چهارشنبه 09 فروردین 1402
09127393629
Azhman_group.co
o
پله چوبی
11 ایده برای نرده های راه پله
جولای 2, 2022
درب لابی چوبی
مدل ها و ویژگی های درب لابی چوبی
جولای 6, 2022

فلاورباکس چوبی در فضای باز

برای اینکه سبزی و اصالت را به راحتی به تراس ویا روف گاردن خود بیاورید، چه چیزی بهتر از  فلاور باکس چوبی  می تواند باشد ؟

اگر یک نمای بیرونی مد روز و مدرن یا برعکس یک نمای بیرونی روستایی تر و بالاتر از همه طبیعی می خواهید، به ناچار  گلدان هایی از چوب طبیعی  خواهید یافت که مطابق با خواسته های شما باشد!

فلاورباکس چوبی

چرا فلاورباکس را برای فرنیچر فضای باز خود انتخاب کنید؟

بدون شک، اولین مزیت  فلاورباکس چوبی در فضای باز  – و نه کمترین – ظاهر مد روز و امروزی آن است. با این حال،  گلدان های چوبی شما برای باغ  می توانند کاملاً با فضای روستایی تر، به عنوان مثال، در تراس یک کلبه در کوهستان سازگار شوند! همانطور که در مقدمه ذکر شد، هر سلیقه‌ای که می‌خواهید یا فضایی که می‌خواهید برای نمای بیرونی خود ایجاد کنید، یک  کاشت چوب واقعی  پیدا خواهید کرد که کاملاً مناسب آن است.

دومین مزیت این  فلاور باکس های چوبی استحکام آنهاست! در واقع، این فلاور باکس‌ها نسبت به گلدان‌های باغی سفالی مقاوم‌تر خواهند بود (بیشتر برای کاشت‌هایی  که می‌توانید روی طاقچه یا بالکن خود قرار دهید استفاده می‌شود). بنابراین گلدان های شما به مرور زمان مقاومت می کنند و ترک نمی خورند.

علاوه بر این،  گلدان های  چوبی  مقاوم در برابر سرما و عایق هستند: بنابراین ریشه گیاهان شما در تمام طول سال محافظت می شود! از طرف دیگر، آنها در برابر آب مقاومت کمتری دارند (و باز هم، همانطور که در ادامه توضیح خواهیم داد، این بستگی به چوب و درمان آن از قبل دارد)، سپس باید آنها را درمان کنید تا خطری را متحمل نشوید.

اکنون که در مورد تمام مزایای داشتن یک فلاور باکس چوبی طبیعی در  خانه به شما گفته‌ایم، احتمالاً از خود می‌پرسید که چگونه گلدان‌های مزبور را انتخاب کنید.

یکی از اولین سوالاتی که باید از خود بپرسید فضایی است که برای نصب گلدان خود دارید، این حداکثر ابعاد  جعبه پنجره را برای گل های چوبی مورد علاقه  شما که به دست می آورید تعیین می کند.

Rectangle Wood Planter Line Z 50

سپس، یکی از مهمترین معیارهای انتخابی که باید در نظر بگیرید سلیقه شماست: اگر به فلاورباکس برای محوطه سازی علاقه دارید و فضای لازم برای نصب آن را دارید، پس به سراغ آن بروید.

همچنین ممکن است به شکل کاشت آینده خود علاقه مند باشید. اگرچه با چوب، شما عمدتاً بین گلدان های مربع یا مستطیل انتخاب  خواهید داشت، اما  خاص پیدا خواهید کرد. به عنوان مثال، می توانید این  گلدان چوبی را با داربست  ببینید که به شما امکان می دهد گیاهان کوهی را پرورش دهید  (یا لباس های خود را خشک کنید و در نتیجه گیاهان خود را آبیاری کنید).

لاین Z 100 چوب کار مستطیلی با داربست

اگر به دنبال طراحی و اجرای روف گاردن نیز هستید می توانید با کارشناس ما در تماس باشید!

چگونه از فلاور باکس چوبی نگهداری کنیم؟

اکنون که فلاور باکس چوبی خود را انتخاب کرده اید ، احتمالاً به این فکر می کنید که چگونه از آن نگهداری کنید. برای این کار ابتدا به شما می گوییم چه چیزی را می توانید در پایین آن قرار دهید، سپس چگونه آن را نگهداری کنید تا در طول زمان ماندگار شود.

می توانید از یک عایق ضد پوسیدگی یا ژئوتکستایل در پایین  جعبه گل چوبی خود ، درست قبل از قرار دادن خاک در آن و کاشت گل استفاده کنید.

برای این منظور می توانید از عایق های ضد آب برای دیوارها نیز استفاده کنید. این کار از کف  فلاورباکس شما برای محوطه سازی فضای باز محافظت می کند ، که به ویژه در معرض آب قرار می گیرد. اگر عایق ضد آب برای دیوارها ندارید، می توانید یک برزنت ساده برای محافظت از کف  فلاورباکس چوبی خود انتخاب کنید  ! بنابراین چوب فرسوده نخواهد شد. مراقب باشید، با این حال، اگر در یک منطقه بارانی زندگی می کنید، این گزینه ممکن است بهترین نباشد، می توانید مستقیماً به مرحله بعدی بروید.

هنگامی که برزنت گذاشته شد، می توانید چیزی برای تخلیه آب اضافه کنید که در غیر این صورت ممکن است در کف کاشت شما جمع شود. چندین گزینه برای شما در دسترس است: می توانید شن درشت یا سنگریزه های سفالی قرار دهید. همچنین در صورت وجود، می توانید زباله های گلدان های سفالی را در آنجا قرار دهید. در هر صورت، شما آن را درک کرده اید، باید ماده ای را انتخاب کنید که تمام آبی را که می تواند گیاهان  جعبه بالکن شما را برای بیرون پوسیده کند، تخلیه کند !

برخلاف آنچه ممکن است به خودتان بگویید، نگهداری از  کاشت چوب واقعی شما  به صورت روزانه محدود کننده نخواهد بود. با این حال، برای جلوگیری از پوسیدگی آنها و حفظ ظاهر خود، درمان هنوز ضروری است. ابتدا بررسی کنید که آیا چوب شما قبلاً درمان شده است یا خیر. به عنوان مثال، چوب‌های عجیب و غریب با اتوکلاو کلاس IV درمان می‌شوند: با این روش می‌توانید گلدان‌های چوبی خود را   بدون ترس از پوسیدگی یا آسیب دیدن در اثر آب حتی پس از چندین سال در باغ نصب کنید! با این حال، توصیه می شود آنها را درمان کنید تا خطری را متحمل نشوید. برای این کار چندین تکنیک در دسترس شماست که حتی می توان برخی از آنها را با هم ترکیب کرد. دارای  لکه محافظ بی رنگ برای کاشت های چوبی  : لکه ضد آب می شود و از پوسیدگی چوب شما جلوگیری می کند.

حالا که گلدان گیاه چوبی طبیعی را که دوست دارید و با نیاز یا خواسته شما مطابقت دارد انتخاب کرده اید، ممکن است این سوال برایتان پیش بیاید که چه چیزی می توانید در آن بکارید. یا تعجب می کنید که آیا آنها واقعاً با آنچه شما به دنبال آن هستید مطابقت دارند. در این صورت، هنوز مطالعه را متوقف نکنید، در ادامه این مقاله احتمالات دیگری را در اختیار شما قرار خواهیم داد!

در گلدان چوبی چه چیزی بکاریم؟

بسته به مدل  گلدان چوبی  که انتخاب کرده اید، گیاهانی که برای پر کردن فلاورباکس های خود انتخاب می کنید متفاوت است. به عنوان مثال، یک گلدان چوبی با داربست مخصوصاً برای پرورش گیاهان کوهنوردی و گیاهان چند ساله مناسب خواهد بود! بنابراین می توانید گیاهان کاملاً تزئینی مانند یاس، کلماتیس یا حتی پیچ امین الدوله را پرورش دهید. در غیر این صورت، چرا از فرصت استفاده نکنید و یک باغ سبزی کوچک راه اندازی کنید و در آنجا گوجه فرنگی بکارید؟

برای  فلاورباکس چوبی پنجره  ، هنگام انتخاب گیاهانی که برای کاشت در آنجا انتخاب می کنید ، باید اندازه جعبه گل شما در نظر گرفته شود. فراتر از این محدودیت، همه چیز مجاز است! در آنجا می توانید گیاهان و گل های تزئینی زیادی مانند گل خراطین، اسطوخودوس یا آفتابگردان و همچنین گیاهان معطر یا حتی توت فرنگی بکارید!

این به شما بستگی دارد که ببینید چه چیزی را ترجیح می دهید و/یا چه چیزی برای شما مفیدتر است. همچنین توجه داشته باشید که می‌توانید چندین نوع گل را در یک گلدان بکارید تا گل‌های زیبایی بسازید!

اکنون که  ظرف سبزی خود را انتخاب کرده اید  و نحوه نگهداری از آن را می دانید، احتمالاً می خواهید در مورد تزئین بقیه پاسیو خود اطلاعات بیشتری کسب کنید. با این حال، اگر توسط کاشت های چوبی قانع نشده اید (آیا ممکن است؟) یا اگر فضای خانه ندارید، گزینه های دیگری در دسترس شما هستند! اول از همه، گلدان های سنگی ریخته گری  که عملکردی مشابه گلدان های چوبی دارند، اما نیاز به نگهداری کمتری دارند. و اگر فضای کافی ندارید، می توانید گلدان را نیز انتخاب کنید steckling، که می توانید آن را در بالکن خود آویزان کنید: در خانه خود گیاه خواهید داشت بدون اینکه فضا را اشغال کند! این گلدان مکعبی مشکی را در سایت ما پیدا خواهید کرد.

گلدان مکعبی مشکی

اکنون همه چیزهایی را که باید در مورد  فلاور باکس های چوبی در فضای باز بدانید ، از نحوه انتخاب آنها تا نحوه نگهداری آنها می دانید. و شما، آیا گلدان های چوبی گیاهی دارید؟ چگونه از آنها نگهداری می کنید؟ آیا می خواهید تعدادی بخرید؟ آیا سوالی دارید یا دوست دارید تجربه خود را به اشتراک بگذارید؟ همه چیز را در نظرات به ما بگویید!

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

09127393629