یکشنبه 09 بهمن 1401
09127393629
Azhman_group.co
o
نرده
3 نکته مهم در انتحاب نرده چوبی
فوریه 23, 2020
پله دوبلکس
3 مزیت مهم استفاده از پله چوبی دوبلکس
فوریه 26, 2020

چرا باید پله چوبی را انتخاب کنیم؟

پله

همانطور که می دانید پله چوبی کاربرد ها و کارایی های بسیار زیادی دارد. در مطالب قبلی شما را با برخی از مهم ترین ویژگی ها و مزیت های پله های چوبی اشنا کردیم و در مورد مهم ترین کاربرد پله چوبی اطلاعاتی در اختیارتان قرار دادیم.

در ادامه همراه ما باشید تا اطلاعات بیشتری در این زمینه به دست آورید.

مزایای استفاده از پله چوبی

یکی از مهمترین مزایای استفاده از چوب مهندسی شده در پله ها، ظاهری عالی است که در اختیار شما قرار می دهد. استفاده از انواع دیگر مواد مانند فرش به نظر نمی رسد به همان اندازه ظریف و تمیز به عنوان چوب سخت ساخته شده مهندسی باشد.

یکی دیگر از مزایای استفاده از چوب سخت در پله ها، دوام آن است. راه پله به طور معمول یکی از مناطق بسیار مهم خانه است. بنابراین، شما به چیزی نیاز دارید که بتواند بدون توجه به فرسوده بودن، در رفت و آمد زیادی تحمل کند. اگر فرش را روی پله ها بیاندازید، در مدت زمان بسیار کوتاهی فرسوده به نظر می رسد. با چوب سخت، اغلب بعد از گذشت چند سال باز هم نو به نظر می رسد.

 

پله چوبی

 

با استفاده از پله های چوبی مهندسی شده، شما همچنین یک سطحی را خواهید یافت که تمیز کردن آن بسیار آسان است. شما می توانید یک تمیزکننده استاندارد از چوب سخت خریداری کنید و در صورت کثیف شدن آن از پله ها استفاده کنید. این به شما اجازه می دهد تا از گرد و غبار و گرد و غبار خلاص شوید که ناگزیر راه خود را روی پله ها پیدا خواهید کرد. برای افرادی که آلرژی دارند، چوب مهندسی شده یک انتخاب عالی است زیرا آلرژن ها یا گرد و غبار را به دام نمی اندازد.

یکی دیگر از مزایای یک راه پله چوبی این واقعیت است که می تواند با مواد داخلی فضای داخلی شما مطابقت داشته باشد. چوب موجود در این راه پله باید بتواند در برابر آب و هوا و حشرات ایستاده باشد تا خارج از خانه شما باشد. در غیر این صورت، به سرعت پوسیده خواهد شد تا جایی که شما نیاز به سرمایه گذاری وجوه اضافی برای جایگزین کردن آن خیلی زودتر از آنچه برای بودجه خود می خواهید، داشته باشید.

چوب یک پله وزن سبک تر از بتن فراهم می کند و این مهم است که به یک پله بلند یا پله های سیم پیچ در داخل خانه خود نیاز دارید. بتن بیش از حد فشار را روی کف شما قرار می دهد و همچنین برای استفاده در یک راه پله در داخل به پشتیبانی بیشتری نیاز دارد. از طرف دیگر چوب، پله ای را ایجاد می کند که استرس ناخواسته را روی زمین شما قرار نمی دهد.

دانه چوب با الگوی منحصر به فرد خود که از طریق هر قطعه راه پله می رود، یک محیط ویژه به خانه می افزاید. دانه بین انواع چوب تفاوت چشمگیری دارد، فقط چوبهایی را انتخاب کنید که به سلیقه شما نزدیک هستند. البته همیشه باید فقط یک پیشنهاد یک چوب با دوام، مانند بلوط را انتخاب کنید. بتون در مقایسه با چوب از یک نوع فضای دوبل به یک اتاق استفاده نمی کند.

 
راه پله چوبی

چوب که به دلیل استحکام و مقاومتش و همچنین ویژگی های زیبایی شناختی اش، یکی از پرمصرف ترین مصالح برای ساخت پله ها است. پلکان چوبی علاوه بر تطبیق با انواع فضای داخلی، با مزایای زیست محیطی و انرژی خود اغوا می کند.

راه پله چوبی: مزایای آن چیست؟

چه در خانه ای با فضای روستایی و چه مدرن،  راه پله چوبی  به راحتی جای خود را  در هر سبک دکوراسیونی پیدا می کند. این ماده دارای مزایای بسیاری از جمله  زیست محیطی و انرژی است  :

 • چوب یک  ماده تجدید پذیر است .
 • به لطف بهره برداری منطقی و پایدار، ذخیره چوب به ویژه زیاد است.
 • حمل و نقل چوب برای ساخت پله ها که به صورت محلی موجود است،  انتشار دی اکسید کربن را کاهش می دهد .
 • این یک ماده آسان برای کار است.
 • چوب یک  ماده کم مصرف است . به دلیل وزن کم، مقادیر انرژی مصرف شده در طول تبدیل، حمل و نقل و همچنین اجرای آن نسبتا کم است.
 • چوب یک ماده  قابل بازیافت و غیر آلاینده است .

برخی از معایب ذکر شده است

اگرچه راه پله های چوبی دارای مزایای زیبایی شناختی و زیست محیطی هستند، این ماده دارای معایبی نیز می باشد:

 • برخی از انواع چوب  در برابر ترافیک مکرر مقاومت ضعیفی دارند .
 • راه پله چوبی نسبت به پلکانی که از مواد دیگر ساخته شده نیاز به نگهداری بسیار بیشتری دارد، به ویژه لاک زدن.
 • درمان  با حشره کش ها و قارچ کش  ها باید قبل از کار چوب انجام شود.
 •  برای کاهش خطرات ناشی از گرما، رطوبت  و اصطکاک ، باید به طور منظم درمان خاصی انجام شود .
 • تمیز کردن یک راه پله چوبی نیاز به انجام عملیات مختلف، به ویژه اپیلاسیون و استفاده از لاک دارد. از طرف دیگر، یک جارو زدن ساده برای تمیز کردن یک راه پله بتنی یا فلزی کافی است.
 • بسته به گونه مورد استفاده،  بازسازی راه پله  ممکن است حداقل هر ده سال یک بار ضروری باشد. 

برای ساخت زیباترین مدل های پله چوبی و همچنین پله چوبی دوبلکس با کارشناسان ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09127393629