چهارشنبه 09 فروردین 1402
09127393629
Azhman_group.co
o

ببینید پله چوبی و نرده چوبی هایی با طراحی و حکاکی های خاص!

بهترین نرده راه پله کدام است؟
جولای 28, 2022
درب تمام چوب
مقایسه درب لابی چوبی، پلاستیکی و آلومینیومی
جولای 30, 2022

ببینید پله چوبی و نرده چوبی هایی با طراحی و حکاکی های خاص!

نرده چوبی مدرن_گروه مهندسی آژمان

هیچ چیز مانند جزئیات نرده چوبی حکاکی شده، عظمت یک راه پله چوبی را افزایش نمی دهد. این ایده های استثنایی برای راه پله های چوبی دوبلکس حکاکی شده که برای شما انتخاب کرده ایم، هم ارزش زیبایی شناختی و هم ظاهری مجلل دارند

پله چوبی و نرده چوبی با طراحی خاص

نرده چوبی حکاکی شده

چوب برای هزاران سال نه تنها به عنوان مصالح ساختمانی، بلکه برای ساخت مبلمان و وسایل داخلی نیز مورد استفاده قرار گرفته است. کنده کاری روی نرده چوبی مدرن جایگاه ویژه ای در بهسازی فضای داخلی خانه دارد. عناصر حکاکی شده مختلف – قالب گیری، صفحه نمایش، تیرها و غیره با زیبایی بی نظیر خود شگفت زده می شوند. راه پله جزء جدایی ناپذیر هر ساختمان چند طبقه اعم از دولتی یا خصوصی است و نه تنها کارکرد بسیار مهمی در ارتباط سطوح ساختمان، خانه یا آپارتمان دارد، بلکه می تواند به مرکز توجه واقعی تبدیل شود. داخلی. چوب یک ماده همه کاره است و در هر سبکی قابل استفاده است. پله چوبی دوبلکس حکاکی شده قطعا بی توجه نخواهد بود. زیبایی پله های حکاکی شده، نرده ها، نرده ها، نرده ها، ستون ها و سایر عناصر هیچ کس را بی تفاوت نخواهد گذاشت.

ایده های راه پله چویی با نرده چوبی حکاکی شده

ایده های پله چوبی با نرده چوبی حکاکی شده

چوب جامد دارای خواص طبیعی بسیار خوبی است که دلیل محبوبیت آن در دکوراسیون داخلی خانه است. به دلیل سازگاری با محیط زیست، گرما و زیبایی استثنایی آن برای پله های داخلی ترجیح داده می شود. حتی اگر ماده اصلی برای ساخت پله ها نباشد، اغلب به عنوان درج اضافی استفاده می شود که می تواند هم عملکرد صرفاً تزئینی را انجام دهد و هم عملکرد را بهبود بخشد. پله های چوبی محکم و بادوام هستند و علاوه بر این، مواد به راحتی پردازش می شوند. برای حفظ کیفیت عالی چوب، باید به موادی که برای پردازش آن و محافظت از آن در برابر پوسیدگی، رطوبت و حشرات طراحی شده اند توجه کنید.

پله های چوبی با نرده چوبی حکاکی شده را می توان در سبک های مختلف دکوراسیون – از کلاسیک تا مدرن ادغام کرد. درست است که وقتی چوب های کنده کاری شده را می شنوید، بلافاصله به یاد کاخ های باشکوه و فضای داخلی باشکوه می افتید. چنین پله هایی یک عنصر معماری به یاد ماندنی داخلی است که با چوب های نجیب و صنعتگری متمایز می شود.

راه پله چوبی زیبا

اگر قصد دارید یک راه پله داخلی ساخته شده از چوب داشته باشید، انواع مختلفی از چوب برای انتخاب دارید. چوب بر اساس سختی، استحکام، استحکام، رنگ، بافت، زبری یا صافی سطح، بافت، ارزش و مقاومت در برابر پوسیدگی درجه بندی می شود.

کار با چوب های نرم ساده ترین است، اما چوب های سخت ماندگاری بیشتری دارند. پله های بلوط حسی از تجمل و ظرافت را به اتاق می بخشد، زیرا این درخت قدرتمند با دوام ترین و مقاوم ترین ماده در برابر سایش است. این یکی از با ارزش ترین و گران ترین گونه های درختی است که به دلیل سختی و مقاومت در برابر پوسیدگی ارزش دارد.

ایده هایی برای یک راه پله چوبی  یا نرده چوبی حکاکی شده 

پله چوبی حکاکی شده

ما ایده های زیادی از پله های چوبی حکاکی شده را جمع آوری کرده ایم که می توان از آنها در سبک های مختلف داخلی استفاده کرد. یک راه پله چوبی حکاکی شده در یک فضای داخلی مدرن ممکن است برای بسیاری غیرممکن به نظر برسد. در حالی که عظمت قصر از طریق الگوها و زیور آلات نفیس و پیچیده به دست می آید، طرح های جسورانه، عدم تقارن و اشکال غیر معمول راه خود را به طراحی خانه های معاصر پیدا می کنند.

پله های چوبی با عناصر مختلف حک شده می توانند نه تنها به عنوان یک تکیه گاه قابل اعتماد در هنگام جابجایی از طبقه به طبقه دیگر عمل کنند، بلکه به طراحی اصلی خانه نیز کمک می کنند. منبت کاری توسط مردمان مختلف در سراسر جهان انجام می شد. پله‌هایی که با مجسمه‌های چوبی، نرده‌های حکاکی شده پیچیده و جزئیات تزئین شده تزئین شده‌اند، می‌توانند سبک‌های مختلف قومی را تقلید کنند و به عنصر اصلی فضای داخلی خانه تبدیل شوند. تزئینات چوبی حکاکی شده بر سبک داخلی تأکید می کند و آن را مشخص می کند. البته، چنین طراحی راه پله به یکی از عناصر اصلی تبدیل خواهد شد.

نرده چوبی سنتی

پله های چوبی حکاکی شده، قابل توجه ترین دکوراسیون اتاق نشیمن یا راهرو هستند. سبک اصلی پله ها توسط پایه های تکیه گاه تنظیم می شود – پایه های پشتیبانی شروع و فرود، نرده ها، دوک ها، کلاهک های تزئینی، حلزون ها و غیره. همانطور که قبلاً گفتیم، طراحی تزئینی پله ها باید با فضای داخلی هماهنگ باشد. اتاق.

پایه های نرده مهم ترین عنصر هر راه پله هستند. آنها نه تنها به عنوان یک عنصر کمکی، بلکه به عنوان یک عنصر تزئینی عمل می کنند و معمولاً به طور خاص مجلل تزئین می شوند. گزینه های تزئین ستون متفاوت است – از مجسمه های چوبی حک شده، چهره های ساده یا ترکیبات هنری نفیس گرفته تا الگوهای غیر استاندارد یا متقارن.

نرده های چوبی حکاکی شده بسیار چشمگیر و اصلی به نظر می رسند. آنها عملکرد محافظتی را انجام می دهند و ایمنی حرکت روی پله ها را تضمین می کنند. نرده ها در ترکیب با پایه های ایستاده به نرده استحکام و ثبات بیشتری می بخشند. یکی دیگر از اهداف مهم نرده ها تزیین و ظاهری منحصر به فرد به پله ها است. حکاکی ها از نقوش گیاهی گرفته تا تصاویر برجسته از حیوانات، مردم و پرندگان را شامل می شود. این یک عنصر بسیار پیچیده و گران قیمت در دکوراسیون راه پله است که برای آن فقط از چوب های سخت استفاده می شود. این نرده ها ظاهری منحصر به فرد دارند و به دلیل پرداخت های دست ساز نفیس معمولاً گران هستند. عناصر حکاکی شده می توانند خسته کننده ترین و معمولی ترین راه پله چوبی را به یک اثر هنری واقعی تبدیل کنند که به مرکز توجه و تحسین تبدیل شود.

بهترین متریال برای پله های چوبی کنده کاری شده چیست؟

نرده چوبی طرح دار

چوب ماده ای است که پتانسیل بالایی برای طراحی شیک و پیشرفته پله دارد. پله های کنده کاری شده را می توان از چوب های مشابه یا متفاوت ساخت. به عنوان مثال، عناصر تزئینی پله ها را می توان از گونه های گران تر و با ارزش تر، و ساختار اصلی را می توان از انواع چوب های مقرون به صرفه تر ساخت. در هر صورت، سازه های نگهدارنده باید قوی و قابل اعتماد باشند. اغلب برای ساخت پله ها از انواع چوب زیر استفاده می شود:

بلوط و راش از گونه های چوبی نخبه و گران قیمت هستند. پله های ساخته شده از بلوط و راش دکوراسیون واقعی هر داخلی است. با وجود تراکم بالا، پردازش این نوع چوب ها آسان است. ویژگی های عملکرد آنها نیز در بالا هستند – مقاومت در برابر سایش، استحکام، مقاومت در برابر پوسیدگی و غیره. تفاوت فقط در مقاومت در برابر رطوبت است – راش به اندازه بلوط پایدار نیست.

خاکستر قدرت خوب و انعطاف پذیری عالی دارد. خاکستر با توجه به خصوصیاتش شبیه بلوط است اما هزینه کمتری دارد.

کاج یک ماده بادوام برای پله های چوبی با قیمتی مقرون به صرفه است. کاج دارای الگوی چوبی رسا و رایحه ای دلپذیر است. مقاومت خوبی در برابر پوسیدگی دارد و به خوبی فرآوری شده است. با توجه به هزینه مقرون به صرفه، کاج محبوب ترین ماده برای ساخت پله های حک شده است.

کاج اروپایی یک گزینه عالی برای ساخت یک ساختار راه پله قابل اعتماد و بادوام است. از نظر سختی و استحکام، کاج اروپایی شبیه بلوط است، اما هزینه کمتری دارد.

یک راه پله چوبی که به همان سبک بقیه اتاق تزئین شده است، می تواند به لهجه اصلی در طراحی تبدیل شود و ظاهر خانه را هماهنگ تر کند. ظاهر و سبک حکاکی و الگوی مناسب به ایجاد فضایی گرم و دنج کمک می کند و بر عظمت خانه و موقعیت اجتماعی بالای صاحب آن تأکید می کند. بله، پله های چوبی حکاکی شده ارزان نیستند و قیمت به کمیاب بودن گونه های چوبی، تکنیک کنده کاری و مساحت عناصر حک شده بستگی دارد. اما نتیجه، البته، ارزش تمام ابزارها و انتظارات را دارد.

نرده چوبی طرح زیبای حکاکی شدهراه پله چوبی با عظمت

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

09127393629