شنبه 08 بهمن 1401
09127393629
Azhman_group.co
o

5 سوالی که قبل از طراحی و اجرای روف گاردن باید از خود بپرسید

نرده چوبی مدرن_گروه مهندسی آژمان
پله چوبی و دلایلی برای انتخاب آن
ژوئن 18, 2022
نرده چوبی
نرده چوبی باغچه و نکاتی درباره آن
ژوئن 22, 2022

5 سوالی که قبل از طراحی و اجرای روف گاردن باید از خود بپرسید

اجرای روف گاردن

یک روف گاردن، املاک و مستغلات را برای سرگرمی و اوقات فراغت اضافه می کند و فضایی در فضای باز با مناظری فراهم می کند که ساکنان و مستاجران می توانند از آن لذت ببرند. این قطعا یک نقطه فروش است و مقدار فضای قابل استفاده در ملک شما را افزایش می دهد. و برای صاحبان ساختمان در محیط های شهری مانند شهر نیویورک یا در جوامعی با خطوط املاک تنگ، “بالا” ممکن است تنها مکان برای ایجاد یک اتاق نشیمن باغ در فضای باز باشد.

اما قبل از طراحی و اجرای روف گاردن، چند سوال مهم وجود دارد که باید از شرکت طراحی که برای پروژه استخدام کرده اید بپرسید.

طراحی و اجرای روف گاردن

تحمل وزن سقف شما چقدر است؟

اگر ظرفیت بارگذاری ساختاری آن بتواند وزن اضافی را تحمل کند، می‌توان سقف مسطح را در فضای بیرون از خانه تعبیه کرد. قبل از ساختن منظره پشت بام، الزامات کد ساختمان را بررسی کنید و میزان باری که سطح سقف شما می تواند تحمل کند را تعیین کنید. ممکن است برای جمع آوری این اطلاعات نیاز به استخدام یک مهندس داشته باشید، یا یک شرکت طراحی/ساخت خدمات کامل مانند Neave Group این خدمات را به عنوان بخشی از برنامه ریزی اولیه پروژه ارائه می دهد.

سقف را می توان تقویت کرد یا می توان موادی را انتخاب کرد که وزن را پایین نگه دارد. به عنوان مثال، چوب و فلز پیش ساخته سبک تر از سنگ و بتن است. اندازه مواد گیاهی نیز می تواند بر وزن تأثیر بگذارد. همه این عوامل باید در طول فرآیند طراحی در نظر گرفته شوند.

برای نگهداری از روف گاردن به چه امکاناتی نیاز دارید؟ 

وسایل برقی و لوله کشی معمولاً اولین جنبه از یک باغ پشت بام نیستند که هنگام رویای طراحی به آن فکر می کنید. اما بدون این زیرساخت‌های ضروری، نمی‌توانید از گیاهان مراقبت کنید یا روشنایی تهیه کنید تا مردم بعد از غروب از فضای پشت بام لذت ببرند. ممکن است بخواهید آبیاری قطره ای برای کاهش تعمیر و نگهداری و پریزهای برق اضافی برای لوازم خانگی یا حتی مهمانان برای وصل کردن دستگاه ها نصب شود.

اجرای روف گاردن

چه نوع گیاهانی در روف گاردن رشد می کنند؟ 

گیاهان روی پشت بام در معرض همه عوامل مانند باد، باران، برف، برف، گرما هستند. برخلاف مناظر معمولی که شامل توپوگرافی و درختانی هستند که می توانند گیاهان را در برابر برخی از آب و هوای خشن طبیعت محافظت کنند، پشت بام شما فضای باز و وسیعی است که فاقد حفاظت است. ما اغلب گیاهان و نمونه های مقاوم به خشکی را توصیه می کنیم که در بادهای شدید به راحتی از بین نخواهند رفت. گیاهان همیشه سبز مقاوم نسبت به گیاهان یا درختچه هایی با برگ های ظریف تر و فلاورباکس ها کمتر مورد ضرب و شتم قرار می گیرند.

قصد دارید چه نماهایی را از روف گاردن خود به حداکثر برسانید؟ 

زیبایی فضای نشیمن روی پشت بام محوطه سازی شده، فرصتی است برای ثبت مناظری که ساکنان و بازدیدکنندگان به سادگی نمی توانند از مکان های دیگر ساختمان ببینند. از خطوط آسمان گرفته تا اسکله ها، پشت بام دنیای زیبایی را به روی شما باز می کند. در طول فرآیند طراحی، ما ارزیابی می کنیم که کدام نماها بهترین هستند و طرحی ایجاد می کنیم که آن نقاط کانونی را برجسته می کند. در عین حال، ما نماهایی را در نظر می گیریم که جذابیت کمتری دارند و می توانند از نمای طبیعی و ساختارهای چشم انداز مانند تراس برای ایجاد حریم خصوصی استفاده کنند.

اجرای روف گاردن

چه مجوزهایی لازم است؟

از آنجا که شما در حال اضافه کردن زیرساخت به ساختمان خود هستید، ممکن است بسته به شهرداری به مجوزها یا مجوزهای خاصی نیاز داشته باشید. پیمانکاران تجاری چشم انداز ما اطمینان می دهند که مجوزهای مناسب دریافت می شود و پروژه ها با کد ساخته می شوند تا بتوانید از جریمه های احتمالی یا هزینه های اضافی اصلاح مسائل ناسازگار جلوگیری کنید.

 

گاهی اوقات، برای یافتن قابل استفاده ترین و در دسترس ترین فضای ملک خود باید جستجو کنید. فضاهای نشیمن روی پشت بام می توانند برای ساکنان و مستاجرین محیطی با هوای تازه، فضایی برای جمع شدن و فضایی برای استراحت و دور شدن ساده فراهم کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09127393629