یکشنبه 09 بهمن 1401
09127393629
Azhman_group.co
o
فلاور باکس
گلدان چوبی زیبایی بخش خانه شما
آگوست 19, 2022
پله چوبی
ساخت پله چوبی، مراحل، ویژگی ها و نکات
آگوست 23, 2022

راهنمای تمیز کردن درب لابی چوبی

درب تمام چوب

چوب متریالی به خصوص و یک همراه چند وجهی و همه کاره در دکوراسیون ما است. به همین دلیل، بسیاری از مردم درب لابی خود را از جنس چوب انتخاب می کنند که کاملاً با کف، پنجره ها و همچنین مبلمان مطابقت داشته باشد. با این حال، مانند بسیاری از اشیاء روزمره، درها نیز در معرض استفاده شدید قرار دارند. هیچ فرصتی برای گرد و غبار، اثر انگشت، لکه یا سایر کثیفی ها وجود ندارد… وقت آن است که درهای چوبی را تمیز کنید.

تمیز کردن درب لابی چوبی یا مراقبت از درهای چوبی قدیمی را باید یاد بگیرید. مواد تمیز کننده یا پارچه های تمیز کننده اشتباه می توانند باعث ایجاد خراش و آسیب دائمی به چوب شوند. امروز به شما نشان خواهیم داد که چگونه درهای چوبی خود را تمیز و مراقبت کنید. نکات تمیز کردن درهای چوبی – درهای شما حتی پس از گذشت چندین سال همچنان عالی به نظر می رسند. با ما در تور مجازی نظافت همراه باشید!

قبل از شروع نوع چوب درب لابی را مشخص کنید

قبل از شروع به تمیز کردن درب لابی چوبی، ابتدا باید نوع چوب خود را پیدا کنید. همچنین بررسی کنید که آیا درهای چوبی لاک یا لعاب هستند.

این معمولاً در مورد درهای جدیدتر صدق می کند، زیرا محافظت طولانی مدت اعمال شده از چوب در برابر آسیب محافظت می کند و بنابراین تمیز کردن درهای چوبی رنگ شده را بسیار آسان می کند. اگر چوب نرم حساس است، فقط باید از پاک کننده های ملایم استفاده کنید که مخصوصاً برای نوع چوب مربوطه مناسب هستند.

ابتدا گرد و غبار را پاک کنید

بهترین راه برای تمیز کردن و نگهداری درب های چوبی چیست؟ گرد و غبار به مرور زمان روی قاب در و همچنین در قسمت بالایی و نوارهای تزئینی جمع می شود.

ابتدا آن را با جاروبرقی با ضمیمه برس کوچک جاروبرقی بکشید یا با گردگیر پرها کثیفی را پاک کنید.

نظافت درهای چوبی نکات: همچنین می توانید با یک پارچه گرد و غبار الکترواستاتیک در مکان هایی که به راحتی در دسترس هستند کار کنید، جایی که گرد و غبار بلافاصله در آن محبوس می شود. این امر با شارژ پارچه مخصوص امکان پذیر می شود. به این ترتیب از رسوب مجدد کثیفی های پرتاب شده در مکان های دیگر مانند مبلمان و اشیا جلوگیری می کنید.

تمیز کردن درب لابی چوبی داروهای خانگی

درب لابی چوبی چوبی لاکی مخصوصاً با وسایل بسیار ساده تمیز می شوند که به احتمال زیاد همیشه از آنها در خانه استفاده خواهید کرد. اینها شامل مواد شوینده ظرفشویی، پاک کننده بر پایه سرکه و صابون نرم و همچنین آب ولرم است.

قبل از تمیز کردن، مطمئن شوید که هنگام تمیز کردن درهای چوبی فقط از محصولات خانگی رقیق شده استفاده کنید، هرگز از آنها در غلظت های بالا استفاده نکنید. چند قطره از آن را با آب کافی مخلوط کنید. هرگز مواد شوینده را رقیق نشده روی چوب نزنید.

پاک کننده های شیمیایی با مواد تهاجمی یا ذرات درشت مانند آنهایی که در شستن شیر استفاده می شود توصیه نمی شود. اینها می توانند به رنگ و چوب حمله کنند یا باعث ایجاد خراش شوند.

همچنین بخوانید:اهمیت درب لابی در دکوراسیون

درب لابی چوبیتمیز کردن درب لابی کدام پارچه ها توصیه می شود؟

پارچه هایی با محتوای پنبه بالا برای تمیز کردن و نگهداری درهای چوبی ایده آل هستند. آنها باید بدون پرز و نرم باشند. چرم بابونه نرم نیز برای مراقبت مناسب است. بدون پارچه های میکروفایبر، که اگر به طور منظم استفاده شود، ممکن است به رنگ، لعاب یا چوب درهای شما آسیب برساند.

مرحله بعدی

به محض اینکه درب لابی چوبی را از گرد و غبار درشت تمیز کردید و همه ظروف را برای تمیز کردن جمع کردید، می توانید شروع کنید.

مرحله 1: ابتدا پارچه تمیز کننده را در مخلوط آب ولرم و داروهای خانگی فرو کنید. سپس آن را با دقت فشار دهید.

نکات تمیز کردن درهای چوبی لابی: هرگز درهای چوبی را با رطوبت زیاد تمیز نکنید. رطوبت می تواند از طریق شیارها یا خراش های ظریف به مواد طبیعی نفوذ کند و باعث متورم شدن آن شود. لکه های ناخوشایند و تغییر رنگ نیز می تواند منجر شود.

مرحله 2: هر شیار، برش یا لبه درهای خود را با دقت پاک کنید. نمای بیرونی درها را فراموش نکنید.

مرحله 3: در این مرحله می توانید شروع به تمیز کردن سطح بزرگ برگ درب کنید. به طور یکنواخت از بالا به پایین پاک کنید تا بتوانید تمام قسمت های درهای چوبی را به خوبی تمیز کنید.

مرحله 4: لکه های سرسخت مانند باقی مانده چسب از برچسب ها را می توان به راحتی با اسانس سرکه و آب پاک کرد. هیچ مواد شیمیایی لازم نیست و لکه ها به لطف ترکیبات موجود در سرکه در کوتاه ترین زمان از بین می روند.

مرحله 5: آیا در چوبی شما دارای عناصر شیشه ای است؟ می‌توانید با پاک‌کننده‌های ملایم شیشه ، آنها را بدون رگه نگه داریددر مورد سطوح شیشه ای کوچک، لطفاً به منظور محافظت از چوب اطراف، پاک کننده را مستقیماً روی درب اسپری نکنید، بلکه روی پارچه تمیزکننده قرار دهید. سپس قسمت های شیشه ای را تمیز کنید.

مرحله ششم: در مرحله آخر می توانید بلافاصله پس از تمیز کردن از درب های چوبی جدید و قدیمی مراقبت کنید. این به ویژه با یک محصول مراقبت، چه برای چوب طبیعی و چه برای درهای لاکی و لعاب، به خوبی کار می کند.

بهتر است در این مورد از یک فروشگاه تخصصی مشاوره بگیرید و محصول مراقبتی را همانطور که در دستورالعمل توضیح داده شده است استفاده کنید. محصولات معمولاً کاملاً اقتصادی هستند و برای چندین درب یا کاربرد کافی هستند.

همچنین بخوانید:انواع درب لابی چوبی

درب لابی چوبی شیشه اینگهداری از درهای چوبی قدیمی

درهای چوبی باستانی از جذابیت خاصی برخوردارند زیرا اغلب درمان نمی شوند. مراقبت از درب های چوبی قدیمی با روغن چوب یا موم چوب خرده فروشان متخصص بسیار خوب عمل می کند. لطفا بررسی کنید کدام عامل برای درب های شما مناسب تر است.

آیا لکه ها یا تغییر رنگ های ناخوشایندی روی درب چوب طبیعی وجود دارد؟ سپس می توانید آنها را با سمباده از جلوی درهای چوبی با دقت جدا کنید. با این حال، این نیاز به یک غریزه مطمئن دارد تا مواد بیش از حد حذف نشود.

فقط از کاغذ سنباده ریز استفاده کنید و هر از چند گاهی نتیجه را بررسی کنید. به این ترتیب از فرورفتگی های عمیقی که بعداً دیگر قابل کتمان نیست جلوگیری می کنید.

بسته به نوع چوب و جلوه مورد نظر می توانید محصولات بسیار متفاوتی را در تجارت تهیه کنید. همیشه محصول مراقبتی انتخاب شده را با یک برس یا پارچه بدون پرز به طور یکنواخت بمالید.

تمیز کردن درب لابی چوبی لاک زده: لطفاً همیشه از قبل به دقت بررسی کنید که آیا چوب واقعاً فرآوری نشده است یا خیر. فقط در اینجا مجاز به استفاده از روغن و موم هستید. این فقط یک لایه چرب ناخوشایند روی درهای رنگ شده ایجاد می کند. در اینجا شما می توانید خراش ها و برجستگی ها را با چوب های مخصوص رنگ صاف کنید.

نتیجه گیری ما – تمیز کردن و مراقبت از درب لابی چوبی: در راهنمای ما نکات کارآمدی برای تمیز کردن درب های چوبی خود دریافت کرده اید. همیشه هنگام تمیز کردن مراقب و مراقب باشید. لطفا از مواد تمیز کننده یا پارچه های میکروفیبر خودداری کنید، زیرا می توانند به ساختار چوب ریز آسیب بزنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09127393629