مقالات

طرح های زیبا و مدرن برای راه پله چوبی دوبلکس و ساده

پله چوبی_گروه مهندسی آژمان
در این مقاله به بررسی مدل هایی می پردازیم که سلیقه ها و سبک های متفاوتی از طرح های راه پله را به خود جذب می کنند. با بررسی طرح های زیبای راه پله می توانید ایده بگیرید.

ما اینجا هستیم با طرح های راه پله که برای همه سلیقه ها جذاب است. گزینه های زیادی برای پله های داخلی وجود دارد. با این حال، اگر شما از کسانی هستید که به دکوراسیون اهمیت می دهید و دکوراسیون اتاق نشیمن شما برایتان مهم است، نگاهی به این مدل ها بیندازید.

پله های خانه می توانند چوبی یا آلومینیومی باشند. بسته به اولویت، مصالح ساختمانی مانند سنگ مرمر و شیشه نیز اغلب استفاده می شود. اما مکان راه پله شما در خانه از اهمیت حیاتی برخوردار است. گاهی از راه پله های مستقیم و گاهی مارپیچ استفاده می شود. این بستگی به مکان منطقه ای دارد که راه پله طراحی می شود. ما چند نمونه از پله های چوبی خانه یا محل کار را که نیاز به مراقبت و توجه زیادی دارند را به اشتراک گذاشته و تفسیر کرده ایم که می توانید از آنها الهام بگیرید.

با بررسی گالری طرح های راه پله چوبی مدرن ما که برای شما آماده کرده ایم، می توانید ایده ای در مورد طراحی راه پله چوبی داشته باشید.

یک راه پله چوبی در داخل خانه شما می تواند بسیار بیشتر از اتصال دو طبقه انجام دهد. با طراحی و دکوراسیون مدرن راه پله، می تواند ظاهری زیبا و باشکوه به معماری خانه شما بیافزاید. اگرچه طراحی راه پله ممکن است یک عنصر اساسی و ساده به نظر برسد، اما می تواند به ابزاری برای نشان دادن سلیقه و سبک شما تبدیل شود. شاید کافی باشد به سادگی یکی از طرح های نرده پله را انتخاب کنید و از آن برای به روز رسانی ظاهر کلی خانه خود استفاده کنید. طراحی راه پله در خانه بسته به منطقه ای که در آن قرار دارد می تواند بخشی از ارائه عالی باشد.

حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید
راهنمای انتخاب چوب برای پله چوبی

می توان ظرافت را با طرح های راه پله کوچک در برخی مناطق و با طرح های راه پله بزرگ و باشکوه در برخی مناطق جلب کرد. برای پله هایی با فضای کاربری باریک، به جای استفاده از وسایل تزئینی، باید طراحی و کاربرد پله ها را در اولویت قرار دهید.

اگر فضای راه پله چوبی بزرگی برای خانه خود دارید، می توانید طراحی را با نرده هایی شروع کنید که ابتدا آن را احاطه کرده اند. اینها می توانند اشکال هندسی یا اشکال منظم باشند، بسته به طراحی خانه شما. علاوه بر این، موادی که با مبلمان و سایر وسایل تزیینی مورد استفاده شما هماهنگ خواهند شد، جایگاه فوق العاده مهمی دارند. می توانید وسایل خانه خود را با انواع مختلفی از طرح های راه پله مانند چوب، استیل یا کروم ترکیب کنید.

علاوه بر تمام این طرح های تزئینی، شکل نیز برای طراحی راه پله چوبی دوبلکس بسیار مهم است. محل اتصال به طبقه بالا که از کدام سمت خروجی داده می شود و اینکه آیا این خروجی دارای خطوط مستقیم بیضی یا تیز خواهد بود به ویژگی های مکمل طرح شما تبدیل خواهد شد.

پله چوبی دوبلکس

استفاده از پله های چوبی در خانه

 استفاده از پله های چوبی در خانه
مراقب باشید که از فضای بیشتری برای طراحی راه پله کوچک استفاده کنید. آج پله های زیاد و گسترده در این فضای کوچک ظاهر خوبی ندارند. همچنین باید از استفاده از محصولات تزئینی در فضاهای کوچک خودداری کنید. در این صورت کافی است طراحی راه پله با فرم ساده خود ظاهری مینیمال و مدرن داشته باشد.

پله چوبی_گروه مهندسی آژمان

طراحی راه پله مارپیچ داخل خانه

همچنین بخوانید: 15 ایده طراحی راه پله در فضای کم

نورپردازی پله های مارپیچ
نیز برای طراحی راه پله مدرن بسیار مهم است. نوری که در این قسمت استفاده خواهید کرد نباید خیلی روشن و نه خیلی ملایم باشد. اخیراً شیک ترین نورپردازی راه پله، نورپردازی از داخل دیوار است. می تواند طراحی منحصر به فردی را برای شما به ارمغان بیاورد و در عین حال ظاهری مدرن به خانه شما ببخشد.

پله چوبی

نرده سفید و پله های چوبی داخل خانه

پله های چوبی
یکی دیگر از گرایش ها در طراحی راه پله، طرح های سورئالیستی راه پله است. این طرح ها که بسیار متفاوت از طرح های معمول راه پله هستند، کم کم جای خود را در هر خانه ای باز کرده اند. با این حال، باید به این نکته نیز توجه داشته باشید که این طرح با سایر قسمت های خانه شما همخوانی دارد. باید مراقب باشید که با دکوراسیون منزل شما سازگار باشد تا یکپارچگی کلی حاصل شود.

طرح های مدرن راه پله های داخلی

طرح های مدرن پله های داخلی

 پله های داخلی مدرن پله
های مدرن و بدون نرده می توانند در خانه های کودکان و افراد مسن مشکلاتی ایجاد کنند. استفاده از این پله ها در مناطق مسطح و کوتاهتر منطقی ترین گزینه است. در غیر این صورت، ممکن است با ایجاد اثر دست روی دیوارهای خود احساس ناراحتی کنید.

نرده و نرده پله در منزل

پله چوبی و نرده چوبی مشکی پله

 پله فلزی
این مدل راه پله دو مرحله ای در وسط سالن استفاده می شود. طراحی شیک بدون خراب کردن تم اتاق نشیمن با کف چوبی و نرده های آهنی مشکی به دست آمده است.

طرح های دکوراسیون راه پله چوبی مدرن

ایده های دکوراسیون مدرن پله های چوبی

طرح پله ها : پله های چوبی مدرن
این مدل راه پله که با کفپوش های چوبی براق قهوه ای طراحی شده است، بدون نرده، محیطی جادارتر را فراهم می کند. گام اول در حالی که کل منطقه را احاطه کرده بود، ظاهری مدرن ارائه داد. چراغ های LED نصب شده در قسمت دیوار، فضایی درجه یک را در کف روشن ایجاد می کند.

طرح پله مشکی

طرح پله مشکی

طرح پله ها : پله مشکی
در این قسمت فقط پله ها با پله های مشکی روی دیوار نصب می شوند که بر روی دیوار قرار دارند و هیچ گونه المان نگهدارنده ای دیده نمی شود. این یک ویژگی مهم است که مساحت زیادی را پوشش نمی دهد. اما این نوع پله ها در خانه به خصوص در جاهایی که بچه های کوچک هستند از نظر امنیت دارای ضعف هستند. به همین دلیل، ما فکر می کنیم که ممکن است برای فضاهای اداری مناسب تر باشد.

طراحی و سبک پله

طراحی و دکوراسیون راه پله

نقوش پله : تزیین پله
برای قسمت های ناایمن خانه که در کنار دیوار نیستند، باید از ضمائم ایمنی به نام نرده که به آن نرده می گوییم استفاده شود. هندریل ها نقش مهمی در گرفتن حمایت در هنگام پایین رفتن یا بیرون رفتن دارند و همچنین در صورت عدم تعادل به عنوان یک مانع عمل می کنند. هنگامی که از موارد زیبایی استفاده می شود، هم ظاهر تزئینی به دست می آید و هم منطقه ایمن تری ایجاد می شود.

طرح های راه پله داخلی

طرح های راه پله بیضی شکل داخلی

طرح پله : پله های بیضی چوبی
مشخصه ترین ویژگی این راه پله چوبی این است که محافظت یک طرفه و انتقال به طبقه بالا دارای خط گرد است. با این حال، نمی توان گفت که این نوع نردبان هنوز برای استفاده خانگی بسیار ایمن است. باز هم یک سبک بسیار شیک و مدرن ایجاد شده است. قسمت پایین به عنوان محل مطالعه یا استراحت استفاده می شد.

طرح راه پله

طرح های راه پله داخلی

طرح های پله
: پله های فلزی و چوبی مشکی با نواحی دستگیره فلزی مشکی و پله های چوبی طراحی شده اند. جزئیات درخت در وسط بسیار خوب فکر شده است. در حین قدم زدن در خانه تأثیر آرامش بخشی دارد. با استفاده از پنجره‌های بزرگ، از جمله دیواری که پله‌ها روی آن قرار گرفته‌اند، فضای مطبوع‌تری ایجاد شده است. هنگامی که پله ها با محیط اطراف خود طراحی و هماهنگ هستند، حتی می توانند یک منطقه استراحت واقعا مهم باشند.

طرح پله چوبی

پله های مشکی و طراحی لوکس

طرح های پله : راه پله های مدرن بر اساس طرح های پلکان مارپیچ دیوار مشکی
باید تا حد امکان برای فضاهای باریک ترجیح داده شوند. این پله‌ها به شما کمک می‌کنند هم فضایی را که استفاده می‌کنید صرفه‌جویی کنید و هم به فضایی که پله‌ها در آن قرار دارند جلوه وسیع‌تری می‌دهند.

طراحی و دکوراسیون راه پله

قسمت های خالی زیر پله ها با ویترین های تزئینی تزئین شده است.

طرح های پله : راه پله با ویترین دکوراتیو
باید به هماهنگی رنگ و متریال عناصر تزئینی که در طراحی راه پله استفاده می کنید توجه کنید. زیاده روی در آن می تواند باعث خفگی و بی قراری تصویر شود، در حالی که استفاده کم از آن باعث ایجاد یک راه پله خالی و بی تکلف می شود.

حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید
گلدان چوبی، جذابیتی انکار ناپذیر
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها