سه شنبه 11 بهمن 1401
09127393629
Azhman_group.co
o

قیمت پله چوبی چقدر است؟ نکاتی که باید بدانید

انواع چوب برای ساخت درب تمام چوب لابی
آگوست 29, 2022
طراحی و اجرای روف گاردن
طراحی روف گاردن لاکچری با 10 ایده زیبا
آگوست 31, 2022

قیمت پله چوبی چقدر است؟ نکاتی که باید بدانید

قیمت پله چوبی

پله های معمولی می توانند از نظر ساختار، خطوط و متریال متفاوت باشند. از آنجایی که در اینجا در مورد پله چوبی دوبلکس صحبت می کنیم، مروری کوتاه بر این خواهیم داشت که چرا یک راه پله چوبی انتخاب خوبی است، به خصوص در داخل خانه. اولین مزیت بزرگ قیمت است:

 • راه پله مرمر: 5000 تا 10000 یورو، تقریبا بدون محدودیت بالا
 • پله های بتنی: از 5000 یورو
 • پله های فولادی: از 3000 یورو
 • پله های چوبی: از 200 یورو برای چوب جامد هنری، دست ساز و مرغوب تا 15000 یورو

راه پله چوبی فقط یک گزینه ارزان نیست که سریع و آسان نصب شود. همچنین می تواند یک نسخه پیچیده و پیچیده از دست ساز و تزئین شده باشد. البته تقریبا هیچ محدودیتی برای قیمت پله چوبی وجود ندارد. فقط به پله های چوبی زیبا در قلعه ها و کلیساها فکر کنید. بنابراین یک راه پله چوبی می تواند هر چیزی باشد.

آیا قوانینی در مورد راه پله چوبی در خانه شما وجود دارد؟

پله چوبی دوبلکس

در آلمان، مهمترین مقررات برای پله ها در DIN 18065 ذکر شده است. برای یک راه پله چوبی داخلی کاملا چوبی نیازی به مجوز ساخت خود ندارید. با این حال، پله ها باید تمام مقررات DIN 18065 را رعایت کنند. اگرچه این یک الزام قانونی اجباری نیست، اما در صورت بروز حوادث قضاوت می شود که آیا رعایت شده است یا خیر. بنابراین توصیه می شود راه پله های چوبی داخلی را از نظر مطابقت با این استاندارد بررسی کنید. اکثر سازندگان همچنین می توانند به شما بگویند که آیا پله های شما مطابق با DIN 18065 است یا خیر.

دو نوع پله داخلی

تقریباً بین پله های غیرضروری و پله های ضروری تمایز قائل می شود. هر پلکانی که به فضای نشیمن منتهی شود، مثلاً از طبقه همکف به طبقه اول، ضروری است. راه پله به یک فضای خالی از سکنه یک نوع راه پله غیر ضروری است. این یک راه پله چوبی به سمت اتاق زیر شیروانی است که فقط به عنوان انبار استفاده می شود.

استثنا برای راه پله

در خانه های مستقل و نیمه مستقل نیازی به راه پله پیوسته نیست. این بدان معناست که برای مثال پله های زیرزمین می تواند جای دیگری غیر از پله های دیگر باشد. از طرف دیگر در خانه های چندخانواره تمام پله های راه پله باید روی هم قرار گیرند.

عرض پله ها

عرض پله ربطی به طول تخته پله ندارد. اجزای بیرون زده و حفره ها کسر می شوند. آنچه باقی می ماند، عرض پله قابل استفاده است. در خانه های مستقل و نیمه مستقل، راه پله چوبی باید حداقل 80 سانتی متر عرض داشته باشد.

شیب راه پله چوبی

شیب پله ممکن است 140 تا حداکثر 200 میلی متر باشد. گرادیان با استفاده از قانون گام محاسبه می شود. با انجام این کار، پله‌نوردی دو بار به پله اضافه می‌شود. نتیجه نباید بیشتر از طول گام معمولی 59 تا 65 سانتی متر باشد.

عرض پله پله

این مقررات عرض 230 تا 370 میلی متر را در خانه های تک و دو خانواده مجاز می کند. این اندازه از عرض پله پله نیز نامیده می شود.

نرده چوبی

از سه مرحله باید نرده گرد یا بیضی شکل نصب شود. DIN 18065 دقیقا زمانی را تنظیم می کند که سکوی بین طبقات به نرده چوبی نیاز دارد. این اتفاق به ندرت در خانه های مجردی و دو خانواده رخ می دهد. بنابراین معمولا فقط ارتفاع 85 تا 110 سانتی متر مهم است. قطر نرده باید بین 3.5 تا 4.5 سانتی متر و از دیوار 5 سانتی متر فاصله داشته باشد. باید حدود 30 سانتی متر بعد از پایان آخرین مرحله ادامه یابد. مطالعات نشان داده است که بیشتر تصادفات در آنجا اتفاق می افتد. برای پله هایی با عرض 150 سانتی متر یا بیشتر به نرده دوم نیاز است.

قیمت پله چوبی چقدر است؟

هزینه پله های چوبی چند نمونه

پاسخ کلی در مورد هزینه پله های چوبی چندان آسان نیست. اینها را می توان در هزار طرح مختلف ساخت. آنها برای هر هدفی سفارشی ساخته شده اند. اما کیت های آماده فوق العاده ارزان نیز وجود دارد. نوع چوب استفاده شده برای پله ها نیز مهم است. چیزی برای همه وجود دارد. تقریباً دو نوع طراحی وجود دارد:

 1. پله هولم : یک سازه نگهدارنده وجود دارد که پله ها روی آن نصب می شوند.
 2. پله های بنددار : این پله ها دارای دو تیر چوبی نگهدارنده در سمت چپ و راست هستند که تک تک پله ها روی آن ها متصل می شوند.

بسته به ترتیب مراحل، می توان بین موارد زیر تمایز قائل شد:

 • راه پله مارپیچ : معمولاً دو آپارتمان را روی هم وصل می کند. همه تخته های در حال اجرا به صورت دایره ای روی یک ستون داخلی به سمت بالا قرار می گیرند که سپس به آن دوک می گویند. این یک نوع بسیار صرفه جویی در فضا است.
 • پلکان مارپیچ : پلکان به صورت مارپیچی به طبقه بعدی می رسد. به طور معمول این یک بار به دور خودش می چرخد.
 • پله های سکو : در خانه های تک خانواده معمولاً فقط یک سکوی میانی در نیمه راه وجود دارد. راه پله به سادگی در یک مربع در امتداد دیوارها به طبقه بعدی می رود.
 • راه پله صرفه جویی در فضا : پله ها باریک تر و شیب دارتر هستند. به این ترتیب راه پله صرفه جویی در فضا باعث صرفه جویی در فضا می شود.
 • راه پله مستقیم : این پلکان کلاسیک در یک خانه خانوادگی است و به سادگی از یک طبقه به طبقه دیگر می رود. گاهی اوقات به صورت پلکان ربع دور ساخته می شود. چند پله پایین 45 درجه چرخش دارند تا بتوانید راحتتر وارد آنها شوید.

وقتی صحبت از هزینه پله های چوبی می شود، متریال آن نیز اهمیت دارد. اساساً بین تخته های فیبر چوبی ارزان قیمت که فقط روکش شده اند و چوب جامد تمایز قائل می شوند. انواع زیر درختان بیشتر به عنوان چوب جامد ترجیح داده می شوند:

 • توس و کاج برای پله های روشن
 • خاکستر، راش مسی یا بلوط برای سایه های کمی تیره تر .
 • چوب ماهون، اقاقیا یا گردو برای پله های چوبی تیره و ظریف .

بنابراین، این سوال که هزینه پله های چوبی چقدر است را می توان تنها با حداقل قیمت پاسخ داد. بسته به طرح و متریال، همیشه چیزهای زیادی امکان پذیر است. اما برای ارائه برخی دستورالعمل ها، در اینجا چند هزینه راه پله چوبی آورده شده است:

 • پله های صرفه جویی در فضا (به عنوان مثال برای دسترسی به اتاق زیر شیروانی): از 200 یورو
 • پله های مارپیچ ساخته شده از نئوپان با روکش: از 200 یورو
 • پله های چوبی دست ساز ساخته شده از چوب جامد: از 5000 یورو

نصب پله چوبی چقدر کار می کند؟

نصب پله های چوبی چقدر کار می کند

این به طراحی پله ها نیز بستگی دارد. اگر شرایط مساعد باشد، یک حرفه ای می تواند یک پله کوچک با صرفه جویی در فضا را در سه ساعت به اتاق زیر شیروانی نصب کند. بنابراین شما فقط باید 100 یورو هزینه نیروی کار بپردازید. با این حال، تمام طرح های دیگر بسیار پیچیده تر هستند. متخصصان برای مونتاژ یک راه پله مارپیچ، یک راه پله مستقیم یا یک پله پلت فرم به دو تا سه روز کاری نیاز دارند. البته این بسته به صنعتگر می تواند بسیار گران باشد. اگر یک نجار آلمانی را با یک شاگرد به عنوان کمکی استخدام کنید، می توانید حداقل 60 یورو در ساعت حساب کنید. برای دو روز کاری کامل، تقریباً 1000 یورو هزینه کار پرداخت می شود. ارزش نگاهی به کشورهای همسایه اتحادیه اروپا را دارد. این به شما امکان می دهد تا هزینه های نیروی کار را بسیار کاهش دهید.

مونتاژ چنین پله هایی چقدر طول می کشد؟

در پاراگراف آخر دو تا سه روز به عنوان دستورالعمل زمان لازم برای مونتاژ داده شد. با این حال، این می تواند بسته به مدل بسیار متفاوت باشد. علاوه بر این، البته این که چند پله و طبقه باید نصب شود، تفاوت دارد. سپس بسیار مهم است که آیا پله ها از قبل وجود دارند یا اینکه ابتدا باید ساخته شوند. آیا ریسمان های پله یا تیرهای نگهدارنده از قبل مونتاژ شده اند؟ آیا اینها باید حذف شوند؟ چند و کدام نرده باید نصب شود؟ در نهایت، برای زمان کار، تعیین کننده است که آیا اندازه‌گیری‌ها دقیقاً انجام شده و آیا کار دقیقاً پیش‌ساخته شده است یا خیر. البته مهارت صنعتگر مربوطه نیز عامل مهمی برای زمان مونتاژ است. اینها همه دلیل است چرا مونتاژ یک راه پله چوبی جدید از 3 ساعت شروع می شود و به راحتی می تواند دو هفته طول بکشد. البته هزینه های راه پله چوبی نیز به همین میزان تغییر می کند.

هنگام خرید پله جدید چه نکاتی را باید در نظر گرفت؟

هنگام خرید پله های جدید به چه نکاتی باید توجه کرد؟

برای اینکه بتوانید در مورد خرید یک راه پله چوبی معقول تصمیم گیری کنید، باید سوالات زیادی از خود بپرسید. قبل از درخواست پیشنهاد مربوطه، باید قبلاً این موارد را برای خود روشن کرده باشید. برای کمک به شما در این زمینه، در زیر لیست مختصری از سوالات آمده است.

 • کدام طرح در فضای ارائه شده بهتر می آید؟
 • چه رنگی باید باشد یا با مبلمان هماهنگی بیشتری دارد؟
 • چارچوب هزینه چیست؟
 • دوست دارید کدام نرده ها را نصب کنید؟
 • راه پله چوبی باید چقدر شیب دار باشد؟

به عنوان یک راهنما، همیشه به خاطر داشته باشید که چوب جامد گران تر و تخته نئوپان ارزان تر است. پله های چوبی دست ساز و سفارشی قیمت بیشتری دارند و کیت ها هزینه بسیار کمتری دارند. پله های مستقیم همیشه ارزان تر از پله های چرخشی هستند. با این قوانین اساسی، انتخاب یک راه پله چوبی مناسب برای شما باید آسان باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09127393629