جمعه 03 تیر 1401
09127393629
Azhman_group.co
o

 پله چوبی دوبلکس کاربرد ها و فواید بسیار زیادی دارد که در اینجا می خواهیم برخی از مهم ترین آن ها را به شما معرفی کنیم.

به غیر از دوام و کاربردی بودن پله چوبی دوبلکس عوامل دیگری نیز در استفاده از این نوع پله ها بسیار موثر است.

قیمت پله چوبیمهم ترین فواید پله چوبی دوبلکس

دوام

یکی از مهم ترین کاربرد های استفاده از پله چوبی دوبلکس این است که دوام و ماندگاری بسیار بیشتری نسبت به سایر پله ها دارد. رسیدگی و مراقبت درست و صحیح از این نوع پله ها باعث می شود تا بتوانید سالیان سال از این نوع پله ها استفاده کنید و با توجه به اینکه راه پله همیشه در حال استفاده و تردد است استفاده از راه پله چوبی می تواند گزینه مناسبی باشد زیرا علاوه بر زیبایی و ایمنی، از دوام و مقاومت بالایی نیز برخور دار است .

مراقبت آسان

 بر خلاف پله های موکت شده، رسیدگی و مراقبت از پله های چوبی بسیار راحت و آسان است. اصلا نگران جای پا و کفش به جا مانده روی پله ها نباشید خیلی راحت می توانید با تی کشیدن و یا یک پارچه تمیز به راحتی اقدام به تمیز کردن آن ها بکنید و تمیز کردن آنها کار دشواری نیست.

فضای خانه با پله چوبی دوبلکس تغییر می کند

با استفاده از پله چوبی دوبلکس می توانید فضای خانه را تغییر دهید و با استفاده از چوب می توان انرژی موجود در خانه را افزایش داد.

اگر می خواهید فضایی سنتی به خانه خود ببخشید بهتر است از لوازم چوبی بیشتر استفاده کنید.

استفاده از چوب در دکوراسیون داخلی میتواند حس نزدیکی انسان به طبیعت را بیشتر کند و احساس نشاط و آرامش را در انسان زنده کند.

ارزش خانه خود را با اضافه کردن پله چوبی دوبلکس بالا ببرید.

ممکن است تا به حال دقت نکرده باشید اما استفاده از پله های چوبی قیمت و ارزش خانه شما را بالا می برد.

یکی از مهم ترین فواید استفاده از این نوع پله ها این است که در کوتاه ترین زمان شیک ترین و زیبا ترین پله ها را برای رفتن به طبقه بالا خواهید داشت. اگر قیمت بالاتری را برای نصب و ساخت این نوع پله ها پرداخت می کنید اطمینان داشته باشید که ارزشش را دارد و قیمت خانه شما نیز در این صورت گران تر خواهد شد که این امر ضمن زیبایی خانه و استفاده از راه پله، می تواند نوعی سرمایه گذاری نیز باشد.

در ساخت پله ها می توان از مواد بسیاری استفاده کرد. اما باید اعتراف کنیم که هیچ کدام به اندازه یک راه پله چوبی نمی توانند ما را گرم کنند…
یک پلکان با دقت طراحی شده با منحنی ها و خطوط را می توان تنها با طبیعی بودن یک چوب به دست آورد. سادگی، قدرت و زیبایی عناصری هستند که در یک راه پله چوبی گرد هم می آیند. قابل استفاده در داخل و خارج از اماکن و پارک ها و غیره. همچنین در مکان های عمومی ظاهر بسیار گرمی دارد. در صورت تمایل می توان آن را جدا کرد و جابه جا کرد. با ساختار طولانی مدت خود می توان بدون نگرانی از آن استفاده کرد. از شدت ضربات در برابر افتادن می کاهد. بنابراین امن تر است. علاوه بر این بسیار سبک تر است.

پله های چوبی ساخته شده با پانل های جامد تقریباً یک اثر هنری هستند. هنگامی که در منطقه مناسب، با معماری مناسب استفاده می شود، به تنهایی برای حسادت به یک مکان کافی است. گرمای چوب و انحنای پله ها مثل دیدار دو عاشق است. در حالی که تمام ویژگی هایی وجود دارد که یک راه پله چوبی را از یک راه پله معمولی متمایز می کند، بزرگترین چیز آن احساس عشق است که ما را قلقلک می دهد. شما نمی توانید در برابر طبیعی بودن و گرمای آن، هماهنگی کامل آن با فضا مقاومت کنید. شما نمی توانید چشمان خود را از جادوی یک نردبان چوبی بردارید.

طبیعی بودن او شاید بزرگترین سلاح او باشد. قابلیتی دارد که باعث می شود روی پله هایش احساس ستاره بودن کنید. نمی توانی احساست را معنا کنی، گاهی با صداقتش تسلیم می شوی و گاهی با شکوهش.

اگر در خانه های ما پله وجود دارد، اگر در ساختمانی به سبک تریپلکس یا دوبلکس زندگی می کنید، حتما با پله ها مشکل داشته اید. پله ها مکان هایی بودند که بیشترین نیاز را به نظافت داشتند، زیرا آنها مناطقی هستند که در طول روز بیشتر از آنها استفاده می کنیم. تمیز کردن پله ها آنقدرها هم که به نظر می رسد آسان نیست. به همین دلیل پله ها باید با مصالح مناسب چیده شوند. باید در رنگ هایی انتخاب شود که کثیفی را کمتر نشان دهد. باید با ساختار و سبک کلی خانه مطابقت داشته باشد.
اینها و بسیاری دلایل دیگر برای انتخاب رنگ و جنس پله وجود دارد. به همین دلیل انواع راه پله های چوبی که از سبک چیدن پله های مرمری با فرش های نازک پارچه مانند فرش فلکس متمایز هستند، بسیار راحت تر تمیز می شوند، رنگ را می توان به راحتی مطابق با سلیقه خود انتخاب کرد. سبک، و انواع را می توان برای عدم نشان دادن کثیفی در تمیز کردن بررسی کرد. استفاده از پله های چوبی کاربردی خواهد بود که از بسیاری جهات دارای جنبه های مثبت است.


انواع و خواص پله های چوبی; در مقایسه با پله های ساخته شده از مواد دیگر، سبک تر، زیباتر و گرم تر است. ماندگاری و استحکام بالایی دارد. در این قسمت به بررسی انواع و خواص پله های چوبی با توجه به شیب، شکل خروجی و تکنیک های ساخت می پردازیم. پله ها با شیب: طول گام عادی یک بزرگسال که روی زمین صاف راه می رود 60 تا 63 سانتی متر است. ارتفاع اسکله در پله های داخلی بین 17-19 سانتی متر متغیر است. با توجه به اینکه دو ارتفاع پله و عمق یک پله معادل یک پله است، ارتفاع و عمق پله محاسبه می شود. (2a + b = 63 سانتی متر) بر این اساس، شیب پله ها. ¾ پله های کج: پله هایی با ارتفاع پایه 17 سانتی متر و عمق پله 29 سانتی متر. 2×17+29=63 سانتی‌متر ¾ پله‌های شیب متوسط ​​این پله‌ها با ارتفاع پایه 18 سانتی‌متر و عمق پله‌ها 27 سانتی‌متر هستند. 2×18+27=63 سانتی متر ¾ پله های عمودی این پله ها با ارتفاع پایه 19 سانتی متر و عمق پله 25 سانتی متر هستند. 2×19+25=63 سانتی متر

پله چوبی دوبلکس

قیمت پله چوبی دوبلکس

پله چوبی با توجه به زیبایی زیادی که دارد بسیار مورد توجه افرادی که به دنبال تغییر دکوراسیون هستند و یا طراحان مطرح قرار می گیرد،البته این موضوع را نیز باید در نظر بگیریم که قیمت پله چوبی دوبلکس به نسبت پله هایی که از جنس فلز و شیشه هستند گران تر است اما درخشش و زیبایی این کار است که طراحان را مشتاقانه استفاده از آن در دکوراسیون منزل می کند.

باید بگوییم استفاده از چوب به دلیل اینکه از جنس طبیعت است، گرما و زیبایی پله دوبلکس را دو برابر می کند و فضای خانه را گرم تر نشان می دهد.

هزینه ساخت پله چوبی دوبلکس چقدر است؟

خوب، قیمت پله چوبی دوبلکس، از 750 تا 2000 پوند متغیر است. اگر یک پله سفارشی تهیه کنید، این هزینه می تواند به شدت افزایش یابد. این شامل هزینه های کار و قیمت مواد است.

نوع خاص راه پله، اندازه نصب و انتخاب متریال ها، اصلی ترین عواملی هستند که قیمت نهایی را تشکیل می دهند.

ساده ترین و رایج ترین شکل راه پله های یک طبقه، سبک مستقیم چوب نرم است. این یک راه پله تک طبقه امروزه در اکثر خانه ها محبوب است.خواه اتصال طبقه همکف یا ساخته شده به عنوان بخشی از پسوند اتاق زیر شیروانی. این نوع راه پله مقرون به صرفه ترین روش برای اتصال دو طبقه با طراحی مستقیم جلو است.

قیمت پله چوبی که از کاج یا چوب نرم دیگر ساخته می شود، معمولاً از حدود 750 پوند شروع می شود و در صورت ساخت از چوب های سخت مانند بلوط، می تواند قیمت آن دو برابر شود و به 1400 پوند برسد.

هنگام برنامه ریزی راه پله چوبی، گاهی اوقات نیاز به ایجاد طرح یا نقشه ساختمان است.

غالباً یک طراح یا معمار متخصص نقشه ها را می کشد و برنامه ریزی می کند. به منظور اجرای صحیح پروژه انتخاب متریال های مناسب آن طرح و همچنین استاندارد و اصولی بودن پله چوبی دوبلکس، بهتر است مقداری از هزینه را صرف یک معمار متخصص بکنید. 

هزینه استخدام یک معمار یا طراح متخصص معمولاً حدود 230 پوند در روز است. با این حال، آنها معمولاً با کار کامل و نه روزانه هزینه دریافت می کنند. این مبلغ در حدود 250 تا 1200 پوند برای طراحی، طراحی و مشخصات فنی کامل است.

هرکسی که دارای یک راه پله چوبی زیبا و باکیفیت است، حتما باید آن را مرتب تمیز کند.

 

مراقبت خوب نیز برای افزایش طول عمر پله های چوبی مهم است. در اینجا می توانید دریابید که چرا مراقبت بسیار مهم است، چه چیزی باید در نظر گرفته شود و چه محصولاتی باید به طور ایده آل استفاده شوند!

پله چوبی

مراقبت صحیح از پله چوبی دوبلکس

پله های چوبی ظاهری دنج را به ما القا می کنند و معمولاً می توانند فضای زیباتری نسبت به مدل های ساخته شده از سنگ یا مواد دیگر ارائه دهند. با این حال، مراقبت منظم از پله های چوبی و سطوح پله های چوبی باید به طور منظم انجام شود، زیرا این کار طول عمر قابل توجهی طولانی تری را تضمین می کند.

سطوح چوبی را می توان به روش های مختلف پردازش کرد که روغن کاری و لاک زدن رایج ترین راه حل ها هستند. ظاهر یک راه پله چوبی تا حد زیادی به نوع سطح آن و کیفیت خوب آن بستگی دارد. به عنوان یک قاعده، سطوح روغنی کمی بیشتر از سطوح چوبی لاک شده نیاز دارند.

پله های چوبی را تمیز کنید

پله های چوبی باید به طور مرتب از ماسه و سایر کثیفی ها تمیز شوند، زیرا این رسوبات مانند کاغذ سنباده روی سطح پله عمل می کنند. بنابراین، آنها باید همیشه در اسرع وقت حذف شوند – تمیز کردن خشک روزانه توصیه می شود. برای این کار کافی است خاک را با جارو یا جارو پاک کنید.

تمیز کردن مرطوب واقعاً باید فقط زمانی انجام شود که پله ها واقعاً بسیار کثیف هستند. سطح چوبی روغن کاری شده یا لاک شده را فقط باید با یک پارچه کمی مرطوب پاک کرد. مناطق مرطوب همیشه باید مستقیماً پاک شوند، زیرا رطوبت دائمی می تواند به شدت به سطح روغن، چوب و لاک چوب آسیب برساند. همین امر در مورد پارچه هایی که خیلی خیس هستند نیز صدق می کند.

محصولات مراقبتی مناسب برای پله های چوبی

اگر پله چوبی دوبلکس بسیار کثیف است، می توان از مواد تمیز کننده اضافی استفاده کرد. محصولات تجاری موجود (به عنوان مثال برای کف پارکت) در غلظت معمولی معمولاً برای این کار مناسب هستند. همیشه باید توجه داشت که هم زمان نوردهی و هم غلظت مواد تمیزکننده استفاده شده، طول عمر سطح پلکان چوبی و همچنین تهاجمی بودن آنها را در اثر تعیین می کند.

فقط باید از محصولات مراقبتی با PH خنثی در پله چوبی دوبلکس استفاده شود. همچنین به هیچ عنوان نباید از محصولات پاک کننده شارپ یا ساینده و محصولات حاوی سیلیکون استفاده کرد. مورد دوم گاهی اوقات به این معنی است که بعداً رنگ آمیزی مجدد یا آماده سازی پله ها بدون مشکل انجام نمی شود.

از بین بردن خراش

علیرغم بهترین مراقبت، البته در طول سالیان متمادی اجتناب ناپذیر است که پله ها با چند خراش اینجا و آنجا دچار شوند. اگر اینها فقط سطحی هستند، جلای کفش بی رنگ می تواند به چوب سبک و براق کمک کند که باعث از بین رفتن خراش ها می شود. مداد شمعی با رنگ مشابه ارزش خود را برای انواع چوب های تیره ثابت کرده است. علاوه بر این، خودکارهای روتوش مخصوص برای خراش های ریز در فروشگاه های سخت افزار موجود است.

اگر خراش های چوب بیشتر محسوس و عمیق تر است، باید از پولیش مبلمان استفاده کرد. دریا

مستقیماً با یک پارچه نرم روی خراش ها اعمال می شود و سپس به طور یکنواخت روی چوب کار می شود. در نهایت، مناطق باید جلا داده شوند. بتونه مومی یا پرکننده های چوب نیز موجود است که می تواند خراش های عمیق را از بین ببرد. میله های بتونه موم گرم شده و به خراش فشار داده می شود. پس از سرد شدن، سطح را با مالش با پارچه از بتونه اضافی جدا می کنند. از طرف دیگر پرکننده چوب یک توده چسبناک آماده استفاده است که در محل خراش قرار می گیرد و باید پر شود. در اینجا نیز باید سطح را بعد به سمت پایین مالش دهید تا دوباره زیبا و صاف شود.

آب بندی مجدد پله ها

از آنجایی که راه پله چوبی هر روز در معرض تردد قرار دارد، کاملاً نیاز به آب بندی مناسب دارد. برای انجام این کار ابتدا باید با سمباده زدن بقایای رنگ قدیمی پاک شود. پس از آن، بقایای گرد و غبار باید حذف شود. به دنبال آن یک لایه پرایمر برای افزایش بیشتر دوام مهر و موم استفاده می شود. پس از خشک شدن، مهر و موم را می توان اعمال کرد: هر مرحله ابتدا با یک برس قاب می شود. سپس مناطق بزرگ با یک غلتک رنگ درمان می شوند. همیشه با دانه رنگ کنید!

در بسیاری از موارد، یک لایه رنگ ساده روی پله ها کافی نیست. به منظور درزگیری کامل، سطوح باید دو تا چهار بار رنگ آمیزی شوند. با این حال، قبل از اعمال مهر و موم جدید، هر لایه رنگ باید کاملاً خشک شود.

برای اینکه یک راه پله چوبی در دراز مدت خوب به نظر برسد و از آن مراقبت شود، مالک باید به چند نکته توجه کند. اگر همیشه به پله های چوبی خود توجه لازم را داشته باشید، می توانید سال ها از آنها لذت ببرید.

اجرای راه پله دوبلکس

برای اینکه بتوانید یک راه پله دوبلکس بسیار خوب داشته باشید اول مدل های اجرای راه پله دوبلکس توسط آژمان گروپ را بررسی کنید و سپس با کارشناسان ما در این باره مشورت کنید تا بتوانید بهترین انتخاب را متناسب با محیط خود داشته باشید.

مصالحی که خانه با آن ساخته می شود مستقیماً به جنبه های طراحی راه پله بستگی دارد. با توجه به این توصیه می شود متریال های با کیفیتی را برای پله دوبلکس خود انتخاب کنید.

پله چوبی

اگر خانه از چوب ساخته شده است و یا در دکوراسیون داخلی از چوب استفاده کرده اید، راه پله نیز باید از این ماده ساخته شود.

چوبی که برای ساخت پله استفاده می شود باید دارای شرایط خاصی باشد:

درجه رطوبت: چوب باید خشک باشد و بیش از 10 درصد رطوبت نداشته باشد. اگر  کف پله های چوبی در هنگام نصب تر باشند، بعد از گرم شدن خانه و خشک شدن آنها ممکن است که ترک بخورند و این امر از لحاظ ایمنی بسیار خطرناک است.

هنگام ساخت راه پله، به ویژه کف پله های چوبی، باید از چوب جامد، به عنوان مثال، افرا، بلوط، کاج، یا راش استفاده کنید. کاج یا لیندر یک ماده نرم محسوب می شود.

از آنجا که هنگام بالا رفتن از پله ها روزانه از بالابر استفاده می شود، آنها بارهای سایشی بیشتری را تجربه می کنند و به سرعت خراب می شوند.

برای اطمینان بیشتر از چوب های صاف و بدون گره در ساخت استفاده می شود.

اما، در بعضی موارد، شما می توانید از چوب با نقص (گره یا چوب ترک خورده) استفاده کنید، اما نکته اصلی در این مورد رعایت فن آوری و روش تولید چوب است.

پس از تولید تمام عناصر چوبی پله ها، ویرایش خارج از خط انجام می شود.

در طی آن، بررسی نهایی تمام اتصالات و تنظیم همه اجزا و همچنین هندسه طراحی انجام می شود.

در آخرین مرحله ساخت قوطی، آزمایش سهولت حرکت به سمت بالا و پایین پله ها نیز مهم است.

بعد از آن پله ها برچیده شده و رنگ آمیزی می شوند تا مونتاژ به پایان برسد. استفاده از لاک های مخصوص و روغن ها هنگام اتمام کار مهم است، زیرا همه رنگ ها برای آنها مناسب هستند.

پوشاندن قسمتهای چوبی راه پله با مواد ضد عفونی کننده اجباری نیست، اگر خانه در تمام طول سال گرم شود.

اگر پله ها به درستی طراحی، ساخته و نصب شوند، پله ها مدت طولانی خدمت می کنند و طراحی داخلی هر خانه چوبی را غنی می کنند.

برای نتیجه گیری می خواهیم بگوییم که پله های ایده آل باید با فضای داخلی خانه چوبی و نیازهای شما مطابقت داشته باشد.

همچنین بسیار مهم است که باید در عمل راحت و ایمن باشد.

در ضمن برای ایمنی و افزایش زیبایی راه پله های چوبی می توانید از نرده چوبی استفاده کنید.

برای سفارش بهترین انواع پله چوبی دوبلکس می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید.

 

فابل PDF این صفحه 

 

 

24 دیدگاه ها

 1. محمدی گفت:

  محصولاتتون بسیار با کیفیت هستند جناب کریمی

 2. ستوده گفت:

  کیفیت بی نظیر

 3. افسانه گفت:

  بهترین تیم برای اجرای پله چوبی

 4. علیرضا اسدی گفت:

  ما برای ویلامون پله چوبی دوبلکس کار کردیم اگر یادتون باشه تو کردان واقعا هرکی می بینه تعریف می کنه

 5. احمد گفت:

  فوق العاده اید

 6. Jamshid گفت:

  بهترین تیم اجرای راه پله

 7. طاهر گفت:

  سلام قیمت پله چوبی برای ارتفاع چهار متر حدودا چقدر میشه؟

  • modir گفت:

   سلام
   قیمت پله پله چوبی به فاکتور های مختلفی بستگی داره می تونید با شماره 09127393629 تماس بگیرید راهنماییتون می کنن

 8. بهرام گفت:

  سلام خسته نباشید پروژه هاتون عالی هستن

 9. سعید گفت:

  پروژه هاتون بسیار زیبا هستند

 10. ارسلان گفت:

  کار درست

 11. جوادی گفت:

  برای شهرستان هم پروژه انجام میدید؟

 12. محمدرضا گفت:

  خوش برخورد و متعهد

 13. علی گفت:

  شما پله چوبی گرد و مارپیچ هم کار می کنید؟

 14. Ahmaf گفت:

  سلام.قیمت برای ارتفاع 2متر تقرببا چقد میشه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

09127393629