جمعه 07 بهمن 1401
09127393629
Azhman_group.co
o
پله چوبی مزیت های بسیار زیادی دارد و برای محیط های اداری و مسکونی مورد استفاده قرار می گیرد.

شما می توانید از پله چوبی دوبلکس نیز برای ویلا ها و خانه های مسکونی خود نیز استفاده کنید.

پله ها از آن جهت که بیشترین میزان تردد را دارند، بعد از چند سال ممکن است بیشتر در معرض سایش و خرابی قرار گیرند.

بنابراین چرا سرمایه گذاری صحیح در مواد و پایه ای انجام نمی دهید که دوام خواهد داشت؟

وقتی صحبت از انتخاب طرح راه پله و مصالح ساختمانی است که از سبک منحصر به فردی برخوردار است.

پایداری فوق العاده ای داشته باشد، طراحی راه پله چوبی در بسیاری از خانه ها مورد استقبال قرار می گیرد.

اگر به دنبال بازسازی خانه خود و قرار دادن آن برای فروش باشید یا به دنبال روشی خاص برای افزودن ارزش و زیبایی به خانه، می توانید با استفاده از پله های چوبی این ویژگی ها را برای دکوراسیون داخلی منزلتان فراهم کنید.

برای مشاوره و اطلاعات بیشتر می توانید با کار شناس ما با شماره 09127393629 در تماس باشید.

برخی از نمونه کار های اجرا شده توسط تیم ما:

پله چوبی

نصب پله چوبی

مزایای بسیاری به دنبال نصب یک راه پله ساخته شده از چوب وجود دارد.

راه پله های چوبی بسیار جذاب و زیبا هستند.

هیچ چیزی لذت بخش تر از این نیست که وارد خانه شوید و چشمتان به دکوراسیون خاصی بیافتد که راه پله های چوبی دارد.

علاوه بر این، طراحی راه پله های چوب نیز ایده آل است زیرا چوب به عنوان یک ماده ساختمانی از نظر انواع سبک ها و گزینه هایی که برای فضای منحصر به فرد خانه شما متناسب است

راه پله ها از تنوع زیادی برخوردار هستند.

چه دکوراسیون کلاسیک دوست داشته باشید چه ساده و با مدرن، با استفاده از راه پله های چوبی می توانید تمامی این سبک ها را اجرا کنید.

مزایای نصب پله چوبی

افزودن چوب به خانه می تواند فضای زندگی شما را تغییر دهد. محیط آرامش بخش، طبیعی و ارگانیکی را به شما و مهمانان خود ارائه می دهد.

در اکثر خانه ها، پله ها یکی از اولین مواردی است که هر کسی هنگام ورود به درب ورودی متوجه آن ها می شود.

بسیاری از راه پله ها مورد توجه قرار نمی گیرند. می توان آن ها را فرش کرد. اما می توانند نقطه کانونی محکمی برای هر خانه ای باشند.

اهمیتی ندارد که از چه ابعادی و چه شکلی باشند. راه پله های چوبی سنتی در سال های اخیر محبوبیت بیشتری پیدا کرده است که افراد سعی در تهیه مواد طبیعی برای تزئین و بهبود خانه خود دارند.

این پلکان های دست ساز خاص در انبوهی از اشکال، سبک ها، طرح ها و اندازه های مختلف موجود است. به این معنی که بدون شک یکی از موارد مناسب برای خانه شما وجود دارد. به دلیل منحصر به فرد بودن هر راه پله، آنها به راحتی می توان با سبک های قدیمی و جدید وقف داد.

راه پله های ساخته شده از چوب برای انواع خانه ها مناسب هستند و قیمت آن ها بسیار مناسب تر از آن است که بسیاری از مردم فکر می کنند. اما جدا از شکوه بصری پلکان های چوبی ؛ همچنین نصب دیگری در خانه مزایای دیگری نیز دارد.

برای شروع با ماندگاری چوب آغاز می کنیم. با نصب حرفه ای و صحیح با گذشت زمان، راه پله های چوبی می توانند برای سالیان سال بسیار زیبا به نظر برسند و به راحتی از سایر متریال ها پیشی بگیرند.

آن ها همیشه ساخته شده اند تا دوام داشته باشند و می توانند برای محافظت بیشتر از روکش الکل یا روکش های مخصوص دیگری استفاده شوند. اگر راه پله ها موجودات زنده بودند، تمایل خود را برای جلب توجه بیشتر صاحبان خانه ابراز می کردند.

در پروژه های بازسازی، صاحبان خانه اغلب بر روی کاغذ دیواری، فرش مجدد، اضافه کردن فضای ذخیره سازی یا خرید مبلمان جدید تمرکز می کنند. عملاً پله ها اغلب نادیده گرفته می شوند. اگر می خواهید راه پله ها را تغییر دهید یا آنها را تعویض می کنید، چوب افزودنی عالی برای دارایی ارزشمند شما است.

پله های چوبی می توانند تفاوت زیادی در نمای کلی خانه آنها ایجاد کنند. آنها علاوه بر زیبا بودن، چندین مزیت دیگر را نیز به همراه دارند. قبل از اینکه در مورد سرنوشت پله های خود تصمیم بگیرید، ویژگی های پله های چوبی را بدانید

پله چوبی

 • تمیز کردن و نگهداری آسان : نظافت و نگهداری راه پله های چوبی آسان است. گردگیری و تمیز کردن منظم همه این کارها باعث می شود تا سال ها ظاهر زیبای خود را حفظ کنند. چوب های تیره مانند چوب ساج، رز و چوب ماهون می توانند کثیفی و گرد و غبار را پنهان کنند. آنهایی که سایه روشن دارند، مانند کاج و گردو، فضا را روشن می کنند. اما بدیهی است که برای روشن و زیبا ماندن نیاز به مراقبت و نگهداری بیشتری دارد.
 • به دکوراسیون داخلی رنگ طبیعی اضافه کنید : راه پله های چوبی می توانند با زاویه ای جدید و احساس تازگی به خانه شما کمک کنند. آنها ساده، سنتی و عنصری هستند. افزودن پله های چوبی خانه شما را گرمتر و دنج تر نگه می دارد. راه پله چوبی فضا را بزرگتر از آنچه هست نشان می دهد. علاوه بر این، چوب لمس طبیعی به دکور می بخشد و در نتیجه جلوه ای خیره کننده به ملک شما می بخشد.
 • ارزش خانه را افزایش دهید : نصب پله های چوبی به این معنی است که ارزش و پیچیدگی را به ملک شما می بخشد. پس از انجام هزینه های اولیه، مطمئناً می خواهید مبلغ را در زمان فروش خانه خود بازیابی کنید. یک راه پله الهام بخش می تواند راهی عالی برای جذب خریداران بالقوه به خانه شما باشد و می توانید انتظار ارزش فروش مجدد بیشتری داشته باشید. بدون شک داشتن پله های چوبی به ارزش خانه شما می افزاید و ملک را در بین رقبای شما متمایز می کند.
 • موجود در اشکال و اندازه های مختلف : راه پله های چوبی در سال های اخیر محبوبیت زیادی به دست آورده اند. آنها را می توان در تعداد زیادی از سبک ها، شکل ها، اندازه ها و طرح ها یافت که با نیاز هر خانه مطابقت دارد. چوب به دلیل منحصربه‌فرد بودن، با محیط قدیمی و جدید به خوبی هماهنگ می‌شود. چه ظاهری رسمی یا کلاسیک داشته باشید، می‌توانید نوع پله‌ای را پیدا کنید که با دکوراسیون منزل شما مطابقت داشته باشد.

بنابراین چوب یکی از سنتی ترین و ارزان ترین راه پله های مورد استفاده در خانه های مدرن است. آنها قوی، بادوام هستند و عنصر گرما را به خانه شما اضافه می کنند. پله های چوبی به درجه بالایی از کلاس و راحتی در برآورد پولی شما دست می یابند.

پله های چوبی نه تنها یکی از سنتی ترین، بلکه یکی از محبوب ترین انواع پله های امروزی است. بنابراین باید چیز خاصی در مورد سیستم های ساخته شده از مواد خام تجدید پذیر چوب وجود داشته باشد.

احساس طبیعی زندگی

طرفداران پله ها و مبلمان چوبی معمولاً حس طبیعی یا طبیعی زندگی را که این وسایل ایجاد می کنند مهم ترین انگیزه برای استفاده از چوب در طراحی داخلی توصیف می کنند.

 شما می توانید به معنای واقعی کلمه منشا بسیاری از پله های چوبی را از جنگل های محلی یا استوایی ببینید: دانه های طبیعی به طرز ماهرانه ای در طراحی کلی گنجانده شده است و تضمین می کند که نه تزئینات و نه رنگ های مصنوعی برای جلب توجه چنین پلکانی ضروری نیست. پله های چوبی همچنین دارای آب و هوای مطبوع در اتاق هستند که مواد زندگی نقش تعیین کننده ای در آن دارند.

ساختمانی آگاه به محیط زیست

عاملی که یکی از مزایای چوب به عنوان ماده نیز می باشد، موضوع دوستی با محیط زیست است: چوب به عنوان یک ماده اولیه تجدید پذیر امکان ساخت و ساز با وجدان راحت را فراهم می کند.

 هرکسی که هنگام انتخاب نوع چوب و تولیدکننده به کشت پایدار و گواهینامه های مربوطه توجه کند، به ویژه از محیط زیست آگاه است. و این واقعیت که چوب یک ماده تجدیدپذیر است نیز با برنامه ریزی بلندمدت شما مطابقت دارد: اگر پس از سالها استفاده نیاز به بازسازی راه پله ایجاد شود، صاحبان پله های چوبی می توانند کاملاً مطمئن باشند که می توانند مصالح ساختمانی خود را مجدداً سفارش دهند. هر زمان .

تنوع

چوب یکی از موادی است که در ساخت راه پله ها بسیار متنوع است: می توان از آن در همه اجزاء – از زیرسازی گرفته تا پله ها تا نرده ها و تزئینات نرده ها استفاده کرد. به لطف طرح‌های نوآورانه و رویکردهای ساخت‌وساز، بسیاری از پله‌سازان اکنون می‌توانند به چیزهای شگفت‌انگیزی دست یابند: چوب، که اغلب محکم‌تر و کلاسیک‌تر در نظر گرفته می‌شود، به زندگی جدید و هیجان‌انگیزی آورده شده است. چه پله‌های کنسولی خالص، چه پله‌های بلوک مستقیم یا پله‌های مارپیچی زیبا: پله‌های ساخته شده از چوب در طراحی مدرن به هیچ وجه از همتایان خود که از فلز یا بتن ساخته شده‌اند پایین‌تر نیستند. چوب همچنین در ترکیب با مواد دیگر مانند فولاد تخت یا شیشه می تواند بسیار جذاب باشد. برای ساختن یک راه پله چوبی

پله چوبیقیمت نصب پله چوبی

پله های چوب سخت به طور متوسط ​​100 تا 200 دلار در هر مرحله شامل کارگر است.

یک پله 10 تا 12 پله ای است و 1000 تا 2400 دلار هزینه دارد.

محدوده نصب و راه اندازی مواد می تواند تا 1000 دلار و تا 30،000 دلار باشد.

قیمت به عوامل مختلفی بستگی دارد:

 • نوع چوب
 • تعداد مراحل
 • طراحی راه پله L شکل، پله شناور و غیره
 • ساختن پله های جدید یا جایگزینی پله های موجود
 • تجربه و نرخ پیمانکار
 • طرح، نوع و جنس نرده چوبی

ساخت یک پله جدید به طور متوسط ​​2400 دلار است.

برخی از طرح ها (مانند پله های L شکل) نیاز به فریم بندی بیشتری دارند که می تواند قیمت را حداقل به 3000 دلار برساند.

فریم اضافی پشتیبانی لازم را به پله های شما اضافه می کند، اما همچنین برای هزینه بیشتر و مواد بیشتر نیز هزینه خواهید کرد.

آج های چوب سخت به یک قاب خالی متصل می شوند و به طور متوسط ​​160 دلار در هر مرحله با احتساب نیروی کار.

میانگین پله ها 10 تا 12 پله است. هزینه اضافه کردن آج به یک پله 1600 تا 1920 دلار با کارگر هزینه دارد.

هزینه طراحی راه پله بسته به کار مورد نیاز و پوشش مورد نظر شما بسیار متفاوت است.

ما پیش بینی قیمت های خود را تقسیم کرده ایم تا بودجه های مختلف، ایده های مختلف راه پله ها و ظاهر مختلف، به علاوه نقاط شروع را در زیر حساب کنیم.

هزینه نوسازی پله

نوسازی یک راه پله کم هزینه ترین گزینه خواهد بود و تغییر نرده ها یا روکش آج و پله های راه پله، یک روش سریع و آسان است.

نوسازی یک راه پله موجود نیز می تواند فرصت مناسبی برای تقویت جریان نور روز در سالن و فضاهای فراتر از آن باشد.

با استفاده از برخی تجهیزات می توان از 200 تا 300 پوند شروع شوند.

اگرچه این رقم بسته به مواد استفاده شده به زودی افزایش می یابد.

روش دیگر، شرکت های راه پله خدمات طراحی و نصب کاملی را ارائه می دهند که شامل به نوسازی تمام قطعات راه پله غیر سازه ای در محل است.

این قیمت از حدود 2000 پوند شروع می شود.

اجرای پله چوبی

 

هزینه بارگیری مجدد یا طراحی یک پله جدید

اگر پله های موجود شما بد شکل قرار گرفته باشد، ممکن است ارزش حرکت دادن آن ها باشد.

اگرچه این کار را می توانید با انجام یک DIY بسیار جدی انجام دهید،.

اما توجه داشته باشید که جایگزینی پله ها با تخریب دیوار سازه ای قابل مقایسه است.

بنابراین مهم است که برای مشاوره با یک معمار یا یک شرکت متخصص مشورت کنید.

اگر به آزاد سازی فضای با ارزش در خانه یا بهبود گردش خون کمک کند، هزینه آن می تواند باشد.

برای یک کفپوش ساده MDF و تخته سه لا یا راه پله مارپیچ، می توانید 200 پوند بپردازید. برای طراحی چوب نرم این مبلغ به 500 پوند می رسد.

 

پله چوبی

پله چوبی بهتر است یا سنگی

مواد مختلف پلکان یکی از تجربی ترین عناصر معماری است. هنگامی که صحبت از تنوع در طراحی و انواع مواد استفاده شده می شود، یک راه پله می تواند از سایر اجزای معماری خانه پیشی بگیرد.

با معماری و طراحی مدرن، طراحی و سبک راه پله نیز در طول سالها تکامل یافته است. اگر می خواهید خانه خود را بسازید یا همان خانه را بازسازی کنید، می توانید از بین مواد موجود در بازار یکی را انتخاب کنید.

چوب یکی از جذاب ترین مواد استفاده شده برای راه پله چوب است. در اشکال مختلف طراحی در فضای داخلی مانند معاصر، سنتی یا روستایی عالی به نظر می رسد. راه پله های چوب برای مکان هایی که دارای مشکلات فضایی هستند ایده آل است.

با این حال، آنها برای فضای داخلی مدرن یا مطابقت با فضای داخلی چوب ترجیح داده می شوند. سنگ یکی دیگر از مواد معمول استفاده شده برای ساخت یک پله است. سنگ از نظر تنوع رنگ و بافت را ارائه می دهد. سنگ مرمر و گرانیت معمولاً سنگهای مورد استفاده برای راه پله هستند.

برای خانه هایی که سنگ مرمر در آن جریان دارد. راه پله مرمر یک انتخاب ترجیحی و یک انتخاب آشکار است. سنگ گزینه بهتری برای پله ها در ورودی یا باغ است.

مواد سنگی به طراحی خانه شما ظرافت می بخشد و می تواند به اشکال مختلف تراشیده شود و به صورت راه پله تشکیل شود. فقط چیزی در مورد چوب وجود دارد که جلوه ای طبیعی و خیره کننده را در خانه ایجاد می کند.

با رنگ های طبیعی و جزئیات چوب، دانه های مشخص و سایه های زیبا از زرد روشن تا قهوه ای تیره، چوب ماده ایده آل برای ساخت قطعات بی نظیر برای خانه شما است.

راه پله های چوب را نیز می توان بدون زحمت با مواد دیگر ترکیب کرد و طیف وسیعی از زیبایی سبک را ارائه داد. از شیشه می توان به شکل ظاهری معاصر راه پله شما اشاره کرد. بنابراین بدون داشتن روستیک همچنان می توانید از یک راه پله چوبی لذت ببرید.

سبک شما هرچه باشد، با یک راه پله چوبی زیبا می توانید به آن برسید.

پله چوبی_گروه مهندسی آژمان

ابعاد استاندارد پله های چوبی

ابعاد استاندارد برای راه پله ها چوبی و یا سایر متریال ها یکسان می باشد.

اهمیت رعایت نکات استاندارد از این رو است که در استفاده روزانه از پله چوبی مشکل و تداخلی پیش نیاید.

در ضمن هنگام اجرای پله چوبی رعایت نکات استاندارد باعث بالا رفتن میزان ایمن بودن آن راه پله می شود.

عرض راه پله

حداقل عرض برای پله ها 110 سانتیمتر تعریف شده است و بهتر است که عرض راه پله چوبی از این مقدار کمتر نباشد.

البته این اندازه را می توان در صورتی که ساکنان ساختمان کمتر از 50 نفر هستند تا 90 سانتیمتر نیز کاهش داد.

رعایت نکردن اندازه عرض پله در عبور و مرور و همچنین هنگام وقوع آتش سوزی و زلزله دردسر خواهد شد.

اندازه کف پله

30 سانتیمتر حداقل اندازه تعریف شده برای کف پله های چوبی می باشد.

اگر کف پله های مورد استفاده از این اندازه(30 سانتیمتر) کمتر باشند می توانند موجب سقوط عابران از راه پله بشوند.

اندازه پله ها

حداکثر ارتفاع برای هر پله 18 سانتیمتر تعریف شده است اما گاهی تا ارتفاع 20 سانتیمتر نیز ساخته می شوند.

اما اترفاعی بیش از این باعث اخلال در عبور و مرور عابران می شود.

ابعاد نرده

یک مترو ده سانتیمتر حداقل ارتفاعی است که برای نرده های راه پله در نظر گرفته شده است و این ارتفاع از کف پله محاسبه می شود.

اندازه مابین نرده ها نیز نباید از 11 سانتیمتر عبور کند.

اگر اندازه بین نرده ها از 11 سانتیمتر بیشتر باشد احتمال سقوط خردسالان وجود دارد.

تعداد پله ها در یک مسیر

در ابتدا باد عرض کنم که فاصله یک پاگرد تا پاگرد بعدی را یک مسیر تعریف می کنیم.

حداکثر تعداد پله ها برای هر مسیر 12 پله تعریف شده است.

تعداد پله بیشتر از 12 عدد موجب سخت شدن عبور افراد می شود و در صورت وجود تعداد زیادی از عابران موجب کند و پیچیده شدن حرکت می شود و در هنگام اثاث کشی نیز دردسر ساز خواهد شد.

تعداد پله ها در پاگرد

در حالتی که عرض پله یک متر و بیست سانتیمتر باشد می توان از سه عدد پله یا بیشتر در پاگرد ها استفاده کرد.

نکته ای که وجود دارد این است که به هیچ عنوان نباید از یک تک پله در پاگرد استفاده کرد زیرا که انسان بصورت ناخودآگاه انتظار پله بعدی را دارد و این امر موجب زمین خورد عابران می شود.

اندازه پاگرد

اگر ستون و یا بیرون زدگی در پاگرد ها وجود ندارد، اندازه یک مترو ده سانتیمتر حداقل اندازه تعریف شده برای پاگرد ها می باشد.

اما در صورت وجود بیرون زدگی یا ستون، اندازه مفید یک پاگرد می بایستی حداقل 90 سانتیمتر باشد.

پله چوبی

انواع مختلف راه پله چوبی داخل ساختمان

راه پله چوبی داخل ساختمان را می توان در طرح ها و ابعاد مختلف یافت کرد.

از آن جایی که راه پله های داخل ساختمان و پله چوبی ویلایی در معرض شرایط جوی فضای باز نیستند، می توان از چوب های مختلفی نیز برای آنها استفاده کرد.

راه پله مستقیم

پلکان نوع مستقیم معمولاً از یک مسیر مستقیم تشکیل شده است، گاهی اوقات دو مسیر، که با یک فرود میانی از هم جدا می شوند. راه پله مستقیم به کاربر این امکان را می دهد که یک محور را بین دو طبقه متوالی نگه دارد.

این نوع راه پله دارای مزیت مقرون به صرفه بودن و طراحی آسان با انواع ریسمان های ممکن می باشد، اما از طرفی نیاز به فضای بیشتری برای کف دارد.

پاگرد های میانی را می توان در راه پله مستقیم ادغام کرد و با اجازه دادن به استراحت در طول صعود، آن را ایمن تر کرد.

به استثنای پاگرد بین دو پرواز، تمام پله ها مستطیل شکل و هم اندازه هستند.

راه پله نیم چرخ

راه پله چرخشی 1/2 یا 2/4 نوعی از پلکان چرخشی 1/4 است که از دو انتهای مستقیم و دو قسمت چرخشی 90 درجه ساخته شده است. این راه پله به کاربر این امکان را می دهد که بین پایه راه پله و رسیدن خود به کف یک چرخش 180 درجه ایجاد کند.

این نوع پلکان باعث صرفه جویی در فضا در پایه می شود و می تواند در یک زاویه ادغام شود، که امکان بهینه سازی فضایی را که ممکن است از دست رفته باشد را ممکن می سازد. پیچ های راه پله را می توان از پاگرد های میانی یا پله های گوشه تشکیل داد و می توان یک دهانه را در مرکز راه پله گذاشت و بسته به فضا، جای خود را به چندین پیکربندی مختلف داد. همچنین می‌توان پیچ‌ها را چرخاند و با کاهش نوک پله‌های گوشه، پله را بسیار راحت‌تر و ایمن‌تر کرد.

پله چرخشی نوع ¼

راه پله نوع ¼ پیچ از دو مسیر مستقیم و یک چهارم چرخش 90 درجه تشکیل شده است. این نوع راه پله به کاربر این امکان را می دهد که بین پایه راه پله و رسیدن آن به کف یک چرخش 90 درجه ایجاد کند.

درست مانند راه پله نیم چرخی، این نوع راه پله باعث صرفه جویی در فضا می شود و می تواند در یک زاویه یکپارچه شود، که امکان بهینه سازی فضایی را فراهم می کند که ممکن است از بین رفته باشد. چرخش راه پله همچنین می تواند شامل یک پاگرد میانی باشد مپیچ های پله  را می توان در پایه، در هنگام ورود یا در مرکز راه پله قرار داد و بسته به فضا، فضایی را برای چندین پیکربندی ممکن باقی گذاشت. چرخش پله‌ها نیز می‌تواند متعادل باشد و قدم را بسیار راحت‌تر کند.

راه پله مارپیچ

پلکان مارپیچی که به آن پلکان مرکزی،نیز می‌گویند، مدلی بدون پاگرد است که پله‌های آن با پیچیدن به دور یک ستون مرکزی که شفت نیز نامیده می‌شود، طبق پلانی دایره‌ای یا گاهی چند ضلعی پیش می‌رود.

پلکان مارپیچ که اغلب صنعتی است، معمولاً در قطری قرار می گیرد که به ندرت از 150 تا 160 سانتی متر بیشتر می شود. افزایش نسبتاً کوچک حاصل (60 تا 70 سانتی متر) اغلب این نوع راه پله را به استفاده های ثانویه یا فضاهای داخلی محدود می کند.

از سوی دیگر، صرفه جویی در فضای آن یک اشکال بزرگ نیز دارد: عرض عبور کوچک آن یک نقص واقعی برای جابجایی مبلمان حجیم و خطر سقوط از پله هایی است که نقطه آن بسیار مشخص است.

راه پله از نوع حلزونی

بر خلاف راه پله مارپیچ، پله های نوع حلزونی به دور یک ستون مرکزی نمی پیچند. آنها در یک شعاع در اطراف یک دهانه مرکزی به شکل کلی دایره ای، بیضی یا چند ضلعی قرار گرفته اند. این فقدان ساختار مرکزی به این نوع پلکان خطی از ظرافت کمیاب می بخشد و این تصور را ایجاد می کند که راه پله به معنای واقعی کلمه معلق است. تکنیک خاص مورد نیاز برای طراحی و ساخت آن نیاز به دانش زیادی دارد. پلکان هلیکوئیدی در واقع باید با اندازه‌گیری تعبیه شده باشد، که آن را بسیار گران‌تر از پله های مارپیچ می‌کند. مانند دومی، پلکان مارپیچ نیز باید در رده راه پله های «صرفه جو» قرار گیرد و به این ترتیب دارای عرض عبوری است که گاهی کاهش می یابد.

راه پله گرد چوبی

راه پله های گرد چوبی به ویژه برای فضای داخلی مدرن مناسب هستند و نیاز به بهینه سازی فضا دارند. شکل هلیکوئیدی آنها در واقع فضای کمتری را نسبت به راه پله های مستقیم و ¼ چرخشی فراهم می کند.

راه پله گرد چوبی با چرخش روی خود، تقریباً خود نگهدار است و برای نصب نیازی به تکیه گاه جانبی ندارد. بنابراین می توان آن را در هر نقطه از خانه قرار داد! راه پله مارپیچ بدون بالابر و نه چندان گیرا برای بهبود زیبایی اتاقی که در آن جای خود را پیدا می کند توصیه می شود.

از نظر متریال، چوب همیشه ماده مناسبی برای پله های داخلی بوده است. مواد گرم و پر جنب و جوش را می توان تطبیق داد و تا بی نهایت کاهش داد تا با همه سبک ها سازگار شود: سنتی، مدرن، گرم یا ظریف… انتخاب گسترده گونه ها و رنگ های چوبی به شما این امکان را می دهد که راه پله خود را تا کوچکترین جزئیات شخصی سازی کنید.

گروه مهندسی آژمان طیف گسترده ای از پله های گرد چوبی را ارائه می دهد که مزایای شکل هلیکوئیدی را با مزایای چوب ترکیب می کند.

به لطف مدل های بسیار ما، راه پله های چوبی را با هم پیدا می کنیم که تمام نیازهای کیفیت ، چیدمان و طراحی شما را برآورده می کند.

اگر به دنبال اجرای یک پله گرد چوبی جذاب و با کیفیت برای راه پله خود هستید می توانید با گروه مهندسی آژمان در تماس باشید.

پله گرد چوبی

مزایای پله چوبی گرد

آیا در حال نصب یک راه پله چوبی جدید در خانه یا محل کار خود هستید؟ اگر کمبود فضا دارید یا فقط می خواهید یک پله با طراحی مدرن و هوشمند داشته باشید، یک  راه پله چوبی گرد ممکن است راه حل مناسبی برای شما باشد. پلکان مارپیچ به اندازه یک پلکان سنتی فضای کف را اشغال نمی کند، اما با یک پایه مستقیم در وسط طراحی شده است که پله ها دور آن اجرا می شوند. بنابراین مستقیماً به سمت بالا می رود و پایه ای که تضمین می کند که پله ها بین بالاترین و پایین ترین نقطه پایدار و ایمن هستند. آیا این چیزی شبیه چیزی است که می تواند در خانه یا محل کار شما مناسب باشد؟ به خواندن ادامه دهید تا از مزایای عالی این مدل پله مطلع شوید!

هم در داخل و هم در فضای باز قابل نصب است

پله های چوبی گرد یا مارپیچ را می توان در متریال های مختلف و در ساخت و سازهای مختلف ساخت که به این معنی است که می توان از آن ها هم در داخل و هم در فضای باز استفاده کرد. یک راه پله مارپیچ چوبی شیک کاملاً در داخل خانه قرار می گیرد،

در حالی که یک راه پله مارپیچ فولادی یک انتخاب بادوام و مقاوم در برابر آب و هوا برای استفاده در فضای باز است. پله های مارپیچ در فضای باز به دلیل طراحی هوشمند و ایمن اغلب به عنوان پله های فرار استفاده می شوند. البته   اگر به دنبال ظاهری مدرن و چشم نواز هستید، می‌توانید راه پله‌های مارپیچ استیل را در داخل خانه نیز نصب کنید. از یک فروشنده حرفه ای کمک بگیرید و راه پله ای را پیدا کنید که با خانه و بقیه فضای داخلی شما سازگار باشد!

باعث صرفه جویی در فضا می شود و نصب آن آسان است

همانطور که قبلا ذکر شد، مزیت بزرگ راه پله های مارپیچ این است که فضای بسیار کمی را در محل نصب آنها اشغال می کنند. به جای دویدن مورب در سراسر اتاق، مستقیماً به سمت بالا می رود تا راه پله ثابتی را ارائه دهد که به راحتی می توان در آن راه رفت. از آنجایی که پله ها به اطراف میله در وسط منتهی می شوند، شیب دار یا زهوار نمی شود، بلکه درست مانند سایر پله های طراحی شده است. نرده و راهنما برای استفاده آسان توسط همه در خانه یا محل کار. علاوه بر این، نصب این مدل پله آسان است، اما اگر مطمئن نیستید می توانید از یک نظاره گر حرفه ای کمک بگیرید.

در طرح های مختلف موجود است

بازار طرح های مختلفی از پله های چوبی گرد و مارپیچ را با قیمت های مختلف ارائه می دهد تا بتوانید به راحتی مدل مناسب خود را پیدا کنید. به لطف طراحی هیجان انگیز و طراحی انعطاف پذیر، پلکان مارپیچ می تواند چشم نوازی هیجان انگیز ایجاد کند یا کاملا با محیط اطراف ترکیب شود. نرده ها و راهنماهای پله را در طرحی انتخاب کنید که مطابق با سلیقه شما باشد و در موادی مانند چوب یا فولاد قدم بزنید تا بیانی را که به دنبال آن هستید ایجاد کنید.

اگر از شخصی که در این زمینه خبره است کمک می‌خواهید، می‌توانید با فکارشناس ما تماس بگیرید و نکات و توصیه‌هایی در مورد آنچه که می‌تواند در خانه یا محل کار شما مناسب باشد را دریافت کنید. شما انتخاب می‌کنید که آیا می‌خواهید پله‌ها به صورت قطعات تحویل داده شوند و خودتان آن را نصب کنید یا از یک مجری حرفه‌ای کمک می‌خواهید تا پله‌ها را ایمن و پایدار نصب کنید.

پله چوبی جذابیت خاصی دارد. این متریال با ظاهر گرم و طبیعی خود برای هر طراحی داخلی مناسب است. اما در حال حاضر کدام نوع چوب برای پله های چوبی مناسب تر است؟

پله چوبی ساده

پله چوبی ساده راه پله ای مستقیم و تک مسیره است که به دلیل هزینه و دردسر کم تر، از محبوبیت بالایی برخوردار است.

این نوع از راه پله ها نصب و اجرای آسان تری نسبت به سایر راه پله ها دارند و نظافت و نگهداری از آنها نیز آسان تر می باشد.

فراموش نکنید که گاهی زیبایی در سادگی است پله چوبی ساده با انتخاب درست طیف رنگ و محل قرار گیری می تواند با ظاهر شی و جمع و جور خود دکوراسیون خانه شما را دگرگون کند.

در پله هایی با طراحی ساده در صورت تمایل می توانید با استفاده از گلدان ها، چراغ ها و… اقدام به تزئین آنها کنید.

پله چوبی مدرن

پله چوبی مدرن به چه معناست؟پله چوبی مدرن به چه نوع راه پله ای گفته می شود؟

امروزه و با پیشرفت تکنولوژی و صنعت، راه پله های چوبی در انواع و اشکال مختلفی قابل اجرا هستند اما می بایست راه پله ای را انتخاب کنید که مناسب خانه و یا محل کار شما باشد.

پله چوبی مدرن به راه پله ای گفته می شود که با استفاده از چوب ساخته شده و با کمک گرفتن از علم روز بتواند مناسب ترین فضا را برای خانه شما به ارمغان بیاورد.

ترکیب رنگ در راه پله ای مدرن بسیار مهم می باشد.

به طوری که ترکیب رنگ گرم، سرد و خنثی باید به گونه ای باشد که جذابیت دکوراسیون داخلی را کم رنگ نکند و در عین حال بتواند راه پله چوبی شما را به زیبایی نشان دهد.

همچنین در دکوراسیون های مدرن ابعاد راه پله  و اشکال هندسی موجود در راه پله و اطراف آن، از اهمیت زیادی برخوردار هستند و می توانند احساسات مختلفی را تلقین کند.

قیمت پله چوبی

چوب برای یک راه پله چوبی بادوام

هنگام انتخاب ظاهر چوب برای راه پله چوبی، دوام ضروری است. پله ها به شدت مورد استفاده قرار می گیرند و بنابراین مستعد ساییدگی و آسیب هستند. بنابراین، مهم است که ماده ای را انتخاب کنید که برای مدت طولانی دوام داشته باشد. این به لطف لایه محافظ است.

این لایه رویی با یک رزین سخت و شفاف ساخته شده است، که تضمین می کند که آج پله بسیار قوی است و همچنین در برابر خراش و سایش مقاوم است. در نتیجه پله ها سال ها دوام خواهند داشت.

رنگ مناسب را انتخاب کنید

چشم تصمیم می گیرد. بنابراین، هنگام بازسازی پله ها، باید مطمئن شوید که رنگ و ساختار چوب با سلیقه شما و فضای داخلی شما مطابقت دارد. به هر حال، انواع مختلف چوب رنگ‌ها و الگوهای طبیعی متفاوتی دارند، به این معنی که می‌توانید بلافاصله به پله‌های خود ظاهری کاملاً متفاوت بدهید.

کلاسیک واقعی: یک راه پله بلوط

تقریباً تمام چوب بلوط از اروپا، آمریکای شمالی و کانادا می آید. بنابراین هیچ جنگل استوایی نباید برای پله های شما قطع شود. چوب بسیار پایدار است و برای مدت بسیار طولانی دوام می آورد. یکی دیگر از مزایای چوب بلوط این است که به راحتی درمان می شود.

به این ترتیب ما می توانیم اطمینان حاصل کنیم که راه پله چوبی شما ظاهری کاملاً متفاوت پیدا می کند.

انواع مختلف چوب کاج

علاوه بر بلوط، چوب کاج نیز برای پله ها بسیار محبوب است. کاج درختی بی نیاز با پوست خشن است. ساختار درختان قدیمی و هوازده به وضوح دیده می شود و این به چوب ظاهری خشن، طبیعی و متمایز و تسکین می دهد. این گونه درختی را در دکورهای کاج کاپیتول و کاج می سی سی پی خواهید یافت. دو نوع که گره ها و الیاف چوب به وضوح قابل مشاهده است و به پلکان شما جلوه ای طبیعی می بخشد.

بنابراین می بینید، راه های کافی برای دادن ظاهری چوبی به پلکان شما وجود دارد. آیا شما هم دوست دارید به پله های خود ظاهری جدید ببخشید و درخشندگی طبیعی خود را حفظ کنید؟ پس به سادگی با ما تماس بگیرید. سپس کارشناس ما می تواند تمام گزینه های بازسازی راه پله چوبی را برای شما توضیح دهد

ساخت پله چوبی نکات و ویژگی ها

در هنگام ساخت پله چوبی،پله ها وکف پله ها را از ابتدا به طور معقولی هماهنگ کنید تا کمترین فضای زندگی ممکن را از طریق راه پله از دست بدهید .

پلکانی که در وسط اتاق نشیمن قرار می گیرد، راهرو را در مفهوم اتاق باز اضافی می کند و بنابراین صرفه جویی در فضا در نظر گرفته می شود.

اگر فضای ذخیره سازی اضافی زیر پله ها با ایجاد کنید، پله هایی که در امتداد کنار دیوار قرار دارند، منطقی است.

اما برون سپاری راه پله با راه پله خود مزایایی نیز دارد: شما هیچ فضای زندگی را از دست نمی دهید و بعداً می توانید خانه را راحت تر به دو آپارتمان با ورودی مجزا تقسیم کنید.

پله های سه پاگرد یا بیشتر باید مجهز به نرده باشد. حداقل ارتفاع نرده 90 سانتی متر برای پله های داخلی اعمال می شود . در غیر این صورت، ارتفاع احتمالی سقوط تعیین کننده است. اگر ارتفاع راه پله کمتر از 12 متر باشد، ارتفاع نرده 100 سانتی متر کافی است . برای پله های بیش از 12 متر ارتفاع نرده باید 110 سانتی متر باشد.

نکته: برای افزایش دسترسی ، می توانید در دو طرف پله ها نرده نصب کنید . ضمناً تک تک پله ها نباید بیشتر از 16 سانتی متر و عرض آج حداقل 30 سانتی متر باشد.

بهتر است پله ها و تاسیسات لوله را با هم در یک ساختمان جدید برنامه ریزی کنید. اگر قصد دارید بعداً یک راه پله نصب کنید، باید از قبل بررسی کنید که آیا لوله های گرمایش یا آب در پشت نرده و ریسمان برنامه ریزی شده وجود دارد یا خیر.

نور یک عامل تعیین کننده طراحی در فضای زندگی است. در قسمت راه پله، نور طبیعی و لامپ های مناسب نیز ایمنی را افزایش می دهد.

بنابراین بهتر است پله ها را نزدیک پنجره برنامه ریزی کنید . فاصله تا پله ها الزامی است. در غیر این صورت، اقدامات حفاظتی بیشتری مانند میله ها ضروری است.

نکته: اگر پنجره جانبی یا سقفی وجود ندارد ، می توانید نور خورشید را از بالا نیز تامین کنید: با نورگیر .

از نوارهای LED ، چراغ های دیواری یا نورافکن های توکار برای روشن کردن مراحل استفاده کنید.

نکته: برای افزایش بیشتر ایمنی، می توانید عناصر روشنایی را نیز در پشت نرده در دیوار قرار دهید تا نرده را به صورت هدفمند روشن کنید .

اطمینان حاصل کنید که نرده حداقل 5 سانتی متر از دیوار فاصله داشته باشد تا هنگام استفاده از پله ها انگشتان خود را نیشگون نگیرید .یک راه پله را می توان با نورپردازی برجسته طراحی کرد. از لامپ ها برای جهت یابی و افزایش ایمنی نیز استفاده می شود.

چوب یکی از محبوب ترین مصالح در ساخت راه پله است. یک راه پله چوبی مخصوصاً مفید است اگر می خواهید یک راه پله اضافی در خانه ایجاد کنید و یک راه پله ساخته شده از بتنی از نظر ساختاری بسیار سنگین باشد.

نکته: می‌توان از فرش پله‌ها برای بهبود پایداری پله‌های چوبی استفاده کرد.

با چوب های سخت، تلاش برای نگهداری نیز محدود است. مواد چوبی روکش شده نیز وجود دارد که برای ساخت پله چوبی نیز مناسب است.

 • کاج چوب خوبی برای گونه هاست.
 • کاج اروپایی بسیار مقاوم است.
 • صنوبر داگلاس چوبی مقاوم در نظر گرفته می شود.
 • چوب بلوط یک ماده آرزومند برای پله های چوبی است.
 • راش قرمز را می توان به پله های پایدار و نرده های نرده ای تبدیل کرد.
 • چوب افرا لهجه های روشن ایجاد می کند، به عنوان مثال بر روی نرده ها و پانل های جانبی.
 • خاکستر دانه جالبی دارد.
 • گردو دارای رنگ تیره با درخشندگی کمی مایل به قرمز است.

نکته: پله های فولادی یا چوبی ساده با نرده مستقیم ارزان تر از انواع گردان و منحنی هستند.

پله چوبی قدیمی

راه پله های چوب قدیمی نیز جذابیت و زیبایی مخصوص به خودشان را دارند. در اینجا نکاتی در خصوص نگهداری از راه پله چوب قدیمی را به شما متذکر می شویم.

جذابیت و جلوه ای که یک راه پله اصلی می تواند به خانه بیاورد جای تردید نیست. با این وجود با گذشت زمان و با فرسودگی معمول، آنها می توانند سن خود را نشان دهند.

متداول ترین مشکلاتی که مرمتگران با یک راه پله قدیمی روبرو می شوند شامل:

آج فرسوده، نرده ها و دوک های شکسته یا گشاد، چروک های پر سر و صدا، ‘به ترمیم های غیر اصولی‘ و قطعات از دست رفته مانند میله های پله و براکت ها است.

این یک مشکل بسیار رایج است البته اصلاح آن نیز آسان است. بسیاری از راه پله های قدیمی از آج و جداکننده ساخته شده اند.

از این رو باعث جدا شدن آنها نسبتاً ساده می شود.

در مورد تعمیرات آج، بهتر است آج مورد نظر را در صورت امکان برای انجام این کار بردارید. ناحیه آسیب دیده کف پله باید با دقت بریده شود و تکه چوب نرم جدیدی به هم متصل شود.

همچنین برای ایجاد پشتیبانی اضافی، بهتر است که حامل های کوچک چوب را در زیر مناطق وصله زده تعمیر کنید.

به طور معمول، “دماغه” یا لبه جلوی آج با گذشت زمان به قدری فرسوده می شود که شکافته می شود. در این حالت معمولاً با اره یا قلمه زدن در عرض پله به راحتی از بین می رود. یک متخصص نصاب قادر به ایجاد بخش جدیدی برای جایگزینی آن خواهد بود.

تقسیم در نرده های چوب یا دوک در پلکان های قدیمی معمول است. در بیشتر موارد، برداشتن دوک های منفرد نباید خیلی سخت باشد.

اکثر آنها یا به نرده و زیر انداز میخ شده بودند، یا در غیر این صورت محکم در فیله های چوب قرار می گرفتند

اجرای پله چوبی

گروه مهندسی آژمان با سالها تجربه و فعالیت در زمینه پله چوبی، یکی از پیشگامان این صنعت می باشد.

جهت سفارش طراحی، نصب و اجرای پله چوبی در انواع طرح های مختلف، می توانید با کارشناس ما با شماره ۰۹۱۲۷۳۹۳۶۲۹ تماس بگیرید.

فایل PDF صفحه پله چوبی

13 دیدگاه ها

 1. رضا گفت:

  کار نصب پله تون خیلی خوب بود خسته نباشید

 2. لیلا گفت:

  بهترین راه پله های چوبی رو رائه می دید واقعا

 3. محمد گفت:

  بسیار عالی

 4. حمید رضا گفت:

  کیفیت بی نظیر

 5. فرید گفت:

  زیبایی پله های چوبی که اجرا می کنید بی نظیر هستند

 6. حامد گفت:

  پله های چوبی فوق العاده

 7. saeed گفت:

  دقیق منظم و خوش قول
  خسته نباشید

 8. مستوفی گفت:

  بسیار عالی خسته نباشید

 9. صابر گفت:

  کار نصب و اجرای پله چوبی که تیم شما ارئه میده توی ایران بی نظیره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09127393629