هر بار که مجبور می شویم درب لابی خانه خود را انتخاب کنیم، این معضل پیش می آید. کدام را انتخاب کنیم؟ درب لابی ساخته شده از چوب یا فولاد؟ این مقاله ویژگی های مهم هر دو نوع درب را بررسی می کند و به شما در تصمیم گیری کمک می کند.

به طور گسترده ای شناخته شده است که درهای بیرونی باید یک مانع موثر برای سارقان و سایر مزاحمان باشد تا به ساکنان آن احساس امنیت بدهد. علاوه بر این، آنها باید از نظر زیبایی شناسی دیده شوند زیرا نشان دهنده سلیقه ما هستند و اولین تصور را از خانه ما ایجاد می کنند.

کیفیت های دیگری که نیز مهم هستند، به عنوان مثال، راحتی پوشیدن، مقاومت در برابر آتش، عایق صوتی خوب و مهمتر از همه برای برخی از کاربران، عایق حرارتی بالا هستند. بنابراین کدام درب مزایای بیشتری دارد؟

درب لابی چوبی 

چوب برای سالیان متمادی ماده سنتی مورد استفاده در ساخت درها بوده است و مردم از فضیلت های آن قدردانی می کنند. بال درب چوبی دارای کیفیت عایق حرارتی بسیار خوب، عایق صوتی خوب و البته بادوام هستند. با این حال، نقطه ضعف اصلی آن مقاومت کم آن در برابر شرایط جوی است.

علیرغم این واقعیت که امروزه از محصولات محافظ و نگهدارنده با تکنولوژی پیشرفته استفاده می شود، سازندگان توصیه می کنند درب چوبی را حداقل در داخل خانه و ترجیحاً زمانی که یک هشتی داریم نصب کنید.

برای ساخت لابی چوبی اغلب چوب بلوط یا کاج انتخاب می شود. چارچوب درب از چوب چند لایه با کیفیت بالا ساخته شده است که دوام و پایداری کل ساختمان را حتی در صورت ورود رطوبت تضمین می کند. امروزه سازندگان اغلب از عناصر اضافی مانند تثبیت کننده های فولادی یا تقویت کننده های دیگر برای تقویت درهای چوبی استفاده می کنند. تخته های HDF بسیار بادوام بر پایه چوب به عنوان تخته های اصلی که با چوب، روکش طبیعی یا ورقه ورقه ای پوشانده شده اند استفاده می شود که به طرز درخشانی ساختار چوب را تقلید می کند.

استفاده از درب های چوبی خارجی بسیار راحت است و مزیت بی چون و چرای آن ها ظاهر آن ها در کنار حس گرم و خانگی است که ایجاد می کنند. کافی است نگاهی به مجموعه درب های خارجی CAL ما بیندازید که دارای بال های محکم هستند که در عین حال به صورت مدرن با منبت های آلومینیومی تزئین شده اند.

درب لابی ورودی ساختمان

درب لابی فولادی

درب های فولادی خارجی معمولا از فولاد گالوانیزه ساخته می شوند که در برابر شرایط جوی بسیار مقاوم است. ساخت بال درب اغلب تخته سه لا است. فوم پلی اورتان یا پلی استایرن منبسط شده به عنوان عایق حرارتی استفاده می شود. ارزش دیدن پیشنهاد ما در مورد درهای خارجی از مجموعه FARGO را دارد.

وقتی صحبت از ویژگی‌های آن به میان می‌آید، درب‌های فلزی فولادی مطمئناً در مقایسه با درهای چوبی در برابر شرایط آب و هوایی سخت مقاوم‌تر هستند. با این حال، دومی برای استفاده آسان تر به نظر می رسد.

همچنین درب لابی محکم تر از درب های چوبی بسته می شوند. علاوه بر این، در طول فرآیند مونتاژ باید دقت زیادی کرد، زیرا اگر عایق بندی ضعیفی داشته باشند، تلفات حرارتی زیادی ایجاد می کنند.

تا آنجایی که از جنبه حفاظتی پیش می رود، درهای فولادی بی نظیر هستند. علیرغم اینکه امروزه درهای چوبی با پارامترهای بسیار خوب مقاومت در برابر آسیب، تعادل، قفل و پیچ و مهره قابل توجه وجود دارد، درهای فولادی قابل شکست نیستند.