورالعمل ساخت فلاور باکس چوبی

 1. اندازه را انتخاب کنیدابتدا تصمیم بگیرید که می خواهید جعبه گل چقدر بزرگ باشد. بستگی به این دارد که چه نوع گیاهی و چه تعداد از آنها را می خواهید بکارید.
  جعبه گل چوبی
 2. چوب بخربهتر است چوب های تصفیه نشده خریداری کنید. مواد شیمیایی روی چوب های تصفیه شده می تواند گیاهان را از بین ببرد. در اینجا مهم است که بدانید قبل از خرید جعبه گل خود می خواهید چقدر بزرگ باشد. اگر مشکل دارید از کارمند فروشگاه سخت افزار بپرسید. جعبه گل نیاز به پنج قسمت دارد. چهار برای اضلاع موازی و یکی برای پایین.
  جعبه های گل چوبی
 3. برش چوببا این مرحله می توانید در کار خود صرفه جویی زیادی کنید و چوب را به طول های دلخواه در فروشگاه آهن آلات برش دهید. اگر این امکان وجود ندارد، باید خودتان تخته ها را اندازه بگیرید و با اره برقی یا دستی برش دهید.
  ساخت فلاورباکس چوبی
 4. سوراخ های پایلوت را دریل کنیدسوراخ های پیلوت به جلوگیری از شکافتن چوب هنگام پیچیدن پیچ ها کمک می کند. کافی است فقط سوراخ های پیلوت را روی تخته های کوتاه تر سوراخ کنید. برای این کار سه سوراخ کوچک روی لبه تخته های کوچک ایجاد کنید. یک سوراخ درست در وسط و دو سوراخ دیگر در بالا و پایین. این فرآیند را برای تمام نقاط اتصال تکرار کنید.

  چوب فلاور باکس

 5. تخته ها را به هم بچسبانیدبهتر است از پیچ های گالوانیزه استفاده کنید زیرا برای استفاده در فضای باز مناسب تر هستند. تخته ها را طوری ردیف کنید که سوراخ های پیلوت در گوشه های بیرونی قرار گیرند.
  ساخت فلاور باکس
 6. کف گلدان را اندازه بگیریدکف آن را اندازه بگیرید و یک تخته چوبی بزرگ را در جعبه گل قرار دهید. سپس از پیچ های گالوانیزه استفاده کنید و قسمت پایین آن را به دو طرف جعبه پیچ کنید.
  فلاور باکس چوبی
 7. سوراخ های زهکشی را دریل کنیدچهار تا پنج سوراخ زهکشی در پایین جعبه گل دریل کنید. این مرحله را نادیده نگیرید. بسیاری از گیاهان اگر ریشه هایشان برای مدت طولانی در آب باشد به بیماری مبتلا می شوند.
  تخت چوبی
 8. در توری نایلونی یا وینیل قرار دهیدیک توری نایلونی یا وینیلی را به اندازه ته آن ببرید تا بتوانید آن را در کف گلدان قرار دهید. آن را با میخ های کوچک محکم کنید. شبکه از چوب در پایین محافظت می کند.
  گلدان چوبی
 9. سنگ زنی و رنگ آمیزیاکنون می توانید تخته های چوبی را سمباده بزنید تا ظاهری تمیز به آنها ببخشید. حالا می توانید یک لایه محافظ روی چوب اعمال کنید. داخل آن را درمان نکنید زیرا ممکن است خاک گلدان را آلوده کند. اگر می خواهید از داخل چوب نیز محافظت کنید، از یک آستر پلاستیکی با سوراخ استفاده کنید.
  جعبه های گل چوبی
 10. در یک لایه نازک شن قرار دهیدیک لایه نازک شن در گلدان قرار دهید و سپس خاک و کمپوست خود را انتخاب کنید. شن به تخلیه جعبه گل کمک می کند. و جعبه گل خود شما آماده است!
  نمای چوبی فلاور باکس

نمای چوبی فلاور باکس

با یک فلاور باکس با ظاهری چوبی به فضای بیرونی خود کمی شخصیت بیشتری بدهید. چوب جاودانه ترین ماده روی زمین است و فضای دلپذیر و گرمی به اتاق می دهد. ظاهر چوب تضمین می کند که فضای بیرونی شما طبیعی بودن خود را از دست نمی دهد. به هر حال، این طبیعت زنده و شگفت انگیزی است که آرزوی آن را داریم و چرا دوست داریم از آن خارج شویم. یک جعبه گل با ظاهری چوبی تضمین می کند که می توانید از طبیعت نهایت لذت را ببرید.

ظاهر چوبی می تواند در کوتاه ترین زمان کل باغ یا تراس را به واحه ای از رفاه تبدیل کند و زیبایی را به شدت افزایش دهد. آن را امتحان کنید، شما کاملا آن را دوست خواهید داشت.

فلاور باکس چوبی قدیمی

هنگامی که سبک قدیمی را کشف کردید، برای مدت طولانی نمی خواهید آن را رها کنید. تقریباً هیچ سبک دیگری به اندازه وینتیج برای روح مفید نیست. این سبک متشکل از عناصر وینتیج از دوران قدیم است. بسیاری یک احساس نوستالژیک را با آن مرتبط می دانند.
یک فلاور باکس چوبی به سبک وینتیج را می توان با عناصر و تزئینات اضافی به دست آورد. چوب باید کمی فرسوده به نظر برسد تا به کل چیز ظاهری قدیمی بدهد. بهتر است از چوب های تیره تر یا رنگ های چوب استفاده کنید و به دنبال چوب هایی با طرح های شعله ور باشید.

حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید
فلاورباکس پنجره و کلی طرح برای ایده گرفتن!
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها